شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - mohamad 52 - 2011-08-07 05:56 PM

باسلام
چون ابزار مناسب در اختیار نداشتم پس به صورت لایه ای شروع به ساخت کردم
از چوب درخت بید به خاطر سبکی و سخت نبودن استفاده کردم
ازچسپ چوب برای اتصال لایه ها استفاده شده
فقط مانده پرداخت ان که با این وسایل ساده ای که در اختیار دارم خیلی سخته این هم از عکس
[تصویر: DSC03240.jpg]
[تصویر: DSC03244.jpg]

RE: ساخت قنداق - masih.hunter - 2011-08-07 06:04 PM

افرین محمد جان افرین بسیار عالی بود Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - morteza - 2011-08-09 02:07 PM

درود محمد جان میبینم که اهل فنون مختلف دارند یکجا جمع میشند.
این برشها را باچه دستگاهی زدی خیلی تمیز در اومده.
اگه میشه یه توضیح در مورد روش الگو برداری از قنداق مخصوصا نشیمنگاه پیستون بدهید خیلی مفید خواهد بود .Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - mohamad 52 - 2011-08-12 06:07 PM

درود بر دوستدارن تفنگ بادی
مرتضی جان این برش ها را با اره موی معمولی زدم
درمورد الگو برداری با یک خط کش ساده اندازه ها را گرفتم و روی چوب رسم کردم
این هم از وسایل ساده کار و عکس قنداق چپ دست که اماده کار است
[تصویر: DSC03252.jpg]
[تصویر: DSC03253.jpg]

RE: ساخت قنداق - amir74 - 2011-08-12 06:19 PM

دمت گرم منم دست چپم می تونم واسه اسلحه درست کنم

RE: ساخت قنداق - ALIANA-54-T06 - 2011-08-12 10:40 PM

mohamad 52 جان خیلی عالی بود باریک ا... Khansariha (256)
فقط خواهشا سایز عکسها را کم کن حجم هر عکس زیاده و تعداد آنها هم همینطور باعث میشه دوستان همه نتوانند صفحه را ببینند . ممنون Khansariha (214)

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-08-13 04:03 AM

به نظر من بجای اره مویی که کلی وقت میگیره میشه از یه اره عمود بر برقی(جیگ ساو) استفاده کرد کافیه یه تیغه ام دی اف بر ببندی بهش هم سریعه هم دقیق قدرت مانور زیادی هم داریKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - Marksman - 2011-08-13 12:43 PM

(2011-03-08 08:16 PM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون آقا مهدي
ميشه لايه هاي 3 ميليمتري رو با چسبهاي سيانو اكريلات(چسبهاي 123 يا قطره اي)ميشه چسبوند اما نميدونم در اثر خمش يا ويبره چقدر دوام داشته باشه عكس نمونه چينيش رو ببينيد
دوست عزیز، فکر می کنم اگه از چسبهای اپوکسی که تو حرارت عمل می آن مثل مگاپلاس یا هل آلمانی استفاده کنی بهتر از سیانو اکریلاتها که زود می گیرن ولی نسبت به ضربه ناگهانی حساسن خیلی نتیجه بهتری می گیری . من برای backing (ببخشید فارسیش رو دقیق نمی دونم شاید لایه گذاری؟)کمان از این چسبها استفاده کردم و مقاومت عالی اونها رو به چشم دیدم. در ضمن خوشحالم که می بینم کس دیگه ای هم تو سایت به ساخت کمان علاقه داره.(البته ببخشید جسارت کردم شما خودتون استاد هستین)

RE: ساخت قنداق - morteza - 2011-08-15 12:55 PM

دست مریزاد .با این پشت کار و استعداد پیشنهاد میکنم به کارهای هنری چوب بیشتر توجه کنی .Khansariha (48)

RE: ساخت قنداق - hosain55 - 2011-08-15 01:20 PM

اثا این عکس ها اینقدر دیر باز شد که ما یکی از خیرش گذشتیم یکم کوچیکترش میکردید بهتر بود 1,632 x 1,224 pixels خیلیه برای انجمن نهایتش باید 500 پیکسل باشه نه 1600 پیکسل