شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - baqeri - 2011-10-10 01:09 PM

(2011-10-10 12:52 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-10 12:08 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام و درود خدمت دوستان
خب من برای کار با چوب میرم سراغ چو ب فروشی که چوب خشک داشته باشه . این نوع چوب رو معمولا تو کارخانه تحت فشار و حرارت خشک میکنند و زمان کمتری برای خشک شدن میبره .
بعد از تهیه چوب مناسب روی اون کار میکنم .دوستان حتما توجه داشیه باشید که اگر چوب خشک نباشه باعث ترک خوردن میشه و روی چوب درختی که خشک نشده کار خیلی سخت هست .
دوست عزیز شما به یک نکته توجه نکردید.من گفتم بهترین روش خشک کردن.خشک کردن به روش صنعتی 2 هفته طول میکشه که قابل مقایسه با خشک کردن طبیعی نیست.ایراد صنعتی این هست که چوب با تنش خشک میشه و ترک مویی توش بوجود میاد و برای قنداق که تحت ضربه هست توصیه نمیشه

باتشکر از توضیحات فنی و تخصصی شما
دوست خوب من در حال حاضر تمامی قنداق تفنگ ها مخصوصا شکاری ها که داری ضربه زیادی هستند از طریق صنعتی درست میشه و سالها عمر میکنه من فقط قنداقهایی که ساخته شده و شکسته یا ترک خورده دیدم از چوبی بوده که خشک نشده بوده .

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-10 01:26 PM

(2011-10-10 01:09 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-10 12:52 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-10 12:08 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خب من برای کار با چوب میرم سراغ چو ب فروشی که چوب خشک داشته باشه . این نوع چوب رو معمولا تو کارخانه تحت فشار و حرارت خشک میکنند و زمان کمتری برای خشک شدن میبره .
بعد از تهیه چوب مناسب روی اون کار میکنم .دوستان حتما توجه داشیه باشید که اگر چوب خشک نباشه باعث ترک خوردن میشه و روی چوب درختی که خشک نشده کار خیلی سخت هست .
دوست عزیز شما به یک نکته توجه نکردید.من گفتم بهترین روش خشک کردن.خشک کردن به روش صنعتی 2 هفته طول میکشه که قابل مقایسه با خشک کردن طبیعی نیست.ایراد صنعتی این هست که چوب با تنش خشک میشه و ترک مویی توش بوجود میاد و برای قنداق که تحت ضربه هست توصیه نمیشه

دوست خوب من در حال حاضر تمامی قنداق تفنگ ها مخصوصا شکاری ها که داری ضربه زیادی هستند از طریق صنعتی درست میشه و سالها عمر میکنه من فقط قنداقهایی که ساخته شده و شکسته یا ترک خورده دیدم از چوبی بوده که خشک نشده بوده .

بله دوست عزیز درسته.کارخونه ها از روش صنعتی استفاده میکنن ولی این دلیل درست بودن نیست.اونها بعضی وقتها از خرد چوب پرس شده هم میسازن.در اینجا بحث ما حالت اسپیشیال اون هست.داریم بهترین رو تشریح میکنیم.وگرنه هر چوبی به هر صورتی میشه شکل قنداق بشه

RE: ساخت قنداق - Marksman - 2011-10-10 01:39 PM

دوست عزیز آقا صدرا بنده هم با شما موافقم در این زمینه که چوبی که برای ساخت قطعاتی که فشار زیاد و ناگهانی تحمل می کنن باید به طور صنعتی خشک نشده باشه وبه اصطلاح seasoning شده باشه. مثلا چوبی که برای کمون قراره استفاده بشه حد اقل باید 6 ماه وبه طور طبیعی از خشک شدنش گذشته باشه.ولی مشکل اینجاست که تهیه این نوع چوبها برای دوستان سخت وشاید پرهزینه باشه.شما پیشنهادی برای این مشکل دارین؟Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-10 01:56 PM

(2011-10-10 01:39 PM)ganymede74 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز آقا صدرا بنده هم با شما موافقم در این زمینه که چوبی که برای ساخت قطعاتی که فشار زیاد و ناگهانی تحمل می کنن باید به طور صنعتی خشک نشده باشه وبه اصطلاح seasoning شده باشه. مثلا چوبی که برای کمون قراره استفاده بشه حد اقل باید 6 ماه وبه طور طبیعی از خشک شدنش گذشته باشه.ولی مشکل اینجاست که تهیه این نوع چوبها برای دوستان سخت وشاید پرهزینه باشه.شما پیشنهادی برای این مشکل دارین؟Khansariha (8)
دوست عزیز بالاخره هرچیزی یه بها و یه هزینه داره.کسی که جنس خوب میخواد باید پای این موضوع هم بایسته.اگه واقعا اسلحه ارزشمندی داره یه کنده خوب تهیه کنه.2 سال اون رو عمل بیاره.بعد من توصیم اینه توسط استاد کار ساخته بشه.

RE: ساخت قنداق - baqeri - 2011-10-10 02:35 PM

(2011-10-10 01:26 PM)sadra9496 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2011-10-10 01:09 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بله دوست عزیز درسته.کارخونه ها از روش صنعتی استفاده میکنن ولی این دلیل درست بودن نیست.اونها بعضی وقتها از خرد چوب پرس شده هم میسازن.در اینجا بحث ما حالت اسپیشیال اون هست.داریم بهترین رو تشریح میکنیم.وگرنه هر چوبی به هر صورتی میشه شکل قنداق بشه

من کاملا باشما موافقم ولی همیشه نمی شه اسپیشیال کارکرد به خاطر هزینه و وقت باید راه مقرون به صرفه و حداقل وقت رو در نظر گرفت. در غیر این صورت او کالا ارزش خودشو از دست میدهKhansariha (214)

RE: ساخت قنداق - EDMOND - 2011-10-10 02:39 PM

دوستان از من نصیحت یا با چوبی که درست عمل اومده قنداق بسازین یا از خیرش بگذر. و با حوصله زیاد و ابزارها و فرز انگشتی باید ساخت. اصالت شخصیت تفنگ به قنداقشه. بعضی قنداقها اینجا خوب نشدن می ترسم بگم ناراحت بشن

RE: ساخت قنداق - morteza - 2011-10-11 03:18 PM

دوستان برای تکمیل شدن یک قنداق چه مقدار زمان و انرژی مصرف میکنید؟ اگر برای یاد گیری میخواهید انجام دهید یک چوب متوسط با قابلیت ابزار خوری خوب(خیلی سفت وخیلی پوک نباشد)کافی است اما اگر به کار و مهارت خودتان مطمئن هستید ویا میخواهید بدهید استاد کار دربیاورد پس برای وقت و هزینه تان ارزش قایل شده و ماده اولیه که همان چوب میباشد را از بهترین تهیه کنید . چون همین چوب هر قدر روی آن درست کار شود دارای ارزش نهایی آن زیادی خواهد بود.
هر کاری را که میخواهی انجام دهی زحمت دارد .پس این کار مهم است. کار مهم را به بهترین نحو انجام میدهند.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-13 07:30 PM

(2011-10-10 02:39 PM)EDMOND نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان از من نصیحت یا با چوبی که درست عمل اومده قنداق بسازین یا از خیرش بگذر. و با حوصله زیاد و ابزارها و فرز انگشتی باید ساخت. اصالت شخصیت تفنگ به قنداقشه. بعضی قنداقها اینجا خوب نشدن می ترسم بگم ناراحت بشن

دقیقا دوست عزیز.شما دقیقا نیت من رو فرمودید.دنبال این جمله بودم که شما به شیوایی فرمودید.قنداق بجز کاربردش اصالت تفنگ رو نشون میده.در واقع کار هنریه

RE: ساخت قنداق - ALIANA-54-T06 - 2011-10-23 12:56 PM

برای علاقه مندان خوش ذوق که میخواهند طرح ساده ای از دو تیکه چوب برای ساخت قنداق استفاده کنند این سایت بنظرم جالبه Khansariha (256)
[تصویر: 1.jpg]
[تصویر: 9.jpg]
[تصویر: 20.jpg]
[تصویر: 29.jpg]
[تصویر: 35.jpg]
اینها خلاصه ای ازعکسها و نحوه کار بود دوستان میتوانند گزارش و رویوی کامل این ساخت را در این سایت ببینند .Khansariha (256)
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: ساخت قنداق - ln 1 - 2011-10-23 02:53 PM

اقا ممنون عکسهای مفیدی بود. از اساتید کسی نوع چوب را میداند خیلی رگه های قشنگی داره