شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر (/showthread.php?tid=17)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - feredisin - 2015-05-28 04:40 PM

ریبون منظور لوله آبی رنگ وسط کاتریج پرینترهای لیزری هست که متریال خوبی داره و جنسش از آلومینیوم مقاوم هست.
بیگودی هم مال موهای خانومهاست که باهاش موهاشونو فر میکنند.
یه سرچ تو گوگل بزنی عکساشونو میبینید.

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - esijoon - 2015-05-29 10:41 PM

(2015-05-28 03:48 PM)kargadankosh نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-05-28 01:47 PM)feredisin نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ریبون پرینتر که 4000 تومن از یه تعمیرکار پرینتر یه ریبون کاتریج خراب گرفتم که بعدن خودم با سمباده رنگ لاکی روش رو پاک کردم
برای داخلش هم بیگودی زنونه گرفتم 3000 تومن حدوداً (دقیقاً یادم نیست)
بابت 5 قطعه تراشکار مجموعاً 65.000 تومن با چونه گرفت (قطعه متصل شونده به لوله از همه گرونتر شد)
یه قوطی رنگ اسپری مشکی مات 6000 تومن
78.000 تومن کلاً
سلام یه خورده بیشتر توضیح میدین منظورتون از ریبون پرینتر مال چه پرینتری وبیگودی که گفتین چی هست
منظور دوستمون درام پرینتر هست

درام پرینتر ها ضخامت کمی دارند. ...بهتره از درام دستگاه های چند کاره بزرگ استفاده کنید که کمی ضخامتشون بیشتره

Sent from my ZP980+ using Tapatalk

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - feredisin - 2015-05-30 07:52 AM

شرمنده اشتباه گفتم بله صحیحش درام کاتریج پرینتر لیزری هست
ممنون esijoon

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - peisaz - 2015-07-09 11:45 AM

سلام دوستان
آیا استفاده از سایلنسر باعث کم شدن قدرت میشه؟

چند وقت پیش با بی تی 65 هدفی را در فاصله حدود 50 با سایلنسر و بدون آن زدیم که به نظر میرسید ساچمه ها در حالت بدون سایلنسر سریعتر به هدف میرسند.

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - garshasb - 2015-07-09 12:12 PM

دورود بر شما
در هر تفنگی سایلنسر باعث افت سرعت میشه
در سایلنسر هاتسان این مقدار دو ژول در ازایه ۵۰ژول هست، در صورت تقویت سایلنسر این مقدار به ۵ ژول افت هم میرسه،
سایلنسر هایه هلزونی این مقدار بیشتر هم هست و با افت دقت هم همراه،
اما این مقادیر قابله حس شدن توسط حواس انسانی نیست، و احتیاج به کرنوگراف هست، این که شما حس کردید بخاطره ساکت تر شدن صدایه تفنگ هست که بیشتر و دقیق تر صدایه برخورد رو از ۵۰ متر حس میکنید.

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - makkari - 2015-08-22 11:43 AM

سلام. من یک تفنگ چینی رو تیون کردم که قنداق و سایلنسر براش طراحی و اجرا کردم. اگه لازمه عکس های دیگه[attachment=941] برات بذارم

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - smostafam - 2015-08-22 11:55 AM

واس سلاح چینی این همه ذوق و سلیقه؟ . ولی واقعا عالی کار کردی خدا قوت Khansariha (8)

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - کوهنورد - 2015-08-22 08:28 PM

(2015-08-22 11:43 AM)makkari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. من یک تفنگ چینی رو تیون کردم که قنداق و سایلنسر براش طراحی و اجرا کردم. اگه لازمه عکس های دیگه برات بذارم
با سلام :
دوست عزیز به انجمن خودتون خوش آمدید Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
انشالله بتونیم در تجربیات هم سهیم باشیم و از یکدیگر یادبگیریم . از ذوق و سلیقه تون خیلی خوشم اومد و از هنرتون لذت بردم . این دقیقا مصداق حرف همیشگی منه :(برند تفنگها مهم نیست ، مهم ذوق و سلیقه و تیون اون چیزی هست که داریم )
اگر کار های دیگری هم دارید خوشحال میشیم ببینیمشون .
موفق باشید

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - makkari - 2015-08-25 01:27 AM

[attachment=950][attachment=950][attachment=950][attachment=950][attachment=950]سلام دوستان. ممنون از حمایتتون. آدم وقتی می بینه کارش برای دیگران ارزشمنده، ارزش این کار واسه خودش صدبرابر می شه. بازم ممنون. من این کار رو به عنوان استارت این زمینه شرو کردم وگرنه برای قنداق و سایلنسر برنامه های ویژه ای دارم. حتی تصمیم داشتم این قنداق رو روی تفنگ گامو بذارم "آخه یه تفنگ گامو هم دارم" ولی وقتی می بینم شما هم از این کارم تمجید کردید می فهمم که تصمیمم اشتباه نبوده. البته روی گامو هم یه لیزر طراحی کردم و داخل دوربین کار گذاشتم که تصویرشو می بینید. به جرات بگم که دقتش 90 درصد شده.[attachment=950][attachment=950][attachment=950][attachment=950]

وای دوستان ببخشید. این چرا همش یه عکس رو گذاشته. من کلی عکس متنوع گذاشته بودم
[attachment=951][attachment=952][attachment=953]

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: درخواست راهنمايي در مورد ساخت سايلنسر - HamidArgha - 2015-11-07 06:39 PM

با درود خدمت دوستان گل انجمنKhansariha (8)بعد از خریداری یک قبضه اسلحه پی سی پی AT44 و مشاهده صدای زیاد اسلحه وایجاد مزاحمت برای اطرافیان و از همه مهمتر فراری دادن شکار. به فکر تهیه یک سایلنسر برای سلاح افتادم و از اونجا که قیمت سایلنسر نسبت به سادگی که داره خیلی زیادتر هست به این نتیجه رسیدم که خودم یک سایلنسر بسازم.ولی برای درست کردن استوانه و سر وته اون باز به مشکل خوردم که باید به سراغ تراشکار میرفتم که باز قیمتش زیاد میشدو اماده خریدنش به صرفه تر بود.تا اینکه یکی از ابزارالات کار خودم نظرم رو جلب کرد.کار من در رابطه با الکترونیک هست و این ابزار ساده هم قلع کش هست.که کار اون وکیوم وکشیدن قلع مذاب شده توسط هویه از روی برد الکتونیکی به درون خودش هست تا بتونیم یک قطعه معیوب رو عوض کنیم. قیمتشم حدود 10000 تومن ناقابل هست.[تصویر: 6.jpeg]

بعد از باز کردن قلع کش قسمت استوانه و سر اون که به استوانه پیچ میشه رو برداشتم و مابقی رو کنار گذاشتم[تصویر: IMG-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B1...%DB%B5.jpg]
[تصویر: IMG-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B1...%DB%B0.jpg]
بافلهارو از یک تیکه لاستیک درز گیر دروپنجره بریدم البته فعلا تا ببینم چه جوری جواب میده[تصویر: IMG-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B1...%DB%B5.jpg]
[تصویر: IMG-%DB%B2%DB%B0%DB%B1%DB%B5%DB%B1%DB%B1...%DB%B8.jpg]فقط میمونه قسمت ته سایلنسر که به لوله اسلحه بسته میشه که اون رو دیگه باید بدم تراشکار با یک تیکه مفتول المینیومی برام بتراشه که فکر نکنم هزینه زیادی داشته باشه.در مورد رنگشم هم میشه رنگ مشکی کورهای زدو هم میشه با شیرینگ حرارتی مربوط به کابلهای برق روکشش کرد که همون شیرینگ مناسب و خیلی کم هزینه هست.بعد از کامل شدن سایلنسر در همین تاپیک نتیجه رو اعلام میکنم خدمت دوستان واساتید.امیدوارم برای اون دسته از دوستان که پیگیر ساخت سایلنسر برای سلاحشون هستن مفید واقع بشهKhansariha (8)