شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 (/showthread.php?tid=1673)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - royyen - 2014-07-22 01:49 AM

دوست عزيزم ، ببخشيد يك مقدار با تاخير عرض ميكنم . تفنگ شما نه تنها در نوشتار بايكالش مشكل داره بلكه در همون نوشته نام روسيه هم مشكل داره ، دقت بفرماييد در متن نوشته شده بر روي تفنگ اصلي عين نام روسيه در زبان انگليسي به صورت russia ذكر شده در حالي كه در تفنگ شما rusia اومده ، حالا ميگيم بايكال رو غلط نوشته و محصول جديده و اسم شركت اصلا عوض شده ، تلفظ انگليسي روسيه هم عوض شده ؟ به نظرم من هم برادر تفنگ شما اصل نميتونه باشه ، حالا اصل و فرعش مهم نيست ، فقطبديد يك اسلحه شناس خبره ببينه از نظر كيفيت لوله و استحكامش كه خداي نكرده خطاي جاني نداشته باشه . بقيه اش خيلي مهم نيست . انشاالله شليك هاي خوبي باهاش داشته باشيد .
رفقا سلام، من چندتا كليپ خفن از اين بايكال ديدم ، خيلي اسلحه جالب و بدون گير و كارآيي نشون داده شده بود ، من يك صياد دو دارم كه البته كلي روش كار كردم و الان تقريبا رفع گير شده اما خيلي خوشحال ميشم كه اونو با يك همچين تفنگ كارآمدي ، تعويض كنم ، سه تا سوال دارم ، اول اينكه واقعا اين تفنگ به همون خوبي كليپاش هست ؟ دوم آيا با فشنگهاي تخيلي ايراني سازگاري داره ؟ يا دوباره مراسم گير كردن و اعصاب خوردي صياد دو رو با اينم داريم ؟ سوم : قيمت نو اين اسلحه چنده توي بازار ؟ ممنون ميشم راهنمائيم بفرماييد .

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - joo - 2014-07-23 12:27 AM

اره دوست عزیز حق با شماست وقتی با چند کارشناس صحبت میکردم میگفتن این سلاح کپی شده از مدل اصلی خودش است و اصلی نیست ولی موندن که ساخت کجاست چون از استحکام فوق العاده ای برخورداره حتی یکی از دوستان همین این سلاح رو خریداری کرده و حتی جلوی خودم 5 چارپاره 9تایی دست ساز گذاشت داخلش و شلیک کرد بدون گیر و مشکل هر 5تاش رو زد خیلی هم جمع میزنه و پترون خوبی هم داره وقتی یکی از این کارشناس های سلاح نگاش میکرد می گفت در این که اصل نیست شک نکن ولی می گفت من توش موندم که این سلاح چقدر زیبا و بدون نقص کپی شده حتی می گفت در بعضی از قطعات ، از اصلیش بهتر سوار شده و شکیل تره . همه قطعات خیلی منظم چیده شده و هیچ گونه لقی توش نمبینین،آدم واقعاً دیگه نمیدونه به چه چیزی اطمینان کنه چند وقت پیش هم یه پنجتیر ایتالیا دیدم که عبارت ساخت ایتالیا روش حک شده بود ولی وقتی کارشناس دیدش گفت ساخت ترکیه

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - royyen - 2014-07-29 10:22 PM

دوستان قسمت دوم سوال منو رو در بالاي صفحه كسي نميخواد كمك كنه و پاسخ بده ؟

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - rezajf - 2014-07-30 12:38 AM

پاسخ سوال دوم شما:
سلاح به خوبي كليپ هاي تبليغاتي نخواهد بود چرا كه اولا نمونه مورد آزمايش كاملا تست شده و سپس از آن فيلم تبليغاتي ساخته مي شود همچنين فرو بردن سلاح در گل و لجن كاملا حساب شده بوده و در حالت طبيعي و گذر زمان و نفوذ گل كاملا به داخل سلاح در عملكرد آن تاثير منفي خواهد داشت.
براي نيمه خود كار ها اگر خزانه لول درست تراش خورده باشد و فشنگ قدرت كافي براي پس زني داشته باشد مشكلي پيش نخواهد آمد ولي در نهايت براي پاسخ قطعي شما در خصوص سازگاري فشنگ هاي ايراني با اين سلاح دوستاني مانند آقاي بايكال (كاربر همين سايت ) مي توانند بهتر پاسخگو باشند.
گير كردن صياد دو مربوط به كيفيت پايين ساخت و سيستم قفل گلن گدن است . براي سلاح هاي دستكش از سيستم هاي ديگري استفاده مي شود اگر به لينك زير توجه فرماييد پنج شليك پياپي با 5 تير هوگلو 901 است كه خشاب آن با فشنگ هاي متفاوت ايراني و خارجي و تراپ 24 گرمي و شكاري 32 گرمي پر شده است و اسلحه بدون گير كردن هر 5 تير را شليك مي كند:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - bycal - 2014-07-30 12:45 PM

سلام خدمت همه دوستان
تشکر اقا رضا شما خودتون تجربه همه سلاح ها رو دارین حالا پاسخ این قسمتو به ما محول کردین باید خدمت دوست عزیزمونroyyen در مورد سازگاری فشنگ ها با این سلاح بگم که در این سلاح هر نوع فشنگ با هر مارکی رو استفاده کنین گیر کردن در مکانیزم این سلاح معنی نداره مگر در موارد خیلی کم و نادر که اونم به علت خرابی قسمت برنجی فشنگ بوده
اما خوراکش فشنگ های شارز بالا هست مثل شاهین 36gr
حق نگهدار همه عزیزان

[تصویر: IMGP2153.jpg]

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - abcdefghijklm - 2014-09-09 12:46 PM

کسی میدونه قیمت دولتی این سلاح چنده؟

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - mhrSB - 2014-09-09 12:49 PM

(2014-09-09 12:46 PM)abcdefghijklm نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
کسی میدونه قیمت دولتی این سلاح چنده؟
دوست عزیز این سلاح هیچ وقت دولتی عرضه نشده و احتمالا هم نمیشه.Khansariha (226)
فقط افرادی که در طرف عفو سال 90 این سلاح را تحویل داده بودن،جواز دارشو در اختیار دارند.
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - bycal - 2014-09-09 04:38 PM

نمونه از چوک های جدید بایکال MP 153 مختص شلیک فشنگ های با ساچمه استیل البته نمونه های فابریک هم این قابلیت را دارن
تا حدودی هم افزایش طول نسبت به مدل های قبل داره

[تصویر: CHOK_MP153.jpg]

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - MAZ - 2014-09-22 01:21 PM

با سلام
امروز صبح رفتم سهمیه فشنگ بگیرم مغازه آقای زادهوش(اصفهان) یدونه پنج تیر بایکال درحد نو معامله شد 13 تومن اینو گفتم که دوستان گرون خرید نکنندKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - bycal - 2014-09-28 01:56 PM

سلام
عکس از قطعات Baikal MP 153
تعداد زیادی کلیپ از باز کردن و بستن بایکال در قبل اپلود کرده بودیم اما عکسی که تک تک قطعات را نشون بده نداشتیم لذا برای اینکه جاش خالی نباشه خدمتتون میزارم
لازم به ذکر هست قطعه محدود کننده خشاب به صورت استاندارد همراه سلاح هست ولی چون در ایران محدودیت فشنگ گذاری نداریم فقط دکوری ازش استفاده میشه و داخل خشاب گذاششته نمیشه
[تصویر: IMGP2482.JPG]

[تصویر: 4.jpg]

باز کردن ماشه در این سلاح در بدترین شرایط هر دو تا سه سال یک بار پیشنهاد میشه و الا در حالت معمول هر وقت دوست داشتین و هیچ گونه دستکاری در قسمت های داخلی نکنید
[تصویر: 2.jpg]

[تصویر: 3.jpg]
[تصویر: 1_%D8%A8%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D9%84_%...%DA%98.jpg]

کوچک همه دوستان
حق نگهدار همه شماKhansariha (8)