شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت آسان دارت بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت آسان دارت بادی (/showthread.php?tid=1620)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

RE: ساخت آسان دارت بادی - aslaan - 2013-08-19 04:19 AM

دست باز کننده تایپیک درد نکنه .
وقتی این سلاح رو تو فیلما میدیدم کیف میکردم مخصوصا استتار . یاد دوران ابتدایی افتادم که با لوله خودکار بیک و جویدن کاغذ بعد تووووپ میزدیم رو تخته سیاه :d یادش بخیر
حتما یه دونه میسازم
ولی چند تا سوال دارم برای ساختش:
طول لوله چند سانت باشه ؟
قطر داخلی لوله چند میل؟
در چه شرایطی (طول و قطر داخلی لوله) دقت و همچنین مسافت رو بیشتر طی میکنه؟
دوستانی که تجربه ساخت یا اطلاعاتی از این سلاح دارند : مثل انواع تیر و لوله و همچنین طرز ساخت رو بیشتر توضیح بدن
در مورد نشانه روی و لیزر هم بیشتر توضیح بدین خیلی خوبه

RE: ساخت آسان دارت بادی - mhrSB - 2013-08-19 08:23 AM

(2013-08-19 12:45 AM)کوهنورد نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام:
محراب عزیز اسم خوبی برای این وسیله پیدا کرده قبلا من به اسم (نی دمشی ) دیده بودم
من خودم با لوله های بلند تا 170 سانتی استفاده کردم که چیز جالبی از اب در میاد ولی اصلا اسباب بازی نیست . خواهشا جلوی هر کسی هم اینکار رو انجام ندید چون ادمای بیجنبه کار دست خوشون و بقیه میدن .در مورد شکار هم در جائیکه شکار فراوون باشه و بتونی استتار بکنی (که هر دو موردش در ایران صدق میکنه !!!!! ) جوابگوست .البته نه کل و قوچ !!!!!
سلام اقا کوهنورد
من اول با اسم فوکی بارا(فکر کنم برای نینجا ها هست و ازش به عنوان نی تنفسی زیر اب هم استفاده میکنند)اشنا شدم و باهاش کار کردم.
170 سانت!!!Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)البته اگه بشه با کپسول شلیک های یک نواختی بهش بدیم خیلی بازدهیش بالا میره اما خطرش هم به مراتب بیشتر میشه.Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
بله اصلا اسباب بازی نیست.برای من تیرش توی سنگ گیر کرد.و یا یک بار امدم دستم را جلوی لوله بزارم تا یک ازمایشی را انجام بدم که یک قسمتش را اشتباه محاسبه کرده بودم و تیرش رفت توی دستمKhansariha (367)Khansariha (367)
برای ادم های بیجنبه و یا بچه های کوچک اصلا چنین چیزی را نمایش ندین.چون 100%تلفات جانی میدهند،یا خودشون را زخمی میکنند و یا دوستانشون را زخمی میکنند(حتی امکان از دست دادن اعضا بدن مثل چشم و ... هم هست)Khansariha (172)
(2013-08-19 04:19 AM)aslaan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستانی که تجربه ساخت یا اطلاعاتی از این سلاح دارند : مثل انواع تیر و لوله و همچنین طرز ساخت رو بیشتر توضیح بدن
سلام اقا اصلان
خخخخخ بله اون لوله خودکاری ها را منم فراموش نمیکنم.کلا اکثر مردم این سلاح را داشتن و یا دیدن اما نمیدانستن چه قدرتی داره و هر کدام هم با یک مدلش(طول و اندازه و کاربرد)برخورد داشتن و هر فردی هم با یک اسمی با این ها اشنایی داره.Khansariha (256)
خوب مسلم هست هرچقدر که طول لوله بیشتر و قطرش کمتر باشه دقت و افت تیر کمتری داره اما شما با توجه به نفس خودتون که چقدر میتوانید فوت کنید باید به صورت ازمون و خطا پیش برین و چندین لوله مختلف را ازمایش کنید.
این سلاح هیچ چیز خاصی نداره فقط یک لوله و یک تیر هست.Khansariha (256)
یکی از بهترین تیر هاش همین تیر های مخروطی هست که قدرت و دقت بالایی داره و باید یکم سفت وارد لوله بشه و همچنین وزنش باید با توجه به طول لوله و کالیبر و قدرت فوت شما تعیین بشه که بازم روش ازمون و خطا کاربرد داره.(البته من بقیه مدل تیر هاش را تست نکردم)Khansariha (226)
به نظر من اگه بشه روش یک لیزر خطی وصل کرد که هدف محدود برخورد تیر(بدون در نظر گرفتن افت گلوله)را نشان بده خیلی خوبه اما اون دیگه به درد تمرین کردن میخوره چون اگه نور لیزر توی چشم شکار بخوره اون فرار میکنه و عملا سلاح به درد شکار نمیخوره.Khansariha (172)Khansariha (172)Khansariha (172)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت آسان دارت بادی - کوهنورد - 2013-08-19 01:39 PM

با سلام:
محراب جان من یکبار اونو به شلنگ کمپرسور هوا وصل کردم و شیر هوا رو به یکباره باز کردم (البته یه تیر اساسی با نوک میخ فولادی که سیم هم بسته بودم دورش که سنگین بشه !!) تیرش تا ته تو یک گلدون پر از خاک که پلاستیکی بود و10 متر اون ور تر بود رفت خیلی خدا رو شکر کردم که کسی دور و برم نبود کلا جای کار خیلی داره ولی اگر بخوای با کپسول کار کنی با 3-4 تا شلیک مخزنت خالی میشه بنظرم اون طرح قبلیت که وصل مخزن بزرگ به تفنگ بود بهتر باشه .موفق باشید

RE: ساخت آسان دارت بادی - amin2904 - 2013-08-19 02:23 PM

یاددوران کودکی افتادم
اسمش بود فوت فوتک
گربه های محله از دستمون اسیر بودن.
یکی دوبار روی سوزن پیف پاف زدیم(حشره کش)روی 2تا گربه تست کردیم دیگه پیداشون نشد.Khansariha (226)
عجب بی رحمی بودیم.(البته از ترس نخوردن جوجه هامون بود)

RE: ساخت آسان دارت بادی - jabili - 2013-08-19 04:40 PM

(2013-08-19 04:19 AM)aslaan نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دست باز کننده تایپیک درد نکنه .
وقتی این سلاح رو تو فیلما میدیدم کیف میکردم مخصوصا استتار . یاد دوران ابتدایی افتادم که با لوله خودکار بیک و جویدن کاغذ بعد تووووپ میزدیم رو تخته سیاه :d یادش بخیر
حتما یه دونه میسازم
ولی چند تا سوال دارم برای ساختش:
طول لوله چند سانت باشه ؟
قطر داخلی لوله چند میل؟
در چه شرایطی (طول و قطر داخلی لوله) دقت و همچنین مسافت رو بیشتر طی میکنه؟

طول لوله تقریبا 50--60 سانت باشه کافیه
من با لوله های پلاستیکی که سیم کش ها سیمهارو ازشون رد میکنن درست میکنم.البته نه اونی که خرطوم هست و پیچ در پیچ.
در مورد تیر هم راحت ترین و کارآمدترین تیر همون مخروطی شکل است که اول تاپیک توضیح دادم
در این وسیله فک نکنم لیزر دقیق عمل کنه.چون دقتش زیاد دقیق نیست که خالزنی بکنی

RE: ساخت آسان دارت بادی - Marksman - 2013-08-19 06:07 PM

از اینا من یکی حدود 12 13 سال پیش تو خدمت ساختم!!! برای لوله اش از یه پایه تخت استفاده کردم و برای سوزن نوکش هم سر مته های کبالت که شکسته بودن رو بر می داشتیم و رو سنگ چرخ تیز می کردیم....این قدر باهاش تمرین کرده بودیم که هدف متحرک مثل یه قوطی کبریت که به نخ می بستیم و تابش می دادیم رو راحت میزدیم.باید تو بساطم بگردم هنوز با دو تا از تیرها دارمش.پیداش کنم عکسش رو می ذارم.Khansariha (219)Khansariha (8)

RE: ساخت آسان دارت بادی - greenaref - 2013-08-19 06:24 PM

سلام دوستان.من امروز یه دونه ساختم.دقت و قدرتش خوبخ.در کل تفریحیه.یه تیر زدم تو پا داداشم خونی شدKhansariha (226).قدیما یه طرح دیگشو ساخته بودم اونم قدرتش تقریبا همینه.با لوله خودکار و سوزن.ته سوزن رو مثل دارت نخ بپیچید.Khansariha (8)

RE: ساخت آسان دارت بادی - jabili - 2013-08-19 06:26 PM

(2013-08-19 06:24 PM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.من امروز یه دونه ساختم.دقت و قدرتش خوبخ.در کل تفریحیه.یه تیر زدم تو پا داداشم خونی شدKhansariha (226).قدیما یه طرح دیگشو ساخته بودم اونم قدرتش تقریبا همینه.با لوله خودکار و سوزن.ته سوزن رو مثل دارت نخ بپیچید.Khansariha (8)

خوبه حالا همه میگن وسیله شوخی نیست.

RE: ساخت آسان دارت بادی - greenaref - 2013-08-19 06:28 PM

اولش فک نمیکردم این قدر قوی باشهKhansariha (399).واقعا خطرناکه.راحت 1سانت تو گچ میرفت.Khansariha (215)

RE: ساخت آسان دارت بادی - titan - 2013-08-19 07:52 PM

دوستان یه کم بیشتر درباره ساختش توضیح بدید.کدوم طول لوله قدرتش بیشتره؟وزن تیر باید چقدر باشه؟کدوم کالیبر برا شکار مناسب تره؟