شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 (/showthread.php?tid=1673)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - ahmadE - 2014-02-02 09:31 PM

دوستان عزیز دوتا پنج تیر بایکال دیدم مثل هم بود رویکیش نوشته بود میدن روس رو دومی نوشته بود مود روس این حکایتش چیه؟

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - TAKTAZ - 2014-02-02 10:10 PM

راستش دوست من
من بیشتر از 10 عدد بایکال 5 تیر رو دیدم که همه شون دقیقا این عبارت روش حک شده
جناب اقا بیژن و دوست گرامیشون هم دقیقا همین عبارت رو تفنگهاشون حک شده
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

اینم عبارت روی لوله
[img]دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[/img]

شما اگر واسه تون امکان داره یه عکس از این دوقسمت سلاح بزارید تاراحت تر بشه نتیجه گیری کرد

من که تا به حال به این موضوعی که شما فرمودید برخورد نکردم

به نظر نمیاد که که پسر عموی چین(پاکستان) رفته باشه سراغش که البته بعید هم نیس

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - joo - 2014-02-07 11:21 PM

سلام دوستان اینم همون بایکالی که صحبتش باهاتون کردم نظرتون چیه؟
[تصویر: 13918011571.jpg]
[تصویر: 13918011572.jpg]
[تصویر: 13918011583.jpg]

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - TAKTAZ - 2014-02-08 12:12 AM

دوست من
من تا به حال همچين موردي رو نديدم
متاسفانه تفنگ شما قلابي هس
كه حتي اسم بايكال رو هم ناقص واشنباه نوشته

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - joo - 2014-02-08 01:00 AM

نمیدونم والا نشون خیلی از دوستان دادم حتی با یک کارشناس اسلحه که تو شرکت صاصد کار میکرد هم مشورت کردم گفت احتمالاً باید از تولیدات جدید شرکت بایکال باشه این تفنگ هیچ فرقی با نمونه های مشابح توی سایت بایکال نداره حتی چوک ، شکل تسمه روی لول شکل تمام رخ به نظر شما ممکنه چین یا پاکستان زیر آبی رفته باشن ؟ البته کیفیت عکسم یه مقدار پایینه در فرصت مناسب یه عکس تمام رخ با کیفیت بالاتر برای دوستان میزارم تا بشه بهتر شناسایی بشه

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - کوهنورد - 2014-02-08 02:11 AM

(2014-02-08 01:00 AM)joo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نمیدونم والا نشون خیلی از دوستان دادم حتی با یک کارشناس اسلحه که تو شرکت صاصد کار میکرد هم مشورت کردم گفت احتمالاً باید از تولیدات جدید شرکت بایکال باشه این تفنگ هیچ فرقی با نمونه های مشابح توی سایت بایکال نداره حتی چوک ، شکل تسمه روی لول شکل تمام رخ به نظر شما ممکنه چین یا پاکستان زیر آبی رفته باشن ؟ البته کیفیت عکسم یه مقدار پایینه در فرصت مناسب یه عکس تمام رخ با کیفیت بالاتر برای دوستان میزارم تا بشه بهتر شناسایی بشه
با سلام :
دوست عزیز تفنگت یکم مشکوک میزنه ، یک راه هست که بفهمی واقعیت چیه . اینکه شماره سریال و مشخصات کامل رو با عکس از نوشته روی کپ رو برای کارخونه اش ایمیل کنی تا اونا بهت بگن . انشالله که اصل باشه
ولی اگر بفرض اصل هم نبود ، اگر تفنگ خوبی باشه و در کارکرد مشکلی نداشته باشه ، پترن خوب بده ، گیر نداشته باشه ، چوک بایکال بهش بخوره ( از نظر رزوه ) حالا چه فرقی میکنه کی اون رو ساخته . شما استفاده کن حالشو ببر نخواستی هم بده به من !!!!!!!!!!!!!!!!!خخخخخخخخخخخخخخخخخ

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - TAKTAZ - 2014-02-08 03:25 AM

شاید هم ورزن جدید و یا سفارشی باشه
ولی علامت بایکال وجنس قنداقش با تفنگ داداش بیژن که عکسش تو صفحه قبل هس تفاوت داره
[/img]

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - Zoli - 2014-02-08 04:16 AM

(2014-02-08 01:00 AM)joo نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نمیدونم والا نشون خیلی از دوستان دادم حتی با یک کارشناس اسلحه که تو شرکت صاصد کار میکرد هم مشورت کردم گفت احتمالاً باید از تولیدات جدید شرکت بایکال باشه این تفنگ هیچ فرقی با نمونه های مشابح توی سایت بایکال نداره حتی چوک ، شکل تسمه روی لول شکال تمام رخ به نظر شما ممکنه چین یا پاکستان زیر آبی رفته باشن ؟ البته کیفیت عکسم یه مقدار پایینه در فرصت مناسب یه عکس تمام رخ با کیفیت بالاتر برای دوستان میزارم تا بشه بهتر شناسایی بشه

سلام دوست عزیز.پارسال که اسلحه تحویل میدادن واسه جواز یکی از دوستان من نمونه اسلحه شما رو داشت که وقتی تحویل داد واسه جواز ( به سپاه تحویل داد ) کارشناسی که اونجا بود بعد از بازدید کردن اسلحه گفت این اسلحه بایکال هست ولی چون جدیدا تولید شدن تو ایران انگشت شماره.حتی پرسید از کجا تهیه کردی این صحبت مربوط به اون موقع هست.تو این مدتی که دوستم استفاده میکنه ندیدم بگه مشکلی داره.فقط 1مرتبه ریل مشکل پیدا کرد.البته من از قول او بابا اینو گفتم.توی جواز5ساله هم ذکر شدهKhansariha (8)

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - TAKTAZ - 2014-02-08 04:57 AM

بي شك
حرف دوستمون سند هس واسمون
ميخواي خيالت راحت شه
اگر شماره سلاح رو سايتش بفرسي راحت به جوابت ميرسي

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - bycal - 2014-02-08 02:43 PM

سلام خدمت دوستان و جنابjooعزیزKhansariha (8)
شما لطف کنید بفرمایید دو رقم اول شماره سریال چنده؟
ضمن اینکه همونطور که جناب محمد اقاTAKTAZفرمودن نوشتن اسم کارخانه به صورت اشتباه و مغایرت اون با اسم اصلی کارخانه بایکال مورد بسیار مهمی هست و به نظر من با هیچ منطقی سازگار نیست که مثلا تولید جدید یا قدیم فرقی نمیکنه یک کارخونه به اون عریض و طویلی اسم کارخانه را اشتباه بزنه و در سرچ اینترنت هیچ اثری هم از ان نیست
لذا به نظر من اگر ساخت پاکستان بود چون قانون در این موارد انجا معنی ندارد بدون هیچ مشکلی اسم کارخونه را درست میزد اما این سلاح در کشوری تولید شده که مشکل پیگیری قانونی استفاده از برند اصل را داشته مثل ترکیه یا چین یا....و صد البته اینکه با چه کیفیت و در چه رده ای از نظر ضریب امنیت در کشور سازنده قرار دارد خود جای بحث دارد

لذا با عرض معذرت نظر شخصی من اینه که نخجیر تک که به عنوان یکی از ارزان ترین سلاح ها در رده قیمتی هست اما از نظر ایمنی صدها برابر بهتر از سلاحی هست که امتحان خود را پس نداده اینکه میفرمایید مدتیه کار میکنه مقایسه و ارزیابی چندان مناسبی برای یک سلاح ناشناخته نیست چون در کقه دیگر ترازو بحث ضریب وقوع حادثه هست و به همراه اون خدای نکرده جان خود یا دیگری و یا حداقل نقص عضو

و نکته ای که باید به اون توجه کنیم در سلاح های دستکش و نیمه اتومات فشار بیشتری برلول سلاح وارد میشود چرا که فاصله تیراندازی بین شلیک ها کم است و تمام فشار بر یک لول در زمان کوتاهی وارد میشود در حالی که در تک لول و دو لول همان فاصله بین تعویض فشنگ فرصت استراحتی هر چند کوتاه را به سلاح میدهد.