شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - rezakaraj - 2013-04-06 02:18 PM

خیلی قنداقت قشنگ شده خسته نباشی فقط چند تا پیشنهاد داشتم (یک وقت نگی از کار من ایراد گرفته ها ما کی باشیم که از کار کسی ایراد بگیریم)
1.اگر از پایه دوربین دو تیکه استفاده بکنی باعث زیبایی بیشتر میشه این پایه یک تکه بریده شده به زیبایی کار لطمه زده
2.به نظر من طول سایلنسر یک مقدار بلنده و تناسب رو کمی بهم ریخته
3.اگر بتونی ماشه رو هم کمی ظریفتر با یک انحنا زیبا در بیاری کارت حرفه ای تر میشه

RE: ساخت قنداق - hellboy - 2013-04-06 03:27 PM

سلام
رضا جان ممنون از دقت شما
در مورد پایه بایدبگم که این پایه روی بلیزارد بستم برای همین بریدمش و پایه جدید تهیه شده که چون در دسترس نبود و خواستم عکس بگیرم اینو گزاشتم
در مورد سایلنسر هم طولش 10 سانت بیشتر نیست و کمتر از این دیگه سایلنسر نیست که میشه مازول بریک با این قطر که من در نظر گرفتم جونم به لبم رسیده واسه طراحی داخلش که جواب داده و صدارو میگیره قطر داخلیش کلا 13 میلیمتره خودت قضاوت کن زیر 10 سانت نتیجه ای روی صدا داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
در مورد ماشه هم حق با شماست اولم گفتم فعلا کارداره واسه همین توی قسمت قنداق گزاشتم دادا
در کل خیلی ممنونم دادا من کوچیک شما هم هستم مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - masih.hunter - 2013-04-06 06:12 PM

خسته نباشین همگی . Khansariha (8)محسن جان حرف نداره . :khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-04-06 09:17 PM

ببخشید چندتا سوال از دوستان خوبم دارم
اولی: فاصله مرکز سوراخ لوله تا سوراخ مخزن واسه هاتی باید چقدر باشه ؟
[تصویر: 13652703063.jpg]
دومی:این سوراخ های خوشکل روی قنداق رو به چه روش و با چه ابزاری زدن؟
[تصویر: 13652703052.jpg]
و این یکی
[تصویر: 13652703051.jpg]

RE: ساخت قنداق - Shooter - 2013-04-06 11:22 PM

آقا مصطفی من جای بستها رو توی قنداق با مقار در آوردم
اون سوراخهایی که روی قنداق آقا محسن هست رو هم میتونی اول با دریل سوراخ کنی بعد بقیشو با سوهان یا یک چوبساب گرد و کوچیک اگه داشته باشی در بیاری
فاصله مرکز لوله تا مرکز مخزن هم اگه یه کولیس داشته باشی خودت میتونی دقیق اندازه بگیری اول قطر مخزن و قطر لوله و فاصله بین مخزن و لوله رو اندازه میگیری بعد شعاع مخزن به اضافه شعاع لوله به اضافه فاصله بین لوله و مخزن دقیقا میشه فاصله مرکز لوله تا مرکز مخزن....

RE: ساخت قنداق - اشکان - 2013-04-06 11:47 PM

باسلام و عرض ارادتKhansariha (8)
درمورد سوال دومتان((دومی:این سوراخ های خوشکل روی قنداق رو به چه روش و با چه ابزاری زدن؟)) به اطلاعتون برسونم که این کار را میتوان با دستگاه سه کاره برقی نجاری که شامل رنده و اره ومته می باشد انجام داد ، به این شکل که چوب روی گیره دستگاه بسته می شود و یک مته درشت بصورت افقی وارد چوب میشود و پس از اینکه چند سوراخ متوالی کنار هم زده شد با عقب و جلو کردن چوب سوراخهای بوجود آمده با هم یکی شده و حالت صیقلی بخود میگیرد از این روش برای درآوردن جای قفل درب های چوبی که اصطلاحاً به کام معروف است استفاده میکنند ، مدت زمان لازم برای دراوردن این سه شکاف توسط اره سه کاره شاید پنج دقیقه هم نباشد.این دو لینک هم شاید مفید باشند
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت قنداق - morteza - 2013-04-07 09:01 AM

آقا محسن آفرینKhansariha (8)قطر مخزن هاتی 35 میل هست که بهتره یک دهم گشادتر در بیاد که موقع باز و بست رو کپسول خش نندازه و داخلش هم کاملا صیقلی باشه (سنباده نرم خورده باشه) فاصله مرکز لوله از مرکز کپسول هم بستگی به بلوک بدنه داره که از قبل باید حساب کرده باشی. سوراخهای چوب رو هم اول با مته دومیل کوچکتر میزنی و با مغار تو یکخط ردیفشون میکنی و در آخر با چوبساب به فرم واندازه میرسونی و در نهایت با سنباده پرداختش میکنی و یا با یه نجار حال و حوصله دار کنار میایی .

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-04-07 01:11 PM

(2013-04-07 09:01 AM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا محسن آفرینKhansariha (8)قطر مخزن هاتی 35 میل هست که بهتره یک دهم گشادتر در بیاد که موقع باز و بست رو کپسول خش نندازه و داخلش هم کاملا صیقلی باشه (سنباده نرم خورده باشه) فاصله مرکز لوله از مرکز کپسول هم بستگی به بلوک بدنه داره که از قبل باید حساب کرده باشی. سوراخهای چوب رو هم اول با مته دومیل کوچکتر میزنی و با مغار تو یکخط ردیفشون میکنی و در آخر با چوبساب به فرم واندازه میرسونی و در نهایت با سنباده پرداختش میکنی و یا با یه نجار حال و حوصله دار کنار میایی .

استاد مرتضی عزیز قطر مخزن تفنگ من 31 هستش شاید تفنگها در مدلهای مختلف ای تی 44 متفاوتن
ظاهرا مدل قنداق چوب و لانگ 35 میل و مدل اس 10 سینتکس که کپسول 180 سی سی داره 31 میل قطر داره
با تشکر از راهنمایی های خوبتون
راستی نظر دوستان در باره این که این قطعه با دست ساخته بشه چیه ؟ یا حتما حتما باید سی ان سی بسازه ؟آخه در استان محروم ما سی ان سی یوخت
منو ببخشید که فقط سوال میپرسم هی اما میشه بپرسم واسه ساخت این ((سی ان سی)) چقدر میگیره؟ ؟ ؟ ؟
[تصویر: 13652703063.jpg]

RE: ساخت قنداق - amin.faraji - 2013-04-07 04:18 PM

قطر مخزن که منم گرفتم 31میل هست. این قطعه هم راحت خودت با سنگ فرز و سوهان کم کم میتونی در بیاری نیازی به سی ان سی نیست

RE: ساخت قنداق - flower - 2013-04-12 05:13 PM

سلام دوستان
کسی عکس قنداق منبت سلاح های نخجیر یک و دو رو نداره ؟