شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - baqeri - 2011-09-18 01:00 AM

سلام محمد جان
واقعا استادانه است .دست مریزا .خیلی خیلی خوب شده.

RE: ساخت قنداق - mohamad 52 - 2011-09-18 11:23 AM

(2011-09-17 10:41 PM)foad-bonellis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محمد جان خیلی خیلی هنرمندی . ان شا الله موفق باشی .
راستی اون شست پا تو عکس چی میگه ؟؟؟؟؟؟؟ (شوخی)

فكر كنم ميگه :پايم را از گليمم درازتر كردم خخخخخخ Khansariha (219)

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-09-22 08:47 AM

ديروز كه انگار آسمون هندونه خورده بود يكسره داشت ميباريد مارو تو خونه حبس كرد فكر كردم فرصت مناسبيه براي انجام كارهاي نيمه تمام
يه قنداق براي تفنگ شكاريم ساختم متاسفانه چوب به ضخامت 5-6 سانت نداشتم بنابر اين روز قبلش دو تا چوب به ضخامت 2.5 رو با چسب چوب بستم به گيره و ديروز بقيه كارهاش انجام شد اينم عكساش البته هنوز يكم كار داره براي سنباده كاري نهايي و صافكاري و احيانا جوهر و آخر كار هم يه سيلر كيلر
[تصویر: 2layer.jpg]
[تصویر: 2n.jpg]
[تصویر: 3.jpg]
[تصویر: 3_.jpg]
[تصویر: 31.jpg]
[تصویر: 3_.jpg]

RE: ساخت قنداق - عبدالرحمن - 2011-09-22 08:57 AM

خیلی قشنگ شده داداش و فقط بهم بگو چطوری این چوب رو برش میزنی دادش و اون جای گونه رو در میاری ؟ Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-09-22 09:24 AM

ممنون داداشKhansariha (8)
برش اين چوب با اره عمود بر دستيه بهش ميگن جيگ ساو كار سختي نيست اما براي ضخامت5 سانت يكم سخته چون تيغه اره خودش5 سانته!و چوب گردو چون محكمه من كه روغن ميزنم به تيغه ش هم سريعتر ميبره هم تيغه نميسوزه.البته فكر كنم تيغه ام دي اف بر يا چوب بر بلندتر هم تو بازار باشه
براي جاي گونه چوب بايد يك سانت ضخامتش بيشتر باشه و براي اين مدل كه دو طرف جاي گونه داره دو سانت بيشتر باشه
شكلشو ميكشي روي چوب بعد با مغار و اسكنه جاشو در مياري خود فرم قنداق بهت ميگه چيكار كني اگه نشد يه قنداق با چيك پيس بزار كنارش و نگاه كن راحت متوجه ميشيKhansariha (8)آخر كار هم با چوب سا صافش ميكني و با لبه شيشه صافتر و يه سنباده هم براي ختم مراسم!!

RE: ساخت قنداق - mohamad 52 - 2011-09-22 10:54 AM

craftsmanعزیز عالی بود مبارک باشه
من هم دنبال یه جوب خوب میگرده برای نخجیر 2 یه قنداق چب دست درست کنم
موفق باشیدKhansariha (219)

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-09-22 11:30 AM

من كرج يه جا چوب گردوي خوبي ديدم و يكي از دوستان همين سايت هم يه چوبفروشي خوب تو تهران پيدا كرده Khansariha (8)
يكي از دوستان نزديك قول يه ريشه گردو رو داده يكي براي خودش يكي براي خودم منتظرشمKhansariha (214)

RE: ساخت قنداق - ALIANA-54-T06 - 2011-09-22 12:20 PM

برای علاقه مندان
این طرح نسبتا ساده ولی بنظرم خوب مقاوم و کارآمد است .Khansariha (214)
[تصویر: rws850_35.jpg]
[تصویر: rws850_34.jpg]

RE: ساخت قنداق - MEHDI - 2011-09-22 01:13 PM

آقا جاوید طرفهایه ما یه نوع درخت کوهی هست که بهش میگن ارسorsخیلی چوب محکمی داره و قدیمیا واسه سوخت استفاده میکردند چوبش به اصطلاح چربه این نوع چوب واسه قنداق مناسبه ؟؟؟
Khansariha (214)

RE: ساخت قنداق - عبدالرحمن - 2011-09-22 01:56 PM

علی جان طرح جالبیه اما اون حالتهای قنداقش بنظرم جالب نیست منم خیلی دلم میخواد قنداق بسازم اما بلد نیستم .. چه ابزاری رو باید تهیه کنم ؟