شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي پنج تير ( دستكش و پران ) (/forumdisplay.php?fid=52)
+--- موضوع: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 (/showthread.php?tid=1673)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - Amirheydari - 2016-11-18 08:32 PM

سلام آقای کوهنورد شرمنده دیر شد فاصله ۱۸ سانت هست

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - mobarez - 2016-11-28 10:32 AM

سلام دوستان .لطفا بگید نشانه های یه بایکال 153اصلی را چطور میشه از مدل تقلبی ان تشخیص داد؟
در ضمن اینو هم میدونم که اولین نشانه غلط نوشن اسم بصورت bikal هست. ایا نشانه های دیگه ای هم داره؟
دوستان بایکال دار لطفا کمک کنن. باتشکر Khansariha (8)

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - sinaahoora - 2016-11-28 03:17 PM

دوستانی که ۵تیر بایکال دارن تا به حال یه مشکلی مانند گیر کردن و یا خرابی برخورد کردن یا خیر

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - bahrammr - 2017-02-02 09:01 PM

سلام.سال 91 بعد از عفو عمومی هر کی از هرگوشه یکی دو تا تفنگ دست وپا میکرد و اونایی که تو انبار داشتن و پنهان کرده بودن و نزدیک به 30 سال از طرق مختلف
واردکشور شده بود همه جمع شده بودن اسلحه و مهمات و چه غوقایی شده بود. از هر تفنگی که فکرشو بکنین بود.تفنگای روس, امریکایی ,ترک , ایتالیا, m در انواع دو لول, 5تیر ترک و روس وهمین تفنگ 5تیر بایکال به وفور یافت میشد قیمت هم حدودا بین 1/5 تا 2 تومن بود و مثل نقل و نبات دست همه بود و به راحتی بین مردم دست به دست میشد. دوستان حتما حضور داشتن و بهتر و بیشتر از بنده در جریان هستن. بنده هم قصد خرید همین تفنگ رو داشتم اما با سهل انگاری خودم و شایعاتی که اون وقت بین مردم بود و هیچکس به یه همچین تفنگی با این قیمت اعتقاد نداشت و تازه اومده بود و هنوز جوابش رو پس نداده بود کلا منصرف شدم.اما الان میدونم که اشتباه کردم وبا قیمت 15 تومن یا 17 تومن الان حسرت اونوقت رو میخورم که دیگه تهیه کردنش دشوار هست و از یک تفنگ خوب بی نصیب موندم و اینکه دوستان بایکال دار چه انتخاب بجا و شایسته ای داشتن تبریک میگم

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - feriiii - 2017-05-05 12:01 AM

(2016-11-28 10:32 AM)mobarez نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان .لطفا بگید نشانه های یه بایکال 153اصلی را چطور میشه از مدل تقلبی ان تشخیص داد؟
در ضمن اینو هم میدونم که اولین نشانه غلط نوشن اسم بصورت bikal هست. ایا نشانه های دیگه ای هم داره؟
دوستان بایکال دار لطفا کمک کنن. باتشکر Khansariha (8)

با سلام خدمت همه اساتید. از اونجایی که من خودم قصد خرید همین تفنگ را دارم در مورد نمونه های تقلبی یا مشابه کمی تحقیق کردم .به این نتیجه رسیدم که به غیر از نوشته های روی لوله و کپ در نمونه اصلی1. روی گلن 2 عدد ناخن پوکه کش وجود دارد. 2. روی کپ نمونه اصلی 4 عدد شیار برای نصب رددات وجود دارد که درmp 155 به جای 4 شیار کوتاه 2 شیار بلند وجود دارد. 3. و از همه مهم تر در نمونه اصلی در محلی که خشاب به لوله وصل میشود همان قصمتی که سوراخ گاز برگشتی قرار دارد برای فشنگهای با شارژ بالا و فشنگهای با شارژ کم مثل فشنگ تراپ قابل تنظیم است که با heavy load و low load مشخص شده که در نمونه های مشابه ترک وجود ندارد.

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - bycal - 2017-05-06 09:55 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - aliblack - 2017-05-14 12:03 PM

سلام دوستان من قصد خرید mp153 رو دارم
یه اسلحه در حد اک گیر اوردم دوتا سوال داشتم خدمتتون
ا.قیمته 13میلیون مناسبه ؟
2.میشه پخش زدنه تفنگو با چوک اکترنال جبران کرد؟

اکسترنال

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - sinaahoora - 2017-05-14 12:36 PM

(2017-05-14 12:03 PM)aliblack نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اکسترنال

سلام دوست عزیز اگه تفنگ تمیز و سالمی باشه قیمتش خیلی مناسب هست نگران پخش زدن هم نباش با تهیه یک دست چوک میتونید پترن دلخواه بدست بیارین فقط موقع خرید دقت کنید که بایکال اصل باشه نه متفرقه

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - aliblack - 2017-05-15 01:50 PM

سپاس دوست عزيز

RE: سلاح شکاری5تیرساخت روسیهBaikaL MP 153 - bycal - 2017-06-27 06:12 AM

(2017-05-14 12:03 PM)aliblack نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اکسترنال

سلام و عرض ارادت به همه دوستانKhansariha (8)
در مورد قیمت سلاح باید خیلی تمیز باشه که تا این قیمت بخرین چون با حدود 2 تومن بیشتر اک گیر میاد (حدودا)ضمن اینکه نگفتین قنداق چی هست چون قنداق فایبر بین 1 تا 1/5 از نوع چوبی ارزونتره
در مورد پترن خدمتتون عرض کنم کلا ماهیت این سلاح در مقایسه با کمر شکن با هر نوع چوکی پخش زن تر هست لذا هرگز این سلاح رو با کمر شکن مثلا روس مقایسه نکنید چه از نظر پترن چه ضرب و زهر ساچمه ..
در کل اگه به دنبال سلاحی دورزن هستین این سلاح شمارو نا امید میکنه اگه شکار غالب شما ابزی هست عالیه تنها روشی که میشه از قدرت و امکانات واقعی این سلاح بهره برد مهمات مناسب هست که متاسفانه در ایران این مورد گزینه های چندانی نداره فقط شاهین 36 گرم با این سلاح سازگاری داره یا ریلود فشنگ با روشی اصولی که مسلما مقدار باروت بیشتر یکی از مشخصه های ان خواهد بود .
با تشکر
حق نگهدارKhansariha (8)
[تصویر: baikal155.jpg]

[تصویر: chok_baikal.jpg]

نمایی از بایکال 155 قلم زنی شده و چوک های جدید بایکال Khansariha (8)Khansariha (8)