شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+---- انجمن: تعمیر دوربین،قنداق و سایر تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=100)
+---- موضوع: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح (/showthread.php?tid=167)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73

RE: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - Samuel - 2013-09-16 12:11 PM

سلام يه دوربين tasco دارم..
هرچي پيچاشو ميچرخوندم تنظيم نميشد بازش كردم ديدم تارش پاره شده.. بخاطر تارش گمون نكنم باشه...
كلا كه سالمه همه طرفش تار داره... 4 طرف تار داره اما يه طرف قطع شد ...

[تصویر: e2d4a1eeb9f07b761.jpg]

پيچ چپو راست و بالا پايين كار نميكنه از چيه به نظرتون؟؟؟

اينم دوربين :

[تصویر: opplanet-tasco-riflescope-ph3-9x32.jpg]

RE: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - daneshyar - 2013-09-16 01:26 PM

(2013-09-16 12:11 PM)Samuel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام يه دوربين tasco دارم..
هرچي پيچاشو ميچرخوندم تنظيم نميشد بازش كردم ديدم تارش پاره شده.. بخاطر تارش گمون نكنم باشه...
كلا كه سالمه همه طرفش تار داره... 4 طرف تار داره اما يه طرف قطع شد ...

پيچ چپو راست و بالا پايين كار نميكنه از چيه به نظرتون؟؟؟

اينم دوربين :

اگر فقط از بالا قطع شده و پایین وصله میتونی با همون کار کنی البته فقط کار راه اندازه.
اگرم نه باید عوضش کنی میری فردوسی و یه رتیکل میگیری و با این جایگزینش میکنی.
برای باز کردن دوربین اول عدسی چشمی رو باز کن بعد رتیکل رو میبینی باید با یه چیزی رتیکل رو باز کنی (مثل پنس یا آچار ساعت) بعد رتیکل جدید رو جاش ببندی.
رتیکل حکی هم میتونی بگیری ولی باید اونو بچسونی.

در مورد کار نکردن طبلک هات اول از همه بگو مطمئن هستی که کار نمیکنه یا نه؟
برای این که مطمئن بشی تفنگ رو یه جای کاملا ثابت بزار بعد شروع به حرکت طبلک کن با چشم سخت میشه دید سعی کن با شلیک این بررسی رو بکنی.
اگه مطمئن شدی ایراد داره طبلک ها رو تا انتها بار کن بزار یه شب تا صبح بمونه تا فنرش برگرده سر جاش اگرم درست نشد به نظرم دنبال یه دوربین دیگه باش.

فقط حواست باشه دوربین رو از اینجا باز کنی.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - Samuel - 2013-09-16 01:44 PM

آقا ممنون... اين دوربين دست يه بنده خدايي بود ديد خرابه ازش گرفتم مفتكي گفتم شايد بتونم كاريش كنم..الان بازش كردم كلا...

تا في خالدون... Khansariha (226)

ديدم اونجايي كه يه تا پيچ داره تبلك هاي تنظيم هستن اونجا اصلا فنري وجود نداره......

چيكار كنم حالا ؟؟

فك كنم طرف قبلا بازش كرده فنر گم كرده...

خودم ميتونم با چيزي فنر بسازم؟؟؟ اگه بسازم دقيق كجاش نصب كنم؟؟؟

تو اين عكس يه فنر هست

همينه؟؟؟؟

[تصویر: IMG_3977.jpg]

ميتونم دستي بسازمش كار بذارم؟؟

RE: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - daneshyar - 2013-09-16 01:50 PM

(2013-09-16 01:44 PM)Samuel نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
آقا ممنون... اين دوربين دست يه بنده خدايي بود ديد خرابه ازش گرفتم مفتكي گفتم شايد بتونم كاريش كنم..الان بازش كردم كلا...

تا في خالدون... Khansariha (226)

ديدم اونجايي كه يه تا پيچ داره تبلك هاي تنظيم هستن اونجا اصلا فنري وجود نداره......

چيكار كنم حالا ؟؟

فك كنم طرف قبلا بازش كرده فنر گم كرده...

خودم ميتونم با چيزي فنر بسازم؟؟؟ اگه بسازم دقيق كجاش نصب كنم؟؟؟

تو اين عكس يه فنر هست

همينه؟؟؟؟
ميتونم دستي بسازمش كار بذارم؟؟
نه دوست عزیز منظورم رو بد متوجه شدید منظورم فنر زیر طبلک هست که برای دیدنش باید طبلک رو به فنا بدید.
منظورم از باز کردن طبلک پیچوندن تا ته طبلک ها بر خلاف عقربه های ساعت هست.

RE: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - faramarz - 2013-09-19 06:45 PM

سلام دوستان.
من یک دوربین BUSHNELL 4X28E روی شادو هزار نصب کردم.
ولی هرچقدر هم که پیچاشو محکم میبندم بازم بعد زدن چندتا تیر دوربین از رو ریل حرکت میکنه و عقب میاد.
یه ترمز دوربین هم واسش گرفتم ولی چون ارطفاع دوربین نسبت به بدنه تفنگ کم بود بهش نخورد.
خلاصه که منو کلافه کرده وهرکاری میکنم بازم عقب میاد و گر نه خیلی خوب تنظیم میشه ولی با زدن چندتا تیر زود عقب میاد و تنظیمش بهم میخوره.
حالا شما راهنمایی کنید که من چیکار کنم که دوربین دیگه عقب نیاد و سر جاش ثابت بمونه؟
با تشکر.

RE: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - daneshyar - 2013-09-19 08:15 PM

(2013-09-19 06:45 PM)faramarz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.
من یک دوربین BUSHNELL 4X28E روی شادو هزار نصب کردم.
ولی هرچقدر هم که پیچاشو محکم میبندم بازم بعد زدن چندتا تیر دوربین از رو ریل حرکت میکنه و عقب میاد.
یه ترمز دوربین هم واسش گرفتم ولی چون ارطفاع دوربین نسبت به بدنه تفنگ کم بود بهش نخورد.
خلاصه که منو کلافه کرده وهرکاری میکنم بازم عقب میاد و گر نه خیلی خوب تنظیم میشه ولی با زدن چندتا تیر زود عقب میاد و تنظیمش بهم میخوره.
حالا شما راهنمایی کنید که من چیکار کنم که دوربین دیگه عقب نیاد و سر جاش ثابت بمونه؟
با تشکر.
بهترین کار اینه که یه پایه ای برداری که خودش پیچ ترمز داشته باشه.
چجوری ارتفاع دوربین کمه و ترمز سوار نمیشه؟

توی این عکس ببین دقیقا همینجوری بستی یا نه؟

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - garro - 2013-09-19 09:16 PM

سلام.منم یه سوالی واسم پیش اومده.چند وقت پیش رتیکل دوربین 4*32 گامو رو باز کردم با رشته نخ دندون درست کردم که عالی شد.واسش میلداتم گذاشته بودم خخخخ.یه فنری داشت کهاستوانه داخلی رو به طرف طبلکا هل میداد و خمیده بود،میخواستم بدونم میشه با یه جنس بهتر جایگزینش کرد؟مثلا فنر یه وسیله دیگه که بهتر کار میده.چون احساس میکنم یه کم جا به جا زدن تفنگ واسه همینه که فنرش ضعیفه چون با دوربین که ور میرم تیر رو تیر میزنه،البته چند تیر اول

RE: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - faramarz - 2013-09-19 09:28 PM

سلام دوستان.
اقای دانشیار دوربینی که من خریدم یه پایه سرخود داره و هیچ پایه دیگه ای بهش وصل نمیشه.
من نمیدونم که چجوری عکس دوربین رو به سایت اپلود کنم و گرنه عکسش رو میفرستادم تا ببینید.
دوربین به بدنه تفنگ خیلی نزدیکه و از همین ترمزی که شما خریدید منم خریدم ولی بهش نخورد.و مجبور شدم که لاکه وسط ترمز رو در بیارم و فقط همون دوتا گیرره ترمز رو به پشت دوربین وصل کنم ولی بازم کارساز نشد و بازم دوربین خودشو عقب میکشید.
اگه شما شکل دوربین رو متوجه نشدید اسمش تو گوگل سرچ کنید و عکساشو نگاه کنید.
یا بگید که چطور میتونم که عکسش رو اپلود کنم تا بگذارم تو سایت؟
با این تفاصیل حالا من باید چیکار کنم که تکون نخوره؟
با تشکر.

RE: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - daneshyar - 2013-09-19 11:04 PM

(2013-09-19 09:28 PM)faramarz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.
اقای دانشیار دوربینی که من خریدم یه پایه سرخود داره و هیچ پایه دیگه ای بهش وصل نمیشه.
من نمیدونم که چجوری عکس دوربین رو به سایت اپلود کنم و گرنه عکسش رو میفرستادم تا ببینید.
دوربین به بدنه تفنگ خیلی نزدیکه و از همین ترمزی که شما خریدید منم خریدم ولی بهش نخورد.و مجبور شدم که لاکه وسط ترمز رو در بیارم و فقط همون دوتا گیرره ترمز رو به پشت دوربین وصل کنم ولی بازم کارساز نشد و بازم دوربین خودشو عقب میکشید.
اگه شما شکل دوربین رو متوجه نشدید اسمش تو گوگل سرچ کنید و عکساشو نگاه کنید.
یا بگید که چطور میتونم که عکسش رو اپلود کنم تا بگذارم تو سایت؟
با این تفاصیل حالا من باید چیکار کنم که تکون نخوره؟
با تشکر.
بله الان متوجه شدم.
راستش من راهی به جز تعویض پایه بلد نیستم.
باید بگردید ببینید از مدل پایتون بلند تر با پیچ ترمز گیر میاد یا نه؟
برای آپلود عکس هم از آپلود سنتر خود انجمن استفاده کنید.

RE: راهنمائی تعمیر دوربین سلاح - daneshyar - 2013-09-20 11:01 PM

(2013-09-20 10:49 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.ماجرا از این قراره که من یک دوربین عقاب طلایی4*32دارم که روی چینی میبندم و الان قاطی کرده و اولاش باید هر روز تنظیم میکردم و هر روز تنظیمش عوض میشد ولی حالا دیگه هردفعه که میزنم چند سانت با جای قبلی تفاوت داره.برای با کردنش هم مشکل دارم.حالا بنظر شما مشکل از کجاست.این دوربین یک قسمتی داره که برای تنظیم شفافیت هست که تا ته میپیچونم ولی آخرش هرز میخوره و در نمیاد.مجبورم لنز را در بیارم که توش را نگاه کنم.این لنز چشمی.http://uploadtak.com/images/a8923_DSC00536.jpg

اینم جایی که برای تنظیم شفافیت هست و درنمیاد.http://uploadtak.com/images/g761_DSC00539.jpg
این داخلش.http://uploadtak.com/images/q958_DSC00538.jpg
لطفا کمک کنید.Khansariha (8)
سلام

اول از همه بگم این دوربین اصلا دوربین خوبی نیست و حتی روی چینی هم خوب جواب نمیده پس خیلی ازش توقع نداشته باش.

برای باز کردن اون پیچ اول باید اینجا رو باز کنی.

اگه میگی اینجا تا ته باز نمیشه زیرش یه واشر فنری هست که مانع خروجش میشه(حالا خاصیتش چی هست ما که نفهمیدیم) باید با یه پنس خیلی دقیق درش بیاری اون وقت اون پیچ تنظیم درمیاد.

برای باز کردن کاملش صفحات 1 تا 3 همین تاپیک رو بخون اگه مشکلی بود در خدمتم.