شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - masih.hunter - 2012-07-02 10:40 PM

این مدل رنگ رو نمیدونم اصلا" داخل ایران امکاناتشو دارن یا نه ولی با جوهر میتونی خوب رنگش کنی علی جان علی اقا بهتر میتونه راهنمایتون کنه . Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-08 09:17 PM

سلام به همه دوستان هنرمند
من می خوام یه قنداق بسازم ولی چوب مناسب نمی شناسم. اول اینکه چه چوبی مناسبت و بعد هم یه سوال از دوستان شیرزای: چوب با اندازه مناسب کجا گیر میاد؟

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-08 10:24 PM

(2012-07-08 09:17 PM)THUNDER نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان هنرمند
من می خوام یه قنداق بسازم ولی چوب مناسب نمی شناسم. اول اینکه چه چوبی مناسبت و بعد هم یه سوال از دوستان شیرزای: چوب با اندازه مناسب کجا گیر میاد؟

بهترین چوب , چوب گردو هست به دلیل خوش تراش بودن و مقاومتش ولی من تمام شیراز رو چرخیدم اما چوب مناسب قنداق پیدا نکردم . یکی 2جا بود که چوب گردو داشتن اما خشک نبودن
من به بدبختی فسا چند تکه چوب گردو پیدا کردم که از کیفیت خوبی برخوردار بود
فکر کنم شیراز چوب توت بشه پیدا کرد و سختی چوب توت از چوب گردو بیشتره و نقش و رنگ خیلی زیبایی داره !!

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-08 10:58 PM

کاکو من یه چوب می خوام که خیلی گرون نباشه چون برای امتحانی می خوام ولی نرم باشه تا راحت تراش بخوره و در ضمن, راحت هم تو شهر پیدا بشه...کجا ها چوب گیر میاد غیر از بازار انقلاب؟ قیمت ها چه حدودی هست برای یک قطعه ی 16*65*4 سانتی متر؟

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-08 11:13 PM

چوب گردو هم پیدا کنی زیاد گرون نیست
چوب نرم توی شیراز فقط چوب روسی هست که اصلا به درد ساخت قنداق نمیخوره .
چوب چنار برای شروع خوبه چون هر جایی پیدا میشه ولی به اون نرمی که میخوای نیست .
بازار انقلاب رو بیخیال بشو چون اونجا بنداز بندازه و چوب مناسب با ابعادی که میخوای کم پیدا میشه که زیر 200 تومن بهت نمیگن .
یه کارگاه نجاری هست دقیقا روبروی زندان و چندتا نجاری بزرگ هم نزدیک کوزه گری هست . یه سر بزن اونجا بهتر راهنماییت میکنن .
فقط هر چوبی تهیه میکنی مطمئن شو که خشک خشک و بدون کوچکترین ترکی باشه و در طول رگه ها برش خورده باشه !!
در ضمن ضخامت چوب رو 5 سانت بگیر که برای ساب زدن و خالی کردن داخلش مقاومت داشته باشه و در آخر میتونی ضخامت اضافی رو ساب بدی

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-08 11:19 PM

قطر قنداق فابریک 3,5 هست یعنی میگید میشکنه؟ آخه رنده ندارم میترسم کارم سخت شه ازش زده شم. خیلی هم نرم نمی خوام...من خودم منبت کارم و با نرمی در حد گردو کارم میشه.چنار نرمیش در حد گردو هست؟

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-08 11:28 PM

آها !! همون 4 سانت یا چند میلیمتر بیشتر هم بگیری کافیه چون وقتی میخوای داخل قنداق رو خالی کنی اگه دیواره ها ضخامتش کم باشه احتمال شکستن زیاده .
مطمئن باش ساختش کار راحتی نیست و خیلی وقت میبره و باید کاملا دقیق بسازیش چون یه جارو اشتباه بری زخمتات بر باد میره .
چوب چنار تا الان استفاده نکردم ولی وقتی توی دست میگیری به نظر سخت تر از چوب گردو هست

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-08 11:35 PM

شما چجوری خالی کردید؟ من تو فکر فرز مته هستم.
قطر دقیق فابریک هم 3.4 سانت هست.
مغار با کیفیت کجا گیر میاد.
پد ضربه گیر هم جدا گیر میاد؟

RE: ساخت قنداق - AliBB - 2012-07-09 09:39 AM

با فرز تا حدی میشه خالی کرد اما تمیز کاری داخل رو باید با مغار انجام بدی .
من با مته جاهایی که باید گود میشد رو خالی کردم و بعد با مغار پستی بلندی ها و جاهای حساسش رو خالی کردم .
قنداق 350 دردسر زیادی داره چون باید جای ریل براش در بیاری که خیلی حساس و دقیق هست .
مغار هم ابزار فروشیا دارن و حتما جنس درجه یک بگیر چون جنس ارزون اصلا جواب نمیده . درسته مغار خوب گرونه اما یه عمر باهاش کار میکنی .
یه دونه مغار تخت 1سانتی بگیری کافیه
پد ضربه گیر هم جدا گیر میاد میتونی تهیه کنی ولی اگه فرم دلخواه نداشتند میتونی با لاستیک برای خودت بسازی اما نرم نیست دیگه

RE: ساخت قنداق - THUNDER - 2012-07-09 09:45 AM

من تو این مقیاس با چوب کار نکردم. انشا الله چوب که خریدم مرحله به مرحله ازتون راهنمایی می گیرم. دیگه همون. چنار بخرم؟ شما چند روز رو قنداقتون کار کردید؟