شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
پنج تیر روسی (mosin nagant) - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاحهاي شكاري (/forumdisplay.php?fid=49)
+--- انجمن: سلاحهاي گلوله زني ( گلنگدني ) (/forumdisplay.php?fid=53)
+--- موضوع: پنج تیر روسی (mosin nagant) (/showthread.php?tid=1634)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8

RE: پنج تیر روسی (mosin nagant) - mozafar - 2015-05-15 07:35 PM

درود
دوستان کسی از قیمت این سلاح در حال حاظر خبر داره؟

RE: پنج تیر روسی (mosin nagant) - asman - 2015-06-02 10:57 PM

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

RE: پنج تیر روسی (mosin nagant) - winterzxz - 2015-10-19 02:21 PM

سلام دوستان این تاپیک خیلی خلوته دلیلش بدی تفنگ موسین ناگانته یا دلیله دیگه ای داره؟

فرستاده شده از LG-D160ِ من با Tapatalk

RE: پنج تیر روسی (mosin nagant) - karbakhsh - 2015-10-19 09:27 PM

این تفنگ بده؟خخخخ
فقط نسبت به برنو و 270 تعدادش کمتره ؛برا همین زیاد در موردش صحبت نمیشه. من بهاباد یزد یکی از دوستان داشت بسیار تفنگ دقیقی بود و تخریب مرمیشم خوب بود. گلوله فراوانی هم نداره.

RE: پنج تیر روسی (mosin nagant) - alienali - 2015-10-19 09:47 PM

این تفنگ به خاطر کم بودنش در موردش صحبت نمیشه . واقعا تفنگ دقیقیه من یک بار دیدم . ولی متاسفانه تیراندازی نکردم .

sent from mobile

RE: پنج تیر روسی (mosin nagant) - winterzxz - 2015-10-19 09:49 PM

فشنگهاش دونه ای چنده؟ کسی از رفقا آمار داره؟

فرستاده شده از LG-D160ِ من با Tapatalk

RE: پنج تیر روسی (mosin nagant) - کوهنورد - 2015-10-19 11:34 PM

با سلام :
دوست عزیز این تفنگ یا هر کالیبر غیر از 270 و 8 برنو بدلیل اینکه در صورت خرابی لول امکان تعویض لول ندارند کم کم دارند از دسترس مردم خارج میشوند و بعنوان فرسوده از دور کنار میروند
فشنگ اون هم فشنگ تیربار روسی هست که چون جنگیه هم فشار بالایی داره هم دقت فشنگهای تجارتی رو نداره . دقتش بد نیست ولی پیدا کردن مهمات و یکدست کردنش کلی مکافاته مرمی اش هم بدلیل نوک تیز بودن تمایل به عبور از بدن شکار داره و قارچی نمیشه پس طبیعتا تخریبش هم کمتر از سر گلوله های شکاریه .
برای همین این تفنگ و خیلی های دیگه دارن خاطره میشن
موفق باشید

RE: پنج تیر روسی (mosin nagant) - rezajf - 2015-10-20 12:17 AM

تفنگ های bolt action یا گلن گدن دستی ازلحاظ تنوع سیستم شاید به تعداد انگشتان دست نباشند . و اگر به بازار بی محدودیت خارج از مرز ایران نگاهی بیندازیم می بینیم که سیستم گلنگدنی موزین ناگان در دنیای امروزی ، محلی از اعراب ندارد و امروزه بازار دراختیار 3 سیستم گلنگدنی ماوزر، بلازر و رمینگتون است و مهمترین دلیل کم بودن سیستم گلنگدنی موزین ، ساختار آن است. این ساختار برای فشنگ های لبه دار طراحی شده است و فشنگ لبه دار باید در خشاب خطی قرار گیرد و این امر باعث افزایش ارتفاع خشاب شده و همین امر باعث می شود که مقداری از فضای خشاب از بچه قنداق بیرون بزند ( نمونه دیگر تفنگ 303 انگلیسی که آن هم فشنگ لبه دار دارد)واین در شکل وشمایل تفنگ های گلوله زن شکاری ، خوشایند نیست دلیل دیگر آن باز هم به ساختار گلنگدن بر می گردد و آن ضعف مکانیکی قطعات گلن گدن است.
دلیل سوم آن هم بحث استاندارد ها و بازار بسته بلوک شرق بود و بازار آزاد بلوک غرب باعث شد که اکثر مشتریان از استاندارد ها و کالیبر های غربی استفاده کنند که خود موجب تداوم و استمرار تولید سلاح ها و کالیبر های غربی گردید.

RE: پنج تیر روسی (mosin nagant) - bahruz - 2015-10-20 09:01 AM

فکر کنم فشنگ قناصه میخوره و این فشنگها بسیار پر قدرتند. یکی از دوستان از این تفنگ داشت با فشنگ ثاقب که مغزش فولادیه داشت تفنگ رو تو ۲۵ متر تنظیم میکرد پشت هدف یه سنگ بزرگ بود . ۴ یا ۵ تیر که بهش خورد سنگ خرد شد شد پودر سنگ. جالبه مغز فولادیش کمانه کرد افتاد جلو پای خودمان فقط کمی کج شده بود. .... خیلی تفنگ پرقدرتیه.

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk

RE: پنج تیر روسی (mosin nagant) - peisaz - 2015-10-20 10:14 AM

(2015-10-20 09:01 AM)bahruz نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
فکر کنم فشنگ قناصه میخوره و این فشنگها بسیار پر قدرتند. یکی از دوستان از این تفنگ داشت با فشنگ ثاقب که مغزش فولادیه داشت تفنگ رو تو ۲۵ متر تنظیم میکرد پشت هدف یه سنگ بزرگ بود . ۴ یا ۵ تیر که بهش خورد سنگ خرد شد شد پودر سنگ. جالبه مغز فولادیش کمانه کرد افتاد جلو پای خودمان فقط کمی کج شده بود. ...خیلی تفنگ پرقدرتیه.

فرستاده شده از GT-I9300Iِ من با Tapatalk

سلام
البته این هنر مرمی فولادی بوده و نه قدرت فشنگ. چون انرژی این فشنگ در حد همون 8 در 57 یا 308 هست. حالا کمی بالاتر یا پایین تر.
ولی اصل مطلب همون تکه فولاد هست که تغییر شکل نمیده و از فلز هم عبور میکنه