شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
شکار کبوتر چاهی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش شکار انواع حیوانات (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: شکار کبوتر چاهی (/showthread.php?tid=1644)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: شکار کبوتر چاهی - karbakhsh - 2015-09-24 09:57 PM

اینو توی اشپزی با گوشت شکار فراوان در موردش بحث شده.

RE: شکار کبوتر چاهی - hossinmahmodi.1376 - 2015-11-07 01:53 PM

باسلام فرق بین کبوتر چاهی اهلی و وحشی کدام است من خودم چندبار اشتباهی اهلی زدم؟

حسین محمودی

با سلام آیا نر و ماده بودنشون(کبوتر چاهی) را چگونه میشود تشخیص داد

حسین محمودی

RE: شکار کبوتر چاهی - mik - 2015-12-05 12:30 PM

با سلام
دوستان در چاه هایی که نزدیک سیلو ها هستن و کبوتر ها هر روز برای چرا میان سیلو چه زمانی از روز در این موقع از سال کبوتر ها دوباره بر می گردن داخل چاه ؟
Khansariha (8)

RE: شکار کبوتر چاهی - rezakabk - 2015-12-05 05:41 PM

(2015-12-05 12:30 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوستان در چاه هایی که نزدیک سیلو ها هستن و کبوتر ها هر روز برای چرا میان سیلو چه زمانی از روز در این موقع از سال کبوتر ها دوباره بر می گردن داخل چاه ؟
Khansariha (8)

با سلام
تا اونجا که من تجربه دارم اگه کفترها واسه تغذیه برن به سیلو و انبار شبو هم همونجا میمونن
ولی کفترهایی که تو چاه به سر میبرن شبو همون دم غروبی میان به چاه

RE: شکار کبوتر چاهی - mik - 2015-12-05 07:46 PM

(2015-12-05 05:41 PM)rezakabk نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2015-12-05 12:30 PM)mik نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
Khansariha (8)

با سلام
تا اونجا که من تجربه دارم اگه کفترها واسه تغذیه برن به سیلو و انبار شبو هم همونجا میمونن
ولی کفترهایی که تو چاه به سر میبرن شبو همون دم غروبی میان به چاه
ممنون ولی این یک مورد رو مطمئن هستم که شب رو بر می گردن چون صبح ها همیشه می بینم که گله گله میان سیلو خیلی حال میده سر راهشون کمین کنی و .... ولی مشکل اینه که یک گله ها بزرگ هستن و تیر زدن داخلشون کار اشتباهیه و باعث زخمی شدن تعداد زیادی میشه و دو این که چون مسیرشون نزدیک جاده هست ممکنه خودت جای اونا شکار بشی حالا سوالم اینه امکان داره ظهر دوباره برگردن داخل چاه ها ؟

RE: شکار کبوتر چاهی - rezakabk - 2015-12-05 10:07 PM

احتمالا بسته به منطقه رفتار کفترها با هم فرق داشته باشه
سمت ما(مشهد)کفترها اکثرا داخل سالن های کارخونه ای و انباری و سوله های ذخیره گندم شبو سپری میکنن در حالی که اطراف همین سالن ها پر از چاه و قناته
من اطراف ظهرم دیدم سر چاه ها کفتر باشه ولی بیشتر دم غروب دیدمشون

RE: شکار کبوتر چاهی - meysamhunter - 2015-12-10 06:46 PM

سلام خدمت دوستان گل!
من کفترچاهی زیاد شکارکردم،وقتایی که بخوام با .....شکارشون کنم معمولا میرم تو سوله ها و زیر سقف های شیروانی بلند چون کفترهایی که اینجورجاها زنی میکنن رفت و امد ادمهارو زیاددیدن و میتونید ازفواصل خیلی نزدیک بهشون شلیک کنین.ولی برای شکارکفترچاهی با ساچمه زنی نمیشه رفت تو سوله هاو ساختمون ها شلیک کرد چون صدای اسلحه زیاده.ولی باساچمه زنی معمولا میرم اطراف شهر تو زمین های کشاورزی و روی دکل های برق و منبع های اب.مخصوصا الان که فصل کشت گندم و جو هستش و روی زمین ها پرازگندمه و گله ای میشینن.چندروز پیش ازکناریه روستا ردمیشدم که چشمم به دکل فشارقویه پشت روستا افتاد که یه گله س حدودا 290تایی روش کفترچاهی نشسته بود و هوا هم داشت تاریک میشد.باماشین رفتم زیر دکل وبااولین شلیک تا افتاد و پرواز کردن یه دور چرخیدن دور دکل و وقتی ارتفاعشون و واسه نشستن دوباره کم کردن دوباره شلیک کردم و تای دیگه افتاد که یکیشون زخمی شد و رفت تو بوته های گز گم شد.بعدش پرواز کردن رفتن رودکل بعدی نشستن و دوباره باسرعت بهشون نزدیک شدم و شلیک بعدی و تاافتادودیگه هم فشنگ توکیف قنداق نبود.خلاصه تاکبوتر چاق و چله گیرم اومد وچون هوادرحال تاریک شدن بود داشتن واس خوابیدن جامیگرفتن براهمین وقتی شلیک میکردم دوتادورمیچرخیدن و دوباره مینشستن.وقتی هم سرشون و بریدم میدیدم چینه دان همشون پر از گندم و اب بودبراهمینم خپل و سنگین شده بودن.ببخشید اگه زیاد پرحرفی کردم ضمنا 2تا شلیک اولم فشنگ شماره 4مهام بود و شلیک اخر ساچمه نمره BBیا همون 63تایی.

ببخشیدمنظورم ازگله ی 290تایی همون گله ی 200تایی بود.اشتباه تایپی بود

RE: شکار کبوتر چاهی - naeem - 2015-12-10 09:05 PM

سلام خدمت دوستان گل!
من کفترچاهی زیاد شکارکردم،وقتایی که بخوام با تفنگ بادی شکارشون کنم معمولا میرم تو سوله ها و زیر سقف های شیروانی بلند چون کفترهایی که اینجورجاها زنی................................

باسلام
دوست عزیز، برادر محترم،
آخه چه خبره مگه ، 2 تا زدی بسه ، نه 3تا ، نه 5تا........فکر کنم اگه فشنگ داشتی همه رو کشته بودی....
یه تعدادی زخمی که در رفتن و به زودی میمیرن و تعداد زیادی رو هم شکار کردی و سر بریدی!!!!
والا نه این روش شکار است و نه این مرام شکارچی است!!!!!
از حرف های من ناراحت نشوید که من کوچک شما و بقیه دوستان هستم....به حرفهای من یکم فکر کنید لطفا....بقیه (شامل دوستان شما، همشهریاتون، فرزندان شما، نوه هاتون و .......همه حق شکار دارند) اگر خدا قدرتی در اختیار شما گذاشت ، به دیگران نیز حق بدهید و همینطور مجال استفاده ، تا همه چیز برای همه بماندو همیشه بماند.
یک توصیه دوستانه:
از من به شما تو صیه در شکار هیچوقت تمام فشنگاتون رو مصرف نکنید و در برگشت حداقل چنتا فشنگ همراه خودتون نگه دارید، چون سلاح بدون فشنگ مثل یک تکه چوب میباشد (مثل مار خوش خط و خالیه که نگاه خیلیا دنبالشه).....

عزیز مایی ومن مخلص شما هستم.....
موفق باشید.

RE: شکار کبوتر چاهی - alimaleki - 2015-12-10 09:18 PM

سلام دوستان عزیزKhansariha (8)Khansariha (8) همین کارها رو کردند که شکار ممنوع همه دشمن شکارچی ها شدند Khansariha (367) تازه این خوبه دوسه روز پیش چند نفر را گرفتند که 11 راس قوچ را قتل عام کردند Khansariha (367)Khansariha (367) دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
شرمنده دوستان اگر تکراری است بعضی وقتها ادم مجبور میشه Khansariha (367)Khansariha (367) باتشکرKhansariha (8)Khansariha (8)

RE: شکار کبوتر چاهی - karbakhsh - 2015-12-11 12:49 AM

دوستان همه دوستار طبیعت و حیواناتیم. Khansariha (8)Khansariha (8) اگر انصاف رعایت بشه و همی ماها که انگشتمون رو ماشه هسته به یه چیزهایی پابند بشیم هیچ گاه باعث خجالت خودمون و دیگران نمیشیم. کبوتر چاهی پرنده ای هسته که وقتی هیچی نداری اون کارتون راه میندازه یعنی یه بیمه هسته. پس باید هواشم داشته باشیم. دمتون گرم