شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - masih.hunter - 2011-08-15 01:48 PM

افرین محمد جان خیلی عالی بود و فکر کنم شما دست چپ باشید درسته ؟؟؟؟؟

RE: ساخت قنداق - mohamad 52 - 2011-08-15 03:18 PM

باسلام
مسیح جاننه من راست دستم فقط برای تفنگ از روز اولی که تفنگ را دستم گرفتم غیر ارادی به سمت چپ حوالش میکردم بعدا به گفته یکی از دوستان یک ازمایش ساده فهمیدم جشم چپم برای تیراندازی فعالتره
اینم از تست
فرد ابتدا بايد انگشت سبابه يکي از دستان خود را به طرف نقطه معيني نشانه رفته بلافاصله با دو چشم باز بطور طبيعي آن انگشت را بر روي آن نقطه منطبق کند . سپس بدون اينکه دست خود را از روي هدف منحرف نمايد با دست ديگر يکي از چشمان خود را بسته و با چشم ديگر آن انگشت را بر روي هدف ملاحظه نمايد . ( توجه کنيد هنگام کنترل چشم انگشت شما نبايد تا پايان تست از روي نقطه مشخص شده تغيير جهت داده يا جابجا گردد ) اگر انگشت شما از روي هدف با چشمي که نگاه مي کنيد منحرف به نظر ميرسد آن چشم غالب شما نيست . سپس همان عمل را با چشم ديگر تکرار کنيد . حال هر کدام از چشمان که با لحظه ديدن دو چشم باز بهتر ببيند چشم غالب شماست .

RE: ساخت قنداق - baqeri - 2011-09-12 03:35 PM

باسلام خدمت تمامی دوستان

این قنداق رو با چوب راش ساختم البته هنوز کامل نیست ولی خودم از جنس چوبش راضی نبودم برای همین رفتم و چوب رینگه گرفتم که خیلی چوب خوشگل و محکمی هست حتی از چوب گردو هم محکمتره. راستی دوستان یه چوب فروشی پیدا کردم همه نوع چوبی داره و همونجا براتون میبره و تحویل میده مخصوصا انواع چوب گردو.البته کلی تحقیق کردم تا تونستم این چوب فروشی رو پیدا کنمKhansariha (219)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت قنداق - masih.hunter - 2011-09-12 05:41 PM

افرین افرین افرین بسیار عالی بود باقری جان لذن بردم Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - amir74 - 2011-09-12 06:02 PM

سلام به همه دوستان می خواستم کاری کنم از شما مشورت بگیرم
گفتم ایشالا 2 3 روز دیگه برم تهران واسه 52 اگه پولم جور بشه اگه نه تا 1 ماه دیگه حالا کاری نداریم.
گفتم 52 خریدم بدم یه قنداق واسه دست چب واسم درست کنن با چوب خوب بعد که گرفتم رنگش زدم طرحی رو قنداق اجرا کنم و با وسایل کنده کای بکنم و رنگ بزنم کلا با این کارا زیاد سرو کار داریم چون رشتم گرافیکه مثل همون عکسایی که اقا محمد گل گذاشتن حالا نظراتون چیه شیک و تک میشه؟
درمورد چوب و نحوه رنگ زدنم کسی می دونه یه راهنمایی کنه؟باید بدم رنگ کار رنگ بزنه؟

RE: ساخت قنداق - baqeri - 2011-09-12 10:45 PM

(2011-09-12 06:02 PM)amir74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان می خواستم کاری کنم از شما مشورت بگیرم
گفتم ایشالا 2 3 روز دیگه برم تهران واسه 52 اگه پولم جور بشه اگه نه تا 1 ماه دیگه حالا کاری نداریم.
گفتم 52 خریدم بدم یه قنداق واسه دست چب واسم درست کنن با چوب خوب بعد که گرفتم رنگش زدم طرحی رو قنداق اجرا کنم و با وسایل کنده کای بکنم و رنگ بزنم کلا با این کارا زیاد سرو کار داریم چون رشتم گرافیکه مثل همون عکسایی که اقا محمد گل گذاشتن حالا نظراتون چیه شیک و تک میشه؟
درمورد چوب و نحوه رنگ زدنم کسی می دونه یه راهنمایی کنه؟باید بدم رنگ کار رنگ بزنه؟

سلام دوست عزیز
اگر قنداق با جوب گردو باشه به هیچ وجه نیاز به رنگ نداره فقط آماده سازی میخوادکه معمولا با روغن صنعتی یا پارافین اونو چرب میکنند و بعداز خشک شدن با کیلر و یا روغن جلا روی اونو براق میکنند.
البته بستگی به چوب قنداق داره ولی کنده کاری باید قبل از پرداخت نهایی قنداق انجام بشه .بعضی ها برای پر رنگ کردن چوب از جوهر رنگ رقیق یا از رنگ طبیعی استفاده میکنند ولی من به شخصه رنگ اصیل چوب رو خیلی دوست دارم.
من قاب باندهای آمپلی خونه رو خودم ساختم با چوب گردو (البته تمام نکات آگوستیک داخل اون رو رعایت و اجرا کردم) و با استفاده از روغن زیتون رنگ چوب پخته گی خاصی پیدا کرد.

RE: ساخت قنداق - mohamad 52 - 2011-09-17 08:46 PM

باسلام
يكي از آشنايان ديانا 35 قديمي داشت كه از ريخت و قيافه افتاده بود

با گيره ساخت خودم فنر ش را باز كردم بعد از سرويس قسمت هاي داخلي با سمباده نرم افتادم به جون تفنگ
بعداز شستن انو زاج كاري كردم

قنداق هم شكسته بود يه قنداق به روش قندق 52 خودم درست كردم كه عكسش را براي دوستان مي زارم
[تصویر: 1uk6sa6hnb2yiwcl7yq.jpg]
[تصویر: 5q3d0ab8abis56y0vr0n.jpg]

RE: ساخت قنداق - عبدالرحمن - 2011-09-17 09:21 PM

دوستان یک سوال دارم چطوری این چوبها رو تراش میدید ؟ ابزار خاصی داره ؟Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - mohamad 52 - 2011-09-17 10:17 PM

(2011-09-17 09:21 PM)عبدالرحمن نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان یک سوال دارم چطوری این چوبها رو تراش میدید ؟ ابزار خاصی داره ؟Khansariha (8)
دوست عزيز وسايل زيادي وجود داره Khansariha (214) اما من از وسايل ساده استفاده ميكنم كه در صفحه قبل عكس وسايلمو گذاشتم

RE: ساخت قنداق - foad-bonellis - 2011-09-17 10:41 PM

محمد جان خیلی خیلی هنرمندی . ان شا الله موفق باشی .
راستی اون شست پا تو عکس چی میگه ؟؟؟؟؟؟؟ (شوخی)