شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - Marksman - 2011-11-06 01:09 PM

(2011-11-06 12:39 AM)civil661 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
چوب قنداق مونت کارلو هست دیانا 52.خط ها بیشتر سطحی هستن.نظر خودم روی بتونه و روغن ترمز بود
دوست عزیز مونت کارلو مدل قنداق هست نه چوبش یعنی چوبی به اسم مونت کارلو وجود نداره.

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-11-06 06:16 PM

(2011-11-06 01:53 AM)hooman63 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
صدرا جان شما که به قنداق علاقه داری برو نمایشگاه چیزای جالبی داره
من دیدم ولی دوربین نداشتم عکس بگیرمKhansariha (226)

بله دوست عزیز.امروز رفتم.کلیم با آقای مهریزی و دوستان نخجیر گپ و گفتگو کردم

RE: ساخت قنداق - mohamad - 2011-11-10 04:53 PM

باسلام خدمت دوستان. سوالی در مورد نگهداری و تعمیر قنداق دهشتم دوستان اگه در اثر ضربه جسم سخت به قنداق قسمتی از رنگ قنداق کنده بشه چطور مشه رنگ قنداق رو تعمیر کرد با تشکر از راهنمای تونKhansariha (226)

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-11-10 09:31 PM

(2011-11-10 04:53 PM)mohamad نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام خدمت دوستان. سوالی در مورد نگهداری و تعمیر قنداق دهشتم دوستان اگه در اثر ضربه جسم سخت به قنداق قسمتی از رنگ قنداق کنده بشه چطور مشه رنگ قنداق رو تعمیر کرد با تشکر از راهنمای تونKhansariha (226)

دوست عزیز ازش عکس بنداز تا نوع پوشش مشخص بشه.اگه از خانواده پلی استر باشه و چوب سالم باشه قابل تعمیر هستش

RE: ساخت قنداق - abasagha - 2011-11-11 08:53 AM

با سلام
دوستان براي منبت كاري روي قنداق بايد چكار كنيم وچقدر خرجش ميشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پاينده باشيد

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-11-11 10:06 AM

دوست عزيز روغن ترمز رو كلا بيخيال شو اگه تفنگتو دوست داري!!
براي محو كردن خشهاي خيلي ريز ميشه با ابزاري شبيه پنبه يا نمد كه به دريل بسته ميشه اونو رفع كرد
در مورد خطهاي عميقتر ميتونيد چسب قطره اي يا همون 1-2-3 بزنيد بهش و بعد كه خشك شد با چند شماره سنباده نرم روي اونو صاف كنيد و با ريزترين سنباده مثلا 1200 يا بالاتر و آخر كار با نمد يا پارچه اون قسمت رو بماليد كه خشها از بين بره
از چسب دو قلوي بيرنگ هم ميشه استفاده كرد اما بايد دقت كنيد كه شره نكنه اينكار نياز به دقت و حوصله زياد داره اگه نداريد قنداق رو خرابتر نكنيدKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-11-11 09:29 PM

دوست عزیز اینایی که شما فرمودید خیلی راه حل های صحیحی نیست.باید دید رنگ قنداق از چه جنسی هست.آیا از جوهر استفاده شده.اگر رنگ از خانواده پلی استر باشه و پوشش جوهری نداشته باشه میشه با چکاندن چند قطره از اون بر روی محل و سپس بعد از خشک شدن با پلیش کاری اون رو ترمیم کرد.اگه عمق آسیب زیاد باشه باید پس از بتونه هم رنگی این روش اعمال بشه.در صورت جوهری بودن پوشش باید رنگ جوهر ساخته بشه پس از لکه گیری این فرآیند اعمال بشه.بخاطر همین من گفتم عکس بگذارند تا صحیح ترین روش رو براشون آموزش بدم.
برای خش های ریز میتونید با استفاده از 2 خمیر پلیش زبر و نرم با یه پنبه از بین ببرید.ابتدا باید خمیر زبر رو بمالید و با پنبه گلوله شده اون رو جلا بدید.سپس همین کار با خمیر نرم.در صورت تمایل به شفافیت بیشتر میتوانید بعد از این 2 مرحله از شیر پلیش استفاده کنید

RE: ساخت قنداق - mohamad - 2011-11-11 11:54 PM

تو اولین فرست چشم دمه دستم دوربین نیست . قنداق دیانا 52 هست قسمتی از رنگش کنده شده حیفم میاد همین جوری بمونه اخه یکم وسواس دارم
اینم از عکس قنداق
[تصویر: Image0022.jpg]

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-11-12 12:08 AM

والا من تو عکس چیزی نمیبینم

RE: ساخت قنداق - mohamad - 2011-11-12 12:29 AM

قسمت خراب شدش زیره چرم مونده این عکس رو خیلی وقت پیش گرفتم باید چرم رو باز کنم تا یک عکس از قسمت کنده شده بگیرم باتوجه به نوع قنداق چه کار میشه واسه ترمیمش کرد؟