شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-09 12:09 PM

دوستان دیگه با توجه به خصوصیاتی که تو پست های اخیر ذکر کردم چه چوبی پیشنهاد میکنید.

RE: ساخت قنداق - کوهنورد - 2012-07-09 12:32 PM

درود به این همه استعداد و خلاقیت جوانان ایرانی . از دوستان یک سوال داشتم برای شطرنجی کردن قبضه یا پیش قنداق بغیر از ابزار مخصوص اینکار یا چکرینگ تولز که به قیمت یک تفنگ بفروش میرسد از چه وسیله ای میشود استفاده کرد ؟ البته بغیر از لیزر !!!!

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-09 12:37 PM

سوخته کاری

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-09 12:52 PM

(2012-07-09 09:45 AM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تو این مقیاس با چوب کار نکردم. انشا الله چوب که خریدم مرحله به مرحله ازتون راهنمایی می گیرم. دیگه همون. چنار بخرم؟ شما چند روز رو قنداقتون کار کردید؟

چنار تا الان باهاش کار نکردم که نظر بدم ولی شاهین با چوب چنار قنداق ساخته و بهتر از من این چوب رو میشناسه !!
من تقریبا یه هفته تمام فقط ساب میزدمو داخلش رو خالی کردم چون فقط چندتا چوب ساب داشتم و یه دونه مغار ولی اگه ابزار کامل تری داشته باشی سریعتر میشه . مثلا یه گیره داشته باشی کارت تا حد زیادی سریع میشه .
یه توصیه ایمنی میکنم : حتما از ماسک و دستکش محکم و ایمن استفاده کن مخصوصا وقتی از مغار استفاده میکنی

RE: ساخت قنداق - Marksman - 2012-07-09 01:25 PM

چنار اگه خشک خشک باشه چوب خوبیه و دوامش بد نیست.البته کار باهاش به دلیل شکل خاص رگه ها یه مقدار سخته ضمن اینکه بیشترشون کرم خوردگی هم دارن.من یه قنداق ساده برای یه تفنگ چینی باهاش ساختم. به نظر من چوبایی مثل راش یا گردو یا ملچ خیلی بهتر از چنارن.

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2012-07-09 03:09 PM

چنار خیلی سبک و محکمتر از راش و گردو هست نقش خاص یا رخ نداره پی شکننده نیست و کنده کاری و بریدنش سخته چون خیلی محکمه و یکدست

اینم از شیطنت جدید ما
یه دوست یپیدا کردم به نام تد میخواد تفنگشو قنداق کوتاه کنه کارای سیستم انتقال ماشه رو انجام داده فقط مونده قنداق
[تصویر: image_0_1_.jpg]

[تصویر: image_0_2_.jpg]

[تصویر: image0_1_.jpg]

[تصویر: image0_2_.jpg]

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-09 04:27 PM

ما آخر نفهمیدیم تو اونوری یا اینوری؟ اگر اونوری خوب محل سکونتت رو تغییر بده که ما سر در گم نشیم.
یه سوال: اون طرح رو کاغذ چه ربطی به طرح رو چوب داره؟

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2012-07-09 04:47 PM

کودوم کاغذ؟؟؟

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-09 04:50 PM

باز سوتی دادم
منظورم یونولیت بود. سوال اولم رو هم جواب ندادیا...
می خواستی فقط محل قرار گیری کپسول رو تنظیم کنی؟

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2012-07-09 04:59 PM

یونولیت هم بهش نمیگن، اولا من نساختم دوما معلومه دیگه میخواد قبل از ساخت با تناسبش با صورت و جای دست یا فاصله از ماشه آشنا نشه و تغییرات لازم رو انجام بده