شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - babakdana - 2013-07-20 06:18 PM

(2013-07-20 04:57 PM)Amiraliv نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-20 10:07 AM)babakdana نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . اینو برای تفنگ خودم (چیفسان) ساختم. درخت گردو -یک سال خوابیده شده در پهن.چجوره؟
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام ، آقا دمت گرم واقعا زيبا شده ، فقط يك سوال ، فلسفه اينكه نوشتين يك سال توي پهن خوابوندين چوبو چيه ؟

مرسی . چوب وقتی بریده میشه و بصورت کنده در میاد تر هستش و برای اینکه کاملا" خشک بشه یا باید سالها به صورت کنده بمونه خشک بشه که خیلی زمان بر هست یا باید بصورت الوار در بیاد و تو کوره های چوب خشک کنی خشکش کرد یا اینکه زیر پهن خیس چالش کنی و یک سال بمونه اون تو . مزیت این کار اینه که هم خوب خشک میشه هم رنگ چوب به صورت سوخته در میاد و هم مقاومتش بیشتر میشه.همین.Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - Amiraliv - 2013-07-20 07:12 PM

ممنونمداشي ، اطلاعات جالبي بود ...
خيلي آقايي

RE: ساخت قنداق - کوهنورد - 2013-07-20 10:37 PM

(2013-07-20 11:45 AM)nobody2000 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام خدمت دوستان عزیز
آخرش من هم بالپاپ دار شدم و تفنگ عرفان عزیز معروف به رابین هود را خریدم :

دوستان بنظرم قنداقش خوب رنگ نشده و میشه بسیار زیبا تر بشه و نیاز به کمی پرداخت هم داره .از دوستان چند سوال دارم :

1- چجوری میتونم رنگ فعلی روی قنداق را پاک کنم
2- در تهران جایی میشناسید که بتونه برام حرفه ای و با قیمت مناسب قنداق را رنگ بزنه ؟
3- تفنگ محافظ ماشه هم نداره .بنظر دوستان جا برای نصب محافظ داره ؟
4- چجوری میتونم یه لوله شرودد بارل براش درست کنم ؟ میشه از یه لوله آلومینیومی استفاده کرد ولی اون سرش که ته لوله و به سمت قنداق هست را باید به کجا وصل کنم چون جای رزوه نداره ؟؟

اگر هم پیشنهادی برای زیباشدن و بهتر شدن دارید بگید .
با سلام: از اینکه تصمیم به اصلاح گرفتید خوشحالم چون بنظرم این قنداق نیمه کاره مانده
1-دو راه برای پاک کردن رنگ وجود دارد اول سنباده کاری که مطمئن تر است دوم از پاک کننده های مخصوص این کار که من توصیه نمیکنم چون همانطور که پاک میکند بعلت حل کردن رنگ و سیلر و کیلر قدری از ان دو باره به خورد چوب میرود
2-با توجه به اینکه کلا این تفنگ گرانتر از مدل عادی ان تمام شده خیلی از کار های ان را باید شخصا انجام دهید تا توجیه اقتصادی پیدا کند در مورد رنگ کاری ،یک رنگ کار مبل با مهارت این کار را ممکن است با 30-40 تومن انجام دهد ولی قنداق ساز و معرق کار و ...... با 200 تومن .پس بگردید دنبال رنگ کار مبل
3-صد در صد به محافظ ماشه نیاز دارد جای ان هم وجود دارد با توجه به سلیقه شخصی مدل انرا انتخاب کرده و نصب کنید
4-انتهای لوله شرود رو بایدبه یک بوش اتصال دهید بوش هم فیت لوله باشد فقط نیاز به تعویض بست لوله است که الان لوله را گرفته ،انموقع شرودرا بگیرد . یه کم سخت هست ولی همه اینکار ها به زیبایی اسلحه کمک میکند
پیشنهاد :اگر به جای رنگ قهوه ای از رنگ طوسی کمرنگ و ترنسپرنت استفاده کنید طوری که رگه های چوب را نشان دهد بخاطر کنتراست با رنگ مشکی اسلحه بسیار زیبا خواهد شد .
ضمن تبریک مجدد ارزوی موفقیت دارم
ضمنا پد ضربه گیر هم بد نصب شده هم نا مرغوب است اصلاح ان نیز بسیار کارساز خواهد بود .

RE: ساخت قنداق - SOHEIL-GUNSMITH - 2013-07-20 11:19 PM

ممنون دوست عزیز بسیار زیبا شده
اما تا اونجای که من میدونم بیشتر چوب ادوات موسیقی مثل سنتور رو تو پهن میخوابونند که کمی تراکم بافتش کمتر بشه وسبک بشه برای اینکه ساز بهتر صدا بده اولین بار هست میبینم کسی چوب قنداق رو تو پهن خوبندن

RE: ساخت قنداق - DAGGER - 2013-07-21 12:19 AM

(2013-07-20 11:19 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اما تا اونجای که من میدونم بیشتر چوب ادوات موسیقی مثل سنتور رو تو پهن میخوابونند که کمی تراکم بافتش کمتر بشه وسبک بشه برای اینکه ساز بهتر صدا بده اولین بار هست میبینم کسی چوب قنداق رو تو پهن خوبندن
جناب مهندس سهيل
در ادامه فرمايشات فني شما
من اولين بار نزد استادي كه ساز ميساخت اين مسئله رو ديدم و ايشون با چوبهاي قطور برش داده اين كار رو ميكرد و وقتي علت رو پرسيدم گفت كه آزاد شدن نيتروژن و نفوذ اون به بافت چوب باعث خروج بهتر اب از آوندهاي اون ميشه و بعد از خشك شدن چوب بسيار سبكتر شده و خاصيت اكوستيكي پيدا ميكنه و ديگه تاب هم ورنميداره
ولي براي قنداق اسلحه عموما بخاطر خاصيت پر رنگ نمودن چوب و در امدن رگه ها از اين روش در مدت زمان كو تاهتري استفاده ميشه
در هر حال زحمت دوستمون در ساخت اين قنداق زيبا ستودني هست و اميدوارم مراحل بعدي رو هم بخوبي پيش ببرند و ما عكسهاي زيباي پايان كار رو هم ببينيم

RE: ساخت قنداق - babakdana - 2013-07-21 09:12 AM

(2013-07-21 12:19 AM)DAGGER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-07-20 11:19 PM)SOHEIL-GUNSMITH نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب مهندس سهيل
در ادامه فرمايشات فني شما
من اولين بار نزد استادي كه ساز ميساخت اين مسئله رو ديدم و ايشون با چوبهاي قطور برش داده اين كار رو ميكرد و وقتي علت رو پرسيدم گفت كه آزاد شدن نيتروژن و نفوذ اون به بافت چوب باعث خروج بهتر اب از آوندهاي اون ميشه و بعد از خشك شدن چوب بسيار سبكتر شده و خاصيت اكوستيكي پيدا ميكنه و ديگه تاب هم ورنميداره
ولي براي قنداق اسلحه عموما بخاطر خاصيت پر رنگ نمودن چوب و در امدن رگه ها از اين روش در مدت زمان كو تاهتري استفاده ميشه
در هر حال زحمت دوستمون در ساخت اين قنداق زيبا ستودني هست و اميدوارم مراحل بعدي رو هم بخوبي پيش ببرند و ما عكسهاي زيباي پايان كار رو هم ببينيم

خیلی ممنون . انشالا اگه رنگش تموم شد عکسش و میزارم

RE: ساخت قنداق - stalker - 2013-07-22 07:33 PM

برای فنری مثل ۳۵۰ میشه قنداق بولپاپ ساخت؟

RE: ساخت قنداق - rezakaraj - 2013-07-22 07:37 PM

اقا مختار کار نشد نداره برای 52 من دیدم.ولی قنداق های دیانا از لحاظ خوش دستی و کیفیت و زیبایی حرف نداره پس برای دیانا منطقی نیستش.

RE: ساخت قنداق - amin.faraji - 2013-07-22 08:05 PM

350 مگنوم همینجوری شکستن کمرش با زور انجام میشه اگه بخایم بولپاپش کنیم که دیگه خیلی سخت میشه شارژش کرد. بعد تفنگو بولپاپ میکنن که هم کوتاه بشه هم بالانس بهتری داشته باشه اگه بخاد از سر قنداق 15 یا 20 سانت لوله بزنه بیرون شکل خوشایندی ندارهKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2013-07-22 08:09 PM

حق با جناب فرجی هست.
توی pcp هایی که بولپاپ میشن فقط یه لوله هست و کپ و قنداق که قنداق رو از طول اسلحه حذف میکنن و طولش میشه اندازه ی لوله و کپ که نهایتا میشه 50 سانت ولی فنری ها وقتی قنداق رو از طول اسلحه حذف کنید لوله و سیلندر میمونه که بالای 60-70 سانت هست و بالانس خوبی هم نخواهد داشت و شارژ اسلحه خیلی سخت میشه!