شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - taktirandaz - 2012-08-18 03:44 PM

دوستان در دو روز گذشته ساخت bull up تفنگ من به مراحل نهایی رسیده البته انتهای قنداق کمی کار دارد که باید در ادامه در فرصت مناسب انجام دهم (البته مدت زمان طولانی بعد از ساخت قنداق به دلیل مشغله های کاری نتوانستم روی این پروژه کار کنم)
این قنداق به زیبایی قنداقهای دوستان نیست ولی هدف اصلی من در ساخت این قنداق کاهش وزن بوده است وزن قنداق کمتر از نیم کیلو شده است و وزن نهایی تفنگ به همراه دوربین و خفه کن دست ساز خودم و مابقی متعلقات به کمتر از 4.5 کیلو رسیده است یعنی تغییری در وزن قبلی ایجاد نشده است. من برای نصب سیستم انتقال و قنداق و برطرف کردن مشکلات مونتاژی چیزی حدود 30 ساعت در عرض دو روز وقت گذاشته ام تا در تعطیلات عید فطر تفنگو داشته باشم. از محافظ ماشه اصلی تفنگ استفاده کردم البته ماشه کمی ناجور شد که نیاز به اصلاح یا ساخت مجدد دارد ولی تفنگ بسیار عالی کار میکند
[تصویر: dc11dc170cd8.jpg]

[تصویر: b757ef40153c.jpg]

اینم تجهیزات کوچک و محقر من در اتاق خواب که تکمیل این کار را مدیون این تجهیزات بوده ام

[تصویر: fd7b875d3473.jpg]

RE: ساخت قنداق - mhrSB - 2012-08-18 03:49 PM

مبارکت باشه مهم اینه که ادم کسب تجربه کنه.
یه سوال جای انگشتش مناسبه؟

RE: ساخت قنداق - Don Corleone - 2012-08-18 03:55 PM

taktirandaz جان ماشالله کار بسیار خوبی شده تبریک میگم.ولی یه سوال داشتم سیستم ماشه رو که انتقال دادی ضامن چطور کار میکنه؟؟
و یه پیشنهاد اگه سایلنسر رو برداری سلاح واقعا بولپاپ میشه و بالانس بهتری پیدا میکنه و ازش بیشتر لذت خواهی برد البته اگه کوتاه شدن تفنگ مد نظرت بوده باشهKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - Cayalouss.The.Removal - 2012-08-18 04:01 PM

دادا درود به شرفت...همین که زحمت کشیدی یه دنیا ارزش داره.....یه درخواست اونم اینکه سیستم دستگاه ماشه و انتقالشو یا به صورت شماتیک یا باز شده بذار چون منم دارم میسازم و دنبال بهترین ایده هستم....خودمم یه ایده هایی دارم که انشالا میذارم عکساشو پس از اتمام کار....بازم خسته نباشی.
.
.
.
.
.
Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - taktirandaz - 2012-08-18 05:27 PM

(2012-08-18 03:49 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جای دست اسلحه بر اساس ارگونومی دست خودم ساخته شده است البته باید از نزدیک ببینید و در عکس معلوم نیست ولی در استفاده از هر لحاظ راحت است چون روی این قسمت خوب کار کردم فقط باید روی انتهای قنداق کار کنم که بدلیل اهمیت کمتر و عجله برای آماده کردن تفنگ در تعطیلات روی اون کار نکردم البته اینوهم بگم داخل انتهای قنداق خالی است و از نظر وزنی زیاد تاثیر ندارد ولی از نظر زیبایی با ایجاد زاویه همراستا با ضربه گیر خوب میشود البته اگر مشغله های دیگر اجازه بدهد

RE: ساخت قنداق - mhrSB - 2012-08-18 05:34 PM

(2012-08-18 05:27 PM)taktirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-18 03:49 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

جای دست اسلحه بر اساس ارگونومی دست خودم ساخته شده است البته باید از نزدیک ببینید و در عکس معلوم نیست ولی در استفاده از هر لحاظ راحت است چون روی این قسمت خوب کار کردم فقط باید روی انتهای قنداق کار کنم که بدلیل اهمیت کمتر و عجله برای آماده کردن تفنگ در تعطیلات روی اون کار نکردم البته اینوهم بگم داخل انتهای قنداق خالی است و از نظر وزنی زیاد تاثیر ندارد ولی از نظر زیبایی با ایجاد زاویه همراستا با ضربه گیر خوب میشود البته اگر مشغله های دیگر اجازه بدهد

انشاا... مبارکت باشه و به خوبی برات بچکونه.
یه سوال داشتم اون ست چی پایین سمت چپ؟(ست حکاکیه؟)چند؟
[تصویر: fd7b875d3473.jpg]

RE: ساخت قنداق - taktirandaz - 2012-08-18 05:43 PM

(2012-08-18 03:55 PM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
taktirandaz جان ماشالله کار بسیار خوبی شده تبریک میگم.ولی یه سوال داشتم سیستم ماشه رو که انتقال دادی ضامن چطور کار میکنه؟؟
و یه پیشنهاد اگه سایلنسر رو برداری سلاح واقعا بولپاپ میشه و بالانس بهتری پیدا میکنه و ازش بیشتر لذت خواهی برد البته اگه کوتاه شدن تفنگ مد نظرت بوده باشهKhansariha (8)

قابل شما دوست عزیز و نداره با انتقال سیستم ماشه تغییری در ضامن یا ماشه تفنگ ایجاد نمیشه فقط با یک رابط از ماشه جدید به ماشه قبلی وصل میشه البته می توانستم سیستم مسلح کردن و ماشه را به جلو انتقال بدهم و با یک طراحی دقیق و اصلاح تفنگ امکان پذیر است ولی بدلیل سنگینتر شدن تفنگ و اصلاحات احتمالی آن و پیچیده تر شدن و زمانبر شدن از انجام ان منصرف شدم
در مورد برداشتن سایلنسر با پیشنهاد شما موافقم ولی اونوقت با صدا پی کار کنم در ضمن برای نصب شرودر هم فکر کردم ولی با توجه به فضای کم بین لوله ومخزن و اجبار به نامتقارن کردن شرودر و همچنین ایجاد وزن بیشتر و عدم اطمینان در جواب گرفتن مناسب از نظر دقت و کم کردن صدا در مقابل استفاده از یک سایلنسر مورد اطمینان و آزمایش شده که فقط 15 cm به طول تفنگ اضافه میکنه(به علاوه کمبود وقت برای جواب گرفتن) از اون صرف نظر کردم در ضمن طول تفنگ حدود 35 cm کم شد و مرکز ثقل به بدن نزدیکتر شد که خیلی از مشکلات جابجایی و نشانه روی سر دست را کاهش می دهد

(2012-08-18 05:34 PM)mhrSB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-08-18 05:27 PM)taktirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

انشاا... مبارکت باشه و به خوبی برات بچکونه.
یه سوال داشتم اون ست چی پایین سمت چپ؟(ست حکاکیه؟)چند؟
خواهش میکنم قابل شما رو نداره
تو بازار بهش فرز انگشتی یا میکرو فرز میگن چیز بدرد بخوریه تو ساخت میتونه خیلی بهت کمک کنه این مارک سیلور با یک سال گارانتی 226 تا ابزار داره قیمت 120 تومن مدلهای با امکانات کمتر و ارزانتر هم داره ولی با توجه به کارکرد توصیه میکنم همین مدلو بردار چون به تجهیزات جانبیش میارزه و جدا قیمتش خیلی بیشر میشه

(برای برطرف کردن عدم نمایش این ویرایش انجام شد Khansariha (8))

RE: ساخت قنداق - taktirandaz - 2012-08-18 09:26 PM

Don Corleone عزیزم متشکرم از نظر لطف شما Khansariha (8)
در مورد سایلنسر منهم با شما موافقم ولی با صدا چه کنم البته من به شرودر هم فکر کردم ولی به دلایل زیر منصرف شدم
1-بالا رفتن وزن 2- فاصله کم بین لوله و مخزن که در نتیجه فضای کمی برای خفه کردن صدا میداد و اگر بخواهی نامتقارن کارکنی ممکن است دقت تفنگ پایین بیاید و نیاز به تست بیشتر میباشد که با توجه به وقت کم من امکانش نبود و لی با قبول افزایش طول 15 cm از یک خفه کن مطمئن و بی دردسر استفاده میکنم
همین حالا طول تفنگ 35 cm کاهش یافته و با توجه نززدیک شدن مرکز ثقل به بدن نشانه روی سردست راحتتر شده و بنابراین مزایای ویژه خود را داراست

آقا erfan401 همیشه لطف شما شامل حال من بوده تشکر دادا..Khansariha (8) از نظر مثبت و لطفت من در حین کار بدلیل فشردگی عکس نگرفتم ولی یک عکس برات میگذارم بهت کمک خواهد کرد و بزودی که تفنگو باز کردم عکسهای تفضیلی تر قرار خواهم داد
[تصویر: aa453efde4ac.jpg]
دوست عزیزمmhrSB دست شما درد نکنه در ضمن این دستگاه قابل شما را ندارد تو بازار بهش فرز انگشتی یا میکرو فرز میگویند این مدل مارک سیلور با 220 عدد ابزار و خرطومی و موتور اضافه برای کارهای لپینگ میباشد با قیمت 120 البته ست ارزانتر با تعداد ابزار کمتر هم است ولی از من میشنوی همین ستو بگیر چ-ون -تکمیل و اگه بخواهی این ابزار ها را جدا بگیری قیمت بیشتر میشودKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - mhrSB - 2012-08-18 09:35 PM

منم اون سر اصلیش را از پدرم گرفتم البته میگه یکی دیگه هم داره اما باید صفحه سر هایی که روش نصب میشه را بگیرم و اون دریل ماننده البته یه جا دیدم یه دستگاه صاب بود که روش همین فرز دستی ها بود.80 تومن البته دور موتورش متغیر بود.
ببخشید یکم به بیراهه زدم اما برای کسانی که بخواهند شروع کنند این وسایل را باید تهیه کنند.

RE: ساخت قنداق - hellboy - 2012-08-20 10:55 AM

دادا میتونین یک دریمر بگیرین و تمام این کارهارو انجام بدین خود مارک دریمر هم موجوده که میشه با تمام تجهیزات تهیه کرد اما یکم گرونتر تموم میشه اما باکس کاملیه و خیلی از احتیاجات رو فراهم میکنه
تکتیرنداز عزیز کار فوقلاده شده من میدونم که چقد مشکله و خیلی جاها به مشکل میخوره ادم که دل سرد کنندست اما این تشویق دوستان کار رو جلو میبره
امیدوارم ماشش واست بچرخه و گل بکاری منتظر گروپ شما هم هستیم دادا
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)