شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تكلول ايرانى آرش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: تكلول ايرانى آرش (/showthread.php?tid=1722)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

RE: تكلول ايرانى آرش - کوهنورد - 2014-09-02 12:29 AM

با سلام :
تقدیم به شما استاد عزیز ....[تصویر: 14096040721.png]
فقط از یک چیزی تعجب میکنم ، شما که همیشه همه را از خطر مخازن دستساز آگاه میکنید و حداقل چند بار بنده شخصا در خصوصی از شما مشورت گرفتم ، و اینکه هر چیزی به عنوان آلومینیوم سری 7000 نمیتواند در ساخت مخزن پی - سی- پی بکار رود و.......... که همه این هشدار ها کاملا بجا و درست بود. چطور حساسیت در مورد 2000 پی اس آی را به ما یاد آوری و گوشزد مینمایید ( که بنده شخصا از شما تشکر میکنم ) ولی خطر 35000 پی-اس -آی فشار را اینگونه نادیده میگیرید !!!!
صحبت در مورد اسلاگ خیلی طولانی است و در مورد اسلاگ های شیار دار ، غیر از لوله های سیلندر و یا 1/4 تنها لوله ای که دیده ام بخوبی عمل کرده لوله های قدیمی فول چوک ( که تنگ شدگی بصورت تدریجی در تمام لوله با شیب ملایمی ایجاد شده بود )مانند تک لولهای آمریکایی یا اسپانیایی یا فرانسوی .
اگر ما هم مانند دیگر کشور ها امکان داشتن چندین سلاح ساچمه را دارا بودیم بنده هم خیلی چیز ها را دوست داشتم امتحان کنم .از وقتی که یک لوله رمینگتون 870 در چند قدمی ام ترکید دیگر از خیلی چیز ها میترسم Khansariha (397):

RE: تكلول ايرانى آرش - viper22 - 2014-09-02 11:15 AM

دوست عزیز جناب کوهنورد لطف کنید لینک مطلب مربوط به تصویر تقدیمی رو هم ذکر کنید تا مطالعه دقیق تری نسبت به این موضوع داشته باشیم تصاویر اینچنینی زیاده ولی علت اصلی مهم هست
[تصویر: normal_blown_barrel_1.jpg]
در مورد دیدن یا نادیده گرفتن 35000 psi تعجبی نداره چون جواب در خود سوال شماست
نقل قول : شما که همیشه همه را از خطر مخازن دستساز آگاه میکنید
آیا در مورد مخازن آلومینیوم 7075 استاندارد که توسط کارخانه با رعایت استاندارد های لازم ساخته شده چنین مطالبی از بنده وجود داره ؟
خودم یک قبضه آرش دارم و تا به حال اگر 100 شلیک داشتم 50 عدد اونها اسلاگ و چارپاره بوده و هنوز در هیچ قسمت از لوله تغییر اندازه بوجود نیامده
استفاده درست از تفنگ و مهمات از شرایط اصلی نگهداریست اگر خواسته باشیم از هر مهماتی به هر شکلی استفاده کنیم محکوم به بروز سانحه هستیم چه برای خودمان و چه دیگران
شما اگر برای تفنگ گلوله زن و ساچمه زن از هر نوعی از لود و سر مناسب استفاده نکنید و تنظیمات مربوط به خزانه و فشنگ رو انجام نداده باشید همین اتفاق میافته بنابر این بحث مهمات استاندارد رو با دست پر غیر استاندارد یکی نکنید
یکی از بهترین مراجع برای اطلاع از چگونگی بروز اتفاقات اینچنینی مرکز خدمات پس از فروش اداره اسلحه و مهمات آقای عابدینی هستند که در جریان خیلی از این مسائل قرار دارن
بیشتر موارد ترکیدن لوله ناشی از استفاده از مهمات دست پر هست و بعد از اون برف و گل و ...

موفق و سربلند باشید

RE: تكلول ايرانى آرش - karbakhsh - 2014-09-02 02:45 PM

سلام ممنونم
ادم از اساتید مثل شماها واقعا چیز یاد میگیره. بازم از بزرگان انجمن و دوستان دیگر ممنونم. خدایی کارتون درسته و این مباحث گاهی
باعث نجات جون ادمها میشه که بزرگترین پاداشه. وقتی این عکسها دیده میشن ادم یادش میفته که فشنگ دست پر حساب و کتاب داره
و کار استادکاره.

RE: تكلول ايرانى آرش - کوهنورد - 2014-09-04 01:16 AM

با سلام :
در درجه اول خرید تفنگ رو بهتون تبریک میگم و انشالله بخوبی و بدون خطر ازش استفاده کنید .
اینکه در پاسخ دادن کمی تعلل کردم ، دلیل اصلیش پیدا کردن لینک مربوط به این عکس بود ، همینطور که در دریای عکسهای کامپیوترم در حال غواصی بودم !!!!!!!!! یکدفعه چیز بهتری بنظرم رسید :
فکر کردم علاوه بر اینکه میتوانیم مسئله را خودمان تحلیل نماییم ، چرا باید حتما یک نفر بنام پیتر یا جوزف یا ....... که در فرومی مانند فروم ما کامنت گذاشته ، فقط بدلیل اینکه آمریکایی است یا هلندی یا .... حرفش برای ما سند باشد ؟ یاد دوست عزیز ایرانی افتادم که در تورنتو در یک اسلحه فروشی کار میکند حس کردم بهترین مشاوره را میتوانم از او بگیرم پس دست بکار شدم ، فقط کمی جواب دیر خواهد شد که البته فکر نمیکنم اشکالی داشته باشد .
سعید خان ، در مورد عکس باید بگویم کسی که با ساچمه زنی آشنایی داشته باشد ، با توجه به محل ترکیدگی یا باد افتادگی در لوله ، میتواند علت را تا درصد زیادی ، درست حدس بزند ( البته همیشه استثنا و عوامل بر هم زدن دلایل وجود دارند ) بنده همیشه گفته ام حتی چارپاره نه تایی را بدلیل تنگ افتادن در سر لول ، مردود میدانم چه برسد با تک گلوله سربی . همیشه از دوستان خواهش کرده ام چیزی را شلیک کنند که کاملا از خروج آن از سر لوله مطمئن باشند شما اگر یک عدد اسلاگ شلیک نشده را از چمبر تفنگ وارد کنید حتی با زور سمبه هم نمیتوانید از سر دیگر لوله آنرا خارج نمایید . اگر دلیل اصلی ترکیدن لوله را کاهش سرعت پرتابه ( به هر دلیلی ) و بالا رفتن فشار در همان مقدار از لوله که حد فاصل پوکه و پرتابه قرار گرفته ، بدانیم ، ببینید اسلگی که بعلت کالیبره نبودن با لوله، در حال سایش به دیواره لوله و له شدگی با زور پیش میرود و تازه در سر لوله با تنگی بیشتری مواجه میشود ، باعث ایجاد چه فشار سهمناکی در لوله میشود .اگر ساچمه ریز با سرعت 340 متر بر ثانیه لوله را طی میکند این اسلاگ با چه سرعتی این مسافت را طی میکند و مهمتر از آن از چه سرعتی پایین تر باعث بالا رفتن فشار و ترکیدن لوله میشود ؟
البته راه حل این همه داستان را سازندگان سالها پیش پیدا کرده اند !! اگر توجه کرده باشید ازگذشته معمولا 5 تیر های اف-ان یا رمینگتون یا ..... همیشه با دولوله عرضه میشدند یکی برای ساچمه یکی برای اسلگ ( که کاملا سیلندر است ) . در حال حاضر هم بیشترین مصرف اسلگ در سلاحهای تاکتیکال است که همگی لوله سیلندر دارند ، در مورد شکاری ها هم که داشتن دو لوله مجزا کاملا معمول است . در مورد دو لول ها هم ازتکنیک موبایل چوک استفاده شده که باز هم چوک سیلندر برای اسلاگ و چارپاره توصیه شده . در هر صورت این بحث قبلا هم توسط عده ای از دوستان و بنده و (آقای شکارمی ) که عرض بنده را مردود میدانند بصورت خیلی داغ دنبال شده بود .
ضمن آرزوی سلامتی برای شما و دیگر عزیزان ، تا رسیدن جواب دوست اسلحه فروش از تورنتو ، اگر سوالی هست بنده در خدمتم
اردتمند : کامران

RE: تكلول ايرانى آرش - shekarmi - 2014-09-04 11:02 AM

سلام با تشکر فراوان از توضیحات دوستان ( viper22 و کوهنورد ) .. دربازدید و خواندن مطالب خیلی از پستها و همچنین در برخورد با دوستان شکارچی خارج از سایت به یه نتیجه گیری کلی رسیدم اینکه هر شخصی اسلحه ای نو بخرد و قبلا هم اسلحه ای نداشته اولین کلمه ای که به زبان میاورد این است که اگر اسلاگ (تک گلوله ) شلیک کنید اسلحه میترکد !!!!!!!!!!!! بارها گفتم اگر از اسلاگ استاندارد ( اسلاگ های ترکیه ) استفاده کنیم نه تنها مشکلی پیش نمی آید بلکه به نتیجه ای میرسیم که معنای شکار لذت بخش را میفهمیم .... این همه اسلاگ در دنیا تولید میشود چه شد همه اینها تفنگ میترکانند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ آیا این همه مهندس اسلحه سازی چیزی نمیفهمند که اسلاگ طراحی و تولید میکنند ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از این حرفها بگذریم کاری به کسی نداریم خودم با اسحه خودم بارها ( بیش از 50 فشنگ) اسلاگ شلیک کردم و حتی با اسلحه های دو لول روی هم ترک ( زیروه - سردار مگنوم ) بارها شلیک کردیم و نخجیر 1 و آرش که خوراک اسلاگ هستن هیچ مشکلی نداشته و نخواهد داشت ..... به دایره اسلحه و مهمات هم مراجعه کردم گفتم آیا تفنگی که با اسلاگ ترکیده پیش شما آورده اند که تعویض کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ گفتن 1 مورد بوده تک لول آمریکا آن هم کپ اسلحه ترکیده !!! دلیش پرسیدم گفت طرف اسلاگ پر کرده و روی گلوله اسلاگ مقوا گذاشته و پس از شلیک مقوا جلوی حرکت اسلاگ را گرفته و ترکیده وووو .... در کل اگر از اسلاگ های تو خالی ساخت ترکیه استفاده کنیم مشکلی نداره Khansariha (48)

RE: تكلول ايرانى آرش - viper22 - 2014-09-04 12:16 PM

خیلی ممنون کامران جان
از جناب shekarmi هم بابت توضیح و پیگیری مطلب سپاسگذارم
کامران جان پیگیری لینک دقیقا به همین دلیل بود که گفته های شخصی پیگیری نشه و نظر آقای x و y به عنوان سند در نظر گرفته نشه ! منظور من این هست که برخی از مراجع رسمی و قابل پیگیری هستن مثل کارخانجات و یا مراکز تعمیر یا فروم های فوق تخصصی که با مستندات مطالب رو ارائه میدن
اینکه پیگیر مطالب از جانب دوستتون بودین هم بسیار خوب هست اما باید در نظر داشته باشید که فرهنگ استفاده ما با اونوری ها فرق داره ولی در این مورد خاص موارد زیادی دخیل هست و نیاز به پیگیری همانند عمل دوست خوبمون shekarmi که با پیگیری داخلی به نتیجه رسیدن و اگر قرار بر پیگیری از فروشنده ها هم باشه میشه از فروشندگان داخلی سوال کرد چرا از پیتر یا جوزف ؟ چون دوست شما هم باید از همین افراد خارجی نظر بگیرن !
در مورد اینکه فرمودید تجربه افراد میتونه از نحوه ترکیدن لوله جوابگوی استفاده از اسلاگ و چارپاره باشه باید عرض کنم به نظر من این نتیجه گیری اصلا نمیتونه درست باشه چون هیچ کسی نمیتونه با مشاهد ترکیدگی نظر بده که لوله ترکیده در اثر دست پر های قبلی مستحلک شده یا خیر
در رابطه با نحوه حرکت اسلاگ و ساچمه ریز هم با نظر شما مخالف هستم چون تمامی پرتابه ها در داخل لوله به یک شکل حرکت میکنن یعنی اگر شما ساچمه 9 هم داشته باشید با اسلاگ و چارپاره و ساچمه 6 فرقی در حرکت نداره چون ساچمه ها وقتی داخل ود قرار میگیره یکپارچه به حساب میاد و به مراتب فشار بیشتری نسبت به اسلاگ به دیواره لوله ایجاد میکنه چون ساچمه ها در اثر واکنش به نیروی پتانسیل ایجاد شده با فشار به عقب روبرو میشن و چون یک تکه نیستن جابجا میشن و در هم فرو میرن و نیرو رو به دیواره لوله منتقل میکنن
برای بررسی بهتر میتونید این اثر رو روی دیواره ود های پلاستیکی دقیقا ببینید بنابر این تنها چیزی که میمونه وزن پرتابه هست که بسیار مهم و مشخص کننده میزان فشار به لوله هست که در صورت استفاده از مقدار بیش از اندازه پودر و ساچمه میتونیم به لوله وکپ صدمه بزنیم
به هر صورت تفاوت اصلی لوله های فول چوک و سیلند در پترن ساچمه اونها هست و ربطی به اسلاگ نداره چون اگر اینطور بود لوله سیلندر عملا برای استفاده از ساچمه بی استفاده میشد
استفاده از چوک به منظور باز و بسته کردن پترن و دور و نزدیک زدن هست بنابر این سایز بازترین چوک میتونه از سر لوله فول چوک جمع تر باشه و به همین دلیل در لوله سیلندر از چوک برای زدن اسلاگ استفاده نمیشه

موفق و سربلند باشید

RE: تكلول ايرانى آرش - akhahir - 2014-09-04 01:46 PM

اگر گفته ميشه در اين سلاحهاي فول چوك از تك گلوله و چهار پاره استفاده نشه عليت اصلي ترس از تركيدن لوله نيست
بلكه از بين رفتن چوك سر لوله است براي زدن چهارپاره از سلاحهاي با چوك متغير استفاده بشه بهتره
درضمن در دنيا براي تك گلوله از سلاحهاي مخصوص اسلاگ استفاده ميشه
درضمن يادتون باشه اتفاق يك بار مي افته

RE: تكلول ايرانى آرش - gaforan - 2014-09-16 09:20 AM

سلام دوستان عزیز چون خبر خرید اسلحه آرش سهمیه ام درتاریخ 92/10/8 در این موضوع با کاربری gaforبه اطلاع دوستان رسیدخدمت عزیزان عارضم از اسلحه ومهمات استان آذربایجانشرقی دیروزمورخ 93/06/24تماس گرفتن وگفتن جواز اسلحه آماده است وبرم تحویل بگیرم تقریبا 8 ماه 14 روز طول کشید .مطلب بعدی کلمه عبور کاربری قبلیم نمیدونم به چه علت کارنمیکنه .اگه از دوستان بامدیریت محترم سایت یامسئول مربوطه تماس دارن لطف کنن بنده رو از طریق همین کاربری راهنمایی بفرماین . شاید 100بار درخواست رمز ورود کردم ولی نتیجه نداد.متشکرسپاس گذار.

RE: تكلول ايرانى آرش - djdream - 2014-09-23 08:03 AM

اينجا كسي هست كه هم نخجير هم آرش رو باهاش شليك كرده باشه ؟

RE: تكلول ايرانى آرش - djdream - 2014-10-03 01:18 AM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.