شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
تكلول ايرانى آرش - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي تك لول (/forumdisplay.php?fid=50)
+--- موضوع: تكلول ايرانى آرش (/showthread.php?tid=1722)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41

RE: تكلول ايرانى آرش - baracuda - 2015-04-08 09:31 PM

با جواز موقت هم میشه فرستاد واسه گارانتی یه نامه از اسلحه مهمات بگیری حله ولی اگه مشکلت قنداقه به نظر من نفرست گارانتی یه قنداق خوب با پرو بدن خودت بده واست بسازن

RE: تكلول ايرانى آرش - soheilabou - 2015-04-08 09:52 PM

سلام اقا مهدی ایشلا که درست میکنی و باهاش حالشو میبری..خودتو زیاد نگران نکن داش...پیش میاد.. فقط یه سوال چند روز طول کشید جواز موقتت اومد؟؟
دوستان ارشی ترو خدا اگه تونستین یه پترن بزارین ما ببینیم... دق کردیم از انتظار...ممنون
دوستان ارشی ترو خدا اگه تونستین یه پترن بزارین ما ببینیم... دق کردیم از انتظار...ممنون

RE: تكلول ايرانى آرش - mehti - 2015-04-09 01:30 AM

(2015-04-08 09:52 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام اقا مهدی ایشلا که درست میکنی و باهاش حالشو میبری..خودتو زیاد نگران نکن داش...پیش میاد.. فقط یه سوال چند روز طول کشید جواز موقتت اومد؟؟

سلام
خوب بعد از فاکتور شدن سلاح فاکتور و میبری اسلحه و مهمات و حدودا یکهفته تشکیل پرونده و اموزش و مصاحبه و تیراندازی و دست اخر هم صدور مجوز تحویل سلاح.بعد 3 ماه هم مجوز دایم

RE: تكلول ايرانى آرش - mmohammadi - 2015-04-09 02:06 PM

(2015-04-08 09:52 PM)soheilabou نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوست عزیز به زودی می ذارم براتونKhansariha (8)

RE: تكلول ايرانى آرش - mmohammadi - 2015-04-16 06:07 PM

سلام دوستان
اینم ی پترن از اسلحه تک لول آرش
تقدیم به دوستان عزیز
لطفا اساتید روی پترن کارشناسی کنن و نظرشون رو بگن
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: تكلول ايرانى آرش - sajadm - 2015-04-16 06:51 PM

سلام به نظر میاد یکم به سمت چپ و بالا میزنه مخصوصا تو شلیک اول البته خوشبختانه زیاد نیس

RE: تكلول ايرانى آرش - alitker - 2015-04-16 07:19 PM

به نظر منم به چپ و بالا زده حالا کم یا زیادشو از لحاظ تخصصی نمیدونم

RE: تكلول ايرانى آرش - hunter extreme - 2015-04-16 11:03 PM

سلام

آیا هنگام شلیک به طور ایستاده سیبل بر روی زمین قرار داشت و بازاویه بهش شلیک کردید ؟ یا اینکه ارتفاع داشت از زمین ودرست در یک خط بودید؟
لرزش دست در حالت ایستاده میتونه دلیل انحراف باشه و ایا مگسک مرکز هدف رو کامل گرفت موقع شلیک یا نصف دیگرش پیدا بود ؟

بهترین حالت نشاروی با این سلاح طبق تجربه بنده در شکار اینه که مگسک به طور کاامل 60 درصد هدف رو پوشش بده و نه زیرش و نه بالاش بزاریم

RE: تكلول ايرانى آرش - mehti - 2015-04-16 11:35 PM

سلام
با تشکر از اقا محمد بخاطر زحمتی که برا پترن گیری از تک آرش گرفتند.
ایشالله اگر عمری بود هفته اینده با یکی از دوستان که اسلحه آرش دارند و عضو انجمن هستند ی پترن دیگه هم قرار میدیم تا دوستان بهتر بتونند در مورد پترن این سلاح قضاوت کنند.
در مورد پترنی که اقا محمد زحمت کشیدند باید بگم با توجه به اینکه فشنگ نمره 4 حدودا 170 تا ساچمه داره و برخورد اول حدود 99 درصد ساچمه ها به سیبل اصابت کرده میشه گفت تک لول آرش اسلحه جمع زن و دور زنی همونطوری که از فول چوک بودنش انتظار میره و کاملا قابل قبول هست.
اما شلیک های بعدی تعداد ساچمه های کمتری برخورد کرده که به اعتقاد من دو دلیل داره یکی استفاده از سیبل قبلی و دوم فکر میکنم ی مقدار کم لگد سلاح اقا محمد و خسته کرده اما در کل بازم بالای 85 درصد برخورد کرده که قابل قبوله.
اما تجمع ساچمه ها در قسمت ساعت 10 سیبل زیاده که نشون میده اسلحه به چپ و بالا زده بالا زدن بخاطر نشانه روی میتونه باشه اما چپ زدن ممکنه قنداق اسلحه ی مقدار برا ایشون کوتاه بوده همونطور که برا من کوتاهه و دارم روش کار میکنم تا ی مقدار بلندترش کنم.البته جیز مهمی نیست و قابل رفع هست.
ی حدس دیگه ای که بنده میزنم اینه که فشنگ عقاب نسبت به فشنگهای دیگه از کیفیت پایین تری برخورداره و قطعا اگه از فشنگهای با کیفیت تر مثل شاهین که یکم بهتر از عقابه و فشنگهای خارجی استفاده میشد پترن بهتری میشد.
اما همینطور هم قابل قبول با توجه به برخورده ساچمه ها و به نظر من تک لول آرش نسبت به قیمتش واقعا اسلحه خوبیه.

RE: تكلول ايرانى آرش - mmohammadi - 2015-04-17 08:57 AM

منونم از نظرات دوستان عزیز
ولی خودم زیاد از پترنی که گرفتم راضی نیستم
اگر عمری بود در فرضتی مناسب ی پترن دیگه میگرم بصورت نشسته با ساپورت
در ضمن ب جای یک سیبل از سه سیبل استفاده میکنم
تا نتیجه واقعی اسلحه ام مشخص بشه
از تملم دوستانی که بنده رو راهنمایی کردن و نظراتشون رو بیان کردن کمال تشکر و قدر دانی را دارم
کوچیک شما ، محمدKhansariha (8)