شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
شکار کبوتر چاهی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش شکار انواع حیوانات (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: شکار کبوتر چاهی (/showthread.php?tid=1644)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: شکار کبوتر چاهی - greenaref - 2013-09-10 09:17 PM

(2013-09-10 06:09 PM)mster نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مشکل من اینجاست که وسعت زمین های کشاورزی زیاده
از اینجا پامیشن میرن بعدی بعدی بعدی همه جا هم پر از ذرت و گندم جو هرچی ریختم واسشون نگاه هم نمیکنن

یک چیز دیگه هم که تجربه کردم این که وقتی از کمین گاه شکار میکنید بعد از شلیک سریع نیایین بیرون اگه ببیننتون میفهمن تله بوده یگه نمیان بزارید همشون از منطقه دور شن بعد برین شکار رو بردارید

میگم اون منطقه آب هم داره.یعنی چشمه یا رود یا آبگیری چیزی داره؟Khansariha (8)

RE: شکار کبوتر چاهی - bycal - 2013-09-11 12:21 AM

برای شکار کبوتر چه از نوع جنگلی چه از نوع چاهی بسته به شرایط محلی و منطقه ای کمی تفاوت داره
معمولا برای نوع چاهی استفاده از دکو خیلی خوب جواب میده اونم در محل هایی که معمولا بیشتر پیداشون میشه طرف ما کبوتر های چاهی به خاطر اینکه کوهستانیه در دو محل بیشتر میشه اونا رو شکار کرد یکی در روی صخره های مشرف به محل زندگیشون یکی هم سر قنات ها برای اب خوردن که چون خیلی خیلی با احتیاطن از جایی برای اب خوردن استفاده میکنن که کمتر ادم رد بشه و معمولا در یک دسته برای اب خوردن میان و گاه تا یک ساعت ممکنه در یک بلندی بشینن و منتظر فرصت مناسب بشن و معمولا همیشه یکی از دیگران جلوتر میاد سر چشمه و به محض اینکه اون اومد پایین بقیه به سرعت میان و اب میخورن و میرن که بهترین فرصت برای شکارشون هست (تا جاییکه امکان داره بزارین اب بخورن بعد.....).
در بعد از ضهرها که هنوز خورشید روی کوه یا تپه هست تمایل بیشتر به نشستن دارن تا قسمت سایه که افتاب گیر نیست.
محلی که میخواین مستقر بشین رو هم طوری انتخاب کنید که بتونین موقعی که با هم میان اب بخورن به صورت خطی در مسیر ساچمه قرار بگیرن اینجوری نتیجه استفاده از یک شلیک بسیار رضایت بخش تر هست.
استفاده از دکو اینجاها برای جلب اعتماد بد نیست البته بعضی مواقع میتونه کاملا نتیجه عکس بده یعنی دسته کبوتر ها رو فراری بده که میتونین امتحان کنین و نتیجه رو تجربه کنید.
برای دکو هم که خودتون استادین میتونین از قلک های پلاستیکی استفاده کنین و با نصف کردن قلک و رنگ امیزی چند تا دکو بسازین البته نحوه چینش و تعداد دکو هم خیلی مهمه دکو ها نیاز نیست حتما سر داشته باشن مهم رنگ امیزی و سلیقه شما در رنگ هست
(ببخشید تجربه شخصیم هست و حتما قابل استناد در همه جا شاید نباشه) تعداد دکو ها حداکثر 6 تا 8 تا خوبه و نحوه چیدن هم با فاصله یک متر از هم و دو تا رو به صورت جفت و حالت عمود بر هم بزارین و یکی رو دورتر به حالت نگهبان و یکی دو تا رو هم کمی دورتر با فاصله و جدای از هم ........معمولا کبوترهای واقعی تمایل دارن پهلوی این تک ها بشینن.
در پایان به عنوان برادر کوچکتون چون فصل شکار نزدیکه اینه که همه ما رعایت تعداد شکار رو بکنیم و انصاف رو در تعداد شکار مثل همیشه از یاد نبریم.
این عکس هم تقدیم به همه دوستان عاشق شکار اونم کبوتر چاهی.(صرفا جهت اینکه تاپیک رنگ و بوی شکار کبوتر چاهی رو بده و الا جاش اینجا نبود......)
سال قبل سلاح 5 تیر بایکال
ساچمه 5
فاصله 50 -40 متر
چوک F

RE: شکار کبوتر چاهی - mster - 2013-09-11 09:42 AM

نقل قول :میگم اون منطقه آب هم داره.یعنی چشمه یا رود یا آبگیری چیزی داره؟Khansariha (8)

هر زمین کشاورزی یه استخر آب و یک جوی آب هم داره دیگه
واسه آب خوردن چون میرن سر استخر آدم جرات نداره تیر بندازه استخر یارو سوراخ میشه میاد سولاخ یولاخت میکنهKhansariha (219)

RE: شکار کبوتر چاهی - ham - 2013-09-11 03:07 PM

دوستان موارد خوبی رو اشاره کردن.فقط یکی دیگه از جاهایی که این پرنده خیلی علاقه داره قلعه ها و آسیابهای خشتی و گلی قدیمی و متروکه هست که من زیاد از این کمینگاهها استفاده کردم و موفق بودم.فقط نباید خودتونو نشونشون بدید.
دوتا عکس قدیمی از شکار کبوتر چاهی

RE: شکار کبوتر چاهی - mik - 2013-09-11 05:11 PM

باسلام
دوستان کبوتر چاهی بیشتر در چاهای عمیق قنات هست یا کم عمق ها؟

RE: شکار کبوتر چاهی - mster - 2013-09-11 05:42 PM

(2013-09-11 05:11 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام
دوستان کبوتر چاهی بیشتر در چاهای عمیق قنات هست یا کم عمق ها؟

در حال حاضر کمتر در قنات ها دیده میشه
من هر چاهی که دیدم اگرم کبوتر داشته 2 تا 3 تا جفت بیشتر نداشته و همه میرن تویه سقف سوله ها خونه میکنن

RE: شکار کبوتر چاهی - mahde - 2013-09-11 06:44 PM

باسلام
بايد خدمت دوستان بگم بهترين جا براي شكار كبوتر چاهي تو چاه قنات هاس
البته اگه شبا برين ميتونين بادست خيلي پر برگردين
من خودم چند شب با رفيقام رفتم خيلي حال داد
بلد نيستم عكس بذارم وگرنه عكساشو براتون ميذاشتم

RE: شکار کبوتر چاهی - omidsoltani - 2013-09-11 08:22 PM

(2013-09-11 06:44 PM)mahde نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

بنظر من لذت شکار کبوتر چاهی تو سختی شکارشه اونم با تفنگ بادی نه ساچمه ای و نه رفتن سر چاه و تور انداختن و ...
Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: شکار کبوتر چاهی - mehrdadjan - 2013-09-11 09:24 PM

(2013-09-11 08:22 PM)omidsoltani نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2013-09-11 06:44 PM)mahde نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام

بنظر من لذت شکار کبوتر چاهی تو سختی شکارشه اونم با تفنگ بادی نه ساچمه ای و نه رفتن سر چاه و تور انداختن و ...
Khansariha (8)Khansariha (8)

من هم با شما موافقم شکار در روز اونم با بادی لذت بخشه Khansariha (219)اما
با شکار در هنگام شب موافق نیستم Khansariha (367)
من بیشتر برای شکار این پرنده دور گاوداریها را میگردمKhansariha (8)

RE: شکار کبوتر چاهی - mbiglari - 2013-09-11 10:03 PM

اما جایی رو پیدا کردم که فک نکنم کسی تا بحال همچین جایی رو پیدا کرده باشه توی یه مجتمع اپارتمانی وقتی میرم طبقه چهارم که خونه فامیلمونه توی بالکون میشینم هی تیر در می کنم شاید هر دقیقه ۳ ۴ تا میان میشینن کنار نمای بیرونی اپارتمانا اما بعد از کلی خطا زدن یکی رو زدم که از گوشتش خوشم نیومد خیلی سفت بود من کبابش کردم شاید کارم اشتباه بوده در مورد نحوه پختش.من اسلحم شادو ۱۰۰۰ با ساچمه پرو مگنوم اما انگار به بعضیاشون اصلا کارگر نیست فقط یکم پر میریزه بعدم فلنگو میبندن در میرن.