شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-09-10 10:01 PM

برای چینی می خوای...یک سانت در کل, یعنی 0,5 سانت از هر طرف
چوب صالح شد 20 تومن
اگر می خوایی برای بی3 بسازی بدون احتساب رنگ کاریش کمتر از 50 تومن میشه البته اگر چوب معمولی بگیری و کار خاصی نکنی...یعنی یه قنداق ساده...

RE: ساخت قنداق - mhrSB - 2012-09-10 10:07 PM

(2012-09-10 10:01 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای چینی می خوای...یک سانت در کل, یعنی 0,5 سانت از هر طرف

شاید برای چینی هم باشه.اول که شروع کردم به خوندن به نیت b3 بودم.
اما کم کم به فکر این افتادم که اگه بشه برای 54 هم قنداق با چوب های مرغوب تر مثل سور،توت و گردو درست بشه اسلحه زیبایی دو چندانی پیدا میکنه.برای همین هم پرسیدم هزینه ساخت چه قدر میشه چون من خودم اصلا نمیتوانم کاری به این دقت و ظرافت را انجام بدم.

RE: ساخت قنداق - salehpourtaher - 2012-09-10 10:11 PM

ببین محراب باید ببینی عمود برت چی جوری میبره برای من چون تو پیچا پایین تیغه جا میموند باید فقط تو پیچا یه نیم سانت این کارو میکردم ولی کل کارو کردم و برای جبران کردنش با سوهان چوب فقط دوروز ازم وقت گرفت ....
یادت باشه برای کشیدن نقشه کاملا دقت کنی چون من تجربه تلخی ازش دارم!
چوب برای بی سه به نظرم چنار خوبه چون راحت بریده میشه ولی به نرمیه روسی نیس و ارزون هم هست!متر مربعی 50 هست درمقابل گردو که 360!
و بهت پیشنهاد میکنم با وقت کمی که داری بیخیال قنداق 54 شو ..........لطفا!Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-09-10 10:16 PM

محراب نمی خواد بدی کسی بسازه.
خودت بی 3 رو امتحانی بساز که بلد بشی.
از فکر 54 هم بیا بیرون چون با استعداد تو و سیستم ریلی ایرکینگ بعید میدونم از این مبارزه جان سالم به در ببری!

RE: ساخت قنداق - mhrSB - 2012-09-10 10:19 PM

(2012-09-10 10:11 PM)salehpourtaher نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ببین محراب باید ببینی عمود برت چی جوری میبره برای من چون تو پیچا پایین تیغه جا میموند باید فقط تو پیچا یه نیم سانت این کارو میکردم ولی کل کارو کردم و برای جبران کردنش با سوهان چوب فقط دوروز ازم وقت گرفت ....
یادت باشه برای کشیدن نقشه کاملا دقت کنی چون من تجربه تلخی ازش دارم!
چوب برای بی سه به نظرم چنار خوبه چون راحت بریده میشه ولی به نرمیه روسی نیس و ارزون هم هست!متر مربعی 50 هست درمقابل گردو که 360!
و بهت پیشنهاد میکنم با وقت کمی که داری بیخیال قنداق 54 شو ..........لطفا!Khansariha (8)

متشکر صالح جون.
من برای 54 را میزارم سال(به جای اون که سال بعد فکر خرید یه اسلحه ارزون باشم یا تقویت54)برم شمال اون چوب هایی را که گفتم گیر بیارم و یک نفر وارد(مثل اقا صدرا)پیدا کنم بدم برام روی اون چوب ها قنداق را عینن کپی کنه.فقط میخواهم ببینم هزینه درست کردنش چقدر میشه براش یه برنامه ریزی بکنم.
اما برای b3 باید ببینم تو این فرست باقی مونده تا شروع مدارس چقدر وقت دارم و چه چوبی پیدا میکنم و بعدش اگه شد یه طرح جدید و اگرم نشد همین قنداق را با کمی اصلاحات میسازم.
(2012-09-10 10:16 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محراب نمی خواد بدی کسی بسازه.
خودت بی 3 رو امتحانی بساز که بلد بشی.
از فکر 54 هم بیا بیرون چون با استعداد تو و سیستم ریلی ایرکینگ بعید میدونم از این مبارزه جان سالم به در ببری!

54 را که میزام برای سال بعد روش فکر کنم.
اما برای بی3 همون بیشتر کسب تجربه است.

RE: ساخت قنداق - salehpourtaher - 2012-10-04 06:10 PM

خب اومدم برای ترکوندن این تاپیککککککککک:

یه سیری برای ساخت قنداقم مینوسم ببنید چه زجری کشیدم من !

یادش بخیر تابستون بود به فکر افتادیم یه ذره کار بی کار نباشم(هر چند که زیادم بی کار نبودم به لطف مدرسه!)یه ذره توسایت ها گشتی زدیم و یه سری خیلی کم(حدود 40 تا !!!)عکس قنداق جمع کردم! بعد از ترکوندن چندین ورق نیازمندی های همشهری به طرح نهایی رسیدم بعد روز اخر شعبان رفتیم بلوار احسان انبار چوب پرهیز کاری که جای توپی بود و بعد ا یه ساعت گشت و گذار به چوب مورد نظرم رسیدم که یه تیکه چوب 100 در 19 در 5 گردو بود به قیمت 30 تومن پول رایج مملکتی !(بعدش فهمیدم چه قیمت مشتی خریدم!)
بعد با ذوق شوق وافر رفتیم شابلون روزنامه ای رو روی چوب گذاشتم داشتم خط میکشیدم یاد امروز افتادم که میخوام به اساتید گزارش بدم و اولین عکس رو گرفتم!:
[تصویر: 48330133654672564448.jpg]

بعدش طرحو کشیدم!!!!!
بعد اومدم یه چوی بخورم که تلفن زنگ زدن همانا و بی دایی شدن ما هم همان هییییی خداااااااااااااااااا Khansariha (226)
حالا احساسیش نکنم ! بعد از 3 زوز اومدم و با عمود بر دورشو ببرم که ای ددم وای طول تیغ عمود بر کمه من بگرد بابام بگرد یه تیغ 7 سانتی بلک اند دکر پیدا نشد که نشد!مجبور شدیم یه تیغ بوش بگیریم و با یه ترفند که تو پروژه های مدرسه (حمل بر خود ستایی نباشه که یه دوتا یی اسباب بازی یا اگه بشه گفت ربات(سی ان سی و ربات کاوشگر) ساختیم تو دوران راهنمایی خخخخخخKhansariha (226)()یاد گرفته بودم تیغ رو به خوردش دادم !
شروع کردم به بریدن که فهمیدم عحب زبون نفهمه چوب گردو! Khansariha (290)(این اولین جایی بود که پشیمون شدم که چرا گردو گرفتم!)بعد از 3 ساعت عمود بری طرح اصلیشو در اووردم!

[تصویر: 44344838851659481147.jpg]

بعد از هفتم داییم رفتم سراغ قسمتی که بار دووم پشیمون شدم گردو گرفتم با زبون روزه افتادم به جونش دورو بر 4 روز روزی 3 ساعت جای سیلندر رو در اووردم!

[تصویر: 94054619445401039656.jpg]

بعدش 2 روز استراحت کردم بعد افتادم دنبال طرح حکاکی تو نت (تا قبلش به فکرم یه چیزی تو مایه های رین استورم بود ولی دیدم اگر بخوام ذز بیارمش صافم بیخیالش شدم!!!)بلا خره یه طرحی شبه 470 رو تو ذهن اووردم و د بکش !

[تصویر: 91146959941332424329.jpg]
[تصویر: 15177426305267985718.jpg]

بین این 2 تا طرح تصمیم نهایی رو گرفتم و 2 روز بعدش شروع کردم به در اووردن طرح!

بعد از سوهان و سنباته فراووون به عکس های زیر رسیدم!
[تصویر: 23871488716022061191.jpg]
[تصویر: 71572909663461425603.jpg]

بعدش دوباره به غلط کردن افتادم : بابا این گردو چقدر زبون نفهمه اههههههههKhansariha (290)
بعد طرح خشنشو با سوهان در اووردم بعد از تقریبا 5 روز کار روزی 3تا 4 ساعت اونم با تشنگی و .....

بعد 1 روز ولگردی (خخخخخخخ) سنباترو شروع کردم 5 شماره سنباته....... و د بزن تا 3 روز مونده به اخر ماه رمضون سنباته زدم تا شد این :
والبته بار بعدی که ای بابا....
[تصویر: 57263917395554797010.jpg]

ولی الان که عکسشو میبینم میگم ایول خوب شد گردو گرفتم!!!
بعد از یه هفته با کمک اقا پورنگ گل رفتم دنبال اج زنی-- و یه جایی رو تو بلوار احسان پیدا کردم (حک لیزر)که دو تا برادر باحال و با حوصله میگشتوننش(چه فعلی!!!!) بعد اون شد که عکشسو قبلن گذاشتم بعد از یه چند وقت رسیدم به حساس ترین جاش !!!!که بر پدر گامو دورو که پیچ هاشو کج زده و من هر چه درود و سلام داشتم نثار گامو جون کردم!
و بیخیال دیگه حال تایپ ندارم فقط با یه مته کونیک با 1000001 مشکل و اعصاب خوردی درش اووردم !
و قهرمان که واشر پیستونشو عوض کرده بودم رو انداختم سر جاش!(البته قبل از رنگ اطراف اج ها که سیاه شده بود رو کاملا با الکل صنعتی شستم تا سیاهیش بره و رفت)

[تصویر: 04014030739260435651.jpg]

بعد از اون ماتم رنگو گرفتم ......:

بعد به بابام گفتم بابا م گفت: به عنوان یه عضو خانواده های رنگ پایه اب (اقا مهدی خبر داره!!) باید رنگ پایه اب کنی!
دادیم به یه رنگ کار که رنگ پایه اب مخصوص چوب های نما (ضد اب و افتاب و این جور پرتو پرتا !!!)(فک کنم پیمانکار لونا ووود هستش) رو رنگ کرد خخخخخیییییلللللییییی سوتی داد طرف ولی با دوبار عودت دادنش بهههتتتررررر شد .
من یه اشکال دیگه ازش گرفتم بعد طرف بهم داد دیدم براق شده ازش پرسیدم چی کار کردی ادم باحال (!) گفت برات ورنی المانی زدم و فلان و بهمان !
گفتم باشه 15 تومن انداختم جلوش اومدم خونه دیدم به به چه گلی به سرم شده گرفتم جلو نور دیدم رد قلم مونده و اصن داشتم میترکیدم از عصبانیت بعد بهش برگردوندم با سنباته 1000 درستش کرد!
البته بازم مشکل داره ولی امروز دیگه نتونستم حلو خودمو وبگیرم و تو سایت نذارم و دست به دوربین شدم و باتمام عیب هاش تو رنگ عکس هاشو می ذارم :
[تصویر: 18185946526177214353.jpg]
[تصویر: 10197039455678894883.jpg]
[تصویر: 92682004838686992900.jpg]
[تصویر: 25592436656914325749.jpg]

و دیگه حال یه کلمه تایپ کردن رو ندارم !!!!!!!
راستی من 30 برای چوب دادم 20 برای اج و 15 برای رنگ!
به نظرم قیمتا" خوب درواوومده و لی کیفت رو باید دوستان بفرمایند!Khansariha (8)Khansariha (172)

Khansariha (256)

RE: ساخت قنداق - Tomcat14 - 2012-10-04 06:19 PM

اي ول صالح جانKhansariha (8)واقعا آفرينKhansariha (219)
ميگم مي خواي قنداق هاي ديانارو واست سفارش بگيرم؟؟؟ براشون ميسازي؟؟؟؟!!!Khansariha (226)

RE: ساخت قنداق - SOHEIL-GUNSMITH - 2012-10-04 07:22 PM

ای ول طاهر جان
خیلی عالی از اب در اومده قطعا نتیجه کارت خستگی رو از تنت در اورده
دست خوشKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - amin2904 - 2012-10-04 07:33 PM

احسنت.
خیلی زیباشده.
+100

RE: ساخت قنداق - taktirandaz - 2012-10-04 11:26 PM

بسیار زیبا شده معلومه که خیلی زحمت کشیدی
اینم قنداق تفنگ من که تقریبا نهایی شده تفنگ at44-10
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

البته این کار اول من بوده و فکر نکنم دوباره وقت چنین کاری را داشته باشم چون بالپاپ بوده وقت بیشتری گرفته است