شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-11-23 08:35 PM

دوستان اون قنداقی که چند ماه پیش ساخته بودم و داده بودم پلی استرش کنه امروز رفتم ازش گرفتم من بهش گفته بودم نزده بود خودش یه رنگ زشت و تیره بهش زده بود اولن رنگی که
دوما من خودم جای دست رو با زحمت کنه کاری کرده بودم که اون .... بی خرد با پلی استر تقریبا پرش کرده بود
. از همه بدتر قسمت بالشتک قنداق رو هم مثل این که گمش کرده گفته میگردم پیداش میکنم منم البته ساکت ننشستم کلی سرش دادو بیداد کردم بعد از چند ماه ... خلاصه خیلی حالم گرفته شد Khansariha (367) بی خیال.
در کل طرح بسیار بسیار خوشدستی هست که تا دست نگیرین متوجهش نمیشین
و مخصوص 350 مگنم طراحی شده بعدا که بالشتک هم پیدا شد میزارمش روی مگنم 350 و عکس کلیشو میزارمKhansariha (8)

[تصویر: Image0273.jpg]

[تصویر: Image0271.jpg]

[تصویر: Image0272.jpg]

[تصویر: Image0270.jpg]

[تصویر: Image0277.jpg]

[تصویر: Image0280.jpg]

[تصویر: Image0289.jpg]

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-11-23 10:39 PM

(2011-11-23 08:35 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اون قنداقی که چند ماه پیش ساخته بودم و داده بودم پلی استرش کنه امروز رفتم ازش گرفتم من بهش گفته بودم نزده بود خودش یه رنگ زشت و تیره بهش زده بود اولن رنگی که
دوما من خودم جای دست رو با زحمت کنه کاری کرده بودم که اون .... بی خرد با پلی استر تقریبا پرش کرده بود
. از همه بدتر قسمت بالشتک قنداق رو هم مثل این که گمش کرده گفته میگردم پیداش میکنم منم البته ساکت ننشستم کلی سرش دادو بیداد کردم بعد از چند ماه ... خلاصه خیلی حالم گرفته شد Khansariha (367) بی خیال.
در کل طرح بسیار بسیار خوشدستی هست که تا دست نگیرین متوجهش نمیشین
و مخصوص 350 مگنم طراحی شده بعدا که بالشتک هم پیدا شد میزارمش روی مگنم 350 و عکس کلیشو میزارمKhansariha (8)
خوب دوست عزیز اشتباه از شما بوده.البته در کل کارش رضایت بخش نبوده از نوع همرنگی که سایه روشن انداخته تا خود پلی استر.اشتباه شما اینجا بود که باید قبلش تحقیق میکردید که برای چه قنداقی چه نوع پوششی مناسب است.اونجایی که دوستان کلی یه نسخه میپیچیدن بعد من رد میکردم قضیه همین جا هست.یه قنداق معمولی بدونه کنده کاری میتونه پلی استر پوست پلیش یا ایستاده و یا سیلر کیلر و یا ورنی پلی اورتان و یا روغن جلا بشه.ولی با کنده کاری میشه فقط سیلر کیلر و روغن جلا بشه.چون ضخامت نداره و حفرات رو پر نمیکنه.البته ایشون رو این قنداق بدترین نوع پلی استر که نیم پلی استر هست رو استفاده کرده

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-11-23 11:47 PM

(2011-11-23 11:42 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون صدرا جان کاش شما شیراز بودین
دوست عزیز مشکلی نیست.هر موقع ساختید با پست بفرستید من براتون رنگش میکنم با پست میفرستم یا حداقل یه مشاوره میدم که اگرم دادید دست رنگ کار مراحلشو براش توضیح بدید

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-12-10 12:56 AM

دوستان یه چندتا نکته به ذهنم اومد بگم تا دوستان در مورد مبحث رنگ مطلع بشن.اولا دوستان در رنگ آمیزی قنداق اون رو مد نظر داشته باشن که رنگ خود قنداق با همه رنگهای تو بازار متفاوته.کلا رنگهای کارخانه ای بصورت الکترو استاتیک استفاده میشه.به این صورت که ابتدا قنداق در مسیر هوای بسیار فشرده قرار گرفته تا ذرات معلق از جدارش جدا بشه.بقیه مراحل بصرت ایزوله پیش میره.به این صورت که قنداق روی آویز مخصوص وارد محفظه مخصوص شده و با افشانه های مخصوص ماده ای به نام باردار کننده بهش پاشیده میشه.سپس بصورت ایزوله وارد محفظه پودر رنگ میشه که این پودر به علت باردار بودن قنداق بطر یکنواخت بر روی قنداق میشینه سپس وارد کوره شده و کرستالهای رنگ, مایع شده و یک لایه شفاف و بسیار خشک و شکننده روی قنداق قرار میگیره.این سیستم رنگ بسیار پیچیده هست.ولی رنگ دیگری که بسیار به این رنگ شبیه هست و براقیتی در حد رنگ الکترو استاتیک داره رنگ پلی اورتان هست.این رنگ با هاردنر مخصوص مخلوط و با رقیق کننده مخصوص رقیق میشه.سپس با پیستوله پاشیده میشه.ولی باید محل پاشش بسیار تمیز با تهویه خوب باشه زیرا ذرات معلق هوا موجب دون زدن رنگ میشه.سپس این رنگ باید زیر اشعه یو وی خشک بشه.براقیت این رنگ بسیار زیاده ولی حالت خشک نداره و اصطلاحا حالت پلاستیکی بیشتری داره به صورتی که با فشار ناخن یا ضربه شیئی جا میندازه ولی پس از گذسته زمانی در حد چند ساعت دوباره به حالت اول باز میگرده که نظر شخصی من در مورد قنداق که در تماس مداوم ضربات دست و اشیاء هست بهتره

RE: ساخت قنداق - tmr - 2011-12-15 10:51 AM

منم تصمیم به ساخت یه قنداق گرفتم
ولی موندم چجوری نقشه اش رو پیاده کنم که هم از لحاظ طولی و هم از لحاظ ارگونومی همه چیز خوب باشه

آیا الگوهایی برای قنداق موجوده که با پرینت روی کاغد بشه به ابعاد واقعی رسید؟ و همون رو رو چوب پیاده کرد؟

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-12-15 12:44 PM

برای چه تفنگی میخای تا کمکت کنمKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - tmr - 2011-12-15 01:14 PM

(2011-12-15 12:44 PM)severus snape نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای چه تفنگی میخای تا کمکت کنمKhansariha (8)
برای هاتسان میخوام شاهین خان
قنداق خودش خیلی یقور و بدقوارستKhansariha (214)
فقط میخوام هم سبک باشه هم خوشدست!
ترجیحا جای شصت هم داشته باشه

RE: ساخت قنداق - Marksman - 2011-12-15 01:19 PM

دوستانی که می خواین قنداق بسازین و طرخ رو خودتون پیاده کنین می تونین قبل از شروع به کار رو قنداق اصلی یه نمونه ابتدایی اونرو با یونولیت دانه ریز بسازین تا ببینین تو دست چطوری حس می شه.این کار جای درست انگشتها و گونه رو هم قابل اصلاح می کنه بعد از رسیدن به طرح دلخواه می تونین اونرو روی چوب پیاده کنین.اینطوری خوبیش اینه که یه قنداق چوبی بی استفاده رو دستتون نمی مونه.

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-12-16 10:37 AM

rahate tarheto ba ye ax az nemaye daghighan ro be ro az samte bala az tofang bede va toll vaarzo moshakhas kon man barat tarheto tatbigh midan ke to barge a3 chap koni daghighan beshe andaze size asli va az re hamon kagaze boresh bezani chanta poste akhiramo be khoni motevaje mishi chi migamKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - hellboy - 2012-01-19 12:47 PM

سلام
چند وقته درگیر ساختن یه قنداق واسه AT44 هستم تا نیمه های راه رسیدم گفتم یه سری عکس ازش بزارم تا نظر دوستانم بدونم
مخلص همیگی
تقدیم به شما
[img][تصویر: ?di=VVP5][/img]
[img][تصویر: ?di=2S2C][/img]
[img][تصویر: ?di=PKUA][/img]
[img][تصویر: ?di=YA2V][/img]
Khansariha (48)Khansariha (8)