شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-03-16 10:52 AM

برشش رو با اره برقي باصطلاح جيگ ساو
چوبش خيلي محكم بود تيغه رو تو هر چند سانت روغن ماشين ميزدم داغ نكنه
هنوز كارهاي زيادي مونده تا تمومش كنم مثلا روي قبضه و قسمت بچه قنداق بايد لاستيك بچسبونم و لبه هاي تيز چوبي رو گرد كنم و رنگ و روغن(موندم جوهر سياه بزنم بهش يا رنگ گردويي!!) و يه لايه سيلر كيلر مات
اما هنوز دلم پيش قنداق مك ميلانه مثل تفنگهاي تك اوپس
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت قنداق - masih.hunter - 2011-03-16 09:23 PM

جاوید جان با قهو رنگش کن وقتی خشگ شده اماده سیلر کیلره عالی میشه امتحان کن رنگش محشر میشه

قهوه رنگ چوب رو بسیار زیبا میکنه . راستی فراموش کردم جاوید جان دوروووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووودKhansariha (48)

RE: ساخت قنداق - mohsen1982 - 2011-03-17 08:03 PM

لبه هاشم ميتونيدبدين ايناكه تو كارساخت مبلهاي دستسازگرون قيمتن تراش بدن بعضياشونم ليزردارن ميتونن روش
نقش ونگارم بندازنKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-03-18 09:05 AM

ممنون از همه دوستان
آقا محسن اتفاقا ديروز لبه هاشو خودم رديف كردم قبضه ش جوري شده خودم كيف ميكنم
قسمت جايي كه صورت قرار ميگيره مثل قنداق ژ-3 شده و احتمالا يه لايه لاستيك يا چرم روش ميكشم و قسمت جلوي قنداقش رو بايد شبيه به ام 16 درست كنم .
در مورد نقش و نگار خودم ميتونم اينكارو انجام بدم.ولي ترجيح ميدم مثل اسلحه هاي نظامي ظاهر خشني داشته باشه اينجوريKhansariha (290)

RE: ساخت قنداق - ALIANA-54-T06 - 2011-05-11 01:08 PM

دوستان چند طرح زیبا از قنداق دیدم که گفتم بد نیست دوستان خوش ذوق و احتمالا طراح هم یک نگاهی بهشون بندازند مخصوصا pcp دارهای عزیز Khansariha (214)
[تصویر: 14290d1270148222t-air-rifle-stocks-dsc00105.jpg]
[تصویر: 14288d1270148222t-air-rifle-stocks-dsc00185.jpg]
بقیه عکسها و سفارش ساخت هم در لینک زیر مشاهده کنید Khansariha (214)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت قنداق - masih.hunter - 2011-05-11 05:00 PM

تشکر علی جان واقعا" زیباست Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - saburi - 2011-05-23 10:19 AM

رفقاسلام
راستیتش من یه تجربه کوچیک درموردقنداق دارم که براتون میگذارم.
چند سال پیش برادربزرگم که فردباتجربه ای درزمینه شکارهست باپدرم تصمیم گرفتندکه یک اسلحه بسازند
شروع کردیم لوله اسلحه که ازلوله گازآمانی که اگه اشتباه نکنم مانیسمان بودساختیم برای قنداق اون خیلی
دنبال چوب گشتیم وچند تایی قنداق ساختیم که درآخرازچوب گردو استفاده کردیم چون هرچوبی استفاده
کردیم همه ترک برداشت ودرآخرازچوب گردو استفاده کردیم چون چوب گردو هم محکم هستش وهم میشد گفت
سبک که تقریبا 3 سالی ازاین تفنگ استفاده کردیم ودرآخر تفنگ داخل دست برادردومیم که ازمن بزرگترهست
ترکیدوسروصورتشو داغون کرد.Khansariha (226)البته خداروشکر خوب شد اما اشتباه ازما نبودکه بماند.
نتیجه گیری :
1- چوب گردو برای ساخت قنداق چوب خوبیه
2- خواهش میکنم که تفنگ شکاری دست سازنسازید
3- هرقنداقی که میخواهیدبسازیداول نقشه کامل اونو پیاده کنیدبعدشروع به کارکنید که زحمت هاتون به حدرنره .
باتشکرازهمه دوستان عزیزومدیران محترم Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - میثم کماسایی - 2011-07-11 09:28 AM

این کنده کاری روی قنداق رو تو یکی از فروم های خارجی دیدم که برام جالب بود

[تصویر: A_Appaloosa_layout_003.jpg]

[تصویر: Stk_contrast1.jpg]

[تصویر: Appal_Stk_Contrast7.jpg]

[تصویر: Appal_Stk_Contrast_5.jpg]

RE: ساخت قنداق - mohamad 52 - 2011-07-11 12:12 PM

واقعا زیبا هستند از همه دوستان تشکر مکنم

RE: ساخت قنداق - mohamad 52 - 2011-08-06 10:59 PM

با سلام به دوستان
چند روزی ساخت قنداق ذهنم را مشغول کرده چون من چپ دستم و قنداق 52 من راست دسته

فعلا فکرم را روی کاغذ اوردم اما مشکل من نداشتن وسیله کار است