شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تكلول ايرانى آرش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: تكلول ايرانى آرش (/showthread.php?tid=1722)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

RE: تكلول ايرانى آرش - mmohammadi - 2015-09-13 09:00 PM

(2015-09-13 08:42 PM)djdream نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ميشه بگيد كدوم مغازه بود ؟
پس شما اثري از آرش نديديد ؟

بله میگم
پاساژ نیکان
فروشگاه رضایی
اگر تهران تشریف دارید ی روز برین اونجا بگین آرش میخوام، نظرش را هم بپرسین در موردش
بعد بگین آرش بهتره یا نخجیر 1؟ ، باز ببین چی میگه
خودتون ببینین در مورد آرش چی میگه

RE: تكلول ايرانى آرش - mik - 2015-09-13 09:52 PM

با سلام
دوست عزیز یک طرفه هیچ وقت نمیشه نظر داد آرش و نخجیر 1 هر دو ساخت ایران هستن و هیچ کدوم ویژگی خاصی ندارن که از اون یکی سر تر باشه بله یکی سبکی یراش مهمه میره آرش می خره یکی می خواد سلاح دور زن باشه و زهر دار نخجیر می خره یکی تا شدن اسلحه براش مزیته برای یکی عیبه و .....
از طرفی هم چون نخجیر یک سالیان زیادی داخل بازار بوده بیشتر شناخته شده هست و تا آرش شناخته بشه زمان می بره و فروشنده ها هم معمولا از این حرف ها می زنن شما دو روز دیگه برو پیش همین اسلحه فروش اگه آرش اورده باشه بازهم ببین همین حر فو میزنه ؟! Khansariha (226)این رو خودم دیدم رفتم پیش اسلحه فروش در مورد صیاد پرسیدم شروع کرد به بد گفتن اگر صیاد بگیری هر دفعه مبیری بیرون باید ببریش تعمیرگاه و .... شاید یک ماه نشد دوباره رفتم پیشش یک صیاد ویژه آورده بود جوری تعریف می کرد انگار خود ماسبرگ 500 هست...

RE: تكلول ايرانى آرش - saintman - 2015-09-14 09:11 AM

من یه خاطره از همین اقای فروشنده بگم
یه ماه پیش رفتیم پیشش پرسیدیم فشنگ برنو چند؟ گفت عشایری 15 تومن گفتیم چرا گرون گفت تو بازار نیستش من خودم 12 میخرم 15 میفروشم هر چند تا فشنگم داری من خریدارم
چند روز پیش یکی از دوستان گفت 250 تا فشنگ عشایری دارم ما هم رفتیم پیشه این فروشنده عزیز گفتیم بیا 12بخر
گفت فشنگ تو بازار زیاده همه اومدن سهمیه گرفتن گذاشتن برا فروش یه نفر 100 تا فشتگ اورده گذاشته برا فروش دارم دونه ای 10 تومن براش میفروشم
منم در جا گفتم دونه ای 10 تومن میفروشی؟ گفت اره
منم گفتم 20 تا بده
یه خورده فکر کرد گفت فشنگا دست داداشم امانته اون 1 ساعت دیگه میاد نیم ساعت بعد گفت به داداشم زنگ زدم گفته اگه 100 تا رو یه جا میخواد دونه ای 100 اگه گمتر میخواد دونه ای 15
این روش بازاره اینجوری زیر 10تومن از شما میخرن 15 میفروشن
تفنگ هم همینه هرچی اون لحظه میخوان بفروشن بهترینه اگه بخوان بخرن میشه اشغال

RE: تكلول ايرانى آرش - mehti - 2015-09-16 12:57 AM

سلام به همه دوستان.
در مورد مقایسه اسلحه ها با همدیگه بنظر من فقط کسانی میتونن نظر بدن دقیق که از هر دو اون اسلحه استفاده کردن.
درسته به قول دوست عزیزمون میک ممکنه برخی مزیت ها برا ی نفر معایب باشن اما چند نکته رو عرض کنم خدمتتون

من خودم ارش دارم تا الان چخارپاره 9تایی و 12 تایی حدود 10 تا زدم الحمدالله مشکلی نداشته اما نزدنس بخاطر از بین نرفتن چوک و لق نشدن گپ اهمیت داره.
تمام اسلحه های ایرانی ضعف هایی تو قنداق و سیستم نشانه روی دارند که باید اصلاح بشن من بشخصه قنداق و بلند کردم و مگسک و اصلاح کردم و لول هم تراز نبود ی میلیمتر که دادم اصلاح کردن الان بی نهایت عالی میزنه تعدادی از 40 تا پترنی که تا حالا با اسلحم گرفتم تو همین تاپیک قرار دادم موجود هست.
برا من تاشو بودن و وزن سبک و کوتاه بودن ی مزیت بود ارش گرفتم هرچند که مقایسه کردم گپ ارش هم مقاوم تر از نخجیرهای جدیده البته این که میگن نخجیر زه دار من اعتقادی ندارم چون سازنده زه رو حذف کرده قطعا تکنولوژی ساخت لول و مقاوم تر کرده و فرقی نمیکنه.
اما مسکل بررگ نخجیر تک لول پائین زدنه بیش از حد و اندازشه که من با دوتاشون حتی اگه از اول لول هم نگاه میکردی باز پایین میزد اما تو ارش ها این مشکل کمتره و خیلی مسائل دیگه که از حوصله این تاپیک خارجه.

RE: تكلول ايرانى آرش - mik - 2015-09-16 07:19 AM

(2015-09-16 12:57 AM)mehti نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان.
در مورد مقایسه اسلحه ها با همدیگه بنظر من فقط کسانی میتونن نظر بدن دقیق که از هر دو اون اسلحه استفاده کردن.
درسته به قول دوست عزیزمون میک ممکنه برخی مزیت ها برا ی نفر معایب باشن اما چند نکته رو عرض کنم خدمتتون

من خودم ارش دارم تا الان چخارپاره 9تایی و 12 تایی حدود 10 تا زدم الحمدالله مشکلی نداشته اما نزدنس بخاطر از بین نرفتن چوک و لق نشدن گپ اهمیت داره.
تمام اسلحه های ایرانی ضعف هایی تو قنداق و سیستم نشانه روی دارند که باید اصلاح بشن من بشخصه قنداق و بلند کردم و مگسک و اصلاح کردم و لول هم تراز نبود ی میلیمتر که دادم اصلاح کردن الان بی نهایت عالی میزنه تعدادی از 40 تا پترنی که تا حالا با اسلحم گرفتم تو همین تاپیک قرار دادم موجود هست.
برا من تاشو بودن و وزن سبک و کوتاه بودن ی مزیت بود ارش گرفتم هرچند که مقایسه کردم گپ ارش هم مقاوم تر از نخجیرهای جدیده البته این که میگن نخجیر زه دار من اعتقادی ندارم چون سازنده زه رو حذف کرده قطعا تکنولوژی ساخت لول و مقاوم تر کرده و فرقی نمیکنه.
اما مسکل بررگ نخجیر تک لول پائین زدنه بیش از حد و اندازشه که من با دوتاشون حتی اگه از اول لول هم نگاه میکردی باز پایین میزد اما تو ارش ها این مشکل کمتره و خیلی مسائل دیگه که از حوصله این تاپیک خارجه.
سلام
بله در مورد سبک بودن برتری با آرش هست ولی در مورد کپ اگر از نطر ضخامت باشه کپ نخجیر حداقل دو میل از آرش ضخیم تر است و لی اگر منظور آلیاژ باشد نمی دونم؟! و در مورد پایین زدن نخجیر هم بنده خودم بدون انجام هیچ تغییرات پیچیده ای و با نصب روکش قنداق و یک سری تغییرات کوچک روی مگسک مشکل پایین زدن رو به کلی رفع کردم که حتی در پترنی هم که در سایت قرار دادم اسلحه رو به بالا هم میل کرده....بازهم میگم معیار انتخاب بین این دو سلاح سلیقه هست.

RE: تكلول ايرانى آرش - dakotaeshomale - 2015-09-16 09:12 PM

یکی ازدوستام ی نخجیر 1 داره تفنگ دورزن و جمع زن خوبیه

RE: تكلول ايرانى آرش - KRALMAGNUM - 2015-10-17 07:21 PM

دوستانی که تک لول ارش دارن باید به عرضتون برسونم امروز که خودم برای محکم کردن پیچ قنداق تفنگمو پیش تعمیر کار بردم قنداق رو در اورد کپش کاملا روس بود.
تعمیر کارهم گفتند همه چیز این اسلحه روسه حتی لولش که فقط ایران خودش یه سری تغیرات ظاهری درش ایجاد کرده.

مثه سیستم باز و بست و فشنگ کش و توپ لول تغیر کرده بقیه اجزا روس هستند سیستم چکاننده ماشه و کپ و لول روسه که واقعا دیگه تا عمر دارم ارش رو هم خواهم داشت.
واقعا سیستم چکاننده نخجیر مسخرست و خیلی پیچیده.
زنده باد ارشKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: تكلول ايرانى آرش - mehti - 2015-10-17 07:53 PM

سلام اقا بهنام.
در تکمیل صحبتهاتون باید عرض کنم نه اینکه خودم تک لول آرش دارم خدا میدونه عینا دارم حرف تعمیرکارو منتقل میکنم.اسلحم با وجود اصلاح قنداق هنوز ی مقدار پایین میزد بردم تعمیرکار 40 ساله داره شیراز اسلحه تعمیر میکنه و یکی از تعمیرکارهای بنام هستن ایشون برام ی میلیمتر لول و تراز کردن گفت تا الان لول به این محکمی ندیده بودم حیف اسلحه هست نگرش دار.مگسکم عوض کردم.من از بس چهارپاره زده بودم یکم گپ لق شده بود البته همش 12 تایی زدم که برام محکم کردند.خیلی از اسلحه تعریف کردند.الانم با وجود شلیک اینهمه چهارپاره دست پر هیچ مشکلی نداره الحمدالله.برا هوازنی هم تیرم خطا نمیره.تو تک لول ها با این قیمت بی نظیره.

RE: تكلول ايرانى آرش - garin - 2015-10-17 08:51 PM

با سلام
بهنام جان اگه ممکنه چنتا عکس از نزدیک از کپ تفنگتون بزارید Khansariha (8)

RE: تكلول ايرانى آرش - کوهنورد - 2015-10-17 10:12 PM

با سلام :
دوستان ، گاها کم لطفی هایی میکنند که من واقعا نمیدونم چی بگم ، چه برسه به کسی که برای اولین بار این تاپیک رو میخونه .
عزیزی عنوان میکنه من باهاش چارپاره زدم هیچ مشکلی نداشته ، چند تا پست پایینتر میگه بردم کپش رو که لق شده رو درست کنند.اگر این تفنگ اینقدر عالیه پس چرا با 40-50 تا چارپاره لق شده ؟؟
تعمیرکار تفنگ آقا بهنام عزیز رو دیده میگه این همش روسه !!!! یعنی اون تعمیر کار ، اگر تک لول قدیمی برتا رو ندیده (که این خودش نشانه بی تجربگی اون تعمیرکاره پس حق اظهار نظر این چنینی نداره ) حداقل این هوگلو هایی که تو دست و بال مردم ریخته رو که باید دیده باشه . آخه این تفنگ چی چی اش شبیه تفنگ روسه .................
در مورد لوله تفنگهای ایرانی هم هر کس افسانه سرایی کنه که ماله من اینجوریه و بقیه اونجوری ، خب یکم در حق خودش و اطلاعاتش بی انصافی کرده . ما تو ایران که تفنگساز سفارشی یا بخش خصوصی که نداریم ، همه تفنگها از یک نوع لوله استفاده میکنند چون منشاء تولید یکجاست و برای صیاد از روس لوله نمیارند برای نخجیر از آلمان و.......
من اگر تفنگی رو دوست داشته باشم ، میگم من خوشم اومده نه اینکه این تفنگ بی همتاست .از دوستان تقاضا میکنم یکم از نظر فنی بیشتر این تفنگ رو تشریح کنند تا همه راجع به اون بیشتر بدونیم .
با تشکر