شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - morteza - 2013-02-12 11:59 AM

با چسب چوب فرقی ندارندKhansariha (214)

RE: ساخت قنداق - old.hunter - 2013-02-12 05:58 PM

بله شما درست مي فرماييد آقا مرتضي
اما يه فرقي كه بنده ديدم اين بود
كه چسب چوب وقتي يه مقداري زياد بريزي يك جا
يه خط سفيد شيري از خودش به جا مي گذاره و رنگش سفيد ميشه
اما اين چسب زياد هم بريزيد رنگش از شيري به شيشه اي و
بي رنگ تبديل ميشه
شايد هم هيچ فرقي نمي كنه من اشتباه مي كنم Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - hamed73 - 2013-03-05 11:37 PM

سلام بر همه دوستان

مدت یکی دو ماهه که مراحل ساخت قنداق بولپاپ رو واسه اتی جون شروع کردم
البته به خاطر مشغله کاری بعضی وقتا در طول هفته حتی 1 دقیقه هم برای ساختش وقت نگذاشتم.

اول که دنبال چوب گردو میگشتم و چون اون زمان عجله داشتم و چیزی دستم رو نگرفت از چوب ملچ که از نظر محکمی میگن از گردو کم نمیاره استفاده کردم.
چوب با طول 60*15*6 تهیه کردم و نقشه اولیه روش پیاده کردم
[تصویر: 13625117231.jpg]

طرحی که در آوردم این شکلی شد
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته بعد از اینکه برش اصلی رو زدم یک قبضه کلت بادی برای نمونه دستم رسید که البته باز هم کمک زیادی توی ساخت قبضه بهم کرد

چون چوب بعد از کارهای برش و رنده کمی دچار فرو رفتگی شد. شروع کردم به زدن بتونه به قنداق(تو عکسا معلومه)

برای ساخت رابط ماشه هم از سیم ترمز موتور به همراه روکشش استفاده کردم
به طوری که با کشیدن ماشه، قطعه زیر ماشه سلاح بالا میاد و اسلحه شلیک میکنه

البته قراره فردا ببرمش قنداق رو همرنگی بزنن و تیره تر بشه، و بعدش ببرمش تا با لیزر (همون لیزری که تصویر رو روی سنگ اموات میکشه) و بعدش بدمش برای سیلر و کیلر.
انشاالله وقتی مراحل بعدی تکمیل شد عکساش رو داخل سایت قرار میدم.

RE: ساخت قنداق - hellboy - 2013-03-06 10:40 AM

سلام
منم یه مدته روی قنداق جدید بالپاپ دارم کار میکنم که تقریبا کارش تموم میخام عید ببرم اصفهان با رکس اشناش کنم شاید از هم خوششون اومد ازدواج کردن و یه پی سی پی تمام وطنی به دنیا اوردن خخخخخخخخخخ
اینم چند عکس از قنداق
[تصویر: 13625535071.jpg]
[تصویر: 13625535082.jpg]
[تصویر: 13625535093.jpg]
[تصویر: 13625535104.jpg]
[تصویر: 13625535105.jpg]
مخلصیم Khansariha (48)Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - morteza - 2013-03-06 12:21 PM

آفرین کارت خیلی تمیز ومهندسی در اومده . فقط محسن جان قبل از رفتن به اصفهان حتما از یکی که به ضرب المثل ها آشنا هست (سالمندان مخصوصا شهرستانی ها) بخواه برات ضرب المثل (کله قند و گاو ) را برات تشریح کنندKhansariha (8)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (256)

RE: ساخت قنداق - masih.hunter - 2013-03-06 12:30 PM

محسن جان دستمریزاد ای ول داری یواش یواش تو قنداق سازی استاد میشی . Khansariha (8)

ببینم گفتی رکس چی شده ؟؟ رکس(پادشاه) میخواد شکار کنه ملکه هم نمیخواد . خخخخخخKhansariha (8)

قدمت به چشم محسن جان خوشحال میشم ببینیمت . Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - morteza - 2013-03-06 01:18 PM

مسیح جان شما هم مثل اینکه این ضرب المثل را نمیدونی Khansariha (214)Khansariha (214)Khansariha (256)

RE: ساخت قنداق - hellboy - 2013-03-06 01:23 PM

سلام
اقا تصلیم گفتم شاید زن شکارچی به کارش بخوره تا این خودمون واسه یه شکار رفتن اینقد اسمون ریسمون نبافه نمیخای میدمش به یه تاجر که بره حالشو ببرن بره افریقا شکار فیل خخخخخخخ
مرتضی جان یه تیری بود تو تاریکی که نشد
ایشالا خدمت دوستان خوب اصفهانی هم میرسیم مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - masih.hunter - 2013-03-06 01:24 PM

مرتضی جان من که مثل شما پیر مرد نیستم خخخخخKhansariha (8)

چرا دادا میدونم . Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - benghondagh - 2013-03-06 07:36 PM

سلام به همه اونایی که تو این تاپیک از تجربیاتشون برای ما گذاشتند .
من 2 ماه پیش کک درست کردن تفنگ افتاد تو جونم اولش تردید داشتم وبعد تو اینترنت دنبال مطلب و... گشتم .تا این که این سایت و دیدم الان هم 70 % کار تموم شده ایشالله وقتی کامل شد عکساشو میذارم .Khansariha (8)Khansariha (118)