شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
همه چیز در باره بالپاپ - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: همه چیز در باره بالپاپ (/showthread.php?tid=1728)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45

همه چیز در باره بالپاپ - alirezakhavari - 2013-12-18 11:10 PM

با سلام و خسته نباشید
خدمت دوستان ، اساتید ، مدیران محترم و دوست عزیز و استاد بنده آقا مسیح گل ، قصد من از باز کردن این تاپیک اینه که بیشتر به مقوله بالپاپ دقت بشه و میخوام دوستان و اساتید محترم لطف کنن هر بحثی درباره بالپاپ هست اینجا عنوان کنن بیشتر به صورت تخصصی مثلاً بایدهای اینکار یا اینکه نبایدها ، درکل مزیت های سلاحی که بالپاپ شده چیه؟ نقاط ضعف سلاحی که بالپاپ شده چیه ؟ و اینکه دوستان لطف کنن تجربیات با ارزششونو در اختیار هم قرار بدن تا اگه کسی وسط یه دوراهی گیر کرده راحت بتونه تصمیم بگیره و اینکه از دوستان گلم بخصوص آقامسیح گل میخوام که همراهیمون کنن و تجربیات مفید و گرانباهاشونو در اختیار ما قرار بدن همین طور هر عکس ، فیلم و مطلبی در این رابطه دارین اینجا در اختیار بقیه قرار بدین.

پیروز باشیدKhansariha (8)

با تشکر و عرض ادب
علیرضا خاوری

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2013-12-18 11:27 PM

منم از دوست عزیزم آقا علیرضا بخاطر تاپیک خیلی خوب و بجا تشکر میکنم چون با توجه به مطالب در چند تاپیک جداگانه وجود داشته ولی در یک تاپیک مخصوص اینکار باشد خیلی بهتر و راحتتر است

RE: همه چیز در باره بالپاپ - Don Corleone - 2013-12-19 12:00 AM

ممنونم علی رضا جان تاپیک خوبی بودKhansariha (8)Khansariha (8)
البته راجع به مسئله بالپاپ کردن سلاح باید اساتید توضیح بدن اما چیزی که من میتونم بگم اینه که بالپاپ کردن سلاح پی سی پی به شدت برای ما که بیشتر اوقات از توی وسیله نقلیه تیراندازی میکنیم مفیده و واقعا تیراندازی رو از توی خودرو بی دردسر و لذت بخش میکنه.اما مهمترین مسئله در بالپاپ کردن سلاح به نظر من تعیین درست مرکز ثقل سلاح هست تا در طولانی مدت شما رو خسته نکنهKhansariha (8)
برای شما که به اساتید هم دسترسی داری به نظر من واقعا ارزشش رو داره که سلاحت رو بالپاپ کنی.تیراندازی با سلاح بالپاپ واقعا لذت بخش هست و یه حس تاکتیکال به ادم میدهKhansariha (214)Khansariha (8).

RE: همه چیز در باره بالپاپ - alirezakhavari - 2013-12-19 12:18 AM

(2013-12-19 12:00 AM)Don Corleone نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ممنونم علی رضا جان تاپیک خوبی بودKhansariha (8)Khansariha (8)
البته راجع به مسئله بالپاپ کردن سلاح باید اساتید توضیح بدن اما چیزی که من میتونم بگم اینه که بالپاپ کردن سلاح پی سی پی به شدت برای ما که بیشتر اوقات از توی وسیله نقلیه تیراندازی میکنیم مفیده و واقعا تیراندازی رو از توی خودرو بی دردسر و لذت بخش میکنه.اما مهمترین مسئله در بالپاپ کردن سلاح به نظر من تعیین درست مرکز ثقل سلاح هست تا در طولانی مدت شما رو خسته نکنهKhansariha (8)
برای شما که به اساتید هم دسترسی داری به نظر من واقعا ارزشش رو داره که سلاحت رو بالپاپ کنی.تیراندازی با سلاح بالپاپ واقعا لذت بخش هست و یه حس تاکتیکال به ادم میدهKhansariha (214)Khansariha (8).

خیلی ارادت داریم دادا Khansariha (8)، آره تو فکرم هست بد رقم اما اما اما .....
.
.
.
.
میخوام حرفی برای گفتن نمونه کار تمام شد دادا

RE: همه چیز در باره بالپاپ - amin.faraji - 2013-12-19 01:15 AM

بولپاپ کردن تفنگ یه خوبی های داره یه بدی های
خوبی هاش کوتاه شدن تفنگ هست که حمل و نقل اونو اسون میکنه. لرزش دستو یه مقدار کاهش میده
بدیهاش اینه که قنداق بولپاپ حساستر از قنداق معمولی با یه تیکه چوب صاف هست یعنی بولپاپ بودن تفنگ ظریف کاریای خودشو داره که تو کوه جنگل مشکل ساز میشه بعضی مواقع.
در اخرم نظر شخصی افراد هست که کدوم نوع قنداقو خوششون بیاد و راحتر باشن باهاش
اینم قنداق تفنگ خودم که بالانس خیلی خوبی داره همینطور که تو عکس مشخصه رو قبضه واساده
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: همه چیز در باره بالپاپ - hellboy - 2013-12-19 02:01 PM

سلام
ممنون از ایجاد این تاپیک کاربردیKhansariha (8)
من تا حالا 11 at44 رو بالپاپ کردم که چند نکترو در حد توان شاگردیم میگم
1. مهمترین و حساسترین قسمت ساخت و تراز بودن ریله چو روی دقت خیلی تاثیر داره هرچه ارتفاع ریل کمتر باشه هم بالانس بهتره هم دقت دوربینم راحت تر تنظیم میشه و این یک حسنه
2.ساختن یک ماشه حساس هم نیاز به ازمون و خطا داره که مستلزم ساخت دقیق خود ماشه و خالی کردندرست جای اون روی قنداقه به این نکته هم توجه کنید که جای ماشرو با توجه به اناتومی بدنتون روی قنداق بزارید که هم بالانس حفظ بشه و هم تفنگ رو راحت توی دست بگیرین
3. در ساخت قنداق مهمترین قسمت تراش جای مخزنه کا باید کامل فیکس باشه و لقی نداشته باشه
چوب مناسب هم هم در زیبایی موثره و هم در وزن سلاح چوب گردو و راش خوبه راش یکم سبکتره وتراشش راحت تره
ساخت قسمت جلو قنداق که دست اونجا قرار میگیره هم خیلی مهمه که باعث خستگی نشه
امیدوارم دوستان در ساخت بالپاپ موفق باشن
مخلصیمKhansariha (8)Khansariha (48)

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2013-12-19 11:13 PM

به نظر من مزایای اسلحه بالباب خیلی زیاده همانطور که دوستان دیگه گفتند نزدیک شدن مرکز ثقل به بدن که منجر به راحتتر و دقیقتر شدن شلیک سر دست و راحتی استفاده از تفنگ در وسیله نقلیه - راحتی حمل و نقل و کلاس بالاتر نسبت به تفنگهای معمولی چون بالباب یک موضوع جدیدی تو دنیا است و ورژن پیشرفته قنداقهای کلاسیک است و فکر کنم اولین بار کارخانه اشتایر این کارو کرد تا جابجایی اسلحه سربازان در حمل و نقل شهری راحتتر بشه .

RE: همه چیز در باره بالپاپ - alirezakhavari - 2013-12-20 12:48 AM

سلام به همه دوستای گلم شب خوبی داشته باشین عذر میخوام بخاطر غیبتم ٬ میبینم که تاپیک داره به سرعت نور جلو میره از دوستان گلمم تشکر میکنم که با تجربیات با ارزششون من و بقیه دوستان رو مورد لطف قرار میدن

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Re: RE: همه چیز در باره بالپاپ - badform - 2013-12-22 06:24 AM

(2013-12-19 11:39 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یک مشکل اساسی که داره این هست که همینطوریشم بهpcpگیر میدن حالا اگه پولپاپ بشه میگن گلوله زنی دستته و.....Khansariha (367)

امکانش هست....ضمنا هزینه این کار خیلی بالاست به نظر من

Sent from my XL10 300S using Tapatalk

RE: همه چیز در باره بالپاپ - taktirandaz - 2013-12-24 10:47 PM

دوستان با توجه به موضوع جالب این تاپیک یک سری عکس از ساخت قنداق بالباپ با دستگاه cnc برای شما میگذارم -این قنداقها با همه متعلقات مخصوص at44-10 ساخته شده است(مطابق نقشه ذیل)-(با ریل دوربین و شرود و ماشه و رابط و زاجکاری)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

[تصویر: 13879123751.jpg]
[تصویر: 13879123752.jpg]
[تصویر: 13879123753.jpg]
[تصویر: 13879123754.jpg]
[تصویر: 13879123755.jpg]
[تصویر: 13879114225.jpg]