شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
معرفی GAMO SHADOW 1000 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: محصولات خانواده گامو Gamo products (/forumdisplay.php?fid=8)
+---- انجمن: محصولات فنری (/forumdisplay.php?fid=73)
+---- موضوع: معرفی GAMO SHADOW 1000 (/showthread.php?tid=172)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - cornet - 2015-07-06 02:42 PM

(2015-07-06 09:25 AM)garshasb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوست عزیز جناب cornet که مثاله مارادور رو زدند که با ساچمه دیسکاوری و کرسمن و jsbجوره و مابقی رو پرت میزنن , پرت زدن تو هر تفنگی میتونه باشه ، شما دو نوع ساچمه دیگر رو هم امتحان کنید اگه اونارم پرت زد دوستان هستند که عیب یابی کنندKhansariha (8)

در تکمیل راهنمایی دوستمون گرشاسب عزیزKhansariha (8)
هر تفنگی ممکنه با برخی ساچمه ها سازگاری بهتری داشته باشه ...
من دو ساله ar6 , ماردور دارم و ضمن راهنمایی از دوستانی که قبل از من از این سلاحها استفاده کردن ، ساچمه های زیادی رو استفاده کردم تا ساچمه ی ایده آلشون رو پیدا کنم. در نهایت به تجربه و راهنمایی اساتید به این نتیجه رسیدم که برا ماردور 15/89 ماردور و کراسمن بهترین نتیجه رو و برا ar6 سامیانگ 28 و 32 گرینی (ارق ملی دارن خخخ) بهترین دقت رو دارن. در مورد ماردور تو تایپیک تجربیات ماردور راهنمایی های بسیار راهگشایی هستKhansariha (8)
اما شادو1000 : من تجربه تقریبآ روزانه ی خودم رو در اختیار قرار دادم ( از ساپمه های وطنی هم : از جت ، بیژن، شهاب، بال، مهرداد، نخجیر،پیمان و یکی دو مدل دیگه که اسماشون یادم نمونده.. استفاده کردم که چنگی به دل نزدنKhansariha (399)
امیدوارم بزودی کیفیت ساچمه های وطنی بجایی برسن که ....Khansariha (256)
.
.
.Khansariha (8)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - hamidlol - 2015-08-10 10:21 PM

سلام دوستان وقت بخیر

چند روز پیش رفتم یه اویل گان (روغن تفنگ) گرفتم فروشنده میگفت هر 200 تیر یک قطره داخل سوراخ خروج هوا بنداز میخواستم ببینم این کارو انجام بدم؟ مشکلی برای سلاح ایجاد نمیکنه؟

در کل میخواستم بدونم برای نگهداری شادو چه کار هایی لازمه و مثلا هر چند وقت یک باید انجام بشه

با تشکر Khansariha (8)

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - emino - 2015-08-11 01:42 PM

(2015-08-10 10:21 PM)hamidlol نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان وقت بخیر

چند روز پیش رفتم یه اویل گان (روغن تفنگ) گرفتم فروشنده میگفت هر 200 تیر یک قطره داخل سوراخ خروج هوا بنداز میخواستم ببینم این کارو انجام بدم؟ مشکلی برای سلاح ایجاد نمیکنه؟

در کل میخواستم بدونم برای نگهداری شادو چه کار هایی لازمه و مثلا هر چند وقت یک باید انجام بشه

با تشکر Khansariha (8)

هیچ کار دوست عزیز هر ١٠٠٠-١۵٠٠ تا تیر واشر عوض کن ٢٠٠٠ تا تیرم فنر...

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - HamideverBest - 2015-08-17 04:29 PM

با سلام و وقت بخیرKhansariha (8)

دوست عزیز منظور شما اینه که تفنگ به هیچ نوع روغن کاری و سرویس نیاز نداره؟
یکم غیر منطقی به نظر نمیاد هر 2000 تیر فنر و واشر رو عوض کنیم؟

دوستان لطفا راجع به سرویس و روغن کاری و .... تفنگ توضیح دهید

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - saheb - 2015-08-17 05:03 PM

سلام
نگهداری و تمیز کردن تفنگ فنری شامل تمیز کردن لوله با اسپری های تمیز کننده مثل ناهید و wd40 , روغن کاری ماشه در حد چند قطره هر سال ، باز کردن تفنگ و تمیز کردن قطعات داخلی و تعویض اونها با قطعات نو اگر مشکلی در کارکرد یا دقت و قدرت دیده میشه. باز کردن تفنگ میتونه هر دوسال یا سه سال یک بار باشه...بستگی به میزان استفاده و شرایط داره. مثلا اگر تفنگ افتاد داخل آب باید باز کنید و قطعات رو با تینر بشورید و کمی چرب کنید و ببندید. واشر سر پیستون هم روغن کاری نباید بشه ، فقط کمی چرب باشه که موقع حرکت در سیلندر ایجاد صدا و لرزش نکنه. فنر و واشر هم اگر مشکلی ندارن احتیاج به تعویض ندارن. واشر و فنر دیانا بندازید دیگه عمری میشه اصلا خراب نمیشن

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - Zba - 2015-08-17 05:04 PM

تفنگ نیازی به روغن نداره.
در اصل اون روغن باعث خشک شدن و اسیب رسیدن به واشر سرپیستون میشه که خودش عمر تفنگ رو کم میکنه.
وقتی سطح داخلی سیلند لغزنده باشه سرعت برخورد پیستون با انتهای سیلندر زیاد تر از حد عادی میشه و تفتنگ ارتعاش بیشتری خواهد داشت و این ارتعاش باعث آسیب دیدن ماشه ضعیف شادو خواهد شد.
موفق باشی

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - صادق قرنجیکی - 2015-08-17 05:17 PM

دوست عزیز HamideverBest ،
سلاح های فنرپیستون در صورت استفاده درست و بهینه نیاز کمتری به سرویس دهی را دارند اما بی نیاز نیز نیستند چه شادو 1000 و چه یک وایرخ مانند مدل 80 ، در مورد روغن کاری استفاده از روغن به صورت مستقیم در قسمت هایی مانند واشر سرپیستون منجر به ایجاد فرسودگی زودرس و نیز عدم دقت و ضربه شدید پیستون به انتهای سیلندر (به علت دفرمگی و یا دیزلینگ و تغییر شکل واشر و در نتیجه عدم مکش مناسب هوا) می شود. بنابراین تزریق روغن به صورت مستقیم به داخل سیلندر یک تفنگ فنرپیستون کار زیاد اصولی نیست و هر روغنی نیز برای سرویس های کلی استفاده نمی شود. برای روانکاوری فنر اصلی نیز بع از تعداد 500 شات چند قطرع روغن برای روانکاوری به صورت تزریق روی خود فنر کافی است.
همینطور قطعات متحرکی در کمرشکن ها مانند قسمت کپ و نگهدارنده بدنه سیلندر نیاز به روغن کاری دارد که البته در شادوهای کنونی خیلی قابل توجه نیست چون اصطکاک کپ های پلیمری با فلز خیلی زیاد نیست اما این قسمت معمولا هر چند یک بار باید روغنکاری شود تا عمل شکستن و لود کردن سلاح به راحتی امکانپذیر باشد. قسمت های داخلی مانند ماشه در شادو نیاز به روغن کاری ندارد و توصیه هم نمی کنم کنجکاوی در آن داشته باشید چون خود ماشه در بیشتر قطعات از ترکیب پلاستیک و پلیمر سخت درست شده است و اصطکاکی ندارد.

بعد از مدت خاصی مانند تعداد شات بالا خود تفنگ مطمئنا نیاز به تعویض واشر و یا فنر پیدا می کند که این سرویس کلی محسوب می شود مانند موردی که دوستمون در پست قبلی اشاره کرده بودند. این سرویس برای فنری ها طبیعی است و اصطحلاک سلاح محسوب می شه! در یک شادو 1000 شاید فرسودگی واشر سرپیستون و یا شکستگی فنر با توجه به نحوه استفاده یا نگهداری و یا استفاده از ساچمه های نامرغوب و خیلی سبک به 1000 شات نرسه و یا مانند شادو دوستم بعد از 5000 شات نیاز به تعویض پیدا کند. در سلاح هایی با کیفیت شادو 1000 یا برخی هاتسان ها این تعداد شات به طور متوسط بین 1500 تا 3000 شات است و نسخه پیچیده شده ای ندارد و بعد از مدتی می توانید با تست دقت وگروپ گیری و برهی بازبینی های بصری نسبت به تغییر رفتار و یا شکستگی و یا از فرم خارج شدن فنر تفنگ خود پی ببرید.
در صورت امکان دانلود از ویددئوهای زیر نیز بهره ببرید. برای آشنایی با یک سرویس معمولی و اولیه و تمیز کردن لوله مفید خواهد بود :
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

همچنین لینک های زیر از پیرامید ایر در رابطه با روغن کاری می تواند برای اطلاعات بیشتر شما و دوستان مفید باشد :

Khansariha (8)
ارسال های سایر دوستان را الان دیدم ، ممنون Khansariha (8)
همینطور نظر شخصی خودم این هست بعد از هر استفاده بخصوص در محیط بیرون خود تفنگ یک تمیزکاری معمولی بشه مثل پاک کردن بدنه از گرد و غبار و و در صورت نیاز یک روغن کاری عادی به قسمت های فلزی بخصوص در محیط های مرطوب مانند استان های شمالی و یا جنوبی کنار خلیج فارس و دریای عمان ، به شخصه شادو هزاری دیدم که صاحبش بعد از استفاده سرویس خاصی انجام نمی داد و تفنگ رو فقط استفاده می کرد ، حدود دو ماه بعد لکه های زیاد اکسید روی بدنه و لوله وجود داشت. زاج کاری بدنه محصولات گامو در حد دیانا ها و یا وایرخ نیستند اما این برندها نیز باید در موعد مقرر تمیز شوند و فرقی در مورد کیفیت زاج در مواجهه با عوامل مخرب مانند رطوبت هوا ندارند و شاید مکمی دیرتر بدنه اکسید بزنه. این تمیز کردن و روغن کاری بدنه نباید به صورت افراط انجام شود و در حد آغشته کردن یک پارچه تمیز و کشیدن به بدنه رد قسمت های فلزی و لوله کافی است و نباید روغن رو طوری استفاده کنید که از بدنه چکه کند

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - Neo - 2015-08-21 01:46 PM

سلام دوستان .. از صحبتها بسیار استفاده کردم . دو تا مطلب به ذهنم رسید . اول اینکه دوستان بسیار راحت در مورد تعویض واشر و فنر صحبت میکنند .. در حالیکه من موقع تعویض اصلن نمیتونم اعتماد کنم به فنری که به جای فنر فابریک قراره بیوفته !! یا شاید نمیدونم کجا باید اینکارو انجام بدم .. خودم یه دیانا ۲۷ دارم و یه ویسپر ... ولی وقتی از جاهایی که تعمیر میکنند میپرسم میگن فنر درجه ۱ یا ۲ یا ۳ بندازم . برو فردا بیا ببر !!! و اینکه چطور میشه فنر فابریکش رو پیدا کرد و از کجا ؟
دومین مطلب اینکه بعضی از دوستان از کلمه شات به جای معنی شلیک استفاده میکنن .. در حالیکه کلمه درست shoot که خواندنش هم بصورت شوت هست به معنی شلیک هست و کلمه شات تلفظ shot هستش که به معنی تزریق - گلوله - یک جرعه مشروب یا یک گیلاس میباشد ..
فقط جهت اطلاع عرض کردم .. حمل بر جسارت نباشه امیدوارم

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - saheb - 2015-08-21 01:55 PM

برای تعویض بهترین کار اینه که خودتون واشر و فنر رو تهیه کنید و خودتون تعویض کنید. کلا ما مسیرمون به جاهایی که تعمیر میکنن نمیخوره جز اینکه بعضی از دوستان حرفه ای و مورد اعتماد هستن که اونها هم معمولا پی‌سی‌پی رو تعمیر یا تیون میکنن

کلمه ی shoot به معنی (شلیک کردن) یک فعل هست
کلمه ی shot به معنی (تیر) یک اسم است
وقتی میگیم یک شات ، یعنی یک تیر زدیم
وقتی میگیم یک شوت یعنی یک شلیک کردن انجام دادیم
باید از اسم استفاده کرد نه فعل

RE: معرفی GAMO SHADOW 1000 - Neo - 2015-08-21 11:21 PM

(2015-08-21 01:55 PM)saheb نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
برای تعویض بهترین کار اینه که خودتون واشر و فنر رو تهیه کنید و خودتون تعویض کنید. کلا ما مسیرمون به جاهایی که تعمیر میکنن نمیخوره جز اینکه بعضی از دوستان حرفه ای و مورد اعتماد هستن که اونها هم معمولا پی‌سی‌پی رو تعمیر یا تیون میکنن

کلمه ی shoot به معنی (شلیک کردن) یک فعل هست
کلمه ی shot به معنی (تیر) یک اسم است
وقتی میگیم یک شات ، یعنی یک تیر زدیم
وقتی میگیم یک شوت یعنی یک شلیک کردن انجام دادیم
باید از اسم استفاده کرد نه فعل

مرسی از راهنماییتون در مورد فنر و واشر .چون خودم تاحالا انجام ندادم برام ثقیل میاد .مگر اینکه راهنمای حرفه ایی موقع تعویض کنارم باشه و یا خودم چند بار ببینم نحوه اینکار رو .
در مورد شوت هم عرض کنم خدمتتون که با احترام به نظرتون
من علاوه بر اطلاعات ناقص خودم در مورد زبان انگلیسی در این مورد از ۲ نفر از دوستانم که ادبیات زبان انگلیسی تدریس میکنن سوال کردم که خدایی نکرده اطلاعات غلطی به دوستان ندم. و هردو به این نکته اصرار کردند
که اصل کلمه شوت (shoot) میباشد که به اشتباه و یا بر اثر گذر زمان و محاوره به نام شات (shot) استفاده میشه .