شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - masih.hunter - 2012-07-29 05:44 PM

خیلی ممنون از همگی . خوب شده و لی هنوز کلی ظریف کاری داره امروز قاب ماشه رو سوار میکنم و و اسم اسلحه رو با نقره معرق کاری میکنم و داخل بدنه اسلحه قرار میدم منتظر مابقی عکسها باشین سهیل جان تمامی مراحل رو با دست و دریمر یا همون پیکر تراش درست کردم .Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-30 12:13 PM

سلام به همگی
نظرتون چیه؟
[تصویر: 79572929808723895356.png]

RE: ساخت قنداق - Marksman - 2012-07-30 01:31 PM

فکر کنم اسلحه رو سنگین میکنه امیر حسین جان. یه کم باید ظریف تر درش بیاری.Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - salehpourtaher - 2012-07-30 05:53 PM

سید جون به فکر اینکه باید براش پد ضربه گیرم بذاری باش تهش خیلی پهنه....
میبینم که استارتو زدی خخخخخخخKhansariha (214)

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-30 06:07 PM

آره عکس اشتباهی گذاشتم. طرح اصلیم قنداق اندازه پد ضربه گیره و در کل خیلی واجب نیست چون لگدی نداره.

RE: ساخت قنداق - salehpourtaher - 2012-07-31 01:53 AM

ولی زیبایی داره....

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-31 01:56 AM

من بیشتر فکر کارایی هستم تا زیبایی وگرنه ساخت قنداقی مثل 56 و قنداق ساده ای مثل 27 برام یک اندازه زحمت داره.

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2012-07-31 04:13 AM

آره جون خودت خخخخخ ببخشید انتقاد میکنم ولی توکه میخوای زحمته رو بکشی حد اقل رو یه چیز کار کن که ارزشش رو داشته باشه و اگر قنداق ساده میخوای دیگه چرا قنداق میسازی مگه قنداق خودش چشه؟؟؟
اگه طرحی داری بده تا برات با مقیاس واقعی خونه خونش کنم و ببر بده طوری چاپ کنن که هر خونه یک سانت طولش بشه اونوقت دیگه روی پیاده کردن طرح که حساس ترین مرحلشه اشتباه نمیکنی و پیچیده طرین طرح رو بدون خطا به چوب منتقل میکن یبرای برش زدن بقیش که دیگه چوب ساب زدن و مغار بازیه بیشتر حوصله میخواد

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-31 09:30 AM

برای چند تا کار چوبیش می کنم:
افزایش زیبایی-کاهش صدای ایجاد شده-افزایش دقت-تجربه ای برای آینده
فعلاً هم قطعی نیست که بسازم...شاید اصلاً یه اسلحه دیگه خریدم.
ولی من تو کار های فنی وقتی وارد میشم نمی فهمم چی چقدر زحمت داره...فقط می فهمم دارم کار می کنم.
حالا اگر خواستم بسازم مزاحمت میشم. ممنون.
Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2012-07-31 07:43 PM

(2012-07-29 11:07 AM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سهیل جان باید بگردم اسمشو پیدا کنم و فردا هم نمونه کار رو میزارم ببینید چطور شده و نظرتون رو بگید( علی آقای همتی کجایی بداد برس)Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
مرتضی جان اسم اون پودر پتاسیم دی کرومات هست

مسیح جان بابت هنرت تبریک میگم.واقعا عالی شده.کار کوچیکی بود که از دست من بر میومد.دیگه خوب و بدیش رو به بزرگواری خودت ببخش

در مورد استفاده از مواد شیمیایی در رنگ کاری چوب چند نکته رو خدمت دوستان بگم
ایم مواد هر کدوم کاربردی خاص برای چوب های خاص داره.مثلا برای چوبهای تیره راش گردو ماهوگانی ماده دی کرمات استفاده میشه

مسیح جان اگر میخوای بافت چوب بزنه بیرون و تیره تر بشه باید پس از ساخت و سمباده کاری نهایی قنداق رو درون یک محفظه بسته به همراه یک ظرف آمونیاک فعال قرار بدی.موارد ایمنی فراموش نشه چون بسیار سمی و خطرناک هست.ولی به چوب افرا رنگ زیبایی میده