شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
شکار کبوتر چاهی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: اموزش شکار انواع حیوانات (/forumdisplay.php?fid=33)
+--- موضوع: شکار کبوتر چاهی (/showthread.php?tid=1644)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

RE: شکار کبوتر چاهی - rezakabk - 2014-11-29 07:05 PM

(2014-11-29 02:34 PM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(2014-11-28 10:23 PM)Zba نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
الان فصل شکار کبوتر نیست؟
اشکالی نداره الان شکارشون کنیم؟؟من غروب ها شکار میکنم.

فصل شکار هست چون الان دیگه تخم و جوجه ندارن اما از نظر قانونی ممنوع هست و باید پروانه شکار بدن تا بتونی شکار کنی.

با سلام
دوست عزیز کبوتر فصل خاصی برای تخم گذاری و تولید مثل نداره و ممکنه تو این موقع از سال هم تخم گذاری کنه؛؛؛؛اگرچه ممکنه به دلیل شرایط آب و هوایی احتمال تولید مثل کم بشه
با تشکر

RE: شکار کبوتر چاهی - BERETA - 2014-12-02 11:50 PM

سلام به همه دوستان درشکارکبوتراونم هوازنیش باتفنگ بادی یک چیزی که باعث میشه اعصاب وروانت به هم بریزه اینکه وقتی به سمتش تیراندازی میکنی جاخالی میده وازجلوت مثل پیام بازرگانی ردمیشه این اتفاق بارهابرام پیش اومده برای شماچی دوستان؟

RE: شکار کبوتر چاهی - barbud - 2014-12-03 12:21 AM

سلام اقای برتادقیقادرست فرمودیدحتی زمانی که پشتش به تیرشلیک شده هست هم. قادره. تیرو. رد. بده ولی باچمه زنی تیردوم دخلشومیاره

RE: شکار کبوتر چاهی - amirsalaramirsalar - 2014-12-03 08:48 AM

(2014-12-02 11:50 PM)BERETA نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه دوستان درشکارکبوتراونم هوازنیش باتفنگ بادی یک چیزی که باعث میشه اعصاب وروانت به هم بریزه اینکه وقتی به سمتش تیراندازی میکنی جاخالی میده وازجلوت مثل پیام بازرگانی ردمیشه این اتفاق بارهابرام پیش اومده برای شماچی دوستان؟

دوست عزیز میشه توضیح بدی با تفنگ بادی چطور میشه کبوتر چاهی که دائم در پرواز جا عوض میکنه رو شکار کرد؟
راستش خیلی برام جالبهKhansariha (214)

RE: شکار کبوتر چاهی - BERETA - 2014-12-03 09:59 AM

سلام به دوستان دوست عزیزتوضیحش به این صورت که وقتی به یک گله کفترچاهی برخوردمیکنی بعضی ها ازیک سمت دیگه فرارمیکنند وبعضی ها یک اوج میگیرن وازبالای سرت یا ازمقابل بایکم فاصله بیشتر ردمیشند وقتی بهشون نگاه میکنی میگی این که کارساده ای هست میشه راحت شکارشون کرد ووقتی تیرشلیک میشه تازه میفهمی چه قدر کارسختیه چون بلافاصله وقتی تیربهش میزسه جاخالی میده اونجاست که دیگه اعصابت به هم میریزه Khansariha (367)

RE: شکار کبوتر چاهی - karbakhsh - 2014-12-03 06:05 PM

با بادی تو پر زدن خیلی استادی میخاد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! انشالله منم به اون درجه برسم و همه دوستان.به امید اون روزKhansariha (43)Khansariha (43)

RE: شکار کبوتر چاهی - esmael - 2014-12-03 10:16 PM

کبوتر چاهی روی درخت هم تخم میزاره ؟ یا فقط تو قنات و اینجو رجاهاست
در مورد جوجه و فصل تخم گزاری چه فرقی با کبوترای معمولی داره؟فکر نکنم مثلا مناطق گرم خیلی زمستون تابستون فرقی داشته باشه

RE: شکار کبوتر چاهی - rezakabk - 2014-12-04 11:42 AM

باسلام
والا تاحالا اصلا به شکار کفتر چاهی موقع پرواز با بادی فکر نکرده بودم!!!گمونم خیلی سخت باشه ولی خوب یه امتحانی میکنیم ببینیم چطوره!
در مورد محل تخم گذاری هم تو مناطق شهری معمولا تو سوراخ دیوارها و خونه ها و اینجورجاها لونه میسازه و تو بیابونم معمولش تو قنات ها و خونه خرابه هاست؛ولی خوب بعید نیست که رو درخت تخم بذاره؛البته من تاحالا ندیدم کفترچاهی رو درخت لونه سازی کنه!

RE: شکار کبوتر چاهی - torbo - 2014-12-04 12:24 PM

سلام دوستانه عزیز ما خونمون اصفهانه مکانی که هیچی بجز گنجیشکو دود نیست ولی گنجشک زدنش فایده ای نداره اصن چیزی نداره
ولی یه باغ داریم حدودا 150کیلومتر از اصفهان دوره حدودا ماهی یه سری میزنیم،
اونجا کبوترایی هستن خیلی خیلی بزرگن سرشونم مث اردک یه رنگ بخوصوصی داره یه بار یکی زدم رو درخت گردو بود حدودا 50متری خورد تو گردنش، خوب بودو خوشمزه جاتونم خالی ولی یکیشو تو 100متری همینطوری شانسی زدم خورد به بالش افتاد تو تاپیک شادو1000 گفتم بچه ها باورشون نشدو وووو، ولی کبوتر چاهیم هست که پیش اون کبوترا حکم جوجشونه، من از هفت سال پیش این تنگو دارم و برای افراد معمولی راضی کنندست، یه تجربه که پدرم یادم داده آینه که کبوتر چاهی در منطقه ما جاهای دیگه رو نمیدونم تو قنات کنار جا پاها که اوتایی که قناتو میکنندن لونه میزارن خودمم چندین بار شکارشون کردم ولی گوشتش یه نمه سفته، من یا یکی دیگه حدوده 10متری چاه می استیم و یکدومامون یه سنکمیندازه تو قنات حدودا7کبوتر میاند بیرون شما باید حدودا فاصله 5متر بالای قنات نشونه رو بگیرین چون اونا تا 5متریش میاند بالا یا با تلرانس کمو بیش و بعد در میرن این کار یه نمه شانسم میخاد اگه تحملم داشته باشی میتونی چند مشت گندم رو زمین بریزی و چهل متری چاه رو زمین استتار کنی وقتی اومدن بزنیش ولی باید یه متر تا چاه فاصله داشته باشه نیفته تو چاه Khansariha (8) همینو من شاگرد بلدم تمام

RE: شکار کبوتر چاهی - nasergafari - 2014-12-04 01:00 PM

سلام
توربو جان اون کبوترای بزرگ کفتر جنگلی یا خر کفتر هستن از کفتر چاهی خیلی بزرگترن من تا حالا از نزدیک ندیدمشون منطقه ما ندارهKhansariha (226)