شما وارد حساب خود نشده و یا ثبت نام نکرده اید. لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا بتوانید از تمامی امکانات انجمن استفاده کنید.
انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک،
ساخت آسان دارت بادی - نسخه قابل چاپ

+- انجمن تخصصی شکاروتیراندازی(بزرگترین مرجع اطلاعاتی تفنگ بادی،پی سی پی،تیراندازی ایرانیان)pcp.airrifle.airguns..تفنگ بادی،پنوماتیک، (http://www.iran-airrifle.com/forum)
+-- انجمن: مباحث و مقالات آموزشی (/forumdisplay.php?fid=30)
+--- انجمن: ساخت ابزارالات مختلف (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- موضوع: ساخت آسان دارت بادی (/showthread.php?tid=1620)

صفحه ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

ساخت آسان دارت بادی - jabili - 2013-08-18 05:50 PM

دوستان تو این تاپیک قصد دارم ساخت ی دارت بادی رو توضیح بدم.
وسایل مورد نیاز:
1-لوله پلاستیکی
2-کاغذ
3-سوزن خیاطی
4-نوار چسب
5-چسب مایع
طرح کلی بصورت عکس زیر است
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

ابتدا یک لوله پلاستیکی به اندازه تقریبا 50سانتی متر انتخاب میکنیم.
بعد کاغذ دفتر معمولی رو نصف میکنیم.بصورت عکس زیر:
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بعد از برش کاغذ آنرا از گوشه لوله میکنیم
بصورت عکس زیر:

بعد اینکه آنرا بصورت مورب لوله کردیم نوار چسب میزنیم تا باز نشود

بعد سوزن را در قسمت جلویی آن با چسب مایع یا هر چسب دیگری محکم میکنیم(البته اینجا من چوب گذاشتم)

بعد از اینکه گلوله آن حاضر شد قسمت انتهای آنرا هم اندازه قطر داخلی لوله(همون کالیبر)برش میدهیم.
نحوه کارکردشم ب اینصورته که بعد از قرار دادن گلوله در لوله با فوت کردن محکم داخل آن گلوله پرتاپ میشه.

بازم سوالی بود در خدمتم

RE: ساخت آسان دارت بادی - greenaref - 2013-08-18 07:15 PM

یه سوال.این مستقیم میره؟قدرتش چقدره؟بردش چقدره؟

RE: ساخت آسان دارت بادی - mhrSB - 2013-08-18 07:30 PM

(2013-08-18 05:50 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان تو این تاپیک قصد دارم ساخت ی دارت بادی رو توضیح بدم.
وسایل مورد نیاز:
سلام دوست عزیز
متشکر از این که برای این نوع سلاح هم تاپیک باز کردین.Khansariha (256)Khansariha (256)Khansariha (256)
اسم نمونه ژاپنیش که از این مدل تیر استفاده میکنه فوکی بارا هست.
و منم حدود 5 ماه هست به صورت تفریحی دارم ازش استفاده میکنم،و همون روز اول بعد از چند ساعت شلیک باهاش دستم راه افتاد و تیر روی تیر زدن هام شروع شد(اون یکی تیر هم خودش خراب بود و خطا میخورد)
[تصویر: 13646548151.jpg]
[تصویر: 13644814701.jpg]
توی این سلاح شما نباید سعی کنید مثل تفنگ بادی تمرکز کنید و باید بین دو دید چشمتون بگیرن و خودتون میدانید کجا میخوره(و یک جوری با توجه به احساستون شلیک کنید)و برای تنظیم قدرت هم باید شدت فوت کردنتون را تنظیم کنید و باید فوتی کنید که انگار میخواهید یک پ قوی بگین(فوت باید ضربه ای باشه)و با یک تیراندازی دیگه دستتون میاد با چقدر فوت و چه زاویه ای به کجا اثابت میکنه(اگه تیرتون سالم باشه)Khansariha (219)Khansariha (219)Khansariha (219)
البته این مورد را هم بگم که این سلاح به شدت خطرناک و قوی هست و یک وقت شوخی باهاش نکنید که به شدت خطر ناک هست.و همچنین اگه پلیس این سلاح را ازتون بگیره و بدانه چی هست(بتوانه سلاح را بشناسه)،سلاح سرد محصوب شده و مجازات داره و برای حمل قانونیش فکر کنم باید از باشگاه مجوز داشته باشین.اما خوب میشه در قالب چیز های دیگه استتارش کرد.Khansariha (256)
برای قدرت این را ذکر کنم که نمونه لوله 50 سانتی با قطر 1.5 سانت از فاصله نزدیک حدود 2 سانت توی چوب فرو میره و یک بار اشتباهی توی سنگ خورد و حدود 1 میلی متر توش نفوز کرد و همون جوری توش ماند.و نمونه لوله 90 سانتی با قطر 8 میلیمتری که دارم هم از فاصله حدود 4،5 متری با گلوله سبک حدود نیم سانت توی چوب درخت نفوز کرد.و کالیبر کوچک با طول لوله بیشتر منحنی بهتری داره و افت تیرش کمتره هست و همچنین صدای کمی هم داره(دقیقا مثل یک پی سی پی که میشه شروود بالش کرد و یا سایلنسر روش نصب کرد روی فوکی بارا هم میشه همون کار را کرد)
همین جمعه هم برده بودمش و به اقا علی(خالزن)و اقا حمید و یکی از عزیزان نشانش دادم فقط حیف که شب قبلش با خستگی تیر درست کردم بودم و تیر هام دقیق نبود.Khansariha (226)
روش ساخت تیر هاش هم دقیقا توضیح داده شده.Khansariha (256)
دوستان بازم تاکیید میکنم که سلاح خطرناکی هست.و باهاش به هیچ وجه شوخی نکنند.Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
(2013-08-18 07:15 PM)greenaref نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال.این مستقیم میره؟قدرتش چقدره؟بردش چقدره؟
اقا عارف تیر این سلاح مستقیم نمیره و افت گلوله خیلی زیادی داره.(بازم بسته به سلاح و گلوله و فوت)
قدرتش هم در این هد هست که اگه به هر جانوری بخوره به شدت زخمیش کنه(منظورم حیوانات کوچک هستن)و بردش هم باز بستکی به کالیبر لوله و طول لوله و خود تیر و میزان فوت شما داره.Khansariha (256)
راستی اگه از فاصله نزدیک توی چوب و دیوار بزنید،دراوردنش راحت نیست و نیاز به انبر دست هست.
Khansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت آسان دارت بادی - mhrSB - 2013-08-18 07:46 PM

(2013-08-18 07:38 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
محراب تا حالا باهاش شکار کردی؟نوکش چی گذاشتی.Khansariha (8)
اقا روح الله این را من بعد از عید دارم و هنوز هم فصل شکار شروع نشده.Khansariha (172)
برای کالیبر بزرگ تر که لوله پلاستیکی 50 سانتی داره، سوزن جوال دوز(عکس تیرش را میبینید که تیر روی تیر خورده)و برای کالیبر کوچک تر که لوله الومینیومی 90 سانتی داره از سوزن ته گرد استفاده کرده ام اما الان تصویری از تیر های کالیبر کوچک تر ندارم.Khansariha (226)
اقا کلا این سلاح به درد تیراندازی تفریحی توی خانه میخوره و هی تیر هاش را بکوبین توی مبل و پشتی که صدای خیلی بامزه ای هم میده و برای شکار باید تیر هایی با سم فلج کننده و یا بیهوش کننده بزارین تا بشه راحت شکار کرد و گرنه این تخریج بالایی توی بدن شکار ایجاد نمیکنه(فقط نفوزش بالاست).Khansariha (172)Khansariha (172)Khansariha (172)
اما خواهشا این سلاح را دست بچه های کوچک و یکم جو گیر ندین که تلفات به بار میاره.Khansariha (226)Khansariha (226)Khansariha (226)
البته اکثر مواقه اون کالیبر کوچت تره را که قطر(بیرونی)لوله کمتری هم داره توی کاور تفنگم هست.Khansariha (256)
موفق باشینKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)

RE: ساخت آسان دارت بادی - mhrSB - 2013-08-18 07:57 PM

(2013-08-18 07:51 PM)MAX نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بنظر من اینطوری بهتره که اولش کمی فضای تو لوله بازتر باشه تا هوا بهتر جمع بشه و هوا بتونه فرصت پیداکنه تا قبل از خروج تیر قدرت کافی رو بهش بده.راستی تیر اگه مخروطی باشه صاف تو لوله نمیمونه که!
اقا روح الله جای کار روی نمونه تیر و وزن تیر(مخصوصا وزن مناسب)خیلی زیاده ولی وقتی فشار هوا پشت تیر میاد اونو صاف نگه میداره و دقت عجیبی به اسلحه میده جوری که باور نمیکنید.من توی خانه وامیستادم و فلان گل فلان مبل را نشانه میرفتم و دقیقا میزدم همون جایی که میخواهم و یا تیر روی تیر های که دیدن.Khansariha (219)Khansariha (219)
فقط بسته به سلامت لوله(صاف بودن)و ید دست بودن تیر ها و بدون تلورانس بودن فوت های شما هست.Khansariha (256)
اگه سوالی بود در خدمتمKhansariha (8)Khansariha (8)Khansariha (8)
اقا روح الله لوله فوکی بارا نباید چک دار باشه.چون فوکی بارا از تیر مخروطی شکل استفاده میکنه و لوله چک دار مانع حرکت میشه اما اگه اسم دارت را عوض کنید(یعنی نوع تیرش را)و از تیر هایی استفاده بشه که پشتش مو هست میشه از لوله چوک دار و فول چوک استفاده کرد.Khansariha (8)

RE: ساخت آسان دارت بادی - jabili - 2013-08-18 08:11 PM

من با این فقط ی بار گنجیشک زدم که از اون طرفش در اومد.و فقط برای تفریحه.اگه تیر با لوله خوب چفت بشه(یعنی موقع فوت کردن هوا ازش نشت نکنه)قدرت و بردش خوبه

همونطور که دوست عزیزمون گفتن فوق العاده خطرناکه.
طوی بعضی فیلمها نیز سرخپوستا از اینا برای بیهوش کردن استفاده میکنن

RE: ساخت آسان دارت بادی - mhrSB - 2013-08-18 08:11 PM

(2013-08-18 08:11 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من با این فقط ی بار گنجیشک زدم که از اون طرفش در اومد.و فقط برای تفریحه.اگه تیر با لوله خوب چفت بشه(یعنی موقع فوت کردن هوا ازش نشت نکنه)قدرت و بردش خوبه

همونطور که دوست عزیزمون گفتن فوق العاده خطرناکه.
طوی بعضی فیلمها نیز سرخپوستا از اینا برای بیهوش کردن استفاده میکنن
بله اقا جبلی.
توی افریقا،امازون،سرخ پوستا و اکثر نقاط جهان این ها وجود داره با اسم ها،شکل ها و تیر های متفاوت.
حتی طول بعضی از انها به 2 متر میرسه و باهاش میمون میکشن(دارو فلج کننده استفاده میکنند)
راستی برای هدف گیری بهتر میتوانید از مگسک و روزنه دید استفاده کنید و یا یک لیزر روش بزارین.Khansariha (8)

RE: ساخت آسان دارت بادی - flower - 2013-08-18 10:14 PM

(2013-08-18 09:13 PM)jabili نوشته شده توسط: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان از این مواد ..... میشه پیدا کرد؟

فکر کنم استفاده از مواد ..... جز موارد پزشکی ممنوع باشه

RE: ساخت آسان دارت بادی - ALIANA-54-T06 - 2013-08-18 10:38 PM

دوستان دقت کنید موارد استفاده از داروها و سموم برای هرنوع سلاحی ممنوع هست و جرم محسوب میشود لذا بسمت طرح موضاعات اینچنینی نروید و
تاپیکهای خارج از موضوع پاک شدند . ممنون از دوستان Khansariha (8)

RE: ساخت آسان دارت بادی - کوهنورد - 2013-08-19 12:45 AM

با سلام:
محراب عزیز اسم خوبی برای این وسیله پیدا کرده قبلا من به اسم (نی دمشی ) دیده بودم حتی مسابقات قانونی هم داره و با دارت در یک رده شناسایی میشه .در امازون به دو صورت استفاده میشه یکی با تیر که از ساقه وسطی نخل ساخته میشه با کمی پنبه در انتهایش اببندی میشه و در نوک ان هم دندان پیرانا نصب میشه که قبل از پرتاب به کورار اغشته میشه یک جور دیگه هم استفاده میشه که با گلوله های گرد سفالی هست در هر دو مورد تا 50-60 متری کاملا کارایی داره ولی اون لوله ها 3-4 متری هستن وطرز ساختنشون هم کاملا تخصصی است و مثل همه چیز های خوب دنیا در حال فراموشی است
من خودم با لوله های بلند تا 170 سانتی استفاده کردم که چیز جالبی از اب در میاد ولی اصلا اسباب بازی نیست . خواهشا جلوی هر کسی هم اینکار رو انجام ندید چون ادمای بیجنبه کار دست خوشون و بقیه میدن .در مورد شکار هم در جائیکه شکار فراوون باشه و بتونی استتار بکنی (که هر دو موردش در ایران صدق میکنه !!!!! ) جوابگوست .البته نه کل و قوچ !!!!!