شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-11-12 12:32 AM

دوست عزیز باید از محلش عکس بگیری

RE: ساخت قنداق - kami - 2011-11-12 01:52 AM

تصویری از قنداق بسیار زیبای TX200
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت قنداق - mohamad - 2011-11-12 11:08 AM

(2011-11-12 12:32 AM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز باید از محلش عکس بگیری

انجا اون محل کنده شده رنگه از دوستان واسه راهنمایی تشکر میکنم ببخشید که وقت با ارزش شمارو هم میگیرم.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

(2011-11-12 01:52 AM)kami نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تصویری از قنداق بسیار زیبای TX200

واقعا زیباست دوست عزیز اگر مکان دارد یه عکس کامل ازش بزار با تشکرKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-11-12 01:42 PM

دوست عزیز شرمنده من هیچی تو این عکس نمیتونم تشخیص بدم.کیفیت عکس واقعا پایینه.عکس باید با کیفیت بالا باشه

RE: ساخت قنداق - mohamad - 2011-11-12 02:04 PM

دوربین خوب دمه دستم نبود شرمنده اینم با دوربین گوشی گرفتم Khansariha (226)

RE: ساخت قنداق - ln 1 - 2011-11-14 07:55 PM

من هم یک قنداق ساختم فقط حیف که ازش عکس نگرفتم . تشکر ویژه از تمام دوستانی که به نوعی اطلاعات خودشون را در اختیار سایر ین قرار دادن.

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-11-19 12:57 AM

یه کم روی اورگانیک طرح کار کردم اینم طرح نهایی بسی خوش دست تر و راحت ترKhansariha (8) اونا که 54 دارن اگه بتونن اینو پیاده کنن از 56 خیلی خوشکلتر میشهKhansariha (8) باید اسمشو بزارم دیانا 55 خخخخخخخخخ
[تصویر: end.jpg]

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-11-19 09:05 AM

آقا شاهين عزيز Khansariha (8)
يه نكته بسيار مهم در طرح شما ديده ميشه ايرادي كه نميشه به راحتي ازش گذشت!در طرح شما انگشت شست به مشكل ميخوره!در قنداق فابريك انگشت شست از روي قوس كوچيك بين قبضه و چيك پيس(جاي صورت) رد ميشه و بالاي اون قرار ميگيره اما در طرح شما حدود 3 سانت پايينتر از اون قرار ميگيره اين موضوع در تفنگ 54 كه همينجوريشم يه آدم با شكم سير ميخواد بلندش كنه!!!با اين كار وضعيتش بدتر ميشه
مسئله بعدي پيچ و خمهاي زير قنداقه كه شديدا زيبايي قنداق رو زير سوال ميبره خصوصا با توجه به سادگي و زيبايي بقيه قنداق اين مسئله بيشتر تو چشم مياد(البته اين نظر شخصي منه چون من طرح قنداق ساده رو ميپسندم كه با ظرافت و دقت ساخته شده باشه و بعدا حكاكي روش انجام شده باشه و قنداقهاي سوراخ دار و طرحهاي فضايي كلا باهاشون مشكل دارم خخخخخ)
ترجيحا اگه قراره زيبايي قنداق 54 تكميل بشه بهتره روي قندق حكاكي بشه و رنگ و روغن زيباتري داشته باشه يا براقتر از حالت عاديش باشه مثل قنداقهاي اكسكلوسيو(سفارشي)كه خود ديانا براي اين تفنگ ميسازه

RE: ساخت قنداق - severus snape - 2011-11-19 11:40 AM

ممنون در مورد اول چون دیشب 54 و 56 کنار دستم بود داشتم اینارو تلفیق میکردم پس با این حال باید مدل 56 هم همین مشکل انگشت شست رو داشته باشه اما کلا دست احساس راحتی میکنه ممنون میشه راهنمایی کنید که با قنداق سوراخ دار راحت ترین حالت باید چه طوری باشه؟Khansariha (8)
و مورد دوم راشتش قنداق این تفنگ خودش یه کار بی نقصه و اصلا نیازی به قنداق بهتری نداره هم خوش دست و هم به علت طول و ضخامت زیاد کیل وزنی تفنگ رو در بالانس عالی قرار میده
و بیشتر حس ماجرا جویی هست که به این فکر افتادم میخام یه جورایی یه 54 خاص داشته باشم که با بقیه فرق بکنه و این طرح های به قول شما فضایی هم برا همینه معمولا توی سن من این قنداقا رو بیشتر میپسندنKhansariha (8) کلا یه امتحانه تا کم کم قنداق سازی رو یاد بگیرم و بتونم بعدنا طرح های بهتری پیاده کنمKhansariha (8) و در مورد حکاکی روی قندام اصلا ما در حد این کارا نیستیم
بابا خیلی سخته اگه شما روش ساده ای بلد هستید یا تکنیکاش که من هم بتونم پیاده کنم ممنون میشمKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-11-19 12:44 PM

آقا شاهين عزيز طراحي قنداق 56 يا تفنگهاي پي سي پي كه قنداقشون سوراخداره رو دقيقتر نگاه كنيد
براي قنداقهاي سوراخدار سعي كنيد طراحي طوري باشه كه انگشتي كه ماشه رو ميكشه هنگامي كه انگشت آماده شليك هست در راستاي سيلندر يا لوله و موازي با اون باشه در اينحالته كه بيشترين راحتي رو به شما ميده در غير اينصورت فشار به مفاصل انگشت و مچ مياد خصوصا براي تفنگ فوق سنگيني مثل 54
در مورد سليقه اي بودن كاملا حق با شماست ما پيرمردا ازمون آرتيست بازي گذشته خخخخخKhansariha (214)
در مورد كنده كاري و حكاكي رو قنداق عليرغم اينكه كار پيچيده اي بنظر ميرسه در عين حال كار شاق و غير قابل انجامي نيست
اولا بايد ابزارش رو داشته باشيد دوما طراح خوبي باشيد و بتونيد تجسم خوبي از فضاها و اشكال سه بعدي داشته باشيد كه طرح رو پياده كنيد و سوما بايد با ابزار و اينكار تجربه داشته باشيد كه چوب رو خراب نكنيد
ابزار كه در دو مدل ميشه كار كرد يه مدل با مغار و اسكنه هاي مختلف طرح رو بصورت حجمي و سه بعدي در بياريد يعني اگه ميخوايد شكل خرس رو پياده كنيد بايد بدونيد كه عرض بدنش در قسمت شونه ها و رانها بيشتر از سر حيوونه بنابر اين عمق قسمتي كه در قسمت سر كنده ميشه بايد بيشتر باشه يا پاهايي كه در طرف مقابل قرار دارن برجستگيشون كمتر از پاهايي باشه كه در نزديك قرار دارن بطور خلاصه رعايت پرسپكتيو خيلي مهمه فراموش نكنيد كه در حكاكيهاي دوره هخامنشيان و د كتيبه هاي بيستون و طاق بستان اين مسايل بخوبي رعايت شده
روش دوم استفاده از درمل هست ابزاري شبيه اون كه تو دندونپزشكي استفاده ميكنن و سر مته هاش عوض ميشن همون كار بالا رو انجام بديد