شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
روغن کاری در پی سی پی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: سلاح های بادی (/forumdisplay.php?fid=5)
+--- انجمن: سایر محصولات پی سی پی(PCP) (/forumdisplay.php?fid=11)
+--- موضوع: روغن کاری در پی سی پی (/showthread.php?tid=163)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

RE: روغن مناسب براي روغن كاري اسلحه بادي - leoncompactrecon - 2013-05-10 08:03 PM

توی فردوسی(تهران) چندتا مغازه دارن.................

RE: روغن مناسب براي روغن كاري اسلحه بادي - memo - 2013-05-10 11:41 PM

دوستان من يه روغن دارم روش نوشته سيلسكوني مال تردميله ميشه ازش واسه روغنكاري تفنگ استفاده كردKhansariha (226)

RE: روغن مناسب براي روغن كاري اسلحه بادي - rezajf - 2013-05-11 01:14 AM

آقا بهروز تو باشگاه آزادي از اين گريس هاي تيوپي هست به قيمت 80 هزارKhansariha (367)
روغن چرخ خياطي و گريس فله اي رو عشق استKhansariha (219)

RE: روغن مناسب براي روغن كاري اسلحه بادي - OSAGAFAR - 2013-05-11 09:58 PM

با سلام
توی همه کلانتری ها برای روغن کاری کلت درجه دارها . روغن مخصوص اسلحه همیشه موجود هست. اگر یه اشنا پیدا کنید راحت میتوید یک لیتر تهیه کنید که برای یک عمر کافیه..روغن ها توی بیست لیتری هستش و روش نوشته صنایع وزارت دفاع.....من با پارتی یه لیتر تهیه کردم ...اگه شماره روغن چرخ خیاطی 10 باشه این روغن میشه گفت شمارش15 هست (یعنی کمی غلیظ تر از روغن چرخ خیاطی) یه بوی تقریبا تندی هم داره که کمی مثل بوی گازاییله

RE: روغن مناسب براي روغن كاري اسلحه بادي - emperatoor - 2013-05-12 04:10 PM

سلام رفقای عزیز:Khansariha (48)
انشاالله شروع ماه پر برکت رجب واسه همتون پر از خیر و خوشی باشه و ما رو هم از دعای خیر خودتون بی نصیب نکنید
یه سوال از محضر اساتید :
آیا روغن زیتون برای روغنکاری تمام قسمت های تفنگ اعم از قنداق، سطح داخلی و خارجی لوله، سایر قسمت های فلزی، فنر و دیواره سیلندر و قسمت عقب پیستون، ماشه ، و قطعات متحرک کارآیی داره یا واسه بعضی قسمتا مضره؟ در کل واسه چه قسمتایی روغن زیتون مناسبه و بدون عوارض، نیاز تفنگ به روغنکاری رو رفع میکنه؟ برای بقیه قسمتا چی توصیه میشه؟
تو تفنگهای جدید واشرها پلاستیکیه یا چرمی؟
خواهشا به صورت کامل توضیح بدید تا بدونم واسه هر کدوم از قسمتایی که اسم بردم چه روغنی خوبه؟
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: روغن مناسب براي روغن كاري اسلحه بادي - Marksman - 2013-05-12 04:15 PM

امپراتور جان روغن زیتون خیلی سریع تند می شه و تغییر ماهیت میده و به اصطلاح"اینرت" نیست.بنابراین در این مصارف اصلا توصیه نمی شه.
بهترین روغن برای استفاده در تفنگ مقدار بسیار کمی پارافین خوراکی برای استفاده های معمول هست.برای استفاده های تخصصی تر سیلیکون، انواع گریس ها و روغنهای مثل دبلیو دی 40 که هر یک در جاهای دیگه درباره شون توضیح دادیم.Khansariha (8)

RE: روغن مناسب براي روغن كاري اسلحه بادي - kabotar - 2013-06-06 06:05 PM

سلام دوستان من دیروز مقداری روغن چرخ خیاتی به بدنه ی تفنگ دیانا68 زدم و بعد از یه روز متوجه شدم که رنگ سیاهی که روشه از بین رفته و سفید شده کسی از دوستان تا حالا به چنین مشکلی برخورده؟

RE: روغن مناسب براي روغن كاري اسلحه بادي - rezakaraj - 2013-06-06 07:18 PM

روغن چرخ خیاطی حالت پاک کننده و خورندگی داره که میتونه به زاج و رنگ سلاح اسیب بزنه برای براق شدن بدنه سلاح پارافین مایع بهترین گزینه هستش.

RE: روغن مناسب براي روغن كاري اسلحه بادي - صادق قرنجیکی - 2013-06-06 08:21 PM

دوست عزیز فک نکنم روغن چرخ خیاطی موجب از بین رفتن زاج قسمت های فلزی سلاح بشه اونم با یک بار استفاده مگر اینکه روغن مذکور اسیدی بوده باشه یا از نوع روغنی که ترکیبات حالل توش داشته!!!!Khansariha (399)
آقا رضا، شرمنده پستتون رو بعد دیدم (صفحه رو رفرش نکرده بودم) ترکیبات روغن چرخ خیاطی چی هست که حالت خورندگی زاج رو داره ؟!

RE: روغن مناسب براي روغن كاري اسلحه بادي - morii - 2013-06-06 08:43 PM

آقا رضا منم یه چیکه روغن انداختم رو فنر،یه چیکه هم نزدیکایه بسته شدن احساس میکردم خشک شده اونجا،روغنم bsa
مخصوص اسلحه بود،رو لوله و قنداغ هم ازین میکشم برق میزنه کیفشو میبرم