شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز در باره بالپاپ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: همه چیز در باره بالپاپ (/showthread.php?tid=1728)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-02-27 11:16 PM

با تشکر از دوست عزیز old.hunter Khansariha (8) من متوجه منظور شما شده ام
من خودم تا بحال هیچوقت با یک تفنگ بادی سعی نکردم در 8 ثانیه 10 عدد تیر بزنم و اصولا این تفنگ برای چنین کاری ساخته نشده است و چنین ماموریتی ندارد اتفاقا من تیراندازیم رو با کمال آرامش و دقت انجام میدهم و شاید برای یک تیر 10 ثانیه زمان بگذارم بنابراین گرفتن این گروپ رو بدوستان بالپاپ دار دیگر میسپارم
ولی اگر منظورتان مسلح کردن راحت بدون چشم برداشتن از دوربین است که امکان پذیر است و در کل اگر هم از نظر زمانی تفاوتی باشد ،زیاد نیست(مثلا 10تیر در 10 ثانیه) من هم هیچ اصراری ندارم چون برای من اصلا مهم نیست تو این چند سال به چنین مشکلی نخوردم-
2-در مورد شکل ظاهری که 1000 درصد درست میفرمایید دست میخوره حالا قضاوت بهتر یا بدتر شدنش هم با دوستان است مطمئنا کسی که اینکارو میکنه از عواقب این کار با خبره و با توجه به معایب و مزایا تصمیم میگیره
3-در مورد ارتفاع یکی از کاربردهاش جای بند است نه اینکه فقط برای بند ایجاد شده باشد و منظور از انتها اگر بچه قنداق است که جای بند دارد واگر طرف دیگر است که اون گذاشتیم به سلیقه مصرف کننده یعنی اگر خودش خواست با سلیقه خودش جای بند رو ایجادکنه کما اینکه من خودم چون همه استفاده ام از ماشین است بند نصب نکرده ام
4- تانک با چوب تماسی ندارد وروی بستها سوار است
عکس هم بروی چشم داغ داغه همین الان گرفتم
[تصویر: 13935301151.jpg]
به هرحال از شنیدن نظریات همه دوستان خوشحال میشوم Khansariha (8)Khansariha (8)
البته در همه تفنگها بدنه اسلحه با چوب در ارتباط کامل است و این نقص حساب نمیشه و اگر در تفنگ دوست شما مخزن در اون ناحیه زنگ زده مشکل جای دیگری است -مثلا چوب قنداق کاملا خشک نشده بوده یا آب ریخته و اون خشک نکرده و آب اونجا مونده و... من به دوستان پیشنهاد میکنم داخل قنداقو براق کننده بزنند تا جلوی جذب آب توسط چوب را بگیره (مثل تقنگهای دیگه) تا اگر چنین اتفاقی افتاد راحتتر خشک بشه Khansariha (8)
یک عکس دیگر شاید مفید باشد چون دست به عکاسیمون باز شده است(دوربین آماده بود و تفنگ هم آماده ) Khansariha (8)
[تصویر: 13935314571.jpg]

اینم یک عکس مقایسه ابعادی با قنداق فابریک Khansariha (8)
[تصویر: 13935328481.jpg]

RE: همه چیز در باره بالپاپ - behnamhunter - 2014-03-01 10:03 PM

این هم ای تی بولپاپ بدون شرود و با سایلنسر فابریک[تصویر: 13936986631.jpg]
[تصویر: 13936986632.jpg]
[تصویر: 13936986633.jpg]

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-03-01 10:44 PM

آقا بهنام مثل همیشه کولاک کردید من قبلا هم گفتم شما عکاسیت از من بهتره البته دوربین خوب هم بی تاثیر نیست Khansariha (214)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - jabili - 2014-03-01 10:51 PM

آقا بهنام با دوپایه عجب چیزی شده.
بدون شرود بنظر من خوشگلتره.واقعا محشر شده

RE: همه چیز در باره بالپاپ - behnamhunter - 2014-03-01 11:19 PM

مهندس شما لطف دارید . این ای تی ما هم شده گربه خانگی خخخخKhansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - zebra - 2014-03-03 05:50 PM

خداوکیلی این کفیت افتضاحه قنداق سینتیک ای تی 44 داره روی اعصاب من رژه میره Khansariha (367)
هرچی سعی میکنم تفنگ رو بزک کنم که این قنداق به چشمم نیاد .. اما انگار نه انگار Khansariha (367)

خدایا .... تورو به این شب عزیز... یه پولی به ما بده .. یه تخفیفی هم همینطور
ما بتونیم این ای تی 44 مون رو پیشه اقا حمید بولپاپ کنیم با 600 700 تومن... قول میدم دیگه گناه نکنم Khansariha (266)

راستی حمید خان... برای تعویض اورینگ دور لوله و داخل لوله در تفنگ های بولپاپ شده به چه روشی باید عمل کرد ؟؟
چگونه این شرود و بست هارو باید باز کرد و به سلامت سر جاشون دوباره نصب کرد ؟؟ Khansariha (226)
اصن کار ما هست یا خودتون باید تعویضشون کنید ؟؟؟

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-03-03 10:29 PM

اصلا غصه نخور دوست عزیز - خیالت راحت کار سختی نیست فقط باید چند تا پیچو باز کنی و ببندی و کار هر کسی که کمی فنی باشه است- طوری طراحی شده که در عین سادگی احتمال اشتباه بستن صفرهKhansariha (8)
در ضمن شما اگه تا ده سال شکار نکنی و 40 روز روزه بگیری حتما یک بولپاپ خوب نصیبت میشه

RE: همه چیز در باره بالپاپ - صادق قرنجیکی - 2014-03-06 09:25 PM

آقا حمید عزیز ،
با اجازه اساتید و دوستان ، چند مورد در رابطه با کیت بولپاپ که سفارش و برام ساخته شده بود رو اینجادر میون می ذارم. قطعات بعد از تحویل و آماده سازی سوار ولی فرصت
استفاده از آنها رو نداشتم تا مرخصی قبلی برای صفر دوربین و تنظیم تفنگ ست رو تکمیل کردم. موارد زیر برای استفاده من موجب مشکل شدند:

- اول از همه برای شارژ مخزن سلاح با مشکل برخورد نازل و شیلنگ با قسمت جلویی قنداق روبرو شدم. (این مورد رو با استفاده از رابط کوتاه تر و باز و بست دوباره نازل حل کردم. ولی در هر صورت چون در طرح قبلی برنامه آقا حمید مبنا بر استفاده از مخزن بلندتر بود این مورد مشکلی نبود ولی با مخزن معمولی ای تی 44 این مورد پیش میاد)
[تصویر: 13941280221.jpg]
- مورد دوم مربوط به بست محکم مخزن سلاح بودش که به نظر شخصی خودم اجازه کمی تحرک به مخزن می دادن بهتر بود. (مثل همین برخورد نازل و رابط آن که با چرخش مخزن حل می شد)
- مورد سوم بعد از شروع تیراندازی بوجود آمد!!Khansariha (226) ،Khansariha (226) من معمولا دوربین رو با چند شلیک تنظیم می کردم ولی برای این مورد مجبور به استفاده از 70 ساچمه و بازی دادن رتیکل ، شیم گذاری و ... Khansariha (226) ؛Khansariha (226) حتی به دوربین تازه خریداری شده لیپرز شک کرده و دوربین قبلی رو روی سلاح وصل کردم. بعد از تلاشی که منجر به عدم صفر دوربین شد با چند نوع ساچمه (جی اس بی ، کراسمن هالوپوینت، باراکودا و استراتون ) هم امتحان و گروپ گیری شد که پرت زدن سلاح ادامه داشت. (اندازه وجب دست و بزرگتر ) سلاح رو دوباره باز کردم و تست اورینگ و چک مواردی فنی خود تفنگ رو انجام دادم که مشکلی نبود. وقتی قطعه شرود رو باز کردم و داخلش رو چک کردم با صحنه زیر مواجه شدم :
سوراخ بافل ها در یک راستا نبود و به صورت بیضی شکل :
[تصویر: 13941270221.jpg]
همینطور سر شرود درزهای قابل توجهی داره :
[تصویر: 13941282881.jpg]
در هر صورت فعلا سلاح رو از کیت بولپاپ باز و روی قنداق ارجینال بستم تا ببینم چیکار میشه کرد برای این موضوع. Khansariha (226)حمید جان اگه مورد یا راهنمایی و توضیحی دارید منتظر پست شما هستم.

RE: همه چیز در باره بالپاپ - amin.faraji - 2014-03-06 09:46 PM

استکانی شرود چون سوراخ از وسط نیست یکی از استکانیا کمی تکون بخوره حالت بیضی شکل به وجود میاد باید استکانیارو کیپ کرد فکر نکنم مشکل از طراحی باشه.
تبریک تفنگ آقا رضا واقعا تک شده با رنگیم که به قنداق زدن واقعا زیبا شده.

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-03-06 10:02 PM

با تشکر صادق جان
مورد اول متاسفانه در سلاحهای هاتسان زوایای بسته شدن مخزن متفاوت است و من از این موضوع اطلاع نداشتم (مثلا در تفنگ من زاویه بسته شدن طوری است که رابط از پهلو میخورد) ولی در این مورد میتوان با اضافه کردن یک اورینگ به سر مخزن (منجر به کاهش قدرت خواهد شد ولی زاویه بسته شدن را عوض میکند) و تنظیم فنر پشت چکش و یا از همون راه حل شما استفاده کرد
مورد دوم فیت بودن زیاد مخزن و بست- احتمالا بست با درپوش ورود هوای مخزن برخورد دارد (چون قطر آن کمی بزرگتر از مخزن هست) که باید درپوش باز شود و بست جا زده شود البته از کمی روغن هم استفاده شود مشکل حل میشود
مورد سوم با تشکر از آقا امین بدلیل راهنمایی خوبشون
کمی لقی (0.2 میلیمتر در قطر) بین بفلها و لوله شرود برای جا زدن راحت آن درنظر گرفته شده است شما در این مورد یک میله به قطر 7.5 (مثل مته 7.5) بین سوراخهای رد کن تا در یک راستا قرار بگیرند و مهره ها رو سفت کن(فاصله بین بفلها یادت باشه) و به اونا کمی چسب بزن سپس دور بفلها رو چسب آکواریوم بزن و اونو جا بزن (میله قطر 7.5 رو در نیار) بزار چسبا خشک بشه بعدا میله رو در بیار و استفاده کن البته من خودم هم میتونستم این کارو بکنم ولی چون از فاصله بهینه بین بفلها مطمئن نبودم و میخواستم امکان تنظیم بهینه اونو برای دوستان فراهم کنم اینکارو نکردم
نگران نباش اگر مشکل حل نشد من همه جوره در خدمتمKhansariha (8)