شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
شکار کبوتر چاهی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش شکار انواع حیوانات (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: شکار کبوتر چاهی (/showthread.php?tid=1644)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: شکار کبوتر چاهی - torbo - 2014-12-08 07:26 PM

سلام بزرگواران
یه سوال من پرندگان زیادی دیدم که میخاستم شکارشون کنم ولی با خودم میگم نکنه حرومه منصرف میشم، مثلا شما یه پرنده میبینید که تاحالا ندیدیدش از کجا میفهمید حلاله؟
مثلا من یه پرنده دیدم مثل کبک بود ولی تیهو نبودا ولی پهن نشسته بود روزمین یه زره نگاش کردم منصرف شدم رفتم طرفش دوید یه ۲۰متری بعد گم شد رنگشم مث خاک بود
ببخشید میدونم جاش اینجا نیست ولی جای خوبی نجستم

RE: شکار کبوتر چاهی - karbakhsh - 2014-12-08 07:54 PM

جاش اینجا نیست ولی فکر کنم اول باید چینه دان و سنگدان هر دو را داشته باشه. دوم;موقع پرواز پر زدنش بیشتر از نزدنش باشه و سوم; پنجه پاهاش باید مثل مرغ معمولی باشه یعنی هم باز و هم ناخن دار. حالا چگونه تا پرنده رو میبینی اونم رو زمین این علامتها رو تشخیص بدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Khansariha (226)

RE: شکار کبوتر چاهی - rezakabk - 2014-12-08 09:04 PM

باسلام
درباره موضوع حلال و حرام بودن گوشت پرنده گمونم تایپیک مخصوصش هست تو انجمن ولی خوب سوال پرسیدین ماهم جواب میدیم؛؛گرچه در این تایپیک موجب برافروزی غضب مدیران خواهد شد
1. مقایسه مدت بال زدن با صاف نگه داشتن بالها (مقایسه دفیف با صفیف)

هر پرنده ای که به هنگام پرواز، مدت بال زدنش بیشتر از صاف نگه داشتن بالهایش باشد، حلال گوشت است مانند کبوتر و اگر برعکس بود یعنی کمتر بال می زد و بیشتر بالهایش را صاف نگه می داشت، چنین پرنده ای حرام گوشت خواهد بود مانند عقاب.

2. داشتن «چینه دان» یا «سنگ دان» یا «تیغه پشت پا»

اگر پرنده ای تنها یکی از این سه مورد را داشت پرنده ای حلال گوشت است و اگر به کلی فاقد این سه بود حرام گوشت خواهد بود.

RE: شکار کبوتر چاهی - mik - 2014-12-20 08:38 PM

با سلام
منظور دوستمون این بود که معمولا اگر کبک داخل ارتفاع باشه و شما از بالای سرش بری اول سریع بال میزنه از زمین بلند میشه بعد یک مسافت طولانی بال هاشو باز نگه میداره و بعد دوباره فرود میاد فکر کنم منظور دوستمون همین لحظه بوده ولی خدایی هیچی صدای بال زدن کبک نمیشه.....

RE: شکار کبوتر چاهی - Zba - 2014-12-20 08:50 PM

بله....ممکنه که منظورشون این باشهKhansariha (8)
اما واقعا هیچی صدای بال زدن کبک نمیشه...................

از مدیران معذرت میخوام که بحث به بیراهه کشده شدKhansariha (8)

RE: شکار کبوتر چاهی - rezakabk - 2014-12-20 10:49 PM

(2014-12-20 06:57 PM)huntergun نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز .جاتون خالی چن روز پیش رفته بودم کوه.البته باید بگم که منطقه ی ما.کاملا" کوهستانی و صخره ای هست.خلاصه از بالای ی صخره خیلی بلند حدود 10تایی کفتر بلند شد که تا منو دیدن ازم فاصله گرفتن البته ی فشنگ 5 همزدم بینشون که به قول دوستان چنان مانوری دادن که به هیچکدومشون نگرفت البته فاصله هم زیاد بود حدودا" 30 متری که واسه ی فشنگ شماره5 خوب نیست وکم جون میشهKhansariha (290)
راستی دادا در مورد حلال وحروم بودن .بال زدن کانلا" صادق نیست.چون پرنده ای مثل کبک که حلال گوشته به دلیل وزن زیاد بدن نسبت به بال هاش کمتر بال میزنه وبیشتر بال هاشو ثابت نگه میدارهKhansariha (8)

با سلام
دوست عزیز شما اگه به آخرین جمله هم توجه می کردین خوب بود؛اونجا گفتم اگه یکی از سه شرطو داشته باشه حلال گوشته که کبک هم چینه دان داره و هم سنگدان!!!زائده پشت پاهم که تو جنس نرش کاملا مشخصه علاوه بر اون کبک فقط در صورتی با باز کردن بالهاش و بدون پر زدن پرواز میکنه که به سمت پایین دامنه در حال پرواز باشه وگرنه من تا حالا ندیدم کبک وقتی به سمت بالا پرواز می کنه یا زمانی که تو منطقه نسبتا مسطح در حال پروازه بدون بال زدن بتونه پرواز کنه در حالی که پرندگانی مثل عقاب و شاهین برخلاف کبک بدون اینکه بال بزنند به راحتی اوج می گیرند
Khansariha (256)Khansariha (256)

RE: شکار کبوتر چاهی - huntergun - 2014-12-22 08:28 AM

دادا در کل بیا از روی این موضوع بگذریم.منم همچنان روی مسله ی بال زدن روی حرفم هستم.سنگدان وچینه دان و زائدهی پشت پا و...که باید پرنده روتوی دست خودت داشته باشی تا بگی اینا رو داره یا نه.پس بحث روی پرنده ی در حال پروازه.حالا به طور مثال "دار کوب" که گوشتش حرومه.در دقیقه شونصدتا بال میزنه.پس این دلیل حلال گوشت بودن نیست.Khansariha (256)
دوستان ببخشید تایپیک رو به بیراهه کشوندیم
Khansariha (8)

RE: شکار کبوتر چاهی - karbakhsh - 2015-01-09 08:43 PM

امروز رفتم برای ارضا حس اشکار. دوستان کرمانی اگر مثل بنده در این اوضاع بدون پروان و خانه نشینی میخوان خودشون ارضا کنن کنر سیلو جاده ماهان صبح زود درست وقتی افتاب در میاد دسته های بزرگ کفتر چنتا دور میچرخن و میرن چرا. اگر بموقع برسین میتونین چنتا بزنین. امروز رفتم و زمانی که نشستن روی زمین ی تیر و بعد روی هوا دو تا تیر دیگه نتیجشم خوب بود. دیگه فعلا همینه و باید ساخت. Khansariha (290)Khansariha (290)

RE: شکار کبوتر چاهی - ataei - 2015-08-02 11:03 AM

باسلام خدمت دوستان Khansariha (48)

روش شکارکفتر چاهی دراصفهان کمی متفاوته باتوجه به فرمایش صحیح دوستان درخصوص هوش و زیرکی بالای این پرنده نحوه شکار آسان این پرنده (باتفنگ شکاری )رابرای عزیزان توضیح میدم .

اول شکار اون درچاه یاقنات
بااستفاده از سی متر طناب متوسط که سرطناب چند قوطی خالی کنسرو بسته به نوعی که باتکان دادن آن صداایجادشود سرچاه یاقنات ایستاده و یک نفر انتهای طناب را به کمر بسته و آن راداخل چاه می اندازه باتکون دادن آن کفتر های داخل چاه به بیرون پرواز میکنن که بعد از بیرون اومدن اونها باهوازنی اونها راشکار میکنید .توجه به چندنکته ضروریه

1- تاکید میکنم حتما شخص طناب انداز (دولچی ) با تیراندازها کنار هم بایستند به هیچ عنوان روبروی هم یا دور چاه یا قنات نایستند اولا خطرداره که به سمت هم تیر بندازند دوم هنگام خروج کبوتر از چاه اگر همه یک طرف چاه باشند بالاجبار کفتر مسیر روبرو را انتخاب کرده و هوازنی اون خیلی راحت میشه

2- اگر چاهها بصورت متصل به هم هستند به دلیل راه داشتن قنات ها به هم یک نفر همیشه قنات جلویی باشه چون احتمال اینکه ازچاه بعدی خارج بشند زیاده

3- زمان اینکار در تابستان ساعت 10 صبح تا حدود 14 میباشد و یکساعت به غروب آفتاب

4- لذت این روش شکار فوق العاده است و خسته نمیشید

روش دوم چراگاه یا آبشخور کبوتر

دراین روش شمامحل چرای کبوتر یا محل خوردن آب آن راپیدامیکنید وبا استفاده از چند کفتر همرنگ و دست آموز و کاشتن آنها درفاصله حدود سی متری اقدام به شکار میکنید به نوعی که خودتان را استتار نموده وهنگام نشستن کبوتر اقدام به تیر اندازی میکنید اگر کبوتری دست آموز داشته باشید که هنگام دیدن کفتر چاهی درآسمان آن رارها کنید و آن نزد کفترهای کاشته شده شما برود حتما حتما کفترچاهی فریب خورده و به سمت شما می آید در این روش شکارکفترها غالبا بصورت چندتایی و دسته جمعی می آیند که اگر تبحر در هوازنی داشته باشید میتوانید بایک شلیک چند کبوتر هم شکار کنید (مثل من ) زمان آن غالبا از طلوع آفتاب به مدت سه ساعت و ازساعت 13الی 16 می باشد.

روش سوم

دراین روش که اکثر شکارچیان مبتدی استفاده میکنند تعقیب کبوتر و نزدیک شدن به آن می باشد که باتوجه به هوش کبوتر اصلا کارآمد نبوده وباعث کلافه شدن شما می شود

امیدوارم خوشتان آمده باشد . عطاییKhansariha (219)Khansariha (219)

RE: شکار کبوتر چاهی - emino - 2015-08-02 02:13 PM

دوست عزیز اقای عطایی الان که فصل شکار نیس و شکار حیوون موقع اب خوردن یا وقتی که در حال استراحت تو لانش هست کار ناجوانمردانه ایه...