شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-10 10:40 AM

لیزر هر جایی پیدا میشه اما مهم اینه که بتونن روی اجسام منحنی طرح بزنن یا نه .
اون لوزی ها یا مربع ها هم راحت به صورت خطی میشه ایجاد کرد . مته ستاره تهیه کنین و طرح شطرنجیشو (خطوط عمود یا مورب زاویه دار به هم) ایجاد کنید بعد با فرز و مته ستاره روی طرحتون شیار ایجاد کنین . مثل فابریک نمیشه ولی بد هم نیست
فابریک ها یا به وسیله ابزار خاصی به صورت دستی درش میارن که خیلی باید حرفه ای بود یا به وسیله دستگاه پرس که میشه گفت تمامی سلاح های توی بازار به وسیله پرس حکاکی میشن .

برای جایی که دست گرفته میشه از این طرح هم میشه استفاده کرد که یه جورایی حالت ضد عرق میشه !!
[تصویر: 13419046861.jpg]
[تصویر: 13419047451.jpg]
[تصویر: 13419047971.jpg]
[تصویر: 13419048561.jpg]
اون فرزی که گفتم از مشهد با چندتا مته حدود 20تومن خریدم

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2012-07-10 11:01 AM

(2012-07-10 09:59 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2012-07-10 08:57 AM)AliBB نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله دقیقا .
کار باهاش روی چوب راحته ولی حوصله و دقت زیادی میخواد .
به نظرم اگه فرم زیبایی بسازی نیازی به حکاکی یا نقش و نگار نداری .
اگرم خواستی نقش بندازی راحت با لیزر این کارو انجام بده چون ظرافتش کارتو خراب نمیکنه

سوال دیگه اینه که کاری که شما انجام دادی مرحله اول چکرینگ است بعد ان مربع های کوچک یا لوزی های ایجاد شده را بصورت هرم در میاورند ایا ابزاری برای این کار میشناسید ؟ در ضمن کجا میتوان لیزر حکاکی پیدا کرد ؟ تا انجا که من میدانم سپاه دارد و نقوش صیاد 2 را با ان میاندازد . قنداق قشنگی هم ساختی مبارکت باشد
حوالی قبرستان ها گیرت میاد خخخخخ

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-10 11:16 AM

شاهین جان اگه منظورت لیزر هست اون مدلی که برای سنگ قبر استفاده میکنن نمیشه روی چوب استفاده کرد .
اکثر دفاتر چاپ باید دستگاه لیزر را داشته باشن چون ما برای برش کاری و ماکت سازی همیشه با لیزر سر و کار داریم .
شیراز چند جایی هست که لیزر دارن . یکی از دوستان هست که دستگاه جدیدی آورده و به گفته خودش میتونه روی سطح منحنی هم حکاکی کنه .
هفته دیگه میرم و یه تست روی قنداق میزنم اگه جواب داد ادرسش رو برای دوستانی که قصد حکاکی روی قنداقشون دارن میذارم.
اینم فرزی که من تهیه کردم :
[تصویر: 13419062881.jpg]
[تصویر: 13419063351.jpg]
[تصویر: 13419063801.jpg]

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2012-07-10 11:26 AM

علی جا میشه، خود دستگاه ها اکثرا یه لیستی توی آبشنشون دارند که انواع جنس ها رو مثل پلاستیک و چوب و..... توی منوش داره و یکیش سنگ گرانیت هست که توی حکاکی قبر از اون استفاده میکنند و با تنظیم قدرت لیزر میشه حتی روی کاغذ هم حکاکی کردKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-10 11:43 AM

علی جان کی خریدی؟
شاید امروز برم بخرم.

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-10 11:47 AM

(2012-07-10 11:43 AM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
علی جان کی خریدی؟
شاید امروز برم بخرم.

از مشهد گرفتم

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-10 11:54 AM

کاکو گفتم کی نه کجا...خخخخخـ!
مارکش مینی کرافته؟ ساخت کجاست؟

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-10 12:05 PM

ببخشید بد متوجه شدم
من شهریور سال قبل گرفتم . بازار رضا معدنشه

RE: ساخت قنداق - david - 2012-07-10 12:11 PM

دوست خوب در بازار پامنار تهران تا دلت بخواهد دستگاه لیزر هک موجوده و میتوانید در انجا ببرید و برایتان لیزر هک انجام دهند. کسانی که کار برش و هک طلق انجام میدهند
دستگاه لیزر هک چیز خواصی نیست
خلاصه در مجموع دستگاه عجیبی نیست فقط مارکهای مختلف با دقتهای مختلف دارد
موفق باشیدKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - morteza - 2012-07-10 12:33 PM

امیر جان اگه آشنا تو تهرون داری تو خیابون شهید چوب تراش آقای باقری راش داره من ازش یه تیکه 5*16*65 گرفتم که با هاش دارم طرح بولپاپ ادگان رو در میارم . میتونی همونطور که دوستمون گفت با یونولیت طرح رو تکمیل کنی ودر آخر روی یه کاغذ یه تیکه بکشی و با چسب رو چوب انتخابیت بچسبونی تا همونجا تو چوب فروشی ابعاد بیرونشو برات در بیاره. در ضمن نترس جوون ؛ ابزار زیادی نمیخواد فقط حوصله و پشتکار. چوب یه حالتی داره که هرچی باهاش ور بری خستت نمیکنه. موفق باشیKhansariha (256)