شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی اسلحه BSA R10-PCP - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده بی اس آ BSA products (/forumdisplay.php?fid=130)
+---- انجمن: محصولات پی سی پی (PCP) (/forumdisplay.php?fid=138)
+---- موضوع: معرفی اسلحه BSA R10-PCP (/showthread.php?tid=1748)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: معرفی اسلحه BSA R10-PCP - shekarchialang - 2015-10-03 03:06 PM

سلام دوستان من تازه وارد هستم لطفا مرا راهنمایی کنید برای خرید یک تفنگ pcp ایا اوانیکس بهتر است یا شرکت های دیگر؟
کسی هست مرا راهنمایی کند لطفا راهنماییم کنید من از تفنگ های pcp سر در نیبرم
:کسی هست مرا راهنمایی کند لطفا راهنماییم کنید من از تفنگ های pcp سر در نیبرم
جواب بدین دوستان
[/size]
بهروز اقا شما یک چیزی بگید

RE: معرفی اسلحه BSA R10-PCP - arnold - 2015-10-31 10:05 PM

سلام دوستان یه سوال قصد خرید داشتم میخاستم ببینم بین وایرخ 100 و بی اس ای کدوم بهتر جواب میده هم از نظر سرعت و دقت و کارایی و استهلاک کم و برد مسافت؟ ممنون میشم

RE: معرفی اسلحه BSA R10-PCP - صادق قرنجیکی - 2015-11-01 09:17 AM

(2015-10-31 10:05 PM)arnold نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یه سوال قصد خرید داشتم میخاستم ببینم بین وایرخ 100 و بی اس ای کدوم بهتر جواب میده هم از نظر سرعت و دقت و کارایی و استهلاک کم و برد مسافت؟ ممنون میشم

دوست عزیز این درخواست و مقایسه رو در تاپیک وایرخ 100 هم داشتید! البته تاپیک مقایسه نیست و اگر تاپیک هر دو مدل رو مطالعه می کردید بهتر می توانستید در این زمینه خود به مقایسه و انتخاب خوبی برسید.
قبل از هر چیز تفاوت حدود 2 میلیونی این دو سلاح آلمانی و انگلیسی در بازار داخل ( قیمت وایرخ حدود 6.200 تا 6.500 و R10 حدود 4.500 ) رو در نظر داشته باشید. در بازار بیرون حدود 400 دلار با یکدیگر تفاوت قیمتی دارند :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در مورد فاکتورهایی که گفتید برای مقایسه :

- سرعت :
نمی دونم منظورتون از سرعت ، سرعت خروج ساچمه و قدرت خروجی است یا سرعت در عملکرد و شلیک؟! فرض رو بر سرعت خروجی می گیرم که وایرخ FSB و BSA R10 ورژن FAC هر دو قدرت 40 ژولی را دارند ، در ورژن های جدید وایرخ بر روی بدنه قدرت 41 ژول درج می شود. (در تست کرنو شاید با ساچمه و شرایط محیطی متفاوت یکی دو ژول بالا پایین باشند)

- دقت :
مدل R10 از کمپانی خوشنام BSA دارای لوله ای با طول 18 اینچ و حدود 46 سانتیمتر و قطورتر از لوله وایرخ بوده و در هر دو مدل لوله ها توسط خود کمپانی سازنده سلاح ساخته شده است. BSA از زمان شروع فعالیت نسبت به ساخت لوله اقدام می کرده و سابقه طولانی تری دارد. لوله های ساخت BSA از تکنولوژی چکش کاری سرد استفاده کرده و در مدل R10 دارای 8 خان برجسته و متفاوت از خان های معمول دارد. وایرخ 100 نیز در ورژن FSB دارای لوله ای 56 سانتیمتری و با قطر 12 میل و دارای 12 خان بوده و از کیفیت و دقت قابل توجه ای برخوردار است.
پیرو موارد بالا چون دقت یک سلاح تابع چند عامل از جمله لوله و مکانیسم داخلی سلاح هست ، در تست های عملی که خودم شخصا از هر دو مدل داشتم وایرخ 100 از نظر دقت کلی برتری محسوسی نسبت به R10 داشته بخصوص در مسافت 50 متر تست دقت و گروپ های جمع تر وایرخ عملکرد بهتری نسبت به R10 را نشان می داد. البته با توجه به کاربری هر دو سلاح که هانتینگ و تیراندازی تفریحی است دقت قابل توجه و خوبی دارند (Small game hunting/plinking). اگر به تیراندازی تارگت و کمی دقیق تر علاقمندید مطمئنا وایرخ با وزن بیشتر انتخاب بهتری خواهد بود. این به تنوع و انتظارات ایرگانرهای ایرانی نیز برمی گردد که چندین کاربری را در یک سلاح جستجو می کنیم.

- کارایی و استهلاک :
در این رابطه سلاح R10 را به اندازه ای نداشتم که دچار مشکل و یا استهلاک شود (حدود 10 ماه استفاده کردم) ولی نوع ساخت و موارد پیش بینی شده در قسمت داخلی سلاح تقریبا استهلاک های معمول پی سی پی ها در این مدل را به حداقل رسانده است. کافی است به انیمیشن آنالیز قطعات و نقشه شماتیک این سلاح نگاهی بندازید. البته این موضوع باعث شده باز و بست R10 کمی سخت بوده و نیاز به دقت و زمان بیشتری داشته باشد.

اما وایرخ 100 قطعات کمتر و البته مکانیسم ساده تری داشته و استهلاک آن نیز پایین است. باز و بست آن ساده تر از R10 بوده و به شخصه از دوستانی که این سلاح رو داشته اند مشکلی در قسمت داخلی نشنیدم ولی از ساخت شرود این سلاح و بافلی و نمد های استفاده شده از آن شخصا خوشم نیومد (شاهد مشکل دوستان در این قسمت نیز بودم که البته راه حل خود را داشت و قابل رفع شدن بود). گرچه صدا رو بهتر از R10 کم می کنه ولی R10 نیز شرود خوبی داشته و مشکلاتی که از بابت بافلی و نمدی وایرخ 100 پیش میاد رو ندارد.
بدنه و ماشین کاری هر دو سلاح خوب بوده ولی وایرخ 100 به صورت محسوس در مقایسه ظاهری دارای برتری است. قنداق در هر دو سلاح به صورت خوبی پرداخت شده و هر دو از چوب گردو ساخته شده اند. از نظر خودم هر دو مدل دارای قنداق خوبی از نظر طراحی ظاهری هستند گرچه زیبایی قنداق R10 را بیشتر می پسندم. ماشه در هر دو سلاح دارای تنظیم خوبی بوده ولی با برتری کمتری ماشه وایرخ 100 در زمان شلیک کارایی بیشتری دارد. خودم روی R10 زمان بیشتری برای تنظیم ماشه گذاشتم و رضایت خودم را جلب کرد (مکانیسم آن جای کار بیشتری را نمی داد و البته با توجه به هدف تولید شده آن ایرادی نمی توان وارد کرد).
عملکرد مسلح سازی در هر دو مدل متفاوت بوده ولی هر دو به راحتی و نرمی انجام می شود. خشاب و ایندکس در هر دو مدل کارایی خوبی دارند گرچه در R10 می توانست روی خشاب بیشتر از این کار کنند. تعداد قرارگیری ساچمه در وایرخ 100 تعداد 14 شات نسبت به خشاب 10 شاتی R10 است.
با توجه به حجم بیشتر و نوع مکانیسم کار در R10 تعداد شات مفید در محدوده کاری رگولاتور حدود 50 شات در کالیبر 22. است که نسبت به وایرخ 100 با تعداد حداکثر 30 شات مفید برتری دارد. از نظر کارایی ولی رگولاتور وایرخ 100 در حالت دیفالت بهتر عمل می کند گرچه در R10 نیز می توان گستره تغییراتی را ایجاد کرد تا کارایی بالاتری از آن گرفت ولی در حالت کلی تلرانس شات ها در محدوده کاری مفید برتری با وایرخ 100 هست.

امیدوارم موارد بالا در زمینه انتخاب به شما کمک کرده و از تیراندازی با هر انتخابی لذت ببرید. در کل نسبت به بودجه و هدف و کاربرد خود انتخاب را انجام دهید. موارد اختلافی در بالا در کاربرد معمول اینقدر قابل تامل نیست و بیشتر از نظر تارگت و تیراندازی بسیار دقیق به آن نگاه کردم که خارج از هدف کاربردی هر دو مدل است. Khansariha (8)

(2015-10-03 03:06 PM)shekarchialang نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان من تازه وارد هستم لطفا مرا راهنمایی کنید برای خرید یک تفنگ pcp ایا اوانیکس بهتر است یا شرکت های دیگر؟
کسی هست مرا راهنمایی کند لطفا راهنماییم کنید من از تفنگ های pcp سر در نیبرم
:کسی هست مرا راهنمایی کند لطفا راهنماییم کنید من از تفنگ های pcp سر در نیبرم
جواب بدین دوستان
[/size]

دوست عزیز برای مورد شما تاپیکی مانند تاپیک مشاوره خرید تفنگ بادی مناسب هست.
موفق باشید Khansariha (8)

RE: معرفی اسلحه BSA R10-PCP - drivyyy - 2015-11-01 12:28 PM

راست و دروغش با یکی دیگه اما یک مطلبی مطالعه می کردم در مورد آهنگری سرد یا همون چکش کوبی )Hammer Forged ( اصولا قطعاتی که به این شیوه تولید می شن مقاومت و طول عمر بیشتری دارن
از نظر تکنیکی لوله های BSA باید طول عمر بیشتری نسبت به بقیه لوله های بازار داشته باشن حتی جزییاتی مثل خان ها هم اصولا باید طول عمر بیشتری داشته باشن

البته همون طور که گفتم راست یا دروغش با کس ذیگه است

RE: معرفی اسلحه BSA R10-PCP - arnold - 2015-11-01 08:33 PM

خیلی ممنون حاج صادق بسیار عالی

RE: معرفی اسلحه BSA R10-PCP - drivyyy - 2015-11-02 05:38 PM

نقل قول :- کارایی و استهلاک :
در این رابطه سلاح R10 را به اندازه ای نداشتم که دچار مشکل و یا استهلاک شود (حدود 10 ماه استفاده کردم) ولی نوع ساخت و موارد پیش بینی شده در قسمت داخلی سلاح تقریبا استهلاک های معمول پی سی پی ها در این مدل را به حداقل رسانده است. کافی است به انیمیشن آنالیز قطعات و نقشه شماتیک این سلاح نگاهی بندازید. البته این موضوع باعث شده باز و بست R10 کمی سخت بوده و نیاز به دقت و زمان بیشتری داشته باشد.

همین صحبت حاجی صادق کاملا قابل درک هست اگه به این شماتیک دقت کنید
[تصویر: BSA%20R-10%20Regulator.jpg]

این شماتیک کامل رگولاتور R-10 هست فقط بحث میزان پیچیدگی نیست که جالبه تعداد قطعات هم واقعا قابل توجه هست
یعنی دلیل ساخت یک رگولاتور این قدر پیچیده چی هست ؟!!

معرفی اسلحه BSA R10-PCP - tirali - 2015-12-02 08:20 PM

با سلام
ترتیب چینش واشرهای فنری رگولاتور رو موقع باز کردن جهت تعویض اورینگ دقت نکردم. کسی اطلاع داره چطور باید باشه؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

RE: معرفی اسلحه BSA R10-PCP - صادق قرنجیکی - 2015-12-02 11:56 PM

(2015-12-02 08:20 PM)tirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
ترتیب چینش واشرهای فنری رگولاتور رو موقع باز کردن جهت تعویض اورینگ دقت نکردم. کسی اطلاع داره چطور باید باشه؟

یک پست قبل تر از پست خودتون رو نگاه کنید ؟ تصویر چینش دیسک های فنری مشخصه!؟ درسته؟
اگه نه احتمالا تصاویر زیر بتونه بهتون کمک کنه :
[تصویر: b04.jpg]
[تصویر: b05.jpg]
[تصویر: BSA-R10-regulatore.jpg]

منبع هم لینک زیر هست که نیاز به پ.ی.ل.ت.ر شکن دارید :

در صورت امکان بعد از انجام کار از مراحل کارتون تصویر بگیرید و در این تاپیک به اشتراک بگذارید.

موفق باشیدKhansariha (8)

معرفی اسلحه BSA R10-PCP - tirali - 2015-12-03 12:13 AM

این تصاویر مربوط به رگولاتور 40 ژول نیست چون تفنگ من اسپیسر نداره. همان چیزی که جلو واشرها قرار گرفته رو میگم. عکس هم مال سایتهای خارجی باشه به احتمال قوی اونجا محدودیت ژول دارن.

RE: معرفی اسلحه BSA R10-PCP - صادق قرنجیکی - 2015-12-03 12:21 AM

(2015-12-03 12:13 AM)tirali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
این تصاویر مربوط به رگولاتور 40 ژول نیست چون تفنگ من اسپیسر نداره. همان چیزی که جلو واشرها قرار گرفته رو میگم. عکس هم مال سایتهای خارجی باشه به احتمال قوی اونجا محدودیت ژول دارن.

بهتر بود در زمان باز کردن ازشون تصویر می گرفتید. قبلا این مدل رو داشتم و البته ورژن 40 ژولی ، ولی رگولاتور رو باز نکردم. ببینم می تونم چیزی پیدا کنم. بهتره در جستجوهای خودتون مدل و ورژن رو شرطی کنید تا نتایج بهتری بدست بیارید.
Khansariha (8)