شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
شکار کبوتر چاهی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش شکار انواع حیوانات (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: شکار کبوتر چاهی (/showthread.php?tid=1644)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: شکار کبوتر چاهی - mster - 2013-09-11 10:23 PM

(2013-09-11 10:03 PM)mbiglari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اما جایی رو پیدا کردم که فک نکنم کسی تا بحال همچین جایی رو پیدا کرده باشه توی یه مجتمع اپارتمانی وقتی میرم طبقه چهارم که خونه فامیلمونه توی بالکون میشینم هی تیر در می کنم شاید هر دقیقه ۳ ۴ تا میان میشینن کنار نمای بیرونی اپارتمانا اما بعد از کلی خطا زدن یکی رو زدم که از گوشتش خوشم نیومد خیلی سفت بود من کبابش کردم شاید کارم اشتباه بوده در مورد نحوه پختش.من اسلحم شادو ۱۰۰۰ با ساچمه پرو مگنوم اما انگار به بعضیاشون اصلا کارگر نیست فقط یکم پر میریزه بعدم فلنگو میبندن در میرن.

مشکل پر ریختن از کم قدرت بودن تفنگ شما نیست از برخورد نکردن ساچمه به کیل زون هست
اکثرا وقتی پر زیاد میریزه یعنی به اطراف کبوتر ساچمه خورده و پر ها رو کنده
در اون یک موردی که شکار کردید اثر ساچمه رو کبوتر به چه صورت بودKhansariha (8) ساچمه ازش رد شده بود ؟

RE: شکار کبوتر چاهی - mbiglari - 2013-09-11 10:29 PM

ساچمه رفته بود توی سینش اما رد نشده بود بعدم هر چقدر گشتم ساچمرو توی سینش پیدا نکردم تخریبشم اندازه نوک یه انگشت بود تفنگم ۴.۵ است
فاصله ۱۲ یا کمی کمتر

RE: شکار کبوتر چاهی - mster - 2013-09-11 11:00 PM

12 متر واسه شادو هیچی نیست و ساچمه حتما از یه جا در اومده که شما پیدا نکردی
قرار نیست جای ساچمه بزرگ و وحشتناک باشه که همون یه سوراخ کوچیکه دیگه
شما فقط دوربین نصب کن و به کیل زون شلیک کن آمار شکارت میره بالا

RE: شکار کبوتر چاهی - royal - 2013-09-12 01:33 AM

دوستان ماشالله عجب بحثی شده این کبوتر چاهی خخخخخخخ اما دوستان از همین حالا به فکرشون باشید چون فصلشون رسیده و الان تو دسته های بزرگ طرفای ما در حال تردد هستن باید یه ایست و بازرسی سر راهشون بزارم خخخخخخخخخخ

بهترین راه شکارشون کمین در کنار سرچشمه ها و ابشخور ها هستش اونم اولای صبح برید تو کمین گاه من معمولا با کمی شاخه و برگ برای خودم یه کمین گاه درست میکنم که زیادم بزرگ نیست اما خوب جواب گرفتم Khansariha (8)

(2013-09-11 10:29 PM)mbiglari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ساچمه رفته بود توی سینش اما رد نشده بود بعدم هر چقدر گشتم ساچمرو توی سینش پیدا نکردم تخریبشم اندازه نوک یه انگشت بود تفنگم ۴.۵ است
فاصله ۱۲ یا کمی کمتر

دوست عزی شادو من باهاش به راحتی تا 40 متر هم کبوتر زدم 12 متر که چیزی نیست مطمنن مشکل از تیر اندازی شماست در ضمن از پرومگنوم استفاده کنید Khansariha (8)

RE: شکار کبوتر چاهی - melalis - 2013-09-12 09:48 AM

(2013-09-12 01:33 AM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان ماشالله عجب بحثی شده این کبوتر چاهی خخخخخخخ اما دوستان از همین حالا به فکرشون باشید چون فصلشون رسیده و الان تو دسته های بزرگ طرفای ما در حال تردد هستن باید یه ایست و بازرسی سر راهشون بزارم خخخخخخخخخخ

بهترین راه شکارشون کمین در کنار سرچشمه ها و ابشخور ها هستش اونم اولای صبح برید تو کمین گاه من معمولا با کمی شاخه و برگ برای خودم یه کمین گاه درست میکنم که زیادم بزرگ نیست اما خوب جواب گرفتم Khansariha (8)

(2013-09-11 10:29 PM)mbiglari نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فاصله ۱۲ یا کمی کمتر

دوست عزی شادو من باهاش به راحتی تا 40 متر هم کبوتر زدم 12 متر که چیزی نیست مطمنن مشکل از تیر اندازی شماست در ضمن از پرومگنوم استفاده کنید Khansariha (8)

کفتر چاهی یکی از پرنده هایی هست که خیلی سگ جونه باید به کیل زون هاش شلیک کنید ترجیها تا در جا بیوفته

RE: شکار کبوتر چاهی - shekarchikoohestan - 2013-09-12 10:46 AM

(2013-09-12 09:48 AM)melalis نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-12 01:33 AM)royal نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

فاصله ۱۲ یا کمی کمتر

کفتر چاهی یکی از پرنده هایی هست که خیلی سگ جونه باید به کیل زون هاش شلیک کنید ترجیها تا در جا بیوفته
با سلام خدمت ههه دوستان عزیز
به نظر من اگه بتونی که به کتف بالش هم شلیک کنی و تفنگت قدرت شکوندشون رو داشته باشه چون قدرت دویدن ندارن گیر میفتن.یعنی بتونی بالش رو از کار بندازی.البته اگه رو نقطه های کیل زون تکیه کنی دیگه 100% گیرت میاد.من این پرونده ها رو با اسلحه بادی زیاد زدم بدن های خیلی سفتی داره و تفنگ هم نباید ضعیف باشه.ایشالا روزیتان فروان باشه .

RE: شکار کبوتر چاهی - ham - 2013-09-12 12:26 PM

(2013-09-12 09:55 AM)kooshan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
!!!!!!(290):Khansariha (290)

دوست عزیز این تاپیک مربوط به شکاره و همه دوستانی که میان و به این تاپیک سر میزنند به شکار علاقه مندن.(جدایی از این بحث که شکار صحیح هست یا نه).تو این سایت بحث های زیادی در مورد گناه داشتن و نداشتن شکار پرنده ها و حلال و حروم بودنشون شده.میتونید تاپیکهای مربوطه رو پیدا کنید و مطالعه بفرمایید.
اگه دوست دارید تو بحث شرکت کنید در رابطه با خود موضوع وارد بحث بشید وپست های مفید بذارید و اگرم از شکار متنفرید راحترین کار اینه که(محترمانه) به این تاپیک سر نزدید و از گذاشتن پست های اسپم خودداری کنید.
مرسی
Khansariha (8)

RE: شکار کبوتر چاهی - snap - 2013-10-06 09:11 PM

سلام به همه ی شکار چیان
با توجه به تجربه ای که من در شکار کبوتر به دست اورم فهمیدم که کبوتر ها در بعدازظهر ها (1تا 2ساعت مانده به اذان) کسل و خسته تر از صبح هستند و برای استراحت روی درختان وسیم های برق می نشینند و شکار انها راحت تر است و شکارچی میتواند بیشتر به انها نزدیک شود Khansariha (256)

RE: شکار کبوتر چاهی - mik - 2013-12-12 12:16 PM

با سلام
کبوتر های چاهی در چه ساعتی از صبح در آشیانه ( مثلا یک سوله ) خود هستند یعنی به محض طلوع خورشید می روند یا هستند ؟

RE: شکار کبوتر چاهی - ham - 2013-12-12 12:51 PM

رفتار کبوتر چاهی بسته به فصول سال متفاوت هست.
به این صورت که در تابستان یه دلیل زادو ولد صبح ها بصورت تکی یا دوتایی دیده میشن و شکارشون هم راحته.ولی شکار در چنین فصلی ممنوع و دور از انسانیته.

در اواخر تابستان و اوایل پاییز بیشتر بصورت گله ای پرواز میکنن و شکارشون هم نسبتا سخت میشه. ولی در اوایل صبح بخاطر سردی هوا بر روی سیمهای برق و بعضی سوله ها آفتاب میگیره (که بهترین زمان شکارش با تفنگ بادی هم همین موقس).