شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز در باره بالپاپ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: همه چیز در باره بالپاپ (/showthread.php?tid=1728)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: همه چیز در باره بالپاپ - صادق قرنجیکی - 2014-03-12 08:42 AM

دوستان عزیز سلام ،
دوست عزی Zebra ، متاسفانه من در حال حاضر محل کار هستم (جنوب کشور) و دسترسی به قطعات سلاح ندارم و تا رفع نواقص و تست دوباره سلاح صبر پیشه می کنم و دوست دارم دیگران نیز همینطور باشند و قضاوت زودهنگام نکنند. با این حال مواردی که می خواستم در یک ریویوی جامع تر بگم رو زودتر اینجا بیان می کنم :

- اینکه مخزن امکان جابجایی رو داشته باشه به دلیل اینکه اصولا سلاح وقتی بیرون باشه و یا مورد استفاده قرار بگیره نیاز به نظافت و تمیز کردن داره و برای من تک تک قسمت های سلاح مهم هستند که گرد و غبار نشینه ! (بعد از تیراندازی همه جای سلاح رو با قلم موی مخصوص گردگیری و با پارچه تمزی می کنم) ، دلیل دوم راحتی کار و شارژ مخزن هستش چون گاها مجبورم برای جابجایی راحت تر مخزن رو باز کنم(این مورد شاید شخصی تر باشه و تعمیم به عموم نداره ).
- حمیدجان حالا قنداق من موردی نیست چون اون قسمت رو با کمی سایش و سمباده دوباره و رنگ و استفاده از کوپل کوتاه تر و نازک تر که سهیل عزیز زحمتشو کشیده بود حل کردم. ولی انتظار میره در طرح های بعدی تون این مورد هاتسان رو لحاظ کنید و زوایه چرخش و محل قرار گیری شارژ روی مخزن سلاح درخواست کننده رو جویا باشید و با توجه به سلاح مورد نظر اقدام به ساخت کنید.
- رنگ کاری قطعات فلزی برای من مطلوب نبوده چون اعلام کرده بودید که آنادایز هست من انتظار بیشتری داشتم ولی قطعات تحویلی در جاهایی عدم پخش یکنواخت رنگ را دارد که ترجیح می دادم رنگ کوره بخوره ! رنگ مشکی خیلی زیبا نبود.
- ریل دوربین با چند بار آزمایش مشکل ترازی دارد که در ابتدا تصور بر مشکل از پایه دوربین و عدم تراز قرار نگرفتن دوربین داشتم. با تعویض چند نوع پایه یک تیکه و دو تکه و 3 نوع دوربین و استفاده از تراز در سطح صاف این مشکل نمود بیشتری داشت (خیلی کم ولی خوب در تیراندازی دقیق مشکل ساز هست). در آزمایش عملی شلیک ها با کمی زاویه دادن و در راستای افق قرار گرفتن به دوربین آزمایش شد.
- کیفیت ساخت قطعه آلومینیمی پد قابل تغییر قنداق کمی پایین بود و به نظر خودم بهتر است پد رو به صورت کامل و نصب قسمت لاستیکی انتهایی و کمی تمیزتر به مشتری تحویل شده و یا قبل از دریافت ساخت این مورد به درخواست کننده اعلام شود که آیا مایل به دریافت این پد همراه با کیت هستند یا نه؟ (این رو هم بگم که به صورت پیش فرض این قطعه روی کیت نبود و من خودم به حمید عزیز سفارش دادم)
- خالی شدن قسمت آخر قنداق برای جایگیری قسمت ماشه و کاهش وزن اقدام مناسبی بوده ولی کمی سمت آخر قنداق باریک تر شده و در پیچ کردن پد به قنداق احتمال مشکل وجود دارد و بهتر بود کمی ضخامت بیشتری داشته باشه با توجه به اینکه برخوردی با قسمت چکاننده ندارد.
- در رابطه با ماشه، سیستم تبدیل ماشه کیت رو مناسب ندیدم گرچه طرح کلی شما خوب بوده و ابتکاری ولی ترجیح می دم که ماشه با سیستم رفت و برگشتی و به صورت معمولی تر باشه و محکم سر جای خودش پیچ بشه .
- جای گونه وقتی روی سلاح میشینه با ریل دوربین همخونی نداره و احتیاج به استفاده از پایه دوربین خیلی بلند لازم میشه ، اگر ریل دوربین کمی بلندتر در نظر گرفته بشه بهتر خواهد بود و نشانه روی راحت تری از دوربین خواهیم داشت.
حمید عزیز مواردی که در بالا گفتم به خاطر حساسیت بیشتر من هستش و شاید کاربر دیگری به این صورت دقیق به مسایل نگاه نکند و امیدوارم که کیفیت طرح های جدید بهتر شده و کمترین نقص ممکنه رو داشته باشند.
Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - old.hunter - 2014-03-12 04:42 PM

salaeddin عزيز سپاس بر شما Khansariha (8)
اين نوشتار شما مي تونه خيلي موثر باشه براي رفع نواقص جزيي ست بالپاپ
بنده متوجه اين جمله نشدم
- اينکه مخزن امکان جابجايي رو داشته باشه
مگه مخزن خيلي فيت جاميره ؟ اين طور كه در عكس ها مشخصه طرحش مثل فابريكه
راحت بايد باز بشه و از بيرون هم قابل دسترسيه
يا محل قرار گيري جاي شارژ رو مي فرماييد
براي رنگ فلزات (فكر كنم آلومينيوم باشه)قبل از رنگ بايد زير كار به قولي رژ كاري بشه كه اين كار بسيار سخت و زمان بر هست
فلز رو با الياف طبيعي سيقل ميدن ........ تا وقتي رنگ بخوره صاف و تميز دربياد

RE: همه چیز در باره بالپاپ - صادق قرنجیکی - 2014-03-12 08:43 PM

(2014-03-12 04:42 PM)old.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
salaeddin عزيز سپاس بر شما Khansariha (8)
اين نوشتار شما مي تونه خيلي موثر باشه براي رفع نواقص جزيي ست بالپاپ
بنده متوجه اين جمله نشدم
- اينکه مخزن امکان جابجايي رو داشته باشه
مگه مخزن خيلي فيت جاميره ؟ اين طور كه در عكس ها مشخصه طرحش مثل فابريكه
راحت بايد باز بشه و از بيرون هم قابل دسترسيه
يا محل قرار گيري جاي شارژ رو مي فرماييد
براي رنگ فلزات (فكر كنم آلومينيوم باشه)قبل از رنگ بايد زير كار به قولي رژ كاري بشه كه اين كار بسيار سخت و زمان بر هست
فلز رو با الياف طبيعي سيقل ميدن ........ تا وقتي رنگ بخوره صاف و تميز دربياد

ممنون دویت عزیز ، ببخشید اون پست رو در عرض 15 دقیقه و محل کارم نوشتم خخخخ. چیزی که تو ذهنم بود و همانطور که قبلا گفتم می خواستم در یک ریویوی جامع تر بگم رو در یک پست گذاشتم.
- و اما منظورم از مخزن امکان جابجایی داشته باشه این بود که بست ها نباید اینقدر فیت باشه که نشه مخزن سلاح رو باز کرد!!! برای من مهم بود که بشه مخزن رو باز کرد. (اگر جمله بندی رو درست نگفتم عذر می خوام)
- منظور من هم این نبود که رنگ خیلی بد شده ولی انتظاری که از آنادایز شدن فلز شدن داشتم بالاتر از این بود.

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-03-12 09:59 PM

(2014-03-12 12:15 AM)zebra نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حمید خان .... این جمع به حضور شما نیاز داره... لطفا کم باشید ... بلاخره هر طرحی کم و کاستی های خودش رو داره
ما هم تا میتونم همایت میکنیم .... شما هم تلاشتونو بکنید و طبق تجربیات پیشین... نواقص گذشته رو بگیرید و طرحی نو دراندازید Khansariha (8)
یه خواهش کوچیکی هم از حمید خان داشتم .... خواستم ببینم ... میشه برروی قنداق اورجینال هم شرود سوار کرد ..... یک شرود بلند ؟؟؟ ایا امکان طراحیش برای شما وجود داره یا کار غیر ممکن هست ؟؟؟ یک شرود بلند که کل لوله رو بپوشونه همانند اف ایکس تی ا12 ویسپر یا مارادور که شرود هاشون کل لوله رو میپوشونن ... البته فکر میکنم این کار شدنی باشه و فقط باید بست ها تعویض بشند که با وجود مهندس حمید این کار کاملا عملیست....

منتظر جواب حمید خان هستم Khansariha (8)

با تشکر از شما همانطور که فرمودید شدنی است فقط باید بستهای مربوطه طراحی شوند ولی از نظر قیمت به صرفه نیست و بهتر است از سایلنسر استفاده شودKhansariha (8)
با تشکر از نظرات سازنده دوست عزیزم salaeddin البته دوستان شاید یک مشکل رو در نظر بگیرند ولی من مجبورم همه جوانب را در نظر داشته باشم مثلا فیت نبودن مخزن و لقی بیشتر از حد باعث لق زدن زیاد بین این دو و آسیب زدن به مخزن خواهد شد ذر ضمن در هر شلیک هم برخورد انجام میشد -و ممکن است موجب لق زدن قنداق شود البته مد نظر من در طراحی باز نشدن مخزن بوده است مثل اسلحه ماتادور که با بستن پیچ از بغل بست لوله و مخزن بسته میشوند و ممکن است بازو بسته شدن مخزن در دقت هم تاثیر گذار باشد
البته در مورد قنداق حق به شما میدهم و از نظر شما استفاده میکنم ودر قنداق بعدی طول بچه قنداق 1 سانت کوچکتر میشه که این مشکل کاملا برطرف میشه
آندایز هم تو کارگاه اینجوری میزنند و رنگ نیست بلکه اکسید کردن سطح فلز میباشد که با عبور جریان الکتریسیته است و خیلی دست من نیست ولی میشود ستهای دیگر و اصلا آندایز نکرد - (البته من با اون مشکلی ندارم در ضمن یکی از کاربردهای اون ایجاد یک زمینه مناسب برای رنگ زدن میباشد)
ریل دوربین هم که یک بار بسته میشه و دوربین با اون تنظیم میشه بعید میدونم بعد از اون مشکلی ایجاد بشه
پد انتهای قنداق هم اصلا از اول در نقشه نبود که من بنا بر خواست دوستان اونو طراحی کردم و ساختم و پد پلاستیکی هم ساختنش از طرف من زیاد جالب نبود البته من چند تا ساختم و بعد متوجه شدم چون رنگ اون سلیقه ای است و به رنگ قنداق بستگی دارد باید گذاشت به عهده مصرف کننده وگرنه ممکن بود هزینه اضافی برای مصرف کننده داشته باشد و بدرد اون نخورد
قسمت آخر قنداق هم حداقل 1 سانت ضخامت دارد (با چوب گردو) که فکر نکنم برای تحمل وزن پد و یا لگد تفنگ یا هر ضربه دیگر مشکلی داشته باشد و وظیفه یک طراح خوب اینست که ضخامت و استحکام مورد نیاز کار رو به قطعه بدهد چون در غیر اینصورت وزنو بیجهت افزایش میدهد
البته ماشه انتقالی امکان حساس شدن خیلی بالا رو دارد(بدون استفاده از هیچ فنری) و من مجبور شدم حساسیت ماشه اصلی تفنگو کم کنم و فکر نکنم بهتر از این بشود طراحی کرد- البته ممکن است شما نتوانسته باشی درست اونو نصب کنید - نهایتا اگر تشریف داشتید و منهم تونتم عید میام اونجا اونو هم برات سرویس میکنم
جای گونه کلا 4 میلیمتر ارتفاع محل گذاشتن گونه را بالا برده است که به راحتی با استفاده از یک پایه دوربین با طول متوسط (من خودم پایه کوتاه داشتم و اونو تبدیل به متوسط کردم) مشکل حل خواهد شد- البته دوست داشتم این نکته را ذکر میکردید که قرار بر ساخت جای گونه نبود و بعدا به طرح اضافه شد و در ضمن ممکن است همه جای گونه نخواهند و البته امکان ساخت آن هم با توجه به ابعاد کوچک و نازک فعلا مقدور نیست
صادق عزیز من از شما بخاطر زحمتی که در رویو این کیت کشیدید تشکر میکنم و مطمئنا از نظرات مفید شما استفاده میکنم

RE: همه چیز در باره بالپاپ - zebra - 2014-03-17 09:32 PM

عذر خواهی میکنم... شب عید است و همه درگیر خانه تکانی و هزار یک گرفتاری.... اللخصوص شاغلین عزیز
و اما .... اینجا کنجکاوانی هم هستند مثل من که پی گیر طرح های بعدی بولپاپ حمید جان هم هستند هااا نه حمید خان ؟؟؟
درسته که ما از شما توقع نداریم که هفته ایی 1 طرح برای ما به ارمغان بیارید اما خداییش اینکه خبری از طرح های اینده هم نشه
خودش خیلی کم لطفی در حقه اعضا هست !!!! لطفا از برنامه های اینده مارو مطلع کنید...

RE: همه چیز در باره بالپاپ - kardel - 2014-03-23 11:28 AM

فکر کنم طراحی قنداق جدید کار مشکل و زمانبری باشهKhansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - tinger - 2014-03-23 08:13 PM

بچه هایی که از بالپاپ استفاده میکنن میشه تجربشون رو بگن؟چجوریه تیراندازی باش راحت ولذت بخشه؟ رادست و خوش قراول هست؟

RE: همه چیز در باره بالپاپ - رضا قلعه قافی - 2014-03-23 09:56 PM

(2014-03-23 08:13 PM)tinger نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بچه هایی که از بالپاپ استفاده میکنن میشه تجربشون رو بگن؟چجوریه تیراندازی باش راحت ولذت بخشه؟ رادست و خوش قراول هست؟
دوست عزیز امروز برای تیراندازی با چند سلاح بیرون رفته بودیم واز نوجوانهای فامیل هم بودند .سن 10و13 سال .بعد از تیراندازی رو دست با سلاح بالپاپ دیگه تمایلی به تیراندازی با سلاح های دیگه نداشتند .سلاح بالپاپ شده برای رو دست خیلی عالی هست ولرزش دست خیلی خیلی کم میشه ،الان که مدتی استفاده میکنم سرعت تیراندازی هم باهاش بالا رفته وبه سرعت تیراندازی میکنم .سلاح خیلی شکاری میشه .

RE: همه چیز در باره بالپاپ - ghavidel98 - 2014-04-05 03:50 PM

سلام به همگی .
دوستان کسی 52 رو بالپاپ کرده تا به حال؟ اصلا ممکنه. واسه تفنگ مشکلی پیش نمیاد؟ چند وقته خیلی ذهنمو مشغول کرده این مسئله.

RE: همه چیز در باره بالپاپ - kingzax - 2014-04-05 04:13 PM

(2014-04-05 03:50 PM)ghavidel98 نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همگی .
دوستان کسی 52 رو بالپاپ کرده تا به حال؟ اصلا ممکنه. واسه تفنگ مشکلی پیش نمیاد؟ چند وقته خیلی ذهنمو مشغول کرده این مسئله.

سلام
قبلا در موردش صحبت شده بود عکسش هم موجود هست.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.