شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - ALIANA-54-T06 - 2011-11-19 01:11 PM

(2011-11-19 09:05 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا شاهين عزيز Khansariha (8)
يه نكته بسيار مهم در طرح شما ديده ميشه ايرادي كه نميشه به راحتي ازش گذشت!در طرح شما انگشت شست به مشكل ميخوره!در قنداق فابريك انگشت شست از روي قوس كوچيك بين قبضه و چيك پيس(جاي صورت) رد ميشه و بالاي اون قرار ميگيره اما در طرح شما حدود 3 سانت پايينتر از اون قرار ميگيره اين موضوع در تفنگ 54 كه همينجوريشم يه آدم با شكم سير ميخواد بلندش كنه!!!با اين كار وضعيتش بدتر ميشه
مسئله بعدي پيچ و خمهاي زير قنداقه كه شديدا زيبايي قنداق رو زير سوال ميبره خصوصا با توجه به سادگي و زيبايي بقيه قنداق اين مسئله بيشتر تو چشم مياد(البته اين نظر شخصي منه چون من طرح قنداق ساده رو ميپسندم كه با ظرافت و دقت ساخته شده باشه و بعدا حكاكي روش انجام شده باشه و قنداقهاي سوراخ دار و طرحهاي فضايي كلا باهاشون مشكل دارم خخخخخ)
ترجيحا اگه قراره زيبايي قنداق 54 تكميل بشه بهتره روي قندق حكاكي بشه و رنگ و روغن زيباتري داشته باشه يا براقتر از حالت عاديش باشه مثل قنداقهاي اكسكلوسيو(سفارشي)كه خود ديانا براي اين تفنگ ميسازه

جاوید جان ممنون و نکاتی درستی را اشاره کردید Khansariha (8)
شاید (یک پیشنهاد) آقا شاهین بتونه شبیه طرح زیر را طراحی کنه اینطوری مشکل انگشت شست و چیک پیس هم حل میشه Khansariha (214)
[تصویر: RWS54FTK.jpg]
[تصویر: end.jpg]

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-11-19 05:29 PM

ممنون از راهنمایی های مفیدتون فکر کنم منظورتون این باشه که ضاویه ی قسمت تپانچه ای شکل قنداق رو قائم ترش کنم
نظرتون در باره این چیه؟

یعنی از این [تصویر: 1.jpg]

اینجوری
[تصویر: gif.gif]

تبدیلش کنیم به این

[تصویر: 2.jpg]

البته تغییری توی قسمت سوراخ دار قنداق ندادم نظرتون در باره اون قسمت چیه؟Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - ALIANA-54-T06 - 2011-11-19 06:57 PM

شاهین جان کمی عقب و یا جلو بردن قبضه قنداق نسبت به ماشه و یا برای مایل کردن قبضه اون باید دقیق باشه تا همانطور که جاوید گفت راحت انگشت رو ماشه قرار بگیره یرای اینکه شما وقتی قبضه را میگیرید
اول نباید احساس ضمختی و بزرگی دسته قبضه به شما دست یده
و دوم اینکه بخش متحرک کف دست که انگشت شصت را بحرکت در میاره باید داخل بدنه قنداق فرم بگیره و جزوی از چوب بشه
و سوم حرکت آزادانه شصت برای از ضامن خارج کردن بدون اینکه دست شما حرکت اضافه ای لازم داشته باشه و حرکتش هم نباید جلوی دید را بگیرد
و چهارم اینکه کشش ماشه درست در راستای خمش بند انگشت باید قرار بگیرد تا مفصل انگشت ماشه در فشار و یا کشش قرار نگیره
و....
خلاصه عکسی که از قنداق جدید در پست قبلیم گذاشتم دقیقا اینها را رعایت کرده در خصوص محل قرار گرفتن گونه ( چیک پیس ) هم نکاتی داره که باید به اونها هم دقیق شد . Khansariha (214)

[تصویر: Mike%20Edwards.jpg]

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-11-19 07:32 PM

ممنون میشه مثلا عیب های کار رو دقیقتر بگین مثلا بگین اینجا مشکل داره اونجا نباید باشه و...
و یه چیزم که باید تتوجه داشت این یه طرح 2 بعدی هست و مطمئنن در هنگام ساخت فورم دهی گرد کردن و نقاط گود برجستگی ها و... رو مطابق
[تصویر: RWS54FTK.jpg]

همین عکس درش میارمKhansariha (8)
و به نظرتون اون سوراخ روی قبظه باید کوچکتر و بالاتر قرار بگیره؟Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - Don Corleone - 2011-11-19 07:54 PM

ببخشید وسط بحث یه سوال داشتم.قنداق رو از چوب یه تیکه میسازید یا لایه ای؟
اگه یه تیکه باشه فکر کنم شاهین جان کار سختی پیش رو داشته باشی.چون اگه بخوای شبیه مثلا 56 درش بیاری به اون تمیزی فکر کنم اولا گرون در بیاد دوما کار هرکسی نیستKhansariha (8)
کلا کار پر دردسری هست ولی امیدوارم موفق بشیKhansariha (219)

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-11-19 08:03 PM

یه تیکه خیلی هم سخت نیست یه بار قبلا این کارو کردیم دادم پلی استرش کنن آماده شد میزارم ببینیKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - Shooter - 2011-11-21 12:45 PM

آقا شاهین بنظر شما فاصله قسمت تپانچه ای با ماشه زیاد نیست؟
در شکلی که هر دو طرح رو روی هم قرار دادید بنظر میرسه که در طرح سوراخ دار فاصله ماشه تا قسمت تپانچه ای نسبت قنداق فابریک 54 تقریبا برابره و حتی کمتر هم هست...
اما گول تصویر رو نخورید...کسی رو میشناسم که همین اشتباه رو کرده بود...خودش برای برنو قنداق سوراخ دار ساخته بود اما بر خلاف اون چیزی که فکر میکرد فاصله ماشه تا قبزه زیاد شده بود و باید مچ دستت رو کمی بسمت جلو میچرخوندی تا انگشت راحت روی ماشه قرار میگرفت و اصلا راحت نبود...
در قنداق معمولی مثل قنداق خود 54 چون سوراخ نداره انگشت شست شما آزاده و میتونید بسته به راحتی خودتون تا حدودی بالاتر یا پایینتر قبزه یا قسمت تپانچه ای رو بگیرید...
چون در قنداق معمولی قبزه شیب داره و قائم نیست هرچه بالاتر قبزه رو بگیرید انگشتتون به ماشه نزدیکتر میشه و هرچه پایینتر رو بگیرید انگشتتون از ماشه دور تر میشه اما در مدل سوراخ دار نه قبزه شیب داره و نه انگشت شست برای حرکت آزاده که بخواین بالاتر یا پایینترش رو بگیرید...
بنظر من فاصله قبزه تا ماشه باید کمتر باشه...
لطفا به این عکس نگاه کنید...
[تصویر: AirRangerExtreme4000RH.jpg]

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-11-21 07:31 PM

فرمایش شما درسته محاصباتش رو با یه ریسمان انجام دادم مشکلی نداشت یه ریسمان بستم به ماشه 54 و گزاشتم جایی که دست قرار میگیره و اون ریسمان رو امتداد دادم تا جایی که روی طرح میبینید انتخاب شد

[تصویر: Image0218.jpg]

[تصویر: Image0219.jpg]

اما باز هم موقع ساخت میخام کمی حدود 1.5 سانت نزدیکتر بگیرمKhansariha (8)
و اگه با نقشی که روی قنداق هست مقایسه کنی میبینی که حتی جلوتر هم هستKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - ALIANA-54-T06 - 2011-11-21 09:54 PM

شاهین جان کارت درست عزیز Khansariha (8)
البته میدونم که اطلاع دارید برای دوستانی که مطلب را دنبال میکنند میگم که این تفنگهای 54/56 موقع کوکین ماشه اونها کمی جلوتر هست و بعد از شلیک به عقب برگشت میکنه دقیقا نمیدونم شاید دو سانتی بشود . Khansariha (214)
این عکس مال ماشه t05 هست و ماشه t06 کمی انحناش بیشتره و نازکتره
[تصویر: Diana_F54_2.jpg]

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-11-22 02:11 AM

ممنون دوستانی که کمک کردن آقای شوتر حق با شما بود من اشتباه میکردمKhansariha (8)
دقیقا به ابعاد واقعی برابر هر مربع یک سانتی متر مربع در یه برگه a3 طرح رو چاپ کردم بعد اینجوری

[تصویر: gr.jpg]

برش زدم دستمو کردم داخل کاغذه که هم اندازه مدل واقعی بود دیدم بله حق با دوستمون هست و فقط سر انگشتام به ماشه میرسه و به بند انگشتم نمیرسه
یه کم هم رو طرح تفنگ های تک تیر اندازی دقت کردم و فعات شده این طرحKhansariha (8)

[تصویر: 12.jpg]

[تصویر: 2.jpg]