شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: تعمیرات سلاح و تجهیزات تیراندازی (/forumdisplay.php?fid=98)
+--- موضوع: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی (/showthread.php?tid=1655)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - ALIANA-54-T06 - 2016-09-25 11:07 AM

(2016-09-23 12:42 PM)salehmaneshali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یه سوال دارم تفنگ من لوله ثابته (گاموcfxرویال) 1 چطور و با چه ابزار دم دستی میتوان داخل لوله رو تمیز کرد؟ 2 به ازا هر چند شات اینکار باید انجام بشه؟ 3 آیا از اسپری انژکتور شوی میشه برای داخل لوله اسپری کرد؟

Ali EstetaR
سلام دوست عزیز Khansariha (8)
[تصویر: 10058-3.jpg]
درخصوص سئوال اول (چطور و با چه ابزار دم دستی میتوان داخل لوله رو تمیز کرد؟)
بهتره از لوازم استاندارد تنظیف لوله استفاده کرد ولی اگر نبود باید گفت که بصورت ابتدائی و با وسایل دم دستی با چرب کردن داخل لوله مثل روغن چرخ و مقداری نخ کشی ریسمان با بستن مقداری پارچه پنبه ای میتوان داخل لوله را تمیز کرد باید دقت کرد که چند قطره روغن فقط داخل لوله وارد شود کافی هست و نباید به محلهای دیگری مثل سیلندر روغن وارد شود
سئوال دوم (به ازا هر چند شات اینکار باید انجام بشه؟)
بستگی داره اگر برای بازی و تفریح شلیک میکنید هر 1000 شلیک ولی اگر برای تارگت و هدفزنی یا مسابقات استفاده میکنید هر 200 تا 300 شلیک بهتره لوله تمیز گردد .
سئوال سوم (آیا از اسپری انژکتور شوی میشه برای داخل لوله اسپری کرد؟)
نباید زیاد استفاده کرد چون قدرت پاک کنندگیش خیلی بالاست و کمی خورندگی در بر داره ولی به مقدار کم مشکلی ندارد

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - salehmaneshali - 2016-09-25 10:00 PM

سلام علی آقا با تشکر از راهنمایی سریع و کارامدتون در خصوص تنظیف لوله و پرسش شما در خصوص مقاصد شلیک ، باید عرض کنم. ( بیشتر ش...)
و اما اگه توضیح کاملتری در مورد علت تفاوت تنظیف لوله در شلیکهای تفریحی با شلیکهای تارگت میدادیند بجا و شایسته بود

Ali EstetaR

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - mohammadmehdighasemi - 2017-05-20 01:10 AM

(2013-10-03 05:29 PM)masih.hunter نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دوستان حتما" تا بحال با مشگل خدمات و تامین قطعات حتی با وجود نمایندگی ها توی این زمینه (اسلحه بادی ) برخورد کردین این تاپیک رو برای دوستانی ایجاد کردیم که چنین مشگلاتی دارن.
مثال میزنم دوستی بودن که پیستون تفنگشون از انتهای دسته شکسته بود و توی بازار ایران متاسفانه پیستون دیانا 52 یا هر دیانا دیگه ای خیلی خیلی کم یاب هست یا اصلا" وجود خارجی نداره و اگه هم گیر بیاد با قیمتها خیلی نجومی عرضه میشه .
نبودن قطعات یدکی بزرگترین دقدقه دوستان تیرانداز هستش که ما با پشت کار این مشگل رو از پیش روی دوستان برداشتیم .

از همینجا به همه دوستان مژده بدم هر گونه قطعات یدکی که مربوط به اسلحه های بادی چه پی سی پی و چه اسپرنگ پیستون هستش رو ما می تونیم براشون با کیفت عالی طراحی و بسازیم با ضمانت و گارانتی مثال میزنم پیستون انواع تفنگ بادی فنری . انواع قطعات ماشه تفنگ فنری و پی سی پی ساخت انواع فنر البته فنرهای که توی بازارموجود نیست مثل دیانا 21 .25 ویشو 35 و......
انواع دستهای ساید کوکینگ انواع اهرمهای تفنگهای فنری وانواع لوله سر فنر .واشرهای سرسیلندر تفنگهای لول ثابت دیانا مثل 52 .(واشر 3 گل)و انواع پیچا و پینهای کم یاب تفنگهای بادی و حتی ما میتونیم قطعات انواع تلمبه های پنوماتیک رو هم براتون تولید کنیم . دوستان ما میتونیم در زمینه تعمیرات هم به شما خدمات بدیم .

اینهم پیستون وطنی که فوقالعاد دقیق تراش خورده و بعد از ساخت روش عملیات حرارتی انجام شده تا به سختی نمونه اصلی برسه پیستون سختی سنجی شده و نمونه حتی به مراتب بهتر از اصلیه چون مشگل در امدن شفت ار داخل پیستون در این نمونه میشه گفت غیر ممکنه از لحاظ وزنی هم دقیقا" با پستون اصلی یکیه 311 گرم .
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دوستان اگه سفارش قطعه ای داشتن میتونند با دوستان مدیر هماهنگ کنند .

موفق سر بلند باشید .

سلام
بنده یک فنر شادو هزار (فابریک)لازم دارم

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - amogoli - 2017-12-22 07:19 PM

سلام
مخزن پی1000تاریخ جدید برا خرید پیدا میشه؟

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - siavashpayam - 2017-12-23 04:38 PM

(2016-09-23 12:42 PM)salehmaneshali نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان یه سوال دارم تفنگ من لوله ثابته (گاموcfxرویال) 1 چطور و با چه ابزار دم دستی میتوان داخل لوله رو تمیز کرد؟ 2 به ازا هر چند شات اینکار باید انجام بشه؟ 3 آیا از اسپری انژکتور شوی میشه برای داخل لوله اسپری کرد؟

Ali EstetaR

نخ ماهیگیری،پارچه نخی(ترجیحا سفید رنگ)،اسپری دبلیو دی ۴۰ و اگر نبود ناهید خشک،به اندازه یک و نیم برابر درازای لوله تفنگ نخ ماهیگیری ببرید،سرش رو یه حلقه کوچک بزنید،پارچه نخی رو در تکه های مستطیل شکل و به اندازه ای ببرید که اگر دو بار تا بزنید از لوله با فشار رد بشه،با اسپری یک تکه از پارچه نخی رو که بریدید چرب کنید،نخ ماهیگیری رو از ته لوله وارد کنید ،طوری که حلقه ته لوله بمونه،پارچه رو توی حلقه بذارید و از سر لول نخ رو بکشید،اگر سایز پارچه که بریدید درست باشه صدایی شبیه سوت زدن ولی بم به گوش میرسه و پارچه رو باید با فشار از سرلول دربیارید،وقتی پارچه اومد بیرون کثیف هست،اینکار رو انقدر تکرار کنید که پارچه دیگه کثیف نباشه،بعد نوبت پارچه خشک هست،انقدر پارچه خشک بکشید که دیگه پارچه ها وقتی میان بیرون چرب نباشن،لوله تمیز شده،فیلمش هم توی یوتیوب هست اگر بد توضیح دادم از اونجا ببینید

RE: طراحی وتعمیر انواع قطعات تفنگ بادی - Tazevared - 2021-04-14 11:28 PM

عرض سلام و احترام
دوستان من نیاز دارم پی سی پی سوماترا ۲۵۰۰ رو تعمیر کنم.اگه لطف کنید یکی از بزرگواران رو معرفی کنید ممنون میشم