شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - flower - 2013-03-15 09:21 PM

سلام دوستان گرامی
قصد دارم رو قنداق تفنگم ( وایرخ ) با لیزر طراحی کنم . به نظر شما خوب میشه یا نه ؟
اگه آره طرحی و نقشی سراغ دارید ممنون میشم ؟
یا روش دیگه ای برا حکاکی ؟
ممنون

RE: ساخت قنداق - hooman63 - 2013-03-15 10:25 PM

دوست من با دستگاه cnc فکر کنم بهتر بشه البته سوال کن چون اطلاعاتم در مورد نوع طراحی اون کامل نیست
اگر فهمیدی یا سراغش رفتی خبرش رو هم همینجا بنویس

RE: ساخت قنداق - mayer - 2013-03-15 10:44 PM

دوستان من هم میخوام رو قنداق تفنگم یه طرح کنده کاری بشه از چه رزشی یا کجا ببرم که خراب کاری نکنن رو قنداق Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - flower - 2013-03-15 11:15 PM

دیدی بعضی جاها رو تنه درخت با لیزر نقش حک میکنن ؟ فکر کنم اونجا بتونیم مشکلمونو حل کنیم . امشب رفتم چون دیر موقع بود بسته بود انشالله تو اولین فرصت که از بنده خدا پرسیدم خبرشو بهتون میدم
اگر هم کارم شد عکسشو حتما میذارم

RE: ساخت قنداق - BROWNING X BOLT - 2013-03-15 11:31 PM

(2013-03-15 10:25 PM)hooman63 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست من با دستگاه cnc فکر کنم بهتر بشه البته سوال کن چون اطلاعاتم در مورد نوع طراحی اون کامل نیست
اگر فهمیدی یا سراغش رفتی خبرش رو هم همینجا بنویس

سلام.با اجازه اساتید
دوست عزیز اگر میخاین عمق حکاکی در حد 1تا4میل باشه که فکر کنم بیشتر از اینم نخاین بدین دستگاه CNCحک براتون انجامش میده.هر چی فکرش کنی میزنه""""""""""""""
اگرم بیشتر از این چیزا میخاین باید بدین CNCبرش.
من استان فارس شهرستان جهرمم.اگه کسی آدرس خواست در خدمتمKhansariha (48)

RE: ساخت قنداق - morteza - 2013-03-17 10:59 AM

عزیزانی که میخوان رو قنداق فابریک تفنگشون حکاکی انجام بدن ؛ حتما نمونه های زیادی را ببینن و به کسی بدن که قبلا این کار را انجام داده و یا حداقل روی یک تکه چوب که شبیه محل حکاکی قنداقشون هست نمونه بزنن که بعدا پشیمون نشن .Khansariha (214)Khansariha (256)

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-03-28 01:09 AM

دوستان منم خیلی مشتاق ساخت یه قنداق بولپاپ واسه ای تی جون هستم
فقط ساخت پایه دوربین و ماشه رو موندم چطوری باید درست کنم؟
کار دست هستش یا باید بری پیش تراشکار و امثالهم
مخصوصا ساخت بست نگه دارنده مخزن و لوله

RE: ساخت قنداق - Cayalouss.The.Removal - 2013-03-28 01:32 AM

با دستگاه سی ان سی فقط میشه ساخت عزیزم اگه طرح مدل مسیح جان بخوای.Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-03-28 07:13 AM

(2013-03-28 01:32 AM)erfan401 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با دستگاه سی ان سی فقط میشه ساخت عزیزم اگه طرح مدل مسیح جان بخوای.Khansariha (8)

ما رو چه به این چیزا
ما اصلا به اون مدلای که آقا مسیح دارن فکر هم نمیکنیم .چون میدونیم نشدنیه واسه ما

من فقط میخوام بولپاپ بشه تفنگم و از دقتش کم نشهKhansariha (8)
یه جورایی از سر ناچاری باید بگم ظاهرش اصلا واسم مهم نیست

راستی کسی سایز تصویری یا طرحی از ماشه و پایه دوربین میتونه واسمون بزاره ؟

اینم یه تصویر واسه بولپاپ واسه طرف دارای پمپ اکشن
[تصویر: at44x.gif]

و این هم یه جور خلاصه سازی قنداق تفنگ که طرف دارای خاص خودشو داره
[تصویر: attachment.php?attachmentid=41879]

RE: ساخت قنداق - mster - 2013-03-29 10:46 PM

سلام
دارم کارهای قنداق بولپاپ رو واسه ای تی جوون انجام میدم قسمت چوبی و رابط ماشه واسم قابل انجامه
اما مشکلم تویه اون قسمت های فلزییه پایه دوربین و نگه دارنده کپسول و لوله هستش.دوستان فرمودند سی ان سی کار میتونه بسازه اما ما که در شهر خودمون و شهرستاهای همجوار هم نداریم سی ان سی
اگه راه دیگه هست دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم
اگرم کسی قصد ساخت داره واسه خودش Khansariha (8)و براش امکان داره واسه ما هم بسازه
[تصویر: 13645843591.jpg]