شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی GAMO SHADOW 1000 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده گامو Gamo products (/forumdisplay.php?fid=8)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=73)
+---- موضوع: معرفی GAMO SHADOW 1000 (/showthread.php?tid=172)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - amn - 2021-10-08 09:32 PM

درسته حق با شماست
برگردیم سر موضوع تاپیک
اسلحه شادو ۱۰۰۰ عجب اسلحه خوبیه Khansariha (219)
اخه کلا انجمن هم خیلی خلوت شده
اون اوایل که من عضو شده بودم ثانیه به ثانیه موضوع ارسال ها تو صفحه اصلی تغییر کیرد.
بچه ها فعال بودن
ولی الان....
[/quote]

سلام.
چه قشنگ برگشتید سر موضوعKhansariha (214)
یه عکس هم از تفنگ شادو۱۰۰۰ بزاریم که تاپیک زیبا تر بشه.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بله مثلا برید اولین پست های هر تاپیک رو نگاه کنید صد ها نفر فعال بودن اما فعلا که همه رفتن.
من همین چند ماه پیش عضو شدم ؛ این انجمن واقعا انجمن خوب و مفیدیه واقعا حیفه که داره به فراموشی سپرده میشه ای کاش به همون شور و حال روز های اول برگرده چند سال پیش واقعا عالی بود.
من الان حدود ۵ ساله که این تاپیک ها رو مطالعه میکنم ؛ بیشتر چیز هایی هم که از تفنگ میدونم از همینجا یاد گرفتم ؛ تا اینکه یه روز توش عضو شدم.

خب حالا یه ریویو از سلاح شادو ۱۰۰۰ بزاریم که بار عمی تاپیک بره بالا.
شادو ۱۰۰۰ یک سلاح بادی با قدرت متوسط ساخت شرکت گامو اسپانیا است و اکنون سال هاست که تولید می شود.
این اسلحه ۱۸ ژول قدرت دارد و سرعت دهانه ساچمه در کالیبر ۵.۵ برای این تفنگ ۲۲۰ متر بر ثانیه است.
این اسلحه دارای کیفیت ساخت مناسب و دقت تقریبا خوبی است ؛ در سری های اول تولید وزن سلاح حدود ۳ کیلو گرم بود و تمام قسمت های تفنگ فلزی بود اما در سری های جدید به دلیل اینکه گپ و ماشه سلاح سنتاتیکی شده اند وزن سلاح تا ۲.۷ کیلوگرم کاهش پیدا کرده است. سنتاتیک نوعی پلاستیک سخت و محکم است که در صنایع مختلف کاربرد دارد اما هرگز نمیتواند جای فولاد را بگیرد.
در تصاویر بالا عکس اول مربوط به شادو گپ فلزی و عکس دوم مربوط به شادو گپ سنتاتیک است.
صالح حاج علیزاده.

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - fkh - 2022-01-11 09:42 PM

سلام دوستان.Khansariha (8)
بالاخره شادو 1000 رو امروز درست کردم.پیچ ته قنداقش خراب شده بود.130 تومن خرج دسم گذاشت.
صالح جان ساچمه قیمت مناسب چی براش یگیرم؟کالیبر 4.5 هست.

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - amn - 2022-01-11 09:54 PM

(2022-01-11 09:42 PM)fkh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بالاخره شادو 1000 رو امروز درست کردم.پیچ ته قنداقش خراب شده بود.130 تومن خرج دسم گذاشت.
صالح جان ساچمه قیمت مناسب چی براش یگیرم؟کالیبر 4.5 هست.

سلام فریبرز جان.
خیلی خوشحال شدم که تفنگ شادو۱۰۰۰ زیبا و ۱۲ ساله تون رو دوباره عملیاتی کردید.
انشالله بدون مشکل براتون کار کنه.Khansariha (8)
برای ساچمه هم توی ساچمه های ایرانی و ارزون قیمت از ساچنه rts استفاده کنید.
البته من ۴.۵ مش را ندیدم اما ۵.۵ مش کیفیت بالاتری نسبت به جت داره.
در ساچمه های خوب هم من از ساچمه های گامو مچ استفاده میکنم و دقتی که توی هانتر از خودش نشون داد منو شگفت زده کرد.( رجوع شود به تاپیک گروپ گیری )
و انشالله توی این هفته یا هفته اینده هم میرم و یه گامو مگنوم و یه رنجر چیتا میگیرم. فکر میکنم چیتا برای سلاح شما هم خوب باشه. قیمتش به نسبت پرومگنوم در حد ۱۰ تومنی کمتره ؛ دلیل اینکه پرومگنوم نمیگیرم کلفتی خیلی زیاد پرومگنوم هست مگرنه اونم خوبه.
و بیژن مچ نوعی ساچمه سرتخت ۵۰۰ تایی کالیبر ۴.۵ داره که من تست نکردم حتی از نزدیک هم ندیدمش اما میگن دقت خوبی داره.
متن به درازا کشید شرمنده.
یه عکس هم اگه براتون مقدور بود از شادو بزارید ما هم فیض ببریم.
برقرار باشید. در پناه حق.

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - fkh - 2022-01-11 11:03 PM

صالح جان نمیخوام واسه شادو هزینه زیادی بر ساچمه بدم.ساچمه ایرانی مثل جت یا دنیا یا اذرخش و اینجور چیزا میخوام.
اینم عکس براتون گرفتم.

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - Mohammadsardar - 2022-01-11 11:08 PM

سلام آقا فریبرز عزیز سیستم نشانه روی گامو از لحاظ ظرافت مگسک و شکاف درجه بهتر از هاتسان عمل کرده انگار چون مگسک شادو تو عکس کوچیکتره که بهتر هستKhansariha (8)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - fkh - 2022-01-11 11:24 PM

اقا محمد سیستم نشانه روی گامو از لحاظ ظرافت خیلی بهتر از هاتسان هست.البته مگسک اسیب دیده اون قسمت فسفریش در امده.منم با سوهان صافش کردم.بدترین سیستم نشانه روی من رو هاتسان دیدم.حالا بدبختی اینجاس که لگدشون هم زیاده و هر دوربینی هم روشون جواب نمیده

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - amn - 2022-01-11 11:54 PM

سلام دوستان عزیز.
فریبرز جان اصلا اصلا از ساچمه های دنیا روی این اسلحه استفاده نکنید که خیلی کیفیت بدی داره.
این ساچمه ار تی اس که میگم را یه تست بکنید نتیجه خوبی خواهد داشت انشالله.
و محمد جان سیستم نشانه روی گامو از نظر ظرافت حرف های زیادی برای گفتن داره و همینجور که فریبرز جان گفتن هاتسان جلوش کم میاره بد جور هم کم میاره‌.
راستی فریبرز جان بابت عکس ها هم خیلی خیلی ممنونم.Khansariha (8)
یه عرض ادبی هم خدمت جناب مارکسمن داشته باشیم که اومدن و یه سری زدن.Khansariha (8)
فعلا خداحافظ.

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - fkh - 2022-01-12 05:16 PM

من شادو رو سرپاش کردم فنرشم عوض کردم.واشرش هم نو هست.ولی هنوز فکر میکنم اون قدرتی که باید داشته باشه رو نداره و ضعیفه.با ساچمه بیژن 4.5 از فاصله سه متری به ام دی اف شلیک میکنم تیر داخلش پرس میشه ولی با اینکه هم فنر هم واشر نو هست حداقل باید رد میکرد و یا ردی پشتش میذاشت.صداش هم کم هست.
معیاری هست که بشه حدودیی قدرت تفنگ رو حدس زد؟

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - amn - 2022-01-12 09:40 PM

سلام فریبرز جان.Khansariha (8)
تفنگ شادو۱۰۰۰ تفنگ ضعیفی هست کلا نمیتون MDF رو سوراخ کنه اما یه رد دیگه باید روش بندازه.
این کاهش قدرت ۴ تا دلیل داره و دوتاش مربوط به فنر و واشر میشه که الان برای تفنگ شما ربطی نداره.
میمونه ۲ تا دلیل دیگه.
۱ - امکان داره واشر دم لول سلاح مستهلک باشه و کمی نشت کنه. به واشر دم لول یه سری بزنید.

۲ - از اونجایی که میگید تفنگ ۱۲ سال قدمت داره پس باید شلیک های زیادی داشته باشه و خان تفنگ تا حدی صاف شده باشه.
یا هم ممکنه لول خیلی کثیف شده باشه.
شما یک نخ ریسمان کار بیارید و گره ش بزنید تا فیت لول بشه بعد توی لول جلو عقبش کنید تا لول تمیز بشه.
به این هم میتونه ربط داشته باشه.
یا هم دلیلش اینه که شما بهش عادت ندارید چون با ۱۲۵ و کرال مگا کار کردید تو این مدت که خراب بوده و هر دو تفنگ های قوی هستن و الان قدرت کم شادو تو کت شما نمیره.
برای اینکه بفهمید قدرتش چقدر هست دقیقا خب ۲ راه وجود داره.
۱ - راه دقیق و کم خطا / استفاده از کرنو گراف و مقایسه سرعت دهانه سلاح خودتون با سلاح شادو خشک.
۲ - راه نسبی و موثر / شلیک به کتاب ؛ یک بار با شادو خودتون و یک بار با یه شادو نو و سپس مقایسه طول سوراخ ها و تعداد کاغذ های سوراخ شده.

موفق باشید فعلا خداحافظ.

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - fkh - 2022-01-12 11:10 PM

صالح جان تفنگ خان هاش سالم هست هیچ نشانی از صافی دیده نمیشه.اگه تونستم برات عکس میگیرم.
منم احتمال میدم واسه اینکه چندساله از شادو استفاده نکردم و با رنجر و مگا کار کردم دیگه قدرت شادو به چشمم نمیاد.
امروز بعد شلیک با گامو رنجر رو برداشتم و چندتایی باهاش شلیک کردم و از قدرت رنجر لذت بردم.
حالا در روز های اینده بیشتر تیر میزنم و نتیجشو براتون میگم.
راسی صالح جان چطور میتونم گامو و رنجر رو بفروشم؟