شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز در باره بالپاپ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: همه چیز در باره بالپاپ (/showthread.php?tid=1728)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-01-24 02:10 AM

تو ذهنم بود با توجه قنداق کریکت تو این مدل هم یک جا خشابی داشته باشم تا حالت تاکتیکال مدل بیشتر شود فعلا طرح اولیه که خیلی ساده و اجرایی است تا در فرصت مناسب اونو نهایی کنم (فعلا برای 3 عدد خشاب-تا 5 عدد هم مشکلی ندارد)Khansariha (8)
1) خشاب بسته
[تصویر: 13905170361.jpg]
2) خشاب باز
[تصویر: 13905166003.jpg]

RE: همه چیز در باره بالپاپ - صادق قرنجیکی - 2014-01-24 12:25 PM

حمید جان این طرح هم خیلی خوبه ، ولی افزایش وزن قنداق و وزن کلی سلاح رو با اضافه شدن آپشن های جای گونه ، پد آلومینیومی و این جا خشابی در نظر بگیرید.؟ ولی برای کسایی که برای شکار بدون وسیله نقلیه اقدام می کنند چیز خوبیه که خشاب پر و آماده دم دستشون باشه ،
Khansariha (8)
نقل قول :ببخشید قدرت اینا جند زوله؟
دوست عزیز ، این تایپیک در رابطه با طراحی و ساخت قنداق بول پاپ هستش و پست های اخیر هم مربوط به ساخت قنداق بول پاپ برای سلاح پی سی پی Hatsan AT44 بوده که در رده قدرتی 40 ژول قرار داره و این تیون ظاهری هیچ تغییری در قدرت آن ایجاد نمی کنه و برای اطلاعات بیشتر در مورد این سلاح می تونید به دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مراجعه نمایید.
تشکر Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - صادق قرنجیکی - 2014-01-24 12:54 PM

(2014-01-24 12:31 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان در این طرح ها لوله در وسط شوردبال نیست.این تاثیری روی دقت نداره؟
دوست عزیز این مورد برای همراستا قرار گرفتن دو بست که کپسول و لوله رو نگه می دارند ایجاد شده و تاثیری در دقت لوله و ساچمه خروجی نخواهد داشت ولی کنجکاو شدم بدونم که چون قسمت آخر شرود نقش صداخفه کن رو هم ایفا میکنه آیا این پایین تر بود از مرکز شرود (در نتیجه پایین تر بودن سوراخ های واشر و قطعات تفلونی داخلی که ساچمه از بین آنها رد میشه ) تاثیری در کمی و یا زیادی صدای خروجی دارند یا نه ؟

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-01-24 11:39 PM

صادق جان در مورد وزن درست میفرمایید ولی این قسمت خودش وزنی نداره فکر کنم بدون خشاب کلا زیر 100 گرم باشه حالا یک آپشن است که یکی درست میکنم ببینم چه جوری میشهKhansariha (8)
در مورد تاثیر وضعیت سوراخها با نرم افزارهای تحلیلی مثل fluent میتوان تحلیل کرد و تاثیر اونو معلوم کرد
(2014-01-24 12:31 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان در این طرح ها لوله در وسط شوردبال نیست.این تاثیری روی دقت نداره؟

دوست عزیزمان آقا بهنام با این شرود در صد متر که با فاصله یاب زده بودند هر تیر یک شیشه دلستر میزدند

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-01-28 11:22 PM

عکسهای پد گونه را با توجه به قولی که به آقا صادق دادم میگذارم
[تصویر: 13909383841.jpg]

[تصویر: 13909383842.jpg]
دقیقا طبق نقشه ساخته شده است- کمل لقی برای نصب در نظر گرفتم تا بعد از نصب خیلی به سلاح نچسبد و عرق نکند و جلوی تغییر رنگ احتمالی سلاح گرفته شود
این عکس را هم که به آقا بهنام قول دادم البته قطعات را برای آندایز فرستاده ام و تفنگ بدون آن قطعات است به زودی عکس پد قنداق را هم قرار میدهم- با تشکر از همه Khansariha (8)
[تصویر: 13909383843.jpg]

RE: همه چیز در باره بالپاپ - amiremadi - 2014-01-29 12:22 AM

جناب مهندس رضایی
پد گونه کار خیلی خوبیه که انجام دادید.
به نظر من برای زیباتر شدن کار میتونید جداره سمت چپی را که بطور کامل نمای تفنگ را پوشانده (قسمتی که در عکس اولی هاشور خورده )کوتاهش کنید یا اینکه مثل عکس دوم چند تا مستطیل از توش در بیاورید و خالی کنید.
امیدوارم دوستان هم نظراتشون را بدهند.
با تشکر از زحمات آقای رضاییKhansariha (8)
[تصویر: 13909421671.jpg]
[تصویر: 13909421672.jpg]

RE: همه چیز در باره بالپاپ - رضا قلعه قافی - 2014-01-29 12:38 AM

کار خیلی زیبا تر شده ولی اگر ظریفتر ساخته بشه عالی میشه .شاید هم تو عکس بزرگ دیده میشه ،نظر من اینه که با ضخامت چوب کمتر بشه Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - amiremadi - 2014-01-29 01:01 AM

من با آقا رضا موافقم.و باز هم میگم به نظر من اگر کناره ها تا حد امکان کوتاه بشه در حدی که فقط یک لبه بمونه ازش کار ظریفتر میشه.(اون قسمتی را که در پست قبلی هاشور زده بودم حذف گردد).
به عبارتی فقط قسمت روی ریل دوریبین (محل گذاشتن گونه) چوبی باشه به اضافه دو لبه کوتاه در کناره ها یا جداره کار.
اگر هم مشکل ، بستن پیچ به بغلها باشه که نیازی به پیچ نیست و همان شیار طولی دم چلچله ای به اضافه کمی چسب (از جنسی که خشک نشود مثل چسب آکواریوم یا چسب رازی) کاملا پد گونه را محکم نگه میدارند

RE: همه چیز در باره بالپاپ - صادق قرنجیکی - 2014-01-29 09:20 AM

امیر عزیز ، من نظرم به مهار پد گونه با پیچ هستش ، ولی طرحی که با چسب رو گفتید هم خوب میشه ! در رابطه با ظریف کاری بله کمی ضخامت زیاده ولی این رو در نظر داشته باشید که این قطعه قرار کاربردی باشه یعنی موقعی که می خوام نشانه روی کنم به راحتی گونه رو بچسبونم به سلاح !
برا همین خالی کردن قسمت پایینی رو زیاد جالب نمی بینم گرچه زیباتر میشه !!!Khansariha (8)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2014-01-29 11:14 PM

با تشکر از نظرات دوستان، همه این کارهایی که گفتید قابل انجام است چون اصل کار ساخت این قطعه بود که من با توجه به ضخامت کم آن و طول زیادش کمی نگران بودم ولی حالا که شکل اصلیش در آمده است هر کسی به سلیقه خودش میتواند آنرا اصلاح کند چون بریدن قسمت اضافه آن یا در آوردن قسمت مستطیلی خیلی ساده است حتی نازکتر کردن آن هم به راحتی با سنباده قابل اعمال است - در ضمن من با پیشنهاد دوستان برای چسباندن با چسب آکواریوم موافقم - چون این قطعه قرار نیست باز شود - لازم بذکر است یکی از دلایلی که تاثیر گذاشته در نظرات دوستان تفاوت رنگ زیاد این قطعه و قنداق است و اگر این دو قطعه همرنگ باشند نمای کار خیلی زیبا تر خواهد شد(مخصوصا بدلیل پوشش بلند آن)
در ضمن خیلی جای نازک کردن نداشت چون احتمال شکستنش بالا می رفت
یکی از دلایلی که من آن قسمت را اضافه کردم پوشاندن قسمت مشکی بدنه بوده است تا آن قسمت با قنداق یکی شود
البته باز هم میگویم سلیقه ای است Khansariha (8)