شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز در باره بالپاپ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: همه چیز در باره بالپاپ (/showthread.php?tid=1728)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: همه چیز در باره بالپاپ - aydin - 2014-02-19 06:54 PM

سلام دوست عزيز.خيلي زيبا شده.ميشه لطف كنيد بفرمائيد هزينه كلي چقد شده؟ ممنون

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-02-19 07:56 PM

واقعا زیبا شده آقا رضا کولاک کردی ماشالله چه سریع تموم کار کردیKhansariha (8)- چند تا عکس با پد گونه هم بزاری خیلی خوبه دست مارو هم بگیر Khansariha (179) چون من هنوز وقت نکردم رنگ بزنمKhansariha (274)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - amin.faraji - 2014-02-21 01:59 AM

اقای رضای اگر امکانش هست در تاپیک جدا بحث در مورد قنداق های چوبی معمولی داشته بشیم و طراحی مدل های جدیدبرای پی سی پی به شخصه چون از هر دو این نوع مدل قنداق ها استفاده کردم قنداق معمولی رو بیشتر میپسندم و دست ادم برای طراحی قنداق معمولی بازتر هست تا بولپاپ. شما که امکاناتشو ساخت با سی ان سی. دارین تاپیک رو باز کنید با طرحای جدید استقبال میشه حتماKhansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - رضا قلعه قافی - 2014-02-21 02:09 AM

حمید جان این بالپاپ هدیه شما به من ودوستان بود وامانت دست من.Khansariha (8)
پرداخت نهایی وپوشش محافظ چوب رو زدم وست بالپاپ تموم کار شد

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ست واقعا بینظیری شده وبدون اغراق بایست بگم ، دوستانی که از نزدیک سلاح رو دیدند باور نمیکنند ای تی 44 قبلیم هست .امروز چند خشابی هم تیراندازی کردم شرود خیلی عالی صدا رو کاهش میده ودقت سلاح همچنان عالی هست .قبضه عالی طراحی شده وطول بالپاپ بسیار عالی هست .سلاح بالانس عالی داره ودر هرحالتی خیلی راحت میشه تیراندازی کرد .دوربین من حدود 900گرم وزن داره با بستن دوربین سبک تر بسیار عالی میشه
موردی هم پیشنهاد میکنم تغییر کنه اگر کسی از دوستان تصمیم به ساخت داشت .در قسمت قبل از قبضه که بصورت مربع هست ،قطر چوب بیشتر بشه تا استقامت اون قسمت بیشتر بشه ،گاها از اون قسمت سلاح از زمین برداشته میشه ووزن سلاح می افته رو اون قسمت واگر تقویت بشه مناسبتر هست .
بازهم تشکر ویژه از دوست خوبم حمیدرضاییKhansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-02-22 12:20 AM

خسته نباشید آقا رضا تشکر از نظر لطف شما که فقط حسن کار را میبینید و مرا شرمنده میکنید شما با زدن یک رنگ زیبا زیبایی کار را دو چندان کردید تایید شما باعث دلگرمی اینجانب می باشد Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)- البته من تمام سعی خودمو در طراحی انجام دادم تا یک نمونه تاکتیکال و عالی ساخته بشود و تمام اینترنتو زیر و رو کردم تا چیزی کم نگذاشته باشم و همچنین در ساخت میدونم قیمت کمی بالا رفته است ولی هدف من فقط زیبایی و کارآمدی بوده است به طوریکه هر کسی اینو دید راحت نفهمه این at44 معمولی است و بهمین دلیل هم همه قطعات مهم را با cnc تولید کردم و البته خیلی از طرحهای بکار رفته در این اسلحه از ابتکارات مخصوص خودم بوده است که نظیر آن در نت وجود ندارد مثلا سیستم انتقال ماشه که قابلیت انتقال 100 درصد حساسیت ماشه اصلی به ماشه کمکی را دارد (میتواند مسابقه ای باشد) و در آن از فنر کمکی استفاده نشده و در عین حال بسیار ساده است بطوریکه خودم را هم غافلگیر کرده است یا شرود که از چند بفل تشکیل شده است و با توجه به خارج از مرکز بودن مشکلی ایجاد نشده است و از بیرون هم چیزی معلوم نیست و قابلیت تغیر فاطله بین بفلها را دارد و در تستهای من هم عالی صدا را کاهش داده است یا قنداق و بچه قنداق که به صورت ویژه مخصوص فیزیک بدنی ایرانیها طراحی شده است البته با توجه به اینکه تا چند روز دیگر دوباره سرم شلوغ می شود متاسفانه ممکن است نتوانم مجموعه دیگری بسازم . در ضمن با تشکر از پیشنهاد شما باید این نکته را ذکر کنم که ضخامت در آن نقطه 10 میلیمتر است و البته وزن به دو قسمت تقسیم خواهد شد پس با خیال راحت استفاده کن چون در این ضخامت برای تحمل این وزن مشکلی نخواهد داشت- توی تفنگهای دیانا ضخامت از این هم کمتر است در حالیکه کیفیت چوب آن و استحکام ان کمتر است
[تصویر: 13930156641.jpg]
(2014-02-21 01:59 AM)amin.faraji نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اقای رضای اگر امکانش هست در تاپیک جدا بحث در مورد قنداق های چوبی معمولی داشته بشیم و طراحی مدل های جدیدبرای پی سی پی به شخصه چون از هر دو این نوع مدل قنداق ها استفاده کردم قنداق معمولی رو بیشتر میپسندم و دست ادم برای طراحی قنداق معمولی بازتر هست تا بولپاپ. شما که امکاناتشو ساخت با سی ان سی. دارین تاپیک رو باز کنید با طرحای جدید استقبال میشه حتماKhansariha (8)

امین جان با تشکر از پیشنهاد عالی و جالب شما Khansariha (8) من هم دوست دارم این کار انجام بشه ولی طراحی و ساخت کیت بالپاپ که بصورت تفننی انجام داده ام و کارهای مهمتر دیگر وقت منو کاملا پر کرده است- بنابراین با توجه به اینکه میدونم تو سایت بچه های خیلی خوش سلیقه و فنی و کار درست دیگر (که من خودم خیلی چیزها از آنها یاد گرفته ام) مثل شما هستند این کارو با دعای خیر خودم به اونا واگذار میکنم Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - SOHEIL-GUNSMITH - 2014-02-22 10:06 AM

حمید جان فقط دوستانی که خودشون سختی راه بالپاپ کردنو احیانا ساخت قنداق و ناز وادای تراشکارها رو تجربه کردن میدونن این کیت های بالپاپ چقدرارزش مند بود و خدا رو. شکر الان تعداد زیادی از دوستان سایت بالپاپ به دست شدندKhansariha (256)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-02-22 06:17 PM

شما درست میفرمایید اتفاقا همانطور که مستحضرید یکی از مشکلات اساسی کار مخصوصا در ساخت قنداق هم همین بود به هر حال با انجام این کار در این سایت با کمک همه دوستان نشان دادیم در ایران هم میتوان کارهای زیبا (با همه مشکلات موجود) انجام داد و ایرانی می تواند کارهای بزرگ انجام دهد اگر بخواهد Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - zebra - 2014-02-23 07:57 PM

حمیدخان یه سوال راجب شرود ....
توی مدل شرود دار شما متوجه یک نکته گنگ شدم... البته چون چیزی از بالپاپ نمیدونم دچارش شدم
معمولا در بالپاپ های بدون شرود اون بستی که ازش 2عدد هست و مخزن و لوله رو نگه میداره
در مدل شرود دار جور دیگرست...

اون بست شرود و مخزن رو نگه میداره نه لوله رو !!! اینجا سوال برام پیش میاد که در این مدل شما
چرا لوله هیچ بستی نداره و در جای خودش شناوره ؟؟؟؟
ایا لوله و مخزن در جای دیگری هم به هم متصل و بَست شده که من نمیبینم ؟؟؟ Khansariha (226)

Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-02-23 10:04 PM

بست پایه دوربین چند کار انجام میده
1- پایه دوربین 2- نگه دارنده شرود 3- نگهدارنده لوله ومخزن 4- نگهدارنده ماشه
البته سوراخ لوله با تلرانس 0.1 میلیمتر میخوره و با لوله تماس نداره و لوله امکان جابجایی هم نداره
در کل از مزایای شرود اینه که امکان وارد شدن فشار به لوله از بین میره و علاوه بر کاهش صدا ، طول کلی تفنگ نسبت به صدا خفه کن کمتر میشه (توی تفنگ من حدود 10 سانتیمتر نسبت به وجود صدا خفه کن کمتر شده در حالیکه شرود صدا رو بیشتر کم کرده) ، در ضمن با طرحهای تفنگهای امروز همخوانی داره چون الان همه تفنگهای حرفه ای به سمت شرود رفته اند (بدلیل مزایای ذکر شده) برای همین هم من به همه دوستان سفارش میکنم از شرود استفاده کنند
Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - SOHEIL-GUNSMITH - 2014-02-23 10:06 PM

فرخ جان اون بستی که زیر ریل دوربین قرار داره سوراخش 2قطر مختلف داره
در قسمت عقب بست سوراخ 14 داره که با لوله درگیر هست و در قسمت جلو سوراخ25 یا 30 که شرود رو نگه میداره