شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-23 02:49 PM

خیلی قشنگ شده...
حالا این کار خودته یا استیو؟

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2012-07-23 05:38 PM

طرحشو من دادم اون ساختتش اما دستگیرشو خوب در نیاورده

RE: ساخت قنداق - salehpourtaher - 2012-07-23 09:38 PM

شاهین جون چوب ساخته طرف پس چرا سیاهش کرده؟
اینم پروژه من
ازکیفیتت عکس ببخشید برای طولش که برابکس میگفتن کمه با فابش مقایسه کنید تازه پد ضربه گیر شدو 1.5 سانته
[تصویر: 45421239488613960316.jpg]

واقعا کنده کاریش سخته (اخرای کار امروز بودم که بابام گفت چرا نفت نمی زنی راحت تر میشه بریدش زدم دیدم بله اینهمه که امروز زور زدم (از 3 تا 7 خخخخخ)میتونستم کلشو تموم کنم ولی الان نصفم نشده---)
فردام نمی تونم کار کنم باید صبح زود برم بهشت زهرا برای هفت داییم و که تا افطار درگیرم
یا علیKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-23 10:23 PM

صالح جان از مواد نفتی و چرب به هیچ وجه استفاده نکن چون جذب چوب میشه که باعث بدرنگ شدن و نرمی چوب میشه . حتی ممکنه توی رنگ کاری نهایی هم اذیتت کنه .
یه نکته دیکه : به نظر میاد ماشه خیلی جلوتر از سوراخ شصتی قرار گرفته . تست کردی ببینی انگشت راحت روی ماشه قرار میگیره یا نه ؟؟؟
اون قوس زیر قنداق هم اگه صافش کنی بهتر میشه چون هم وزن قنداق میاد پایین که بالانس بهتر میشه و هم ز پهنای قنداق کاسته میشه که زیبایی بهتری داره . و قسمت گونه هم حدود2سانتی متر بالا هست که برای استفاده از دوربین خوبه اما اگه میخوای از مگسک استفاده کنی بهتره ارتفاعشو کم کنی
چند نکته کاملا ایمنی :
در حین ساب زدن یا استفاده از مغار یا هر ابزار تیز دیگه حتما از یه دستکش ضخیم استفاده کن و همچنین ماسک مناسب

RE: ساخت قنداق - salehpourtaher - 2012-07-23 10:28 PM

چشم داداش دیگه از نفت استفاده نمی کنم
بله دستم با ماشه میرسه این طرحو از رین استورم قرض گرفتم یه نگاه بنداز داداشم میبینی
راستی از پروژه خودت چه خبر؟

ولی علی جون این مبل فروشی ها برای ابزاراشون رو راش نفت و خالی میکنن ها !!!!!!!!!

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-23 10:45 PM

همه جا اینو میگم : هر نظری که میدم فقط و فقط پیشنهاده !!!
البته همه دوستان درک تبادل نظر دارن و میدونن که این نظرات برای بهتر شدن و استفاده از تجربیاته ...
کار قنداق من مثل کار شما پیش نمیره چون حسابی گرفتارم . اگه بتونم روزی یکی دو ساعتی براش وقت میذارم .
تا اینجا فقط طرحش رو زدم که عکساش رو در زیر مشاهده میکنین
قنداق برای 52 ساخته میشه و ممکنه جزئیات طرح ها در حین ساخت تغییر کنه :
[تصویر: 13430706091.jpg]
[تصویر: 13430706481.jpg]
[تصویر: 13430706751.jpg]

RE: ساخت قنداق - salehpourtaher - 2012-07-23 10:51 PM

علی جون شما هم تو فکر این کاری؟
[تصویر: 16085528261722890986.jpg]
به نظرت چه جوری این کار رو می کنن؟

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-23 11:00 PM

این کار خیلی راحته . هم میشه از یه تکه جدا استفاده کرد و هم میشه اون قسمت رو رنگ تیره تری زد تا توی چشم بیاد .
در کل این چیزا زیاد مهم نیست

RE: ساخت قنداق - salehpourtaher - 2012-07-23 11:05 PM

علی جون چوب توت داری استفاده می کنی؟
یه مشکل بزرگ دیگه هم دارم اینه که پیچ لوله شدو زاویه داره یعنی من بایدقسمت جلو قنداق رو با زاویه سوراخ کنم اما چه جوری که به اون سوراخ های لوله بخوره از شما راهنمایی میخوام....

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-23 11:11 PM

بله چوب توت هست !
فعلا اصل کار رو ردیف کن تا جزئیات نهایی ... به اون مرحله رسیدی توضیح میدم چکار کنی