شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت قنداق - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت قنداق (/showthread.php?tid=175)

RE: ساخت قنداق - hamedof - 2011-10-08 08:09 AM

(2011-10-07 11:35 PM)baqeri نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام ودرود برتمامی دوستان
امروز بالاخره وقت کردم تا کار ساخت قنداق پاور گان رو به اتمام برسونم .البته مرحله کیلر کاری مونده.
واقعا کار روی چوب رینگه خیلی سخت و طاقت فرساست این چوب با تمام زیبایی که داره از چوب گردو سفت تر و خوش تراش تر هست .Khansariha (219)

عکسها به ترتیب از برش تا پرداخت نهایی میباشد

آقای باقری - دستتون درد نکنه
من اگه جای شما بودم بیشتر روش کار می کردم و مخصوصن لبه های زیرین رو بیشتر فیلت (منحنی) می کردم.

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-10-08 09:47 AM

ممنون از اطلاعات مفيدتونKhansariha (8)
چوب زبرانو و رزوود رو براي ساخت دسته كارد هم استفاده ميكنن.اقاقيا كه خودم قبلا يه تنه به قطر نيم متر و طول 2 متريش رو بريدم اما نتونستم تكونش بدم!!بافت چوب زرد رنگ و مغزش قهوه اي سوخته بود و چوب خوش تراشي بود اما نشد باهاش قنداق بسازم.چوب بلوط هم زماني كه داشتن شاه لوله گاز رو ميكشيدن بصورت تراورس زير لوله ها ميزاشتن با اون هم قنداق ساختم چوب بسيار عالي بود هرچند سنگين متاسفانه در شمال بعلت رطوبت زياد هوا چوب انحنا پيدا ميكرد.چوب شمشاد بيش از حد ترده بدرد كارهاي ديگه شايد بخوره اما براي قنداق مناسب نيست.چوب آبنوس هم بعلت سنگينيش بدرد قنداق سازي نميخوره شايد بدرد قسمت رويي دسته ويولن و گيتار بخوره.چوب قنداق نبيد خيلي سنگين باشه مثل آبنوس نبايد نرم باشه مثل نراد و ترجيحا نبايد گره دار باشه مگر براي تفنگهاي كلكسيوني
بنابر اين اغلب چوبهايي مثل گردو يا افرا رو براي اينكار استفاده ميكنن.

RE: ساخت قنداق - hellboy - 2011-10-08 10:31 AM

سلام
در مورد ساخت قنداق باید بگم که تولید کننده ها از روی یک طرح بقیه رو قالب میزنن به این شکل که طرح اماده رو به همراه چوب که میخان ازش قنداق بسازن به یه گیره میبندن که دوتا سر داره و چوب و قنداق هرکدوم به یه سرش بسته میشن و با هم جابجا میشن و با استفاده از یک دلر ار روی مدل اصلی چوب رو میتراشن باید توی عکسام و فیلمام بگردم ببینم چیزی پیدا میکنم که بزارم یا نه.
اینم چند نمونه از کار با مفتول
[تصویر: ce8f6p.jpg]
[تصویر: wt7tvi.jpg]
[تصویر: a49c1p.jpg]
[تصویر: l0m7pk.jpg]
[تصویر: afzyyj.jpg]
[تصویر: y4dwqs.jpg]
[تصویر: cuymzw.jpg]
[تصویر: 07ulfh.jpg]
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-08 11:37 AM

(2011-10-08 09:47 AM)craftsman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنون از اطلاعات مفيدتونKhansariha (8)
چوب زبرانو و رزوود رو براي ساخت دسته كارد هم استفاده ميكنن.اقاقيا كه خودم قبلا يه تنه به قطر نيم متر و طول 2 متريش رو بريدم اما نتونستم تكونش بدم!!بافت چوب زرد رنگ و مغزش قهوه اي سوخته بود و چوب خوش تراشي بود اما نشد باهاش قنداق بسازم.چوب بلوط هم زماني كه داشتن شاه لوله گاز رو ميكشيدن بصورت تراورس زير لوله ها ميزاشتن با اون هم قنداق ساختم چوب بسيار عالي بود هرچند سنگين متاسفانه در شمال بعلت رطوبت زياد هوا چوب انحنا پيدا ميكرد.چوب شمشاد بيش از حد ترده بدرد كارهاي ديگه شايد بخوره اما براي قنداق مناسب نيست.چوب آبنوس هم بعلت سنگينيش بدرد قنداق سازي نميخوره شايد بدرد قسمت رويي دسته ويولن و گيتار بخوره.چوب قنداق نبيد خيلي سنگين باشه مثل آبنوس نبايد نرم باشه مثل نراد و ترجيحا نبايد گره دار باشه مگر براي تفنگهاي كلكسيوني
بنابر اين اغلب چوبهايي مثل گردو يا افرا رو براي اينكار استفاده ميكنن.
دوست عزیز اتفاقا چوب بلوط خوبه ولی باید یه رنگ کار حرفه ای اون رو پوست پلیش کنه.قسمتهای توی قنداقم باید با پارافین مایع عایق بشه.در مورد شمشاد اصلا ترد نیست.مثل آهنه.فقط مشکلش اینه که اولا کار باهاش سخته.دوما به اون قطر خیلی سخت گیر میاد.چوب آبنوس سنگین هست ولی میتونید ته قنداق رو خالی کنید و با چوب بالسا پر کنید.

(2011-10-08 10:31 AM)hellboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
در مورد ساخت قنداق باید بگم که تولید کننده ها از روی یک طرح بقیه رو قالب میزنن به این شکل که طرح اماده رو به همراه چوب که میخان ازش قنداق بسازن به یه گیره میبندن که دوتا سر داره و چوب و قنداق هرکدوم به یه سرش بسته میشن و با هم جابجا میشن و با استفاده از یک دلر ار روی مدل اصلی چوب رو میتراشن باید توی عکسام و فیلمام بگردم ببینم چیزی پیدا میکنم که بزارم یا نه.
اینم چند نمونه از کار با مفتول
[تصویر: ce8f6p.jpg]
[تصویر: wt7tvi.jpg]
[تصویر: a49c1p.jpg]
[تصویر: l0m7pk.jpg]
[تصویر: afzyyj.jpg]
[تصویر: y4dwqs.jpg]
[تصویر: cuymzw.jpg]
[تصویر: 07ulfh.jpg]
مخلصیمKhansariha (48)Khansariha (8)
با تشکر از دوست خوبم.اون دستگاهی که شما فرمودید یه قنداق تراشه.یه دستگاه کپی تراش با نام پانتوگراف.

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-10-08 12:21 PM

خواهشا وقتي عزيزان ميخوايد پاسخ به پيام بديد عكسها رو حذف كنيد كه تاپيك سنگين نشه لود اين صفحه از بقيه بيشتر وقت ميگيره خصوصا براي دوستاني كه از اينترنت سرعت پايين مثل دايل آپ استفاده ميكنن
ممنون از توجه شماKhansariha (8)

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-08 01:04 PM

بله دوست عزیز فقط مشکل اینجاست من خیلی با فروم آشنایی ندارم.کلا توش گیج میخورم

RE: ساخت قنداق - morteza - 2011-10-08 01:21 PM

ضمن خوشامد گویی به آقای همتی Khansariha (8) انگار اونهایی که یه جورهایی با ساختن ساز حال میکنند با تفنگم رابطه خیلی خوبی دارند و باید به فکر سایت ویژه سازندگان الات موسیقی با گرایش تیر اندازی با آلات حربیه باشیم خخخخخخخخKhansariha (219)
دوست عزیز منظورتون از عایق کردن توی قنداق برای جلو گیری از چسبیدن پولیستر به قسمتهای گپ هست یا برای جلوگیر ی از نفوذ رطوبت؟
باز هم از حضور شما در این جمع بسیار خوشوقتم.Khansariha (48)

RE: ساخت قنداق - sadra9496 - 2011-10-08 01:31 PM

(2011-10-08 01:21 PM)morteza نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ضمن خوشامد گویی به آقای همتی Khansariha (8) انگار اونهایی که یه جورهایی با ساختن ساز حال میکنند با تفنگم رابطه خیلی خوبی دارند و باید به فکر سایت ویژه سازندگان الات موسیقی با گرایش تیر اندازی با آلات حربیه باشیم خخخخخخخخKhansariha (219)
دوست عزیز منظورتون از عایق کردن توی قنداق برای جلو گیری از چسبیدن پولیستر به قسمتهای گپ هست یا برای جلوگیر ی از نفوذ رطوبت؟
باز هم از حضور شما در این جمع بسیار خوشوقتم.Khansariha (48)

ممنون دوست گرامی.علتش روحیه خاصه.هرچیزی که آرامش داشته باشه من طالبشم.ساخت ساز.نواختن موسیقی.ماهیگیری.شکار.طبیعت گردی.کوه نوردی
در مورد سوالتون باید بگم جهت نفوذ رطوبت.این در مورد چوبهای مستعد رطوبت کشیدن اعمال میشه

RE: ساخت قنداق - MEHDI - 2011-10-08 01:58 PM

یرایه ساختن قنداق فرضا چوب گردو بهتر است از کدوم قسمت چوب درخت استفاده بشه منظورم چوب تنه اصلی یا شاخه ها یی که قطرشون مناسبه ؟
بافت و نوع این قسمتها با هم فرق داره؟؟

RE: ساخت قنداق - craftsman - 2011-10-08 02:08 PM

مهدي جان چوب نزديك به مغز بهتره و تنه گردو بهتر از شاخه ست مغز چوب گردو رنگ تيره تري داره