شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز در باره بالپاپ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: همه چیز در باره بالپاپ (/showthread.php?tid=1728)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: همه چیز در باره بالپاپ - SOHEIL-GUNSMITH - 2014-03-07 07:52 PM

حمید جان به نظر منهم نیازی به این حد از فیکس بودن بست به مخزن نیست که نشه دیگه مخزن رو باز کرد
خود من 2 عدد بوش به قطر خارجی 8 و به قطر داخلی 4 و ارتفاع 7.8 میلیمتر دادم تراشیدند که بین پایه های بست قرار دادم و پیچهای بست رو کامل سفت کردم مخزن یه خلاصی در حد صدم داره که در عین اینکه امکان باز شدن رو بهش میده بست هم لق نمیزنه و این خیلی بهتر از قرار دادن اورینگ و بهم زدن فنر چکش هست چون برای دوستانی که کرنو ندارند این امر باعث بهم خوردن نواخت شاتشون میشه

در مورد شرود و نا موازی بودن بفل ها یاون منهم این مشکل رو داشتم که به گفته خودتون ایراد از زمان قلاویز کردن هست که خوب البته ایراد قابل حلی هست ولی خوب چون همه قطعات کار سی ان سی هست انتظار ها رو بالا میبره
به نظرم در طراحی اون قسمت بهتر هست به جای اینکه بفل ها رو یک عدد سوراخ بزنید و رزوه کنید و مشکل قلاویز پیدا بشه بهتر هست از 2 سوراخ برای عبور 2 پیچ استفاده بشه و بفل ها هم رزوه نشوند اینطوری دیگه نه امکان نا هم محور بودن سوراخ بفلها ایجاد میشه که نیازی به میل راهنما برای بستنشون باشه و نه مثل مورد من به علت ناموازی بودن اونها مشکل لنگ زدن قطعات داخلی شرود در هنگام بستن و مشکل شدید هنگام باز کزدن مجدد درپوش شرود پیش نخواهد امد
این هم عکس قطعات داخلی که با چند پیچ مختلف برای اطمینان از سلامت پیچ و نیز استفاده از مته راهنما
[تصویر: DSC_0193.jpg]
[تصویر: DSC_0201.jpg]
[تصویر: DSC_0202.jpg]
[تصویر: DSC_0203.jpg]

صادق جان در مو.رد خطای دوربین
یکبار هم راستا بودن خط محور دوربین و پایه های دوربین رو با خط محوری ریل بالپاپ چک کن چون این مشکل در ساخت ریل اقا سعید هم وجود داشت و پایه دوربین به یک سمت مایل میشد که البته با تعویض پایه هم مشکل حل نشد
در نهایت جای هیچ گونه نگرانی نیست چون مشکلی هم که برای اقا سعید ایجاد شده بود رو حمید عزیز با سعه صدر حل کردند و مجدد زحمت ساخت قطعات رو کشیدند که جا داره همینجا از لطفشون تشکر کنمKhansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-03-07 10:45 PM

با تشکر آقا سهیل Khansariha (8)مورد اول فکر کنم مشکل آقا صادق مربوط به بست شرود بوده است که کمی با مخزن فیت بوده است البته در مورد در مورد بستن کامل مخزن من فکر کنم بسن اون بهتر باشه چون تو عکسهایی که دیدم تفنگهای دیگر مثل ادگان و کریکت هم اینکارو کردند تا دقت رو بالا ببرند
در مورد حذف رزوه بفل البته مشکلی نیست و به راحتی با یک مته 3.9 میشه اونو حذف کرد و می توان پیچ دوم را هم نگذاشت (به نظر نیازی نیست)البته راه حل دیگری هم دارد و آن اینکه من به تراشکار اهمیت تعامد رزوه را یادآوری کنم (چون رزوه با cnc نمی خورد) و اون را متعامد بزنه (چون پیچ بلند رد شده این مشکل خودشو نشون داده وگرنه در کاربردهای معمول این رزوه هم مشکلی ندارد) - دلیل اصلی که من این رزوه را روی بفل زدم ایجاد حالت دورزوه شدن جهت جلوگیری از باز شدن خوبخودی مهره ها بوده است (یکی از روشهای قفل کردن مهره ها می باشد) در ضمن می شود اون رزوه رو حذف کرد و در عوض باید زیر هر مهره یک واشر فنری استفاده کرد که من این راهو بیشتر میپسندم چون امکان باز شدن مهره در دراز مدت از بین خواهد رفت و من به هدفم در طراحی خواهم رسید البته اونهایی که مشکل دارند اینکارو بکنند وگرنه اگر قلاویز مناسب خورده نیازی نیست - لازم بذکر است کمی فشرده شدن بفلها در حین بستن هم بد نیست چون خودشون هم مثل واشر فنری عمل میکنند که هم به نفع درپوش هست که تکان نخورد (چون تکان خوردن اون یعنی برخورد ساچمه با بفلها) و هم کمک میکنه خود بفلها باز نشن . لازم بذکر است از نظر من بفلها یک بار در شرود مونتاژ می شوند و دیگر باز نخواهند شد- با تشکر از همه دوستان اگر هم مشکل حل نشود من در خدمتم تا مشکل حل شود این کیت گارانتی دارد همه جوره Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - zebra - 2014-03-11 05:37 PM

از اونجایی که مشکل صادق جان خیلی جای تعجب داره دوست دارم بدونم کیت دیگر کابر ها هم همین مشکل رو داشته ؟؟؟
چجوریه که کیت کاربر صادق عزیز دچار این مشکل شده .. مثلا دچار همین مشکل گیر کردن کوبل شارژ به لبه بچه قنداق ؟؟؟ Khansariha (226) .... مگر قنداق ها موقع ساخت با هم تفاوت اندازه دارند ؟؟؟ من تا اونجایی که شنیده بودم این کیت با ضریب 5 درصد خطای مهندسی ساخته شده ... پس این مشکلاتی که برای صادق عزیز ایجاد شده ناشی از چیه ؟؟؟

RE: همه چیز در باره بالپاپ - رضا قلعه قافی - 2014-03-11 08:24 PM

دوست عزیز کیت بالپاپ من این مشکلات رو نداشته .درهرحال موقع مونتاژ یک سری ریزه کاریها ممکن نیاز باشه تا رفع بشه وکیت بهتروبهتر کارکنه .مشکل کوپل شارژ فقط بدشانسی صادق جان بود

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-03-11 11:36 PM

لازم بذکر است تشویق دوستان عزیز من از جمله آقا صادق و آقا علیرضا و آقا بهزاد و آقا امیر و آقا رضا و خیلی از دوستان دیگر در انجام این کار نقش اساسی را داشته است و من به این دوستان ارادت دارم و وظیفه خود میدانم اگر مشکلی در این کیت ایجاد شده برطرف شود (ممکن است مشکلاتی در ساخت و مونتاژ باشد و من منکر اون نیستم ولی اصلاح اونها رو وظیفه خودم میدونم تا پیش دوستان عزیزم شرمنده نشم )
البته من خدمت دوستان عرض کنم هدف اصلی از ساخت این کیت نمایش توانمندیهای ایرانیان و ایجاد خودباوری و تشویق همه دوستان به انجام کارهای مهندسی در همه قسمتهای دیگر بوده است و در همینجا به عنوان یک عضو خیلی کوچک و کارآموز از همه دوستان خواهش میکنم از تفنگ به عنوان یک محرک قوی (تاکید میکنم محرک خیلی قوی) جهت یادگیری علمی مباحث مرتبط استفاده کنند مباحثی مانند سیالات که در آن مباحث سیالات تراکم پذیرمانند هوا) مطرح میشود که کاربرد آن طراحی بهینه مسیر عبور هوا و شیرآلات جهت ایجاد حداقل افت فشار و در مسیر و کاهش آشفتگی جریان در pcp است پنوماتیک که در آن مباحث جالب شیرها و رگولاتورها و آببندها مطرح میشود کاربرد آن در pcp طراحی شیرآلات و رگولاتورهای مورد نیاز به صورت بهینه است ساخت و تولید که در آن روش ساخت قطعات با توجه به تجهیزات موجود (در حالت پیشرفته طراحی بر اساس تجهیزات موجود) مطرح خواهد شد کاربرد آن در pcp ساخت قطعات با استفاده از امکانات موجود جهت کاهش هزینه ساخت و و مکانیک طراحی جامدات که در آن مباحث استحکام تجهیزات با توجه به جنس و نیروهای وارده که کاربرد در طراحی بهینه ابعاد خواهد کرد که منجر به کاهش وزن و هزینه خواهد شد
البته یکی از منابع خوب اینترنت است و مطالب خوب میتوان در آن پیدا کرد مطمئن باید یادگیری این مباحث در خیلی از مراحل دیگر زندگی به شما کمک خواهد کرد و باعث پیشرفت خواهد شد من خودم از این علاقه به عنوان انگیزه برای یادگیری خیلی از مباحث دیگر استفاده کردم
البته عذر میخواهم که مطالبی غیر مرتبط با بالپاپ نوشتم ولی دوست داشتم این مطالب گفته شود تا کمکی شود به ایجاد انگیزه برای اهداف عالیتر در دوستان
البته همانطور که در پستهای قبلی گفتم احتمال دارد با توجه به محدودیت وقت علیرغم علاقه زیاد خودم به این بحث دیگر امکان ساخت این کیت رو نداشته باشم چون ساخت این کیت با توجه به توضیحات قبلی من فقط یک کار از روی علاقه بود و اصلا توجیه مالی نداشت
فعلا منتظرم تولید پروژه بعدی من شروع بشه اونوقت مجبورم از ظرفیت دستگاهها برای اون کار استفاده کنم

RE: همه چیز در باره بالپاپ - behnamhunter - 2014-03-11 11:44 PM

(2014-03-11 08:24 PM)cholpe نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز کیت بالپاپ من این مشکلات رو نداشته .درهرحال موقع مونتاژ یک سری ریزه کاریها ممکن نیاز باشه تا رفع بشه وکیت بهتروبهتر کارکنه .مشکل کوپل شارژ فقط بدشانسی صادق جان بود
آقا رضا من هم این مشکل رو دارم که مجبورم موقع شارژ کمی مخزن رو باز کنم.Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - zebra - 2014-03-12 12:15 AM

حمید خان .... این جمع به حضور شما نیاز داره... لطفا کم باشید ... بلاخره هر طرحی کم و کاستی های خودش رو داره
ما هم تا میتونم همایت میکنیم .... شما هم تلاشتونو بکنید و طبق تجربیات پیشین... نواقص گذشته رو بگیرید و طرحی نو دراندازید Khansariha (8)
یه خواهش کوچیکی هم از حمید خان داشتم .... خواستم ببینم ... میشه برروی قنداق اورجینال هم شرود سوار کرد ..... یک شرود بلند ؟؟؟ ایا امکان طراحیش برای شما وجود داره یا کار غیر ممکن هست ؟؟؟ یک شرود بلند که کل لوله رو بپوشونه همانند اف ایکس تی ا12 ویسپر یا مارادور که شرود هاشون کل لوله رو میپوشونن ... البته فکر میکنم این کار شدنی باشه و فقط باید بست ها تعویض بشند که با وجود مهندس حمید این کار کاملا عملیست....

منتظر جواب حمید خان هستم Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - DAGGER - 2014-03-12 12:36 AM

دوستانKhansariha (8)
در مورد زاويه بسته شدن كوپل شارژ هاتسان تغيير اون بسيار راحته من براي اين كار و تغيير اون از حالت راستاي عمودي كه يكي از سوراخها بلا استفاده ميمونه پس از باز كردن مخزن برنجي والو رو به دستگاه تراش بستم و با آزمايش و خطا حدود 0.07 ميل از روش گرفتم كه اين مقدار جزيي هيچ تغييري در استحكام سلاح نداره و بعد برنجي رو بستم و تست كردم و در حالت مطلوب قرار دادم
البته ذكر كنم كه حتمآ بايد سنتر و دقيق انجام بشه و وقتي هم كه رو دستگاه بسته شد با مخزن لنگي اش چك بشه

RE: همه چیز در باره بالپاپ - tinger - 2014-03-12 01:02 AM

یه طرحی دوستان در فروشگاه داده بودن برای فروش قنداق بالپاپ هاتسان چی شد اجرایی شد؟

RE: همه چیز در باره بالپاپ - amin.faraji - 2014-03-12 01:06 AM

نه بسته شد تاپیکش.