شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر (/showthread.php?tid=17)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - amin.faraji - 2015-12-11 03:17 PM

ساخت سایلنسر طرح شرود برای بی اس ا بوکانیر
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

چرم دوزی دور سایلنسر با چرم بز طبیعی.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - cornet - 2016-05-09 11:48 PM

دوستان اگه تعداد بافل ها رو از 5 تا به 6 تا افزایش بدیم ( در تفنگهای پرقدرت مثل) ar6 ميتونه مقدار بیشتری از صدا رو کم کنه؟
یا اینکه مثلا 3 سانت طول سایلنسر رو افزایش داده و يه بافل اضافه کنیم در کاهش صدا چقدر موثر خواهد بود؟
یا قطر سایلنسر رو افزایش بدیم و.... Khansariha (8)

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - sepidar - 2016-05-10 02:16 PM

سلام
با تجربه کمی که تو این زمینه دارم ( ساخت چند نمونه متفاوت) زیاد کردن تعداد بافلها در صورتیکه طول و قطر سایلنسر ثابت باشد تقریبا تاثیر ملموسی ندارد. ولی هرچه طول و قطر سایلنسر بیشتر شود صدا کمتر میشود منتها همیشه از نظر طول و قطر محدودیتهایی وجود دارد. ضمنا در طول کم مثلا 10 سانت و کمتر ، افزایش قطر سایلنسر بیشتر از 3 سانت مثلا 4 سانت یا 5 سانت تاثیر کمی دارد.

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - عسلک - 2017-09-27 08:38 PM

درود به همه دوستان

من یه کرال پانچر مگا سایلنت دارم که سایلنسر داره اما توخالی
حدودا 20 سانته با قطذ 2 میلی متر .وفقط درپوش وقطعه اتصال به لوله داره
سوال : میتونم داخلش رو با واشر ولوه تفلون مانند سایلنسرهای دوستان د بیارم ؟

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - calboy - 2017-10-17 10:02 PM

(2017-09-27 08:38 PM)عسلک نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود به همه دوستان

من یه کرال پانچر مگا سایلنت دارم که سایلنسر داره اما توخالی
حدودا 20 سانته با قطذ 2 میلی متر .وفقط درپوش وقطعه اتصال به لوله داره
سوال : میتونم داخلش رو با واشر ولوه تفلون مانند سایلنسرهای دوستان د بیارم ؟

شما می تونی با قرار دادن فلنچ های قطر کوچک و بزرگ یکی در میان اینکار رو انجام بدی،ولی خب با تراشکاری اصولی تر ساخته میشه

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - AXA - 2017-10-18 01:00 AM

(2016-05-09 11:48 PM)cornet نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان اگه تعداد بافل ها رو از 5 تا به 6 تا افزایش بدیم ( در تفنگهای پرقدرت مثل) ar6 ميتونه مقدار بیشتری از صدا رو کم کنه؟
یا اینکه مثلا 3 سانت طول سایلنسر رو افزایش داده و يه بافل اضافه کنیم در کاهش صدا چقدر موثر خواهد بود؟
یا قطر سایلنسر رو افزایش بدیم و.... Khansariha (8)

سلام بنده هم میخوام برای ar6 لوله شرود سایلنسر بسازم،البته میخوام طوری درست کنم که چند بافل داخل شرود باشه چندتا هم بیرون شرود باشه،البته بزبان ساده گفتم .اگر به نتیجه رسید عکسش رو میفرستم.

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - عسلک - 2017-10-22 09:07 PM

درود دوستان
من این سایلنسر رو برای اسلحه خودم ساختم وبعد از تست مشخص شد حدو 70 % صدا رو میگیره
توضیحات وقطعات روی عکس گذاشته شده امیدوارم بدرد دوستان بخوره
کل هزینه حدود 15 تومان شده البته تراشکار اجرت نگرفت !!
[تصویر: r81a_سایلنسر_روشندل..jpg]

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - عسلک - 2017-10-26 07:06 PM

درود به همه
امروز یه درام چاپگر brother گیر لاوردم با قطر خارجی 30 میلیمتر وداخلی 28.5 میلیمتر
طبق نقشه بالا 3 بافل مخروطی که روشون رو بعد از 6سوراخ 6 میلیمتر درقسمت مخروطی برروی هرکدوم یا پیتلر همه کاره
جارو برقی پوشوندم
بعد قسمت زنبوری رو هم 6 سانت گرفتم و3 عدد واشداخل 16 وپشت 28 به فاصله مساوی گذاشتم وجوش دادم (لحیم کردم )
وروی سوراخهای لوله زنبوری رو هم با سیم ظرفشویی (کیلویی) پیچوندم وپر کردم وسروته لویه یزرگ رو بستم وسایلنسر بنده تمام کار شد
بعد از تست بیشتر از 75 درصد صدا گرفته شده !!
بسار هم سبک حدود 120 الی 150 گرم وزن دارد (در کل زیر 200 گرم)
امکانات ضبط انچنانی ندارم انما با گوشی هر دوتست با حفه کن وبی خفه کن رو میزارم تا دوستان نظر بدهند
[تصویر: 5q2q_سایلنسر_روشندل..jpg]

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - ShayanNN - 2019-06-02 07:48 PM

سلام دوستان.
من یه دیانا ۳۶ دارم که میخام واسش یه دونه سایلنسر بسازم حالا سایلنسر هم نشد یه مازل بریک طوری که دقتو یه مقدار ببره بالا . اگه کسی روش ساخت رو بلده لطف کنه بگه . ممنون

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - haamidreza - 2019-06-03 09:20 AM

(2019-06-02 07:48 PM)ShayanNN نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.
من یه دیانا ۳۶ دارم که میخام واسش یه دونه سایلنسر بسازم حالا سایلنسر هم نشد یه مازل بریک طوری که دقتو یه مقدار ببره بالا . اگه کسی روش ساخت رو بلده لطف کنه بگه . ممنون

سلام دوست عزیز
مگه دقت تفنگت در چه حدیه الان که میخوای همچین کاری بکنی ؟؟
مازل بریک بیشتر تو تفنگ های گلوله زن که فشار خیلی زیادی پشت مرمی هست موثره
شما اگه دقت بیشتر تو بادی میخوای بیشتر رو سورت کردن ساچمه ها شل نلودن پیچ های تفنگ مخصوصا پیچ اتصال لول به سیلندر و نوع تیراندازی ت کار کن اینجوری موفق تر خواهی بود Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

سایلنسر هم تو پی سی پی ها موثر تر از بادی هاست و تو فنری ها تاثیر زیادی نداره