شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز در باره بالپاپ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: همه چیز در باره بالپاپ (/showthread.php?tid=1728)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: همه چیز در باره بالپاپ - mhrSB - 2014-05-04 06:58 PM

این طرحی است که اقا امین amin.faraji خیلی وقت پیش زحمتش را کشیده بودن و داخل سایت قرار دادن.Khansariha (256)
[تصویر: 13978010443.jpg]
و در صفحه 22 همین تاپیک هم مجدد صحبتش شد.Khansariha (399)
تنها اندازه ای که در تصویر دو بعدی نیست همون عرض قنداق هست که 5 سانت بود.
اقا حمید taktirandaz لطفا میشه شما هم عرض قنداقتون را بفرمایید؟
(2014-05-04 01:06 PM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه از دوستان کسی میتونه این طرح دستگاه ماشه و ریل نگهدارنده دوربین و همچنین قنداق برای بولپاپ کردن دیانا 52 رو بسازه یه لطفی بکنه و خبرش رو به بنده بده... من خودم اولین مشتریش هستم و مطمئنا دوستان دیگری هم هستن:
سلام اقا دکتر
من که نه توانایی ساختش را دارم و نه توانایی ابکاریش را خخخ(چون اگه میتوانستم 54 را ابکاری میکردم خخخخ)
اما این چند عکس درباره قنداق بولپاپ سری 50 دیانا میزارم شاید به درد فرد سازنده بخوره.
[تصویر: 13859910231.jpg]
[تصویر: 13992169682.png]
[تصویر: 13992169683.png]
[تصویر: 13992170841.png]
[تصویر: 13992169684.png]
امیدوارم به در بخورهKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - Marksman - 2014-05-05 09:08 AM

محراب جان من با ساخت قنداقش زیاد مشکل ندارم.در واقع اگه وقت کنم قنداقش رو راحت می سازم.ولی اون اتصالات ماشه و پایه دوربین چون ابزار فلزکاری ندارم از پسش بر نمیام.واسه همین اگه یکی از دوستان بتونه قبول زحمت کنه خیلی خوب می شه.Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-05-05 09:30 PM

عرض قنداق در نقشه ای که گذاشتم دقیقا 40 میلیمتر میباشد دلیل اونم سبکتر شدن قنداقه -این قنداق حدودا 600 گرم وزن داره
(2014-05-05 09:08 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محراب جان من با ساخت قنداقش زیاد مشکل ندارم.در واقع اگه وقت کنم قنداقش رو راحت می سازم.ولی اون اتصالات ماشه و پایه دوربین چون ابزار فلزکاری ندارم از پسش بر نمیام.واسه همین اگه یکی از دوستان بتونه قبول زحمت کنه خیلی خوب می شه.Khansariha (8)

شما قنداقو بساز قطعات فلزیش کاری نداره میشه یک چیزی ساخت کارو راه بندازه
(2014-05-04 11:43 AM)galatian نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-04-18 10:22 PM)taktirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هم تشکر میکنم از آقا امین که به فکر بچه ها است - دوستان از این فرصت استفاده کنند من خودم هم بدلیل مشکلات کاری خودم و دردسرهای ساخت ست مخصوصا تهیه چوب و راضی کردن فرزکار برای ساخت قنداق و تنظیم کل ست فعلا نمیتوانم قنداقو بسازمKhansariha (8)Khansariha (8)

سلام دوست عزیز من اهواز زندگی میکنم اسلحه من هاتسان گالاتیان میخوام راهنمایی کنی ایا میشه این مدل اسلحه بالپاپ بشه اگر بشه چگونه و چقدر هزینه دارد لطفا راهنمایی کنید

دوست عزیز من رو اسلحه گالاتین کار نکردم باید عکس باز شده بدون قنداقو بگذارید ببینم چجوریه

RE: همه چیز در باره بالپاپ - aloneboy - 2014-05-06 07:39 AM

(2014-05-05 09:08 AM)Marksman نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزيز منم 52 دارم و يه مدت روي بالپاپ كردنش كار كردم
طرح قنداق و حتي سيستم ماشه كار زياد سختي نيست اما مشكل اصلي در اين تفنگ طراحي و ساختن محل نصب دوربينه كه به خاطر سيستم ساچمه گذاري اين تفنگ، محل ساچمه گذاري و محل نصب دوربين رو هم ميفته و اين كار رو مشكل ميكنه
البته يه فكرهايي كردم براش و حتي تعطيلات عيد خود تفنگ رو مهندسي معكوس كردم و با ساليدوركز شبيه سازي كردم و چندتا طرح هم براي محل نصب دوربين دارم اما به علت مشغله كاري وقت نميكنم طرحهامو تكميل كنم
راستي شما فكري براي پايين آوردن هزينه ساخت قنداق دارين؟
آخه راستش يكي از دلايلي كه تا حدودي دلسردم كرده هزينه هاي بالاي ساخت قنداقه

RE: همه چیز در باره بالپاپ - Marksman - 2014-05-06 09:10 AM

(2014-05-05 09:30 PM)taktirandaz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عرض قنداق در نقشه ای که گذاشتم دقیقا 40 میلیمتر میباشد دلیل اونم سبکتر شدن قنداقه -این قنداق حدودا 600 گرم وزن داره
محراب جان من با ساخت قنداقش زیاد مشکل ندارم...

شما قنداقو بساز قطعات فلزیش کاری نداره میشه یک چیزی ساخت کارو راه بندازه
مهندس جان شما برای قطعات فلزیش قبول زحمت می کنی؟ مخصوصا اون قسمت تبدیل پایه دوربین و اتصالش به بدنه همچین راحت به نظر نمی آد.Khansariha (8)

(2014-05-06 07:39 AM)aloneboy نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزيز منم 52 دارم و يه مدت روي بالپاپ كردنش كار كردم
طرح قنداق و حتي سيستم ماشه كار زياد سختي نيست اما مشكل اصلي در اين تفنگ طراحي و ساختن محل نصب دوربينه كه به خاطر سيستم ساچمه گذاري اين تفنگ، محل ساچمه گذاري و محل نصب دوربين رو هم ميفته و اين كار رو مشكل ميكنه
البته يه فكرهايي كردم براش و حتي تعطيلات عيد خود تفنگ رو مهندسي معكوس كردم و با ساليدوركز شبيه سازي كردم و چندتا طرح هم براي محل نصب دوربين دارم اما به علت مشغله كاري وقت نميكنم طرحهامو تكميل كنم
راستي شما فكري براي پايين آوردن هزينه ساخت قنداق دارين؟
آخه راستش يكي از دلايلي كه تا حدودي دلسردم كرده هزينه هاي بالاي ساخت قنداقه
دقیقا مشکل اصلی همون قسمت نصب دوربینه.
برای قنداق هزینه خاصی نیاز نیست.چوب هایی مثل افرا همه جا پیدا می شه و کار هم روش راحته.فقط وقت می خواد که فعلا یه کم تو این زمینه وضع خرابهKhansariha (226).من به جز اورفرز بقیه ابزارهای ساخت قنداق رو دارم برای خالی کردنش از انواع مغار هم می شه استفاده کرد.

RE: همه چیز در باره بالپاپ - masih.hunter - 2014-05-06 09:18 AM

مهدی جان دقت ساخت خیلی مهمه،من 3 سری از قطعات دوستمون آقای تکتیرانداز دیدم از لحاظ ظاهری زیبا بود ولی خطا هم زیاد داشت بنظرم یکم دقتو توی کار بالاتر ببرند دیگه عالی میشه.

RE: همه چیز در باره بالپاپ - Marksman - 2014-05-06 09:26 AM

دقیقا مسیح جان.Khansariha (8)من هم برای همین از دست بردن به قطعات فلزیش می ترسم.بدون ابزار مناسب کالیبره کردن اون قسمتها مهارت زیادی می خواد و بسیار زمان بر هست.تازه آخر هم نتیجه مناسبش به شانس بستگی داره.همین کیتی که عکسش رو من و محراب گذاشتیم الان توسط یه گروه تیونینگ و تیراندازی ایتالیایی تهیه شده و داره تو بازار دنیا به فروش میرسه.به نظرم تو ایران هم خیلی ها دوست دارن روی فنری هایی مثل 54 و 56 و 52 که قابلیت این کار رو دارن این تیونینگ رو انجام بدن.

RE: همه چیز در باره بالپاپ - masih.hunter - 2014-05-06 09:40 AM

دقیقاKhansariha (8)
مهدی جان ابزار خیلی مهمه ولی فنی بودن وظریف کآر بودن هم ی فاکتور مهمتر از ابزاره، که بعضی ها با داشتن ابزار خوب هم نمینونند کیفیت کار بالاتر ببرند.Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - Marksman - 2014-05-06 11:16 AM

(2014-05-06 09:40 AM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دقیقاKhansariha (8)
مهدی جان ابزار خیلی مهمه ولی فنی بودن وظریف کآر بودن هم ی فاکتور مهمتر از ابزاره، که بعضی ها با داشتن ابزار خوب هم نمینونند کیفیت کار بالاتر ببرند.Khansariha (8)

مسیح جان خود شما اگه بتونی این کار رو انجام بدی یا به کسی بسپری که مطمئنی می تونه درست انجام بده یه حرکتی بکنی باعث مزید امتنان می شود.Khansariha (219)Khansariha (8)
مخلصیم.Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - masih.hunter - 2014-05-06 11:25 AM

مهدی جان کار سختی نیست، باهاتون هماهنگ میکنم.Khansariha (8)